Αποστολέας Θέμα: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών  (Αναγνώστηκε 23701 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marcangelo

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 04:52:03 μμ »
Αγαπητοί φίλοι με δεδομένο ότι δε θα επιθυμούσα να  ... μπλέξω με αγορά μέσω site  του εξωτερικού, θα ήθελα να μοιραστείτε μαζί μου τη γνωση σας γύρω από ελληνικά site πώλησης ρολογιών που έχει να κάνει με εξουσιοδοτημένα και μη, με την ποικιλία και την ενημέρωση που έχουν, φυσικά τις τιμές, την αξιοπιστία, την παρεχόμενη εγγύηση και φυσικά το σέρβις και τα ανταλλακτικά.
Η εμπειρία σας νομίζω ότι θα βοηθήσει πολύ κόσμο στο να προβεί ή όχι σε κάποια κίνηση.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Πολλοί άνθρωποι χάνουν την υγεία τους προσπαθώντας να βγάλουν λεφτά κι ύστερα χάνουν τα λεφτά τους για να ξαναβρούν την υγειά τους...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 05:05:10 μμ »
Φίλε μου Marcangelo βάζεις φυτιλιές... ;D

Λοιπόν, όπως σου είχα πει και στο προηγούμενο thread που είχες ανοίξει, για να βοηθηθείς καλύτερα πρέπει να κάνεις πιο συγκεκριμένο το ερώτημά σου.
Πχ. βρήκα το τάδε ρολοί στο τάδε site. Τι γνώμη έχετε για τον συγκεκριμένο πωλητή, έχει αγοράσει κανείς από αυτόν, καλύπτομαι από εγγύηση; κτλ.
Έτσι θα μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε αποτελεσματικά.
Πάντως για να απαντήσω στο ένα σου ερώτημα, εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος που να πουλάει μέσω internet στην Ελλάδα δεν υπάρχει νομίζω. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν οι πιο έμπειροι.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 05:47:19 μμ »
έχω αγοράσει δύο καταδυτικά citizen απο www.oroloi.gr.
Αψογη εξυπηρέτηση, εγγύηση αντιπροσωπείας και τιμές στο μισό απο ότι τα εύρισκα στο Ηράκλειο !!!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 07:16:10 μμ »
να βγει το ποσοστο εκπτωσης και τα ονοματα ,αλλιως θα διαγραφει το ποστ wow


director

  • Επισκέπτης
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 07:30:35 μμ »
george_ ειναι απολυτη η συμμορφωση με τους κανονες ενος φορουμ,ομως στην προκειμενη περιπτωση επειδη ενα ποστ μειωνει ηθικα κι επαγγελματικα τους εμπορους ολοκληρης πολης,καλο θα ηταν να γινει μια εξαιρεση.
ειναι μονο η γνωμη μου η αποφαση δικη σου.

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 08:38:21 μμ »
Ενδιαφέροντα και ενημερωτικά ποστ και όχι μόνο... , αγαπητέ Κωστή.

Σημείωση: Ψάχνοντας στην αγορά έχω βρεί, όχι εύκολα είναι η αλήθεια, τιμές που δεν πίστευα...

Αγαπητέ director θα συμφωνήσω μαζί σου
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 08:45:05 μμ »
Να σκεφτούμε και κάτι ακόμη. Το (τελικά αναληθές) "το βρήκα τα μισά λεφτά", δεν είναι τελική τιμή και δεν θα έπρεπε να απαγορεύεται;

Φιλικά

Κωστής
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 10:46:58 μμ »
αφου εχει θεσπιστει αυτος ο κανονας και τηρειται κατα γραμμα ,οφειλα να ενημερωσω το μελος viwow να αφαιρεσει τα επιμαχα σημεια .κατι τετοιο εως τωρα δεν εγινε και προχωρησα στην διαγραφη των μηνυματων

