Αποστολέας Θέμα: HAMILTON  (Αναγνώστηκε 168884 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος isidoros

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 08:27:24 μμ »
Γνωριζει κανεις σε τι τιμη παιζει αυτο?
http://http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=KA&y=12&p=118

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 03, 2008, 08:15:38 μμ »
Τι γνωμη εχετε για το Navy Frogman Automatic?Τι μηχανισμο εχει?

http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=KA&y=79&p=204

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 04, 2008, 01:52:39 πμ »
Ο "βατραχάνθρωπος" έχει αυτόματη ΕΤΑ μηχανή όπως κι άλλα πολλά Hamiltons
Αναγνώστε εδώ
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος Lellos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 21, 2008, 10:57:54 μμ »
Τις προάλλες πήγα να αγοράσω το Hamilton (ειναι αυτό  http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=KA&y=21&p=161), το οποίο είναι στην τιμή των 390Ε.Είχα τα λεφτα μετρητα κ όταν ρωτησα αν μπορει γινει καλυτερη τιμη εφοσον θα πληρωσω μετρητα, με υφος χιλιων καρδιναλιων και φανερα υποτιμητικο η πωλητρια μου λεει "χμ, τι εκπτωση να κανουμε..αντε να κοψουμε 10Ε"..
Μου γυρισε το μυαλο τοτε και της ειπα οτι δεν ενδιαφερομαι.Θα κοιταξω στον Βολο, αντε Θεσσαλονικη και θα το παρω απο κει και ας ειναι κ λιγο ακριβοτερο που λέει ο λόγος.
Για την ωρα βολευομαι με ενα φτηνο ρολοι αυτοματο  ,το οποιο ειναι δωρο της γιαγιας μου και θελει να με βλεπει να το φοραω.Η πλακα ειναι οτι εκανε 180ε κ η πωλητρια της εκοψε 20Ε χωρις να πει κατι η γιαγια μου..
Newman, 21jewels , μηχανισμος japan Miyota Co.
Θα προτιμουσα 1000 φορες να μου ελεγε δε γινεται εκπτωση παρα να εισπραξω αυτο το υποτιμητικο βλεμμα.

warover

  • Επισκέπτης
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 21, 2008, 11:09:46 μμ »
Τις προάλλες πήγα να αγοράσω το Hamilton (ειναι αυτό  http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=KA&y=21&p=161), το οποίο είναι στην τιμή των 390Ε.Είχα τα λεφτα μετρητα κ όταν ρωτησα αν μπορει γινει καλυτερη τιμη εφοσον θα πληρωσω μετρητα, με υφος χιλιων καρδιναλιων και φανερα υποτιμητικο η πωλητρια μου λεει "χμ, τι εκπτωση να κανουμε..αντε να κοψουμε 10Ε"..
Μου γυρισε το μυαλο τοτε και της ειπα οτι δεν ενδιαφερομαι.Θα κοιταξω στον Βολο, αντε Θεσσαλονικη και θα το παρω απο κει και ας ειναι κ λιγο ακριβοτερο που λέει ο λόγος.
Για την ωρα βολευομαι με ενα φτηνο ρολοι αυτοματο  ,το οποιο ειναι δωρο της γιαγιας μου και θελει να με βλεπει να το φοραω.Η πλακα ειναι οτι εκανε 180ε κ η πωλητρια της εκοψε 20Ε χωρις να πει κατι η γιαγια μου..
Newman, 21jewels , μηχανισμος japan Miyota Co.
Θα προτιμουσα 1000 φορες να μου ελεγε δε γινεται εκπτωση παρα να εισπραξω αυτο το υποτιμητικο βλεμμα.

καλα εκανες και εφυγες στα hamilton περνεις ευκολα ενα -15% με 20%

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 21, 2008, 11:17:09 μμ »
καλα εκανες και εφυγες στα hamilton περνεις ευκολα ενα -15% με 20%
+1
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 10:21:36 πμ »
καλα εκανες και εφυγες στα hamilton περνεις ευκολα ενα -15% με 20%
+1
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 26, 2008, 11:40:27 πμ »
το πρωτο πραγμα που μαθαινεις στις πωλησεις ειναι να σεβεσαι τον πελατη!νομος απαραβατος!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος sportbilli

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 27, 2008, 12:59:12 πμ »
Καλησπεριζω την παρεα ,,,,
διαβαζωντας στο φορουμ εμαθα για τα Hamilton ,(μεχρη τωρα ουτε καν τα ειχα ξανακουσει ) και χαζευωντας τα στο site τους επαθα ερωτα :smt049 γι αυτο http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=KA&y=14
αραγε τη ποσω να κανει ???

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 27, 2008, 02:15:28 πμ »
Καλησπεριζω την παρεα ,,,,
διαβαζωντας στο φορουμ εμαθα για τα Hamilton ,(μεχρη τωρα ουτε καν τα ειχα ξανακουσει ) και χαζευωντας τα στο site τους επαθα ερωτα :smt049 γι αυτο http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=KA&y=14
αραγε τη ποσω να κανει ???

Υπολόγισε γύρω στο χιλιάρικο πάνω-κάτω. Τ α Hamilton είναι σωστα ρολόγια στη σωστή τιμή.

