Αποστολέας Θέμα: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;  (Αναγνώστηκε 37536 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #80 στις: Απρίλιος 05, 2009, 10:05:15 μμ »
νομιζω οτι το πως θα κανω την δουλεια μου ως mod δεν χρειαζεται να μου το υποδειξει κανεις μετα απο τοσα χρονια αγαπητε φιλε
παρακαλεσα και παλι να μην αρχιζουμε να αναμασαμε τα ιδια και τα ιδια
αν θελεις να χαλασει η ηρεμια εγω δεν θα το επιτρεψω  ;)

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #81 στις: Απρίλιος 05, 2009, 10:08:49 μμ »
μαλιστα το γνωστο ρολοι γκαιντα,η seiko sakiboula με λουρακι zouga-neli οπως λεει κι ο φιλος mastersurgeon,νομιζω θα γινει το best-seller της Σκωτιας.
Κι επειδη θελω με την σειρα μου να γινω λιγακι κακος,ας κανω την ερωτηση.
Ενας εκδοτης περιοδικου γιατι να μην ειναι αμεσα υποκινουμενος απο καποια-ες εταιρεια-ες,για εμμεση διαφημιση?

ok director ;)

director

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #82 στις: Απρίλιος 05, 2009, 10:14:02 μμ »
νομιζω οτι το πως θα κανω την δουλεια μου ως mod δεν χρειαζεται να μου το υποδειξει κανεις μετα απο τοσα χρονια αγαπητε φιλε
παρακαλεσα και παλι να μην αρχιζουμε να αναμασαμε τα ιδια και τα ιδια
αν θελεις να χαλασει η ηρεμια εγω δεν θα το επιτρεψω  ;)

επειδη αισθανομαι φιλοξενουμενος στο φορουμ σας,δεν θα επετρεπα στον εαυτο μου να παραβει τους ορους φιλοξενιας,γι αυτον τον λογο δεν κανω υποδειξεις ειμη μονον παρακληση.

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #83 στις: Απρίλιος 05, 2009, 10:26:31 μμ »
τοτε φαινεται οτι εγω τους παραβιαζω αγαπητε director  και φιλε george_  και nanagno
εσενα george_  δεν πρεπει να σου πειραζουν τις ενεργειες ενω εσυ αγνοειες τους αλλους και εμενα προσωπικα
ευχαριστω κυριοι για την φιλοξενια σας
συνεχιστε τις αντιπαραθεσεις σας μονοι

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #84 στις: Απρίλιος 05, 2009, 10:28:32 μμ »
ο director ειπε μια αποψη δημοσια ,χωρις να θιγει την προσωπικη ζωη καποιου μελους .

director

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #85 στις: Απρίλιος 05, 2009, 10:33:02 μμ »
δεν επιθυμω να εχω καμμια αντιπαραθεση,το να πεις φωναχτα αυτο που ολοι δυνανται να σκεπτονται δεν αποτελει αντιπαραθεση αλλα παραδοχη,επισης επ ουδενι μεμφομαι τον οποιονδηποτε αλλα δεν δεχομαι και τον καθαγιασμο των παντων.
αν σκεπτομαι λαθος ευχαριστως να δεχτω τις υποδειξεις του λαθους μου.

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #86 στις: Απρίλιος 05, 2009, 10:44:07 μμ »
δεν επιθυμω να εχω καμμια αντιπαραθεση,το να πεις φωναχτα αυτο που ολοι δυνανται να σκεπτονται δεν αποτελει αντιπαραθεση αλλα παραδοχη,επισης επ ουδενι μεμφομαι τον οποιονδηποτε αλλα δεν δεχομαι και τον καθαγιασμο των παντων.
αν σκεπτομαι λαθος ευχαριστως να δεχτω τις υποδειξεις του λαθους μου.
Δε γνωρίζω αν ο Viwow θέλει να κάνει έμμεση διαφήμιση σε εταιρίες, ξέρω όμως ότι βρίσκεται εδώ, γράφει και υπογράφει τις θέσεις του, λαμβάνει μέρος σε αντιπαραθέσεις, χωρίς να τον αποτρέπει το γεγονός ότι κάτι τέτοιο μπορεί να είναι ζημιογόνο για την πορεία του περιοδικού του. Ούτως ή άλλως όλοι γνωρίζαμε το περιοδικό, οπότε η θέση του σε αντιπαραθέσεις μόνο να αφαιρέσει αγοραστές μπορεί, όχι να τους αυξήσει -προς τιμήν του δεν προσπαθεί να κολακεύσει μέλη για να πουλήσει.