Αποσυνδεδεμένος marcangelo

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 11:22:17 μμ »
Πολύ κακό για το τίποτα φίλοι μου και τελικά αναγκάστηκα να κάνω μόνος έρευνα αγοράς τηλεφωνώντας σε μία επίσημη αντιπροσωπεία (CHRONOTEAM)  ρωτώντας που μπορούσα να απευθυνθώ για αγορά μέσω σάιτ στην Ελλάδα. Πράγματι με περέπεμψαν σε σάιτ τριών καταστημάτων (Γρεβενά-Σύρος-Αιγάλεω) τα οποία παρέχουν την επίσημη εγγύηση των αντιπροσωπειών και προκαθορισμένες από τις εταιρείες χαμηλές εκπτώσεις, ενώ για τα υπόλοιπα  site που πωλούν μαζί με κάποια ρολόγια γραβάτες, φωτογραφικές μηχανές, είδη καπνιστού κι ότι άλλο βάζει ο νους μας, μου ανακοίνωσαν λοιδορώντας ότι πρόκειται για <<αμφιβόλου προέλευσης και ποιότητας εμπορεύματα>>  από μη επαγγελματίες του είδους που αύριο μπορεί και να μην υπάρχουν, με αποτέλεσμα βέβαια τίποτα από μία τέτοια αγορά να μην καλύπτεται από εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας.
Συνεπώς θα πρότεινα κάπου εδώ το θέμα να κλείσει, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Πολλοί άνθρωποι χάνουν την υγεία τους προσπαθώντας να βγάλουν λεφτά κι ύστερα χάνουν τα λεφτά τους για να ξαναβρούν την υγειά τους...

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 11:34:06 μμ »
ΚΟΥ-ΚΟΥ-ΤΖΑ!!!!!!

George_ δεν είσαι "καλό παιδί", γιατί ο Nanagno σβύνει μόνο το επίμαχο σημείο και βέβαια επαναλαμβάνω οτι είναι υποκρισία να δέχεσαι τόπικ που παραπέμπει σε τελικές τιμές και να αρνείσαι να το σχολιάζουμε ανοιχτά, ιδίως όταν εμφανώς λέει ψέματα, καθώς και να επιτρέπεις έκφραση του τύπου "με τα μισά λεφτά" που προφανώς αποκαλύπτει τελική τιμή και επιπλέον έλεγε και ψέματα.

Εγώ πάντως δεν είμαι χαζό παιδί. Αφαίρεσα αυτό που απαγορεύεται και ξαναστέλνω την ουσία που φαντάζομαι οτι και εσύ δεν θα ήθελες να στερήσεις από τους συμφορουμίτες.

Ξανά τα ίδια.

Αυτή την φορά ήταν πιο εύκολο.

Πήρα τηλέφωνο τον αντιπρόσωπο της Citizen στην Ελλάδα (ΕΛΩΜΤΙΣ) και το site αγοράζει τα ρολόγια από τον ίδιο επίσημα και έχει και κατάστημα (μέχρι στιγμής η διεθνής νομοθεσία απαγορεύει να πουλάει κάποιος μέσω Internet χωρίς να έχει έστω και ένα αληθινό κατάστημα).

Μετά του ζήτησα να μου δώσει ένα μαγαζί στο Ηράκλειο (για να δω πόσο καλό ρεπορτάζ κάνεις φίλε Tatar) και μου είπε δυό-τρία μαγαζιά. Επειδή ήταν σπίτι και δεν θυμόταν τηλέφωνα, πήρα το 11888 και μου έδωσε το τηλέφωνο του κυρίου Στειακάκη. Πήρα τηλέφωνο και του ζήτησα δύο τιμές. Το πρώτο ρολόι στη σελίδα του site και το ρολόι με κωδικό AT045555F που βρίσκεται στην δεύτερη σελίδα. Οι λιανικές του ήταν οι ίδιες (645 και 319 αντίστοιχα). Η έκπτωση που κάνει το site είναι X%. (Παρακαλώ χρησιμοποιήστε το λινκ που αναφέρει ο Tatar στο ποστ του, να διαπιστώσετε την μικρή έκπτωση, γιατί απαγορεύεται να γράψω τελική τιμή, άρα και έκπτωση!!!!)

Τώρα αν εσύ θεωρείς οτι ένα κατάστημα όπως αυτό που προανέφερα στην πόλη σου δεν θα σου έκανε έκπτωση Χ% (την κάνει για πλάκα οποιοδήποτε μαγαζί), εξήγησε στους συμφορουμίτες γιατί έγραψες οτι το πήρες μισά λεφτά από ότι το έβρισκες στο Ηράκλειο και που συγκεκριμενα στο Ηράκλειο πουλιέται διπλάσια λεφτά.

Το μόνο αστείο στην όλη υπόθεση, επειδή μίλησα με τον άνθρωπο που δεν γνώριζα πριν στο τηλέφωνο, είναι οτι γνωρίζουν πολύ καλά το αγαπημένο πολλών εδώ μέσα ebay και καλό θα ήταν να προσέχετε μήπως βρεθείτε να αγοράζετε από το δίπλανό στενό του σπιτιού σας μέσω ....ebay!!!....