Καλώς ήρθες και από μένα

καλα εκανες και εφυγες στα hamilton περνεις ευκολα ενα -15% με 20%


+ 1 και από μένα

το πρωτο πραγμα που μαθαινεις στις πωλησεις ειναι να σεβεσαι τον πελατη!νομος απαραβατος!


+1 Και όχι μόνο.....
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος sportbilli

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 27, 2008, 10:05:25 πμ »
Μακάρι να είναι μέχρι ενα χιλιάρικο ως εκεί την ψιλοπαλευω ,αν είναι πάνω απο χιλιάρικο θα ζοριστώ !!!
Θα πάω σήμερα μια βόλτα προς Καλλιθέα να δω τη παίζει ...
Αλήθεια κανα site απο Ευρωπη που να πουλάει Hamilton έχετε να προτείνετε ?

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 27, 2008, 12:37:32 μμ »
στο e-men ποσο το δινει?
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 27, 2008, 01:35:11 μμ »
Θα έλεγα ότι, από πλευράς τιμών, το e-men δεν χρειάζεται να είναι η πρώτη επιλογή.
Υπάρχουν καταστήματα στο κέντρο τα οποία  (μετρητοίς) έχουν σαφώς καλύτερες τιμές.

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 27, 2008, 01:49:37 μμ »
Μακάρι να είναι μέχρι ενα χιλιάρικο ως εκεί την ψιλοπαλευω ,αν είναι πάνω απο χιλιάρικο θα ζοριστώ !!!

Κοίτα εσύ και εδώ είμαστε εμείς ;)
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος sportbilli

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 27, 2008, 02:05:12 μμ »
στο e-men ποσο το δινει?

A ναι το βρηκα  sto e-men αλλα σε ατσαλι στα 889 ευρω (πολυ καλη τιμη και με 6 ατοκες ) βεβαια εγω το ψαχνω σε μπρονζε χρωμα οπως ειναι εδω http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=KA&y=14

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 27, 2008, 05:47:15 μμ »
 ;D ;D ;D ;D
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 27, 2008, 09:05:10 μμ »
A ναι το βρηκα  sto e-men αλλα σε ατσαλι στα 889 ευρω (πολυ καλη τιμη και με 6 ατοκες ) βεβαια εγω το ψαχνω σε μπρονζε χρωμα οπως ειναι εδω [url]http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=KA&y=14[/url]
καλησπερα φιλε μου το συγκεκριμενο ρολοι εχει η 1195 η 1295  αρχικη παντα υπολογιζε και τη εκπτωση γυρω στο 20%  οποτε ειναι μεσα στο budget σου .ειναι φανταστικο αν και εγω προτιμω το ιδιο μοντελο αλλα  ολο pink gold  που εχει γυρω στα 100ε   παραπανω .

Αποσυνδεδεμένος sportbilli

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 27, 2008, 11:57:06 μμ »
Πηγα σημερα σε γνωστο καταστημα της Καλλiθεας που εχει τα HAMILTON και τα ειδα απο κοντα δοκιμασα καποια και γενικα μου δωσανε την αισθηση ποιοτικης και προσεγμενης κατασκευης , ποιο πολυ μου αρεσαν τα μοντελα με δερματινο λουρακι παρα τα ατσαλινα τα οποια σαν αισθηση και σαν χρωμα δεν με επεισαν ... βεβαια ενα μοντελο που ειναι απο τιτανιο το μπρασελε και η κασα του ηταν εξαιρετικό σαν συνολο .
Αυτο που ψαχνω δεν το ειχε ,αλλα μου ειπαν οτι στο 2ο μαγαζι τους υπαρχει το αντιστοιχώ με ατσάλινο χρωμα και θα παω καποια στιγμη και απο εκει να το δοκιμασω πως πεφτει στο χερη μου  , μου εδωσαν τιμη 1295 - εκπτωση στα μετρητα κανα 1100ρι θα μου ερθει ,και θα πρεπει να γινει παραγγελια ( γιατι μετα απο τηλ. εποικινωνια μαθαμε οτι ο αντιπρόσωπος δεν το εχει εδω) περιπου σε κανα μηνα θα το εχω αν το παραγγειλω αμεσα  ;)

Ειδα εκει και ενα victorinox (οπου μου ειπε η πωλητρια το εξης : ειναι η δευτερη ορολογοπειια μετα την vacheron οπου εχει τον ελβετικο σταυρο σαν σημα!!! ) αν και μου αρεσε σαν ντιζαιν και με επειθε η στιβαρη κατασκευη του ηταν αρκετα ακριβο 1400 ευρω , και μαλλον με χαλαει να παρω ρολοι απο μια εταιρια που φτοιαχνει  σουγιαδες  :P

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 28, 2008, 12:09:32 πμ »
..., μου εδωσαν τιμη 1295 - εκπτωση στα μετρητα κανα 1100ρι θα μου ερθει ...

Μόλις 15% στους καιρούς αυτούς είναι "ντροπή".
Κοίτα και αλλού.

warover

  • Επισκέπτης
Απ: HAMILTON
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 28, 2008, 12:12:56 πμ »


Ειδα εκει και ενα victorinox (οπου μου ειπε η πωλητρια το εξης : ειναι η δευτερη ορολογοπειια μετα την vacheron οπου εχει τον ελβετικο σταυρο σαν σημα!!! )
η victorinox εχει σημα την ελβετικη σημαια ενω η vacheron τον σταυρο της μαλτας οποτε καμια σχεση