Αποστολέας Θέμα: ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΩΡΟΛΟΓΟΠΟΙΙΑ  (Αναγνώστηκε 1358 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΩΡΟΛΟΓΟΠΟΙΙΑ
« στις: Ιανουάριος 30, 2009, 08:46:37 πμ »
ΙΜΙΑ 1996 - Χ. Καραθανάσης, Ε. Γιαλοψός, Π. Βλαχάκος
τίποτε άλλο !!

warover

  • Επισκέπτης
Απ: ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΩΡΟΛΟΓΟΠΟΙΙΑ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 09:53:02 πμ »
ΙΜΙΑ 1996 - Χ. Καραθανάσης, Ε. Γιαλοψός, Π. Βλαχάκος
τίποτε άλλο !!
φανταζομαι πως μιλας για τους 3 επιβαινοντες του μοιραιου ελικοπτερου?

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΩΡΟΛΟΓΟΠΟΙΙΑ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 03:32:41 μμ »
Ναι. οι τρεις επιβαίνοντες του ελικοπτέρου. Θυμάμαι εκείνο το βράδυ να ξυπνάω με τη σειρήνα του συναγερμού, να μας μοιράζουν κράνη και όπλα, να είμαστε όλη τη νύχτα σε επιφυλακή, αφού είχαμε την πληροφορία ότι θα χτυπούσαν το αεροδρόμιο (Σαντορίνη). Οι χειριστές των Φάντομ μέσα στα αεροσκάφη έτοιμοι για άμεση απογείωση -είχε ήδη ζητηθεί από τους μετεωρολόγους πρόβλεψη για καιρικές συνθήκες στη Σμύρνη- προσγειώνονταν C130 με αντιαεροπορικά και φαντάρους, ενώ ο πύργος ελέγχου ζητούσε απ' τους χειριστές των C130 να βοθήσουν και οι ίδιοι στο ξεφόρτωμα λόγω των πληροφοριών ότι θα μας χτυπούσαν. Ένας επισμηνίας έβαλε εκείνη τη στιγμή τα κλάματα, ενώ εγώ σκεφτόμουν ότι δεν ήταν δυνατόν να συμβαίνουν όλα αυτά. Είχε ήδη χαράξει όταν πληροφορηθήκαμε για την απεμπλοκή. Να προσθέσω επίσης ότι εκείνοι που το προηγούμενο βράδυ έτρεμαν θεωρώντας το ζήτημα των Ιμίων ασήμαντο, ήταν οι ίδιοι που τις επόμενες ημέρες πλειοδότησαν σε "πατριωτικές" κορώνες... (δε λέω ότι εγώ δε φοβόμουν, μην παρεξηγηθώ). Τελικά οι τρεις άνθρωποι όμως χάθηκαν...

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΩΡΟΛΟΓΟΠΟΙΙΑ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 06:04:32 μμ »
Ναι. οι τρεις επιβαίνοντες του ελικοπτέρου. Θυμάμαι εκείνο το βράδυ να ξυπνάω με τη σειρήνα του συναγερμού, να μας μοιράζουν κράνη και όπλα, να είμαστε όλη τη νύχτα σε επιφυλακή, αφού είχαμε την πληροφορία ότι θα χτυπούσαν το αεροδρόμιο (Σαντορίνη). Οι χειριστές των Φάντομ μέσα στα αεροσκάφη έτοιμοι για άμεση απογείωση -είχε ήδη ζητηθεί από τους μετεωρολόγους πρόβλεψη για καιρικές συνθήκες στη Σμύρνη- προσγειώνονταν C130 με αντιαεροπορικά και φαντάρους, ενώ ο πύργος ελέγχου ζητούσε απ' τους χειριστές των C130 να βοθήσουν και οι ίδιοι στο ξεφόρτωμα λόγω των πληροφοριών ότι θα μας χτυπούσαν. Ένας επισμηνίας έβαλε εκείνη τη στιγμή τα κλάματα, ενώ εγώ σκεφτόμουν ότι δεν ήταν δυνατόν να συμβαίνουν όλα αυτά. Είχε ήδη χαράξει όταν πληροφορηθήκαμε για την απεμπλοκή. Να προσθέσω επίσης ότι εκείνοι που το προηγούμενο βράδυ έτρεμαν θεωρώντας το ζήτημα των Ιμίων ασήμαντο, ήταν οι ίδιοι που τις επόμενες ημέρες πλειοδότησαν σε "πατριωτικές" κορώνες... (δε λέω ότι εγώ δε φοβόμουν, μην παρεξηγηθώ). Τελικά οι τρεις άνθρωποι όμως χάθηκαν...

Οι τελευταίες δύο προτάσεις σου συνοψίζουν λιτά και με ακρίβεια τα γεγονότα !

Αποσυνδεδεμένος ggs

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΩΡΟΛΟΓΟΠΟΙΙΑ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 09:56:26 μμ »
Να προσθέσω επίσης ότι εκείνοι που το προηγούμενο βράδυ έτρεμαν θεωρώντας το ζήτημα των Ιμίων ασήμαντο, ήταν οι ίδιοι που τις επόμενες ημέρες πλειοδότησαν σε "πατριωτικές" κορώνες...

Πάντα ετσι δεν γίνετε;
Και δυστυχώς στην Ελλάδα Ξεχνάμε πολύ εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΩΡΟΛΟΓΟΠΟΙΙΑ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 10:03:55 μμ »
για διαβαστε και αυτο...



ζηταω συγνωμη για τις υβριστικες λεξεις στο τελος
αλλα μου εκανε εντυπωση
και το αν ισχυει γιατι δεν ακουσα ποτε τιποτα..