director

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #87 στις: Απρίλιος 05, 2009, 10:54:44 μμ »
Δε γνωρίζω αν ο Viwow θέλει να κάνει έμμεση διαφήμιση σε εταιρίες, ξέρω όμως ότι βρίσκεται εδώ, γράφει και υπογράφει τις θέσεις του, λαμβάνει μέρος σε αντιπαραθέσεις, χωρίς να τον αποτρέπει το γεγονός ότι κάτι τέτοιο μπορεί να είναι ζημιογόνο για την πορεία του περιοδικού του. Ούτως ή άλλως όλοι γνωρίζαμε το περιοδικό, οπότε η θέση του σε αντιπαραθέσεις μόνο να αφαιρέσει αγοραστές μπορεί, όχι να τους αυξήσει -προς τιμήν του δεν προσπαθεί να κολακεύσει μέλη για να πουλήσει.

μην προσπαθησεις να μ εμπλεξεις σ αντιπαραθεσεις,δεν εχω καμμια διαθεση,οπως δεν εχω διαθεση να μεμφθω τον οποιονδηποτε,εχουμε ολοι κριση και λογικη ωστε να συναγουμε τα συμπερασματα μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2009, 11:10:01 μμ από director »

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #88 στις: Απρίλιος 05, 2009, 10:58:35 μμ »
Δεν προσπαθώ τίποτα -έχω σταματήσει να λαμβάνω μέρος σε αντιπαραθέσεις από το θέμα της αγοράς μέσω ίντερνετ, όπου και είχα διαφωνήσει με τον Viwow. Απλώς αναφέρω την άποψή μου για το ζήτημα που έθεσες, δεν είμαι συνήγορος κανενός ούτε κανείς έχει την ανάγκη να τον αναλάβω ως συνήγορος.

director

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #89 στις: Απρίλιος 05, 2009, 11:03:50 μμ »
Δεν προσπαθώ τίποτα -έχω σταματήσει να λαμβάνω μέρος σε αντιπαραθέσεις από το θέμα της αγοράς μέσω ίντερνετ, όπου και είχα διαφωνήσει με τον Viwow. Απλώς αναφέρω την άποψή μου για το ζήτημα που έθεσες, δεν είμαι συνήγορος κανενός ούτε κανείς έχει την ανάγκη να τον αναλάβω ως συνήγορος.

επισης θελω να δηλωσω οτι δεν εχω να καταλογισω τιποτα το επιληψιμο στον viwow.

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #90 στις: Απρίλιος 05, 2009, 11:28:32 μμ »
Απλά και "λογικά" σκέφτηκες οτι κάποιος που έχει 36 διαφημιζόμενους στο πρώτο τεύχος του και σχέσεις με όλους τους υπόλοιπους, αποφάσισε να διαφημίσει ειδικά την Seiko, για να πάρει μια σελίδα διαφήμιση.

Τώρα πως θα τα "μπαλώσει" σε Rolex, Patek, VC, IWC, Cartier, JLC κλπ που είναι επίσης πελάτες του, θα δει τι θα κάνει. Θα τους πει οτι ήταν βράδυ και είχε πιεί λίγο παραπάνω...

Και όλα αυτά δύο ώρες μετά που έγραψες director οτι θα απέχεις για να εκτονωθεί η κατάσταση....

Έλα Λάμπρο, μπες στην θέση μου....

Κωστής

ΥΓ Προσπάθησα να μην πω πολλά για το ananta για να μην ανοιχτεί συζήτηση, αλλά τέτοιο παραλογισμό δεν τον περίμενα... Μόνο ο Μεγάλος και ο Νίκος Πάτρα καταλαβαίνουν; Η δουλειά μου τόσα χρόνια απευθύνεται σε ένα κοινό περίπου 50.000 ανθρώπων. Αν θεωρείτε οτι περίμενα το φόρουμ για να μάθει ο κόσμος....

ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

director

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #91 στις: Απρίλιος 05, 2009, 11:49:55 μμ »
φιλε Κωστη
γιατι μπαινεις σ αυτη την διαδικασια?εγω ο ιδιος ειπα οτι δεν εχω κατι εναντιον σου,βεβαια 26 χρονια στο εμποριο μ εχουν κανει να σκεφτομαι και αλλες παραμετρους,αλλα και αυτο να συνεβαινε δεν ειναι κατι εκτος παιχνιδιου,ουτε επιληψιμο.
ξερω οτι και για σενα το φορουμ ειναι μια μορφη ψυχοθεραπειας,οπως επισης κι ενα εναυσμα διαλεκτικης το οποιο και κατορθωσα να διεγειρω
απο σενα δεν θα μ ενοχλουσε η τυχον εμμεση διαφημιση,ειπαμε ακομη κι αν το κανεις ειναι μερος του παιχνιδου,καποιες φορες ομως μ ενοχλει που αδικεις τον εαυτο σου επιμενοντας σε στειρες αντιπαραθεσεις
επειδη ειχα την τυχη να συνομιλησω μαζι σου ξερεις οτι δεν θα με μπλεξεις στα γραναζια σου ευκολα πονηρε Κωστη,εγω δεν τσιμπαω ευκολα.

Αποσυνδεδεμένος Dalkyeth

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #92 στις: Απρίλιος 09, 2009, 02:35:46 μμ »



Αν μετρήσεις τι έχω γράψει στο φόρουμ, έβγαζα 3 τεύχη.
Κωστής

Αν εχετε ζημιωθεί, μπορώ να σας στείλω μια επιταγη με 24 euro.
Unitam logica falsa tuam philosophiam totam suffodiant

Αποσυνδεδεμένος mninos29

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 492
  • A.Lange& Sohne..... Και μετα τελος
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #93 στις: Απρίλιος 09, 2009, 03:40:02 μμ »
Αν εχετε ζημιωθεί, μπορώ να σας στείλω μια επιταγη με 24 euro.

Νομιζω οτι το σχολιο σας ή μαλλον το υφος προκαλλει....
Το επομενο θα ειναι tourbillon

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #94 στις: Απρίλιος 09, 2009, 03:53:03 μμ »
Αν εχετε ζημιωθεί, μπορώ να σας στείλω μια επιταγη με 24 euro.
Ας το θεωρήσουμε ως ‘‘black humor’’ ...
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #95 στις: Απρίλιος 09, 2009, 04:04:51 μμ »
Νομιζω οτι το σχολιο σας ή μαλλον το υφος προκαλλει....

Εξαιρετική επιλογή λέξεων. Σκεπτόμουν το ίδιο πράγμα αλλά δε μπόρεσα να το εκφράσω. Σε ευχαριστώ mninos29 που με κάλυψες.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ...ΓΙΑΠΩΜΕΖΟΣ;
« Απάντηση #96 στις: Απρίλιος 09, 2009, 04:06:40 μμ »
Ας το θεωρήσουμε ως ‘‘black humor’’ ...


+1 ...και ας μην δοθει συνεχεια κατα την ταπεινη μου αποψη...
ειναι ωραια η ηρεμια  ;)

φιλικα
γιωργος