Αποστολέας Θέμα: Καταστήματα στην Ελλάδα  (Αναγνώστηκε 383655 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #320 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 07:02:08 μμ »
μη στενοχωριεσαι !

1. τα hamilton ειναι ανθεκτικα ρολoγια !
2.  εγγυηση δεν πηρες απο εκει που το αγορασες ;
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #321 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 07:06:54 μμ »
τωρα μου κανες την καρδια περιβολι. απο φεξη πηρα το hamilton μου, αλλα δεν ηξερα οτι παιζει παραεισαγωγη...

Περίμενε μη βιάζεσαι.Στη στοά Φέξη είναι δυο που πουλάνε hamilton.Άν το πήρες απο το Γώγα δεν έχεις πρόβλημα.Είναι εξουσιοδοτημένος διανομέας.Άν το πήρες απο αλλού...............

Αποσυνδεδεμένος GoldenEye

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #322 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 10:16:20 μμ »
Μηπως εννοεις Γκόγκας; Απο το Clock Center το αγορασα και αυτο γιατι εκανε καλη εκπτωση (αν και περσινο μοντελο), ειχε μεγαλυτερη ποικιλια απο αλλα μαγαζι που ειδα στο κεντρο και φανηκε να εχει μεγαλυτερες γνωσεις σχετικα με τα ρολογια συγκριτικα με αλλα μαγαζια που ρωτησα.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #323 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 11:02:53 μμ »
Μηπως εννοεις Γκόγκας; Απο το Clock Center το αγορασα και αυτο γιατι εκανε καλη εκπτωση (αν και περσινο μοντελο), ειχε μεγαλυτερη ποικιλια απο αλλα μαγαζι που ειδα στο κεντρο και φανηκε να εχει μεγαλυτερες γνωσεις σχετικα με τα ρολογια συγκριτικα με αλλα μαγαζια που ρωτησα.

Σου έχω στείλει π.μ.

Αποσυνδεδεμένος rugged

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 315
    • Προφίλ
    • Rugged
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #324 στις: Ιανουάριος 25, 2011, 01:47:03 μμ »
Ποιο μαγαζί στη Στοά Φέξη κάνει παραεισαγωγή?

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #325 στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 11:45:25 πμ »
Παιδια το citizen NY 0040-09  το εχει παρει το ματι σας σε κανενα καταστημα στην αθηνα.

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #326 στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 12:07:41 μμ »
θα ανεβω κεντρο σημερα υπαρχει κανενα καταστημα που μπορει να το εχει :-\ καλλιθεα που εριξα μια ματια δεν το βρηκα.

Αποσυνδεδεμένος stella

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #327 στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 12:41:36 μμ »
Παιδια το citizen NY 0040-09  το εχει παρει το ματι σας σε κανενα καταστημα στην αθηνα.


Το μοντέλο που ψάχνεις το είχα δει στο site του ΚΑΛΟΥΣΤΙΑΝ (www.kaloustian.gr) που έχει καταστήματα στο κέντρο της Αθήνας και στο Παγκράτι πριν λίγο καιρό. Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα αλλά δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις, ίσως μπορούν και να το φέρουν για σένα.

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #328 στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 01:02:21 μμ »
Το μοντέλο που ψάχνεις το είχα δει στο site του ΚΑΛΟΥΣΤΙΑΝ (www.kaloustian.gr) που έχει καταστήματα στο κέντρο της Αθήνας και στο Παγκράτι πριν λίγο καιρό. Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα αλλά δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις, ίσως μπορούν και να το φέρουν για σένα.


ευχαριστω πολυ stella Κολοκοτρώνη 12 με βολευει :up:

Αποσυνδεδεμένος Rastiniak

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #329 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 04:02:23 πμ »
Ξερει κανενας το καταστημα στην Πατρα Μεντης;Θα βρεθω εκει την Δευτερα και σκοπευω να αγορασω το moonwatch.Οποιος ξερει ας μου στειλει πμ για το ποσο % εκπτωση με συμφερει να γινει η αγορα.
Ευχαριστω Νικος
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2011, 10:10:50 πμ από Rastiniak »
Rolex GMT 116710LN
Seiko 5 SNX F05k1
Swatch Irony YCS408G

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #330 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 10:13:23 πμ »
Στόχευσε 25% και άνω για μετρητά.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #331 στις: Φεβρουάριος 16, 2011, 01:43:56 μμ »
Είχα διαβάσει στο thread αυτό καλά λόγια για το κατάστημα ΣΚΑΡΑΣ στο Παγκράτι (Ευτυχίδου 39, 7210074), το επισκέφθηκα αρκετές φορές και θέλω να προσθέσω και τη δική μου εμπειρία στην αξιοπιστία του καταστήματος και ειδικότερα την άψογη συναλλαγή με τους δύο νεαρούς διαδόχους που διαχειρίζονται το κατάστημα.
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος adam

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #332 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 03:32:21 μμ »
γεια σας παιδια. τελικα αποφασισα να προχωρησω σε αγορα ενος ρολογιου μετα απο αρκετο καιρο η αληθεια ειναι. και κατεβηκα αθηνα για μια ερευνα αγορας. ο Ιγγλεσης που εχει ανφερθει εδω και στο παρελθον εχω αγορασει ενα γυναικειο tag με απογοητευσε ξανα.20% εκπτωση!!! ενω 10 λεπτα πριν σε αλλο ρολογαδικο πολυ κοντα του μου εκανε 35%...για το ιδιο ρολοι εννοειται... μες στη βδομαδα θα παω να το παρω και θα κανω αλλη μια αποπειρα να μιλησω με το αφεντικο και οχι την κοπελιτσα ποπυ με εξυπηρετησε. αν εχετε υποψη σας καποιο αλλο μαγαζι με raymond weil kai baume&mercier (αναμεσα σε δυο μοντελα ειμαι) θα με βοηθουσατε πολυ....

Αποσυνδεδεμένος tolisnani

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #333 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 05:36:34 μμ »
35% έκπτωση σε BAUME&MERCIER? Αν μπορείς στείλε σε ποιο μαγαζί?

Αποσυνδεδεμένος adam

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #334 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 07:13:45 μμ »
το 35% ηταν για το RaymondWeil (δεν ειχε Baume αυτος, αλλα φανταζομαι πως αν ειχε θα εκανε και εκει 35)...παντως σε ενα αλλο που ειχα παει παλιοτερα, μου ειχε πει οτι παρολο που δεν εχει Baume θα μπορουσε να μου φερει αν του ελεγα το μοντελο με κανα 30αρι% εκπτωση...εκει θα παω μεσα στην εβδομαδα (δεν ειχα χρονο σημερα) και θα σας πω κατα ποσο ισχυει...

μολις εχω τελικες τιμες απο ολους (γιατι αν δεν πας με το "μαρουλι" δεν ξερεις τελικα τι ισχυει), θα γραψω αναλυτικα τα μαγαζια, τις αντιδρασεις και κυριως τις εκπτωσεις που μου εκαναν...

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #335 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 07:37:13 μμ »
το 35% ηταν για το RaymondWeil (δεν ειχε Baume αυτος, αλλα φανταζομαι πως αν ειχε θα εκανε και εκει 35)...παντως σε ενα αλλο που ειχα παει παλιοτερα, μου ειχε πει οτι παρολο που δεν εχει Baume θα μπορουσε να μου φερει αν του ελεγα το μοντελο με κανα 30αρι% εκπτωση...εκει θα παω μεσα στην εβδομαδα (δεν ειχα χρονο σημερα) και θα σας πω κατα ποσο ισχυει...

μολις εχω τελικες τιμες απο ολους (γιατι αν δεν πας με το "μαρουλι" δεν ξερεις τελικα τι ισχυει), θα γραψω αναλυτικα τα μαγαζια, τις αντιδρασεις και κυριως τις εκπτωσεις που μου εκαναν...