Φιλικά

Κωστής

ΥΓ Tatar ελπίζω να μην βρεις και αυτή την φορά "τον χρόνο σου πολύτιμο" και να απαντήσεις, γιατί περιμένω απάντηση και εγώ και φαντάζομαι και οι συμφορουμίτες που εμπιστεύονται την μαρτυρία σου.

Μετά την παρατήρηση του george_ που με καλούσε να σβύσω το ποσοστό (και όχι το ποστ που από υπερβάλλοντα ζήλο φαντάζομαι έσβυσε), έστειλα το παρακάτω:

Έγραψα ποσοστό μόνο για το site που ανέφερε ο Tatar. Είναι υποκρισία και κόλπο (γιατί αυτοί που διαφωνούν με την μη αναγραφή τελικών τιμών έχουν γράψει στο φόρουμ οτι ένα "κόλπο" είναι να βάζεις το link) να προκύπτει το ποσοστό μέσω link.

Δεν έγραψα για το ποσοστό έκπτωσης στο κατάστημα και ανέφερα μόνο αν φαίνεται δύσκολο το 17%. Το όνομα του καταστήματος θα μπορούσε να είναι οποιοδήποτε πουλάει επίσημα τα ρολόγια και η αναφορά του αντιστοιχεί με το οτι όλοι αναφέρουν τον Καίσαρην σε σχέση με τα Panerai.

Αν είναι κανονισμος του φόρουμ να σβύσεις το όνομα του μαγαζιού κάντο αλλά να σβύσεις και το site γιατί και αυτό για μαγαζί το συστήνουν, όχι για κοινωφελές ίδρυμα.

Αν πρέπει να σβύσεις το Χ% που συνάγεται μέσα από το link, γιατί δεν σε ενοχλεί το link;;;;

Φιλικά

Κωστής

ΥΓ Marcangelo, αν και φαντάζομαι οτι σου είναι πολύ διαφωτιστικές οι πληροφορίες που σου έδωσα και σε γλυτώνουν από την λανθασμένη πληροφόριση που -ελπίζω από αφέλεια- σου έγινε, λυπάμαι που κάθε φορά γίνεται το μπαμ στα τόπικ σου, ιδιαίτερα γιατί από τις τοποθετήσεις σου και σχετικά με την Βασιλεία έχω εκτιμήσει την σοβαρότητά σου. Απλά είναι το θέμα που πολλοί δεν έχουν ακόμη εμπεδώσει και θα χρειαστούν μερικά παραδείγματα για να μάθουμε όλοι να ψάχνουμε σωστά για την καλύτερη τιμή.


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 20, 2009, 11:55:52 μμ από VIWOW »
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 11:40:14 μμ »
Marcangelo, φαντάζομαι οτι στην έκφραση "πολύ κακό για το τίποτα" δεν συμπεριλαμβάνεις και την τοποθέτησή μου, που προφανώς συμπίπτει με το αποτέλεσμα της δικής σου έρευνας....

Φιλικά

Κωστής
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 11:40:42 μμ »
αφου εχει θεσπιστει αυτος ο κανονας και τηρειται κατα γραμμα ,οφειλα να ενημερωσω το μελος viwow να αφαιρεσει τα επιμαχα σημεια .κατι τετοιο εως τωρα δεν εγινε και προχωρησα στην διαγραφη των μηνυματων


Διαφωνώ κάθετα με την ενέργειά σου αυτή. Απλώς για να καταγραφεί η άποψή μου.
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 11:40:49 μμ »
δεν εσβησα τα σημεια διοτι εχανε το νοημα το ποστ σας,ηταν ενας "ευνουχισμος".εκανα μια ειδοποιηση να αλλαξετε αυτα τα σημεια πριν μερικες ωρες,κατοπιν ελεγχου διαπιστωσα οτι δεν ειχε γινει καμμια αλλαγη και ετισ εκανα την διαγραφη

μια παρακληση ,καλο θα ηταν να μην βαζετε ολο τι κειμενο με bold ,δεν διαβαζεται ευκολα

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 11:46:23 μμ »
VIWOW σβήσε σε παρακαλώ τiς τιμές και τα ποσοστά.

ο george_ έδωσε αρκετό χρόνο για να διορθωθεί το ποστ. (ας μην παίζουμε με τις λεπτομέρειές, μεγάλα παιδιά είσαστε...;))

Σίριαλ το κάναμε...enough!
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 21, 2009, 12:03:07 πμ »
για τα υπόλοιπα  site που πωλούν μαζί με κάποια ρολόγια γραβάτες, φωτογραφικές μηχανές, είδη καπνιστού κι ότι άλλο βάζει ο νους μας, μου ανακοίνωσαν λοιδορώντας ότι πρόκειται για <<αμφιβόλου προέλευσης και ποιότητας εμπορεύματα>>  από μη επαγγελματίες του είδους που αύριο μπορεί και να μην υπάρχουν, με αποτέλεσμα βέβαια τίποτα από μία τέτοια αγορά να μην καλύπτεται από εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας.

To σχετικό με την εγγύηση ισχύει για τα περισσότερα διαδικτυακά καταστήματα. Η λέξη που υπογραμμίζω στα γραπτά σου, δηλώνει και το πόσο αξιόπιστη μπορεί να είναι η επίσημη αντιπροσωπεία ως προς τις ιντερνετικές αγορές.

Αποσυνδεδεμένος marcangelo

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 21, 2009, 12:07:35 πμ »
Νίκο μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος, ειλικρινά δε σε κατάλαβα
Πολλοί άνθρωποι χάνουν την υγεία τους προσπαθώντας να βγάλουν λεφτά κι ύστερα χάνουν τα λεφτά τους για να ξαναβρούν την υγειά τους...

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 21, 2009, 12:12:28 πμ »
Πάλι θα πυροδοτηθούν εντάσεις αλλά θα απαντήσω ότι δεν είναι καθόλου αυτονόητο πως όλα τα διαδικτυακά καταστήματα πωλούν κλεμμένα ή χαμηλής ποιότητας ή μαϊμούδες. Επίσης, τα περισσότερα ιντερνετικά καταστήματα είναι αλήθεια ότι δεν παρέχουν επίσημη εγγύηση της αντιπροσωπείας.

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 21, 2009, 12:13:39 πμ »
Και εγώ ήθελα να ρωτήσω Νίκο. Τι έπρεπε να κάνουν; Να πουν "Νάναι καλά τα παιδιά";

Φιλικά

Κωστής

ΥΓ Το είδα μετά το ποστ σου Νίκο. Ξέχασες την παράλληλη....
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 21, 2009, 12:19:20 πμ »
Όχι βέβαια, σε καμμία περίπτωση δε θα ήταν αναμενόμενο να πουν κάτι τέτοιο -εννοείται. Απλώς θέλω να πω ότι συχνά οι επίσημες αντιπροσωπείες δεν είναι η κατάλληλη πηγή πληροφόρησης για διαδικτυακά καταστήματα λόγω σύγκρουσης συμφερόντων.

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: γνώμη για τα ελληνικά site πώλησης ρολογιών
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 21, 2009, 12:23:35 πμ »
Πολύ κακό για το τίποτα φίλοι μου και τελικά αναγκάστηκα να κάνω μόνος έρευνα αγοράς τηλεφωνώντας σε μία επίσημη αντιπροσωπεία (CHRONOTEAM)  ρωτώντας που μπορούσα να απευθυνθώ για αγορά μέσω σάιτ στην Ελλάδα. Πράγματι με περέπεμψαν σε σάιτ τριών καταστημάτων (Γρεβενά-Σύρος-Αιγάλεω) τα οποία παρέχουν την επίσημη εγγύηση των αντιπροσωπειών και προκαθορισμένες από τις εταιρείες χαμηλές εκπτώσεις, ενώ για τα υπόλοιπα  site που πωλούν μαζί με κάποια ρολόγια γραβάτες, φωτογραφικές μηχανές, είδη καπνιστού κι ότι άλλο βάζει ο νους μας, μου ανακοίνωσαν λοιδορώντας ότι πρόκειται για <<αμφιβόλου προέλευσης και ποιότητας εμπορεύματα>>  από μη επαγγελματίες του είδους που αύριο μπορεί και να μην υπάρχουν, με αποτέλεσμα βέβαια τίποτα από μία τέτοια αγορά να μην καλύπτεται από εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας.
Συνεπώς θα πρότεινα κάπου εδώ το θέμα να κλείσει, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Ερώτηση:  Αν ένα τέτοιο διαδικτυακό μαγαζί σου δώσει Πανευρωπαική Εγγύηση, δεν είναι υποχρεωμένη να την αναγνωρίσει η Ελληνική Αντιπροσωπεία??


Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών