Αποστολέας Θέμα: Καταστήματα στην Ελλάδα  (Αναγνώστηκε 383136 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος klik

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 14, 2007, 11:37:08 πμ »
Επειδη πρεπει να επικροτουμε τα καλα και να αποδοκιμαζουμε τα ασχημα
προς οφελως ολων μας .
Χθες εγω και το μελος Χαραλαμπος (απο επαρχια) αγορασαμε δυο ρολογια
ομεγα 1 seamaster & 1 speedmastrer. Στο πρωτο μαγαζι που μπηκαμε
καναμε και την αγορα μας, το προσωπικο ηταν αψογο και οταν ο προισταμενος  του καταστηματος κυριος Παπαδημητριου ακουσε οτι ειμαστε μελη του forum μας εξηπητρετησε προσωπικα κανοντας μας εκτπτωση
πολυ περισσοτερο απο το 20 % που διναν αλλοι . Επισης μας ειπε οτι αν χρειαστει κατι καποιο μελλος του forum θα ηταν τιμη του να βοηθησει τοσο
σε τεχνικα θεματα οσο και ερευνα αγορας, σημειωστε επισης οτι μεσα στο καταστημα υπαρχει και τεχνικος ο οποιος μπορει να βοηθησει πολυ.
Το εν λογω καταστημα εχει OMEGA BREITLING ZENITH TISSOT LONGINE
και νομιζω καμια δεκαρια ακομη μαρκες . Το μαγαζι που επισκεφτηκαμε εμεις ονομαζεται Ιγγλεσης και ειναι στην Σταδιου.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 14, 2007, 01:18:26 μμ »
εχει μηπως και gp?ενα μικρο μαγαζακι σχετικα?

Αποσυνδεδεμένος xaralampos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 14, 2007, 03:55:42 μμ »
Ωπως ειπε και ο φιλος klik,κατεβηκα απο τα ιωαννινα για αγορα ρολογιου και μιας και ειχε κανει μια ερευνα αγορας τις προηγουμενες ημερες πηγαμε μαζι στο καταστημα ΙΓΓΛΕΣΗΣ ΣΤΑΔΙΟΥ 43 ΤΗΛ 2103217511.Πραγματικα εμεινα απολυτως ικανοποιημενος απο την εξυπηρετηση,ολο το προσωπικο του καταστηματος ευγενικο,φιλικοτατο και με πολλες γνωσεις πανω στο ρολοι.Μεγαλο συν ο τεχνικος του καταστηματος ο οποιος αναλαμβανει και το servis των ρολογιων.Δυστηχως φιλε George δεν προσεξα εαν εχει G.P. αξιζει ομως με ενα τηλεφωνημα να ρωτησεις μιας και προκειται για ενα αξιολογοτατο καταστημα με ετος ιδρυσεως 1890 παρακαλω!!!

Αποσυνδεδεμένος palok

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 322
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 14, 2007, 04:26:29 μμ »
O Ιγγλεσης είναι στην αρχή της Σταδίου λίγο πάνω από Λαμπρόπουλο και Η&Μ...πολύ εύκολο να το βρείς!!Τεράστια ποικιλία από ρολόγια
Από οτι θυμάμαι έχει από bulgari, Ω, Tag, Breitling, Tissot, Hamilton
The planet is an ocean

Αποσυνδεδεμένος klik

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 14, 2007, 11:31:55 μμ »
Ο Ιγγλεσης βρισκεται στην Σταδιου 43

Αποσυνδεδεμένος adam

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 23, 2007, 01:14:57 μμ »
απο τον Ιγγλεση εχω παρει ενα tag γυναικειο...πηγα λοιπον χθες για να ρωτησω τιμη και δυστυχως δεν μου ειπε και την καλυτερη εκπτωση που θα μπορουσε να κανει (λιγοτερο απο 20%)...ομως για να ειμαι δικαιος, ειχε πολυ κοσμο μεσα και δεν ειχε την πολυτελεια να συζητηθει το θεμα μας παραπανω...θελω λοιπον να πω οτι και το timing παιζει το ρολο του...αν πας σε πιο κουλ περιοδο που δεν γινεται προσκυνημα στα μαγαζια, και συζητησεις περι του φορουμ κλπ. πιθανον να παρεις και καλυτερη εκπτωση...
επισης και στο Time Center (2η καθετη στην Ερμου δεξια νομιζω) παρολο που με εξυπηρετησαν, δεν γνωριζαν το ρολοι που τους ελεγα (tag heuer calibre S) και μετα απο πολλα τηλεφωνηματα και κανενα αποτελεσμα μου λεει ο υπευθυνος με πολυ εντεχνο τροπο: "αφου δεν υπαρχει το ρολοι, να δουμε κατι σε ηδη υπαρχον?"...σαφως και τους ευχαριστησα για το χρονο τους και συνεχισα το τουρ...

Αποσυνδεδεμένος adam

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 23, 2007, 01:21:31 μμ »
Παιδια, σε ποιο καταστημα εχετε παρει την καλυτερη εκπτωση σε ρολεξ?
πηγα στο επισημο ρολεξ στη σταδιου ψηλα (στο αγαλμα του Κολοκοτρωνη) και μου ειπε 10% εκπτωση...
την ιδια εκπτωση περιπου μου ειχε κανει και προ καιρου που πηρα το ρολεξ στη γυναικα μου...
εχω την εντυπωση οτι ολοι οι αντιπροσωποι της ρολεξ εκει παιζουν....
εχει κανεις εμπειρια στο θεμα?

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 23, 2007, 02:08:45 μμ »
Ίσως το μέλος John74 θα μπορούσε να βοηθήσει εδώ. Ίσως
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος pokerboss

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 34
  • ό,τι πρασπαθείς να σκοτώσεις τελικά σε σκοτώνει
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 23, 2007, 06:21:46 μμ »
HI ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΑΠΟ  Θ Ε Σ Σ Α Λ Ο Ν Ι Κ Η  ΕΧΩ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΕΝΑ LONGINES ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΞΕΙΣ: TEMPUS(ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ)700¤
                          ΒΙΛΔΙΡΙΔΗΣ(ΤΣΙΜΙΣΚΗ)700¤
                          ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ (ΚΟΥΣΚΟΥΡΑ)680¤
EXEI ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ
ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ SERVICE ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ!

ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ Ο ΤΥΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΡΟΘΥΜΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΜΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΒΙΛΔΙΡΙΔΗΣ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 23, 2007, 06:26:11 μμ »
γραφε με μικρα

Αποσυνδεδεμένος Fanis

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 24, 2007, 03:39:42 μμ »
@Adam: Στην αντιπροσωπεία Rolex δεν θα σου κάνουν μεγάλη έκπτωση, διότι ενώ έχουν το περιθώριο (αφού πουλάνε και χοντρική στα καταστήματα....μόνο στην Ελλάδα υπάρχει το παράδοξο η Rolex Hellas να πουλάει και χοντρική και λιανική!), είναι αθέμιτος ανταγωνισμός πρός τα καταστήματα. Σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα Rolex σίγουρα μπορείς να βρείς καλύτερη έκπτωση (ανάλογα και με το μοντέλο).

Αποσυνδεδεμένος apap

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 24, 2007, 04:26:59 μμ »
παιδια εχω αγορασει ενα ρολοι απο το chronos.το παιδι που το εχει οντως ειναι παρα πολυ εξυπηρετικος και οτι χρειαστικα ηταν παντα προθυμος να με εξυπηρετησει.

Αποσυνδεδεμένος uzx

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #52 στις: Ιανουάριος 10, 2008, 12:49:01 μμ »
Παράθεση από: adam
απο τον Ιγγλεση εχω παρει ενα tag γυναικειο...πηγα λοιπον χθες για να ρωτησω τιμη και δυστυχως δεν μου ειπε και την καλυτερη εκπτωση που θα μπορουσε να κανει (λιγοτερο απο 20%)...ομως για να ειμαι δικαιος, ειχε πολυ κοσμο μεσα και δεν ειχε την πολυτελεια να συζητηθει το θεμα μας παραπανω...θελω λοιπον να πω οτι και το timing παιζει το ρολο του...αν πας σε πιο κουλ περιοδο που δεν γινεται προσκυνημα στα μαγαζια, και συζητησεις περι του φορουμ κλπ. πιθανον να παρεις και καλυτερη εκπτωση...
επισης και στο Time Center (2η καθετη στην Ερμου δεξια νομιζω) παρολο που με εξυπηρετησαν, δεν γνωριζαν το ρολοι που τους ελεγα (tag heuer calibre S) και μετα απο πολλα τηλεφωνηματα και κανενα αποτελεσμα μου λεει ο υπευθυνος με πολυ εντεχνο τροπο: "αφου δεν υπαρχει το ρολοι, να δουμε κατι σε ηδη υπαρχον?"...σαφως και τους ευχαριστησα για το χρονο τους και συνεχισα το τουρ...



τελικώς το caliber S βρέθηκε πουθενά στο touring?
Εντυπώσεις??

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #53 στις: Ιανουάριος 10, 2008, 06:26:37 μμ »
aν θες να πάρεις ΡΟΛΟΙ από κατάστημα....πήγαινε αρχές Φλεβάρη.Πίστεύω ότι είναι η πιο "άγονη" περίοδος αγοράς γι'αυτούς....σίγουρα η καλλύτερη εποχή,όλοι "τρώνε"τα λεφτά στις εκπτώσεις με ρούχα,παπούτσια κ.ο.κ.Εγώ πάντως όποτε έχω πάρει ρολόι το Φεβρουάριο,πήρα και την καλλύτερη έκπτωση(πάντα ρόλεξ έτσι...30%)από μαγαζί ούτε που το πίστευα!
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος adam

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #54 στις: Ιανουάριος 10, 2008, 10:38:19 μμ »
Παράθεση από: "konakis"
aν θες να πάρεις ΡΟΛΟΙ από κατάστημα....πήγαινε αρχές Φλεβάρη.Πίστεύω ότι είναι η πιο "άγονη" περίοδος αγοράς γι'αυτούς....σίγουρα η καλλύτερη εποχή,όλοι "τρώνε"τα λεφτά στις εκπτώσεις με ρούχα,παπούτσια κ.ο.κ.Εγώ πάντως όποτε έχω πάρει ρολόι το Φεβρουάριο,πήρα και την καλλύτερη έκπτωση(πάντα ρόλεξ έτσι...30%)από μαγαζί ούτε που το πίστευα!

εννοεις στην Αθηνα??? αν θες πες μας σε ποιο μαγαζι πετυχες τετοια εκπτωση...
παντως ειναι γεγονος οτι οι περισσοτεροι ηταν ψιλοαπαραδεκτοι την περιοδο των γιορτων...anyway...

φιλε UZX, δυστυχως το CalibreS δεν το βρηκα σε κανενα καταστημα...

Αποσυνδεδεμένος anastasios101

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #55 στις: Ιανουάριος 14, 2008, 06:17:21 μμ »
παιδιά υπάρχουν στην Αθήνα μαγαζιά που ανταλάσσουν δικό σου μεταχειρισμένο ρολόι με κάποιο καινούργιο ! (όχι πάλι μεταχειρισμένο) δικό τους που θα επιλέξεις?
αν υπάρχουν και δεν επιτρέπεται να ποστάρετε στείλτε pm αλλά από κάποια που είχατε καλή εμπειρία
ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος apap

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #56 στις: Μάρτιος 26, 2008, 11:36:12 πμ »
παιδια μηπως ξερει κανεις κανενα μαγαζι στην αθηνα με vintage omega.
πηγα στο chronos αλλα μου ειπε οτι οι τιμες ξεκινανε απο 650.κανενα αλλο μαγαζι υπαρχει?

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #57 στις: Μάρτιος 26, 2008, 02:31:01 μμ »
σου φάνηκε φτηνό ή ακριβό;
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #58 στις: Μάρτιος 26, 2008, 03:36:05 μμ »
η τιμη θα εξαρτηθει απο μοντελο,κατασταση ρολογιου,εγγυση που δινεται,original parts 100%,απο μηχανη μπρασελε,τζαμακι,καντραν δεικτες κτλ

Αποσυνδεδεμένος apap

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #59 στις: Μάρτιος 27, 2008, 10:01:53 μμ »
κοιτα να δεις.μου φανηκε ακριβο απο την αποψη  οτι ενα ιδιο ρολοι μπορεις να το βρεις στο ebay σε πολυ καλυτερη τιμη.αλλα το ebay δεν μου παρεχει καμια εγγυηση οπως το μαγαζι.οποτε υπαρχει ενα διλλημα εδω