Θα ήθελα να παρακαλέσω να τσεκάρουμε τον κανονισμό του φόρουμ... Αν θυμάμαι καλά υπάρχει μνεία για το τι τιμές αναφέρουμε, και φοβάμαι ότι αν αναφερθούν δημοσίως καταστήματα και ποσοστά εκπτώσεων, πιθανώς να δημιουργηθούν προβλήματα με εμπόρους. Ίσως θα πρέπει να γίνεται εμπιστευτικά με π.μ., και εφόσον ερωτηθεί κάποιος... Να με διορθώσει κάποιος από τους mod αν σφάλλω...
Θάνος - Ευχαριστώ
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος adam

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #336 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 08:26:38 μμ »
OK..no problem...αν και δεν νομιζω να κανουμε κατι κακο με το να λεμε τιμες...ειναι σαν να λεμε οτι το skroutz δημιουργει προβληματα...anyway, μολις κανω την ερευνα αγορας μου, μεσω ΡΜ θα μπορουσα να βοηθησω μιας και στις μερες μας το οικονομικο ειναι Νο1...

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #337 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 09:43:12 μμ »
Βεβαιως και μας ενδιαφερει ολους μας που μπορουμε να αγορασουμε φθηνοτερα, αλλα ολα αυτα παρακαλω μονο μεσω π.μ. για ευνοητους λογους (!)

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #338 στις: Μάρτιος 14, 2011, 11:01:52 πμ »
Βεβαιως και μας ενδιαφερει ολους μας που μπορουμε να αγορασουμε φθηνοτερα, αλλα ολα αυτα παρακαλω μονο μεσω π.μ. για ευνοητους λογους (!)

Φιλικα,
Watch-Collector


Θα δώσω συνέχεια στο θέμα τηρώντας τον κανονισμό του φόρουμ, ωστόσο αναφέροντας ένα σημερινό περιστατικό που με κάνει να διερωτώμαι αν μερίδα Ελλήμων αντιπροσώπων και καταστηματαρχών αναζητούν ΗΛΙΘΙΟΥΣ αγοραστές, ή είναι ΒΑΛΤΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΕ (ΕΓΚΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΕΠΙΣΤΕΥΜΕΝΟΥΣ) ΠΩΛΗΤΕΣ E-SHOP ΑΝΑ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!
Από περιέργεια εντοπισμού τιμής για ένα καλό και γνωστό μοντέλο quartz χρονογράφου καλής και διάσημης εταιρείας, έριξα μια ματιά σε Ιταλία και Σλοβακία. Τα ηλεκτρονικά μαγαζιά -πολύ καλά οργανωμένα και παρουσιαζόμενα- χαρακτηρισμένα ως trusted sellers... Οι τιμές ήταν 321€ στην Σλοβακία μαζί με τα μεταφορικά εντός Ευρώπης (!!), και 373€ με ίδιους όρους από Ιταλία. ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΧΕ ΤΙΜΗ 570€ (!!!!!!!!!!) ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ ΘΑ "ΕΠΕΦΤΕ" ΣΤΑ 480€ (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), συν το γεγονός ότι η πωλήτρια ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΕΝΟΣ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΤΟΚ! και μου ζήτησε να την ...πάρω αργότερα να μου πεί... (άνευ σχολίων)...
Δηλώνω πολύ συγκινημένος για την έκπτωση, αλλά το πιο πάνω ερώτημά μου παραμένει αιωρούμενο!
Επιπλέον, με εξαίρεση κάποιους εμπόρους που κάνουν γενναίες εκπτώσεις στις καρα-τσιμπημένες λιανικές στην χώρα μας -και μπράβο στους ανθρώπους και τους στηρίζουμε, θέλω να ρωτήσω: "οι υπόλοιποι που νομίζετε ότι πάτε -όχι μεσούσης- ΑΛΛΑ ΑΡΧΟΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΚΡΙΣΕΩΣ?"...
Τα υπόλοιπα στην κρίση σας...
Φιλικά - Θάνος
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #339 στις: Μάρτιος 14, 2011, 11:28:12 πμ »
   Θάνο για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα πρέπει να γνωρίζουμε την εταιρεία. Ειδάλως τους παίρνει η μπάλα όλους...και μάλιστα πολλούς αδίκως ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης