Αποστολέας Θέμα: μαθήματα πιλότου  (Αναγνώστηκε 3946 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

warover

  • Επισκέπτης
μαθήματα πιλότου
« στις: Οκτώβριος 26, 2008, 01:27:51 μμ »
Πήρα την μεγάλη απόφαση να αρχίσω μαθήματα πιλότου για μονοκινητήριο αεροσκάφος και πριν αρχίσω να ρωτάω τις τοπικές αερολέσχες θα ήθελα όποιον ξερει να με βοηθήσει σχετικά με την όλη διαδικασία όπως κόστος μαθημάτων ,προαπαιτούμενα και γενικά την όλη  διαδικασία

Συνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: μαθήματα πιλότου
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 01:45:25 μμ »
φιλε warover δεν γνωριζω για μαθηματα αλλα  προτεινω να φορας pilot watch στο καρπο σου  ;D

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: μαθήματα πιλότου
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 02:21:38 μμ »
Μπράβο Νικολή. Ζηλεύω!
Χρόνο απαιτεί (που τον έχεις), λεφτά που όμως δε σε φοβάμαι (είσαι σκυλί στη δουλειά), και μπόλικο διάβασμα (slow the eggs, για σένα), έχεις και τον JpoL στη γειτονιά!

Φιλικά
Δημήτρης

warover

  • Επισκέπτης
Απ: μαθήματα πιλότου
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 02:40:53 μμ »
Μπράβο Νικολή. Ζηλεύω!
Χρόνο απαιτεί (που τον έχεις), λεφτά που όμως δε σε φοβάμαι (είσαι σκυλί στη δουλειά), και μπόλικο διάβασμα (slow the eggs, για σένα), έχεις και τον JpoL στη γειτονιά!

Φιλικά
Δημήτρης
Από μια ερευνα που εκανα λεω να αρχισω με δίπλωμα για υπερελαφρα και από ότι ειδα το κόστος δεν είναι και τρομερά μεγάλο(αν εχει κάποιος παραπάνω στοιχεία ας τα παραθέσει) απλα επειδη το είδα στο net και όχι σε καποια ελληνική αερολέσχη δεν μπορω να το επικυρώσω .οσο για το διάβασμα αυτά είναι ψιλα γράμματα για μας ;)
Ζω για την στιγμή του smoke on  ;D
ΥΓ
Το μόνο εμπόδιο είναι πως θα το πω στην μανα μου που θα πάθει την πλάκα της ;D
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: μαθήματα πιλότου
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 03:12:11 μμ »
Μπράβο και πάλι μπράβο warover που το αποφάσισες. Τώρα περιμένουμε ένα εύκολο άρθρο για το πως δουλεύει ο εξάντας και οι άλλες ενδείξεις στα pilot watches.


Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: μαθήματα πιλότου
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 03:19:25 μμ »
καλησπερα και εγω ενδιαφερθηκα για να βγαλω διπλωμα και οτν ειδα τον καταλογο εβγαινε γυρω στα 3000-3500ε το διπλωμα με τα θεωριτικα και τις δοκιμαστικες πτησεις εφοσων ειχες περασει τα πρακτικα μαθηματα.στην αερολεσχη θεσ/νικης

warover

  • Επισκέπτης
Απ: μαθήματα πιλότου
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 03:20:33 μμ »
καλησπερα και εγω ενδιαφερθηκα για να βγαλω διπλωμα και οτν ειδα τον καταλογο εβγαινε γυρω στα 3000-3500ε το διπλωμα με τα θεωριτικα και τις δοκιμαστικες πτησεις εφοσων ειχες περασει τα πρακτικα μαθηματα.στην αερολεσχη θεσ/νικης
και εμενα καπου τοσο μου βγενει η τιμη απο το νετ οποτε εχουμε εμεση επικυρωση
ΥΓ
Σου το ευχομαι ολοψυχα φιλε Λευτερη
Εμενα ειναι ονειρο απο μικρο παιδι(καλα ισως αυτο να μην παιζει και πολυ μιας και ειμαι μικρος ακομα ;))
Αρχισα με  R/C planes αλλα απλα δεν μου φτανει θελω κατι παραπανω  ;)

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: μαθήματα πιλότου
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 03:28:32 μμ »
ευχαριστω πολυ  το εχω βαλει στα αμεσα σχεδια μου αν και η γυναικα διαφωνει εγω αν ολα πανε καλα θα το παρω το μονο που με χαλαει ειναι το διαβασμα αλλα επειδη εχω τρελλα με τα αεροπλανα θα το κανω σιγουρα και ας με λενε τρελο ενα ρολοι λιγοτερο ειναι  :D/ :D/ :D/