Αποστολέας Θέμα: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...  (Αναγνώστηκε 11974 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 26, 2020, 12:23:47 πμ »
Από μένα Πανο οχι. Πρώτον πολλά λεφτά.  Δεύτερον υπάρχει κίνδυνος πατάτας....τρίτον έχεις ήδη δύο ποιο ωραια !!

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πατάτα δεν παίζει..
Είναι από το watchfinder του ομίλου Richemond....

Απλα πουλάνε ακριβά (και λόγω του ονόματος)

Αλλά και σε άλλο site στην Αγγλία (iconicwatches) πάλι τόσο το είχαν..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #81 στις: Νοέμβριος 26, 2020, 08:42:39 πμ »
Έχεις απευθυνθεί σε κάποιον grey?

Δεν το θεωρώ απίθανο να σου το βρει καινούριο όχι με μεγάλη διαφορά από αυτά που σκέφτεσαι να δώσεις...
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #82 στις: Νοέμβριος 26, 2020, 08:46:16 πμ »
Έχεις απευθυνθεί σε κάποιον grey?

Δεν το θεωρώ απίθανο να σου το βρει καινούριο όχι με μεγάλη διαφορά από αυτά που σκέφτεσαι να δώσεις...

σε ποιον βρε Στρατο....;

στους Ελληνες που ρώτησα εφαγα πορτα...
οι περισσότεροι μου εδειχναν το καινουριο και οι υπολοιποι μου έλεγαν οτι λογω covid δεν ταξιδευουν εκτος χωρας και συνεπως δεν εχουν καλη προσβαση σε ρολογια του εξωτερικου

καινουριο δε γινεται να το βρεις...κυκλοφορησε το 2015....NOS???

μακαρι...αλλα το βλέπω δύσκολο...

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #83 στις: Νοέμβριος 26, 2020, 10:02:36 πμ »
Ποτέ δεν κατάλαβα την ιστορική σύνδεση/σχέση μεταξύ IWC και Saint-Exupery. Πώς δηλαδή ξεφύτρωσε όλο αυτό, με τις ειδικές εκδόσεις Μικρού Πρίγκηπα και τα τοιαύτα. Iστορικά, ναι, υπάρχει μια πιθανότητα ο πιλότος της Λουφτβάφε που κατέρριψε –εάν όντως κατέρριψε- το αεροσκάφος του Γάλλου, να φορούσε στον καρπό του ένα IWC. Αυτή είναι, νομίζω, η μοναδική «σχέση» της IWC με την όλη υπόθεση, δηλαδή καμία σχέση και μου φαίνεται ότι η όλη υπόθεση είναι εφεύρημα εκ του μηδενός.

Όσον αφορά στη συλλεκτική αξία του ρολογιού, διατηρώ πολλές επιφυλάξεις. Ένας σχετικά ασφαλής τρόπος να δεις τι γίνεται, είναι να ζητήσεις προσφορά από το watchfinder, λέγοντάς τους ότι ενδιαφέρεσαι να πουλήσεις ένα τέτοιο ρολόϊ.  Είναι πιθανό να εκπλαγείς από την (εξωφρενικά χαμηλή) τιμή που θα σου προσφέρουν. Σε  τι τιμές πουλάνε, είναι άλλο θέμα.

Από τα Big Pilots πιο συλλεκτική θεωρώ –όχι μόνο εγώ- την πρώτη σειρά (5002, είτε 1 είτε 2, με τη αργή μηχανή 18.000 bph), χωρίς ακόμη τότε πρίγκηπες, τριαντάφυλλα κλπ και όλα τα μαρκετίστικα κόλπα που προσετέθησαν στην πορεία και που αναιρούν, νομίζω, τον πραγματικό χαρακτήρα τουρολογιού.  Με λίγο ψάξιμο το βρίσκεις, με ένα χιλιάρικο το έχεις στείλει Ελβετία και σου γυρίζει πίσω πιο κανούργιο από καινούργιο. Μόνο κουσούρι αυτό που αποκαλύπτεται ήδη από το όνομά του, ότι είναι μεγάλο, πραγματικά   μεγάλο ρολόϊ, και αυτός ήταν ο λόγος που έδωσα το δικό μου (5004), παρ’ ότι  γενικά μ’ αρέσουν έως και κτηνώδη ρολόγια. Eάν δεν έχεις θέμα με το μέγεθος, είσαι οκέϋ. 

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 26, 2020, 11:56:03 πμ »
Όσον αφορά στη συλλεκτική αξία του ρολογιού, διατηρώ πολλές επιφυλάξεις. Ένας σχετικά ασφαλής τρόπος να δεις τι γίνεται, είναι να ζητήσεις προσφορά από το watchfinder, λέγοντάς τους ότι ενδιαφέρεσαι να πουλήσεις ένα τέτοιο ρολόϊ.  Είναι πιθανό να εκπλαγείς από την (εξωφρενικά χαμηλή) τιμή που θα σου προσφέρουν. Σε  τι τιμές πουλάνε, είναι άλλο θέμα.

Από τα Big Pilots πιο συλλεκτική θεωρώ –όχι μόνο εγώ- την πρώτη σειρά (5002, είτε 1 είτε 2, με τη αργή μηχανή 18.000 bph), χωρίς ακόμη τότε πρίγκηπες, τριαντάφυλλα κλπ και όλα τα μαρκετίστικα κόλπα που προσετέθησαν στην πορεία και που αναιρούν, νομίζω, τον πραγματικό χαρακτήρα τουρολογιού.  Με λίγο ψάξιμο το βρίσκεις, με ένα χιλιάρικο το έχεις στείλει Ελβετία και σου γυρίζει πίσω πιο κανούργιο από καινούργιο. Μόνο κουσούρι αυτό που αποκαλύπτεται ήδη από το όνομά του, ότι είναι μεγάλο, πραγματικά   μεγάλο ρολόϊ, και αυτός ήταν ο λόγος που έδωσα το δικό μου (5004), παρ’ ότι  γενικά μ’ αρέσουν έως και κτηνώδη ρολόγια. Eάν δεν έχεις θέμα με το μέγεθος, είσαι οκέϋ.

Σχετικα με το watchfinder

για να σου δωσουν τιμη αγορας σου βγαζουν την πιστη...για ενα το Diver AP που τους εστειλα quote μου ζητησαν αποδειξεις , κινησεις καρτας κτλ......

σχετικα με το ψαξιμο....εχω φαει τον κοσμο....1.5 χρονο ψαχνω και δεν βρισκω....μονο κατι διασπαρτες αγγελιες στην Αμερικη και εχουν ολα πουληθει (στις τιμες που γραφω πιο πανω

ισως πρεπει να στησω καρτέρι και οποτε κατσει....τι να πω...

Αποσυνδεδεμένος nikos_v

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 292
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 26, 2020, 04:30:05 μμ »
Παναγιωτη και εγω θα σου ελεγα να περιμενεις εκτος αν εισαι απολυτα σιγουρος οτι το θες πολυ οποτε δε θα σε νοιαζει να βγεις αγορα αυριο να το πουλησεις, μερικες φορες πρεπει να το περνουμε αποφαση οτι τα γουστα πληρωνονται και οτι το να χασεις ενα 10%-15% απο αυτο που πληρωσες ειναι στο παιχνιδι
εδω το δικο μου σε χρυσο το εδωσα ευκολα το 2012 16000ευρω αμα σε βοηθαει, φυσικα εκτος Ελλαδος
market_image.3030298 by nikos vatsithianos, on Flickr

Αποσυνδεδεμένος PAP13

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 191
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #86 στις: Νοέμβριος 26, 2020, 11:16:27 μμ »
Παναγιώτη αφού το κυνηγάς και σου άρεσει παρτο. Αν θα χάσεις 2-3 χιλ είναι άλλο θέμα αλλά δεν πιστεύω ότι θα το πουλήσεις επομένως αυτό δεν πρέπει να σε απασχολεί. Και πολλές φορές μας αρέσουν Ρολογια τα οποία δεν είναι τόσο εμπορικά. Τι να κάνουμε... ;; Πάθος είναι αυτό όχι επένδυση. Αυτά από εμένα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #87 στις: Νοέμβριος 27, 2020, 08:03:23 πμ »
Με όλο το σεβασμό φίλε μου ....

Μου αρέσει και εμένα ο μικρός πρίγκιπας ..... αλλά δεν είναι συλλεκτικό ρολόι ..... και δεν έχει καμία συλλεκτική αξία


Συλλεκτικός πιλότος είναι το το Mark XI της JLC ρολόι του 1945 ( 500 ρολόγια) και παίζει στα 20000€

Στα τόσα χρόνια που ασχολούμαι και τόσο κόσμο που γνωρίζω έχω δει μόνο ενα τέτοιο ρολόι ....

Αν σου αρέσει το IWC θα το πάρεις γιατί το γουστάρεις και το χαίρεσαι όταν το βλέπεις στον καρπό σου φορεμένο ....

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 27, 2020, 11:36:19 πμ »
...

Συλλεκτικός πιλότος είναι το το Mark XI της JLC ρολόι του 1945 ( 500 ρολόγια) και παίζει στα 20000€

Στα τόσα χρόνια που ασχολούμαι και τόσο κόσμο που γνωρίζω έχω δει μόνο ενα τέτοιο ρολόι ....

...
Δημήτρη κάπως έτσι και το Mark XII.
Το είχα βρει του κουτιού το 1997 σε μαγαζί στην Αθήνα με 200.000δρχ και δεν το πήρα ο βλάκας.  :wallbash:
Το είχα θεωρήσει τότε πολύ ξεπερασμένο ως σχέδιο & look γενικά.
Σήμερα δεν το βρίσκεις σε καλή κατάσταση κάτω από 3 χιλιάρικα, (αν το βρεις...)
Έχει την μηχανή 889/2 της JaegerLecoultre.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 27, 2020, 03:56:04 μμ »
μεσα σε 4 ημερες εφυγαν τα 2 απο τα 3 Petit που ειχε προς πωληση το watchfinder...

απιστευτο..

φαινεται πως τελικα δεν ειναι τοσο εξωπραγματικη η τιμη του.............

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #90 στις: Νοέμβριος 27, 2020, 11:52:42 μμ »
Παναγιωτη σου εχω γραψει πολλες φορες σε αυτο το νημα.

Θα γραψω για τελευταια φορα κατι...
Το ρολοι το κουβεντιαζεις εδω και πολυ καιρο.
Το παρακολουθεις χρονια. Υποθετω οτι το μεγεθος, το ξερεις αρα δεν ειναι αγορα στα τυφλα...

Παρτο να τελειωνεις...
Να το χαρεις.
Τοσο που το κουβεντιαζαμε και τοσες αποψεις που εχουμε πει, θα καταληξεις να το παρεις και να συνεχιζεις να κοιταζεις αγγελιες για να δεις αν εκανες καλα ή οχι...

Το ολο θεμα με την αξια των ρολογιων και την μεταπωληση εχει καταντησει κουραστικο.
Αντε κι εχασες 2-3 χιλιαρικα. Απο το αμαξι σου δεν θα χασεις; Απο τα ρουχα μας, τα παπουτσια μας, τα τοσα πραγματα που αγοραζουμε συνεχεια;

Παρτο να το χαρεις, να σου φυγει και το απωθημενο...

Ειναι καινουρια αυτη η καραμελα της μεταπωλησης και μας αποτρεπει απο το να χαιρομαστε τα πραγματα που παιρνουμε με τα λεφτα μας.
Λεφτα δουλεμενα με κοπο και πονο...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #91 στις: Νοέμβριος 28, 2020, 12:03:33 πμ »
Στράτο..

ψιλοέχω πάρει την απόφαση..

δεν είναι τόσο θέμα μεταπώλησης...όσο θέμα αγοράς...
δεν θέλω να αισθάνομαι θύμα..και γι'αυτό προσπαθώ να καταλάβω αν η τιμη είναι λογική ή οχι

το γεγονός οτι το σκέφτομαι τόσο καιρό ίσως να μην είναι και στα υπέρ του (ειδικά για ρολοι που μου αρέσει και τόσο πολυ)

όλες οι άλλες αγορές μου (ακόμα σε αρκετά πιο ακριβά ρολογια) έγιναν με σκεψη το πολυ 3-4 ημερών...

θα δούμε...
λογικά θα είναι απόφαση της στιγμής....   ;)


Παναγιωτη σου εχω γραψει πολλες φορες σε αυτο το νημα.

Θα γραψω για τελευταια φορα κατι...
Το ρολοι το κουβεντιαζεις εδω και πολυ καιρο.
Το παρακολουθεις χρονια. Υποθετω οτι το μεγεθος, το ξερεις αρα δεν ειναι αγορα στα τυφλα...

Παρτο να τελειωνεις...
Να το χαρεις.
Τοσο που το κουβεντιαζαμε και τοσες αποψεις που εχουμε πει, θα καταληξεις να το παρεις και να συνεχιζεις να κοιταζεις αγγελιες για να δεις αν εκανες καλα ή οχι...

Το ολο θεμα με την αξια των ρολογιων και την μεταπωληση εχει καταντησει κουραστικο.
Αντε κι εχασες 2-3 χιλιαρικα. Απο το αμαξι σου δεν θα χασεις; Απο τα ρουχα μας, τα παπουτσια μας, τα τοσα πραγματα που αγοραζουμε συνεχεια;

Παρτο να το χαρεις, να σου φυγει και το απωθημενο...

Ειναι καινουρια αυτη η καραμελα της μεταπωλησης και μας αποτρεπει απο το να χαιρομαστε τα πραγματα που παιρνουμε με τα λεφτα μας.
Λεφτα δουλεμενα με κοπο και πονο...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Kkost

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 28, 2020, 01:07:56 πμ »
Να πω και εγω την αποψη μου.
Οχι να μην το παρεις το Petit, σαν εκδοση δεν εχει καμια ιστορικη συνδεση με το brand, ειναι μια μαρκετιστικη εκδοση, το βαψαμε μπλε και δωστε μας τα λεφτα σας.  Και μετα απο λιγο η ιδια η εταιρεια το ''καιει'' βγαζοντας το μπλε petit που υπαρχει διαθεσιμο σαν εναλλακτικη του μαυρου big pilot.  Επιπλεον μιλαμε για ρολογια τερμα μεγαλα 47αρια με τερμα δυσαναλογα μικρα 21mm λουρακια και με μια crown που βρίσκει παντα πανω στον καρπο. Δεν θα το αγοραζα.

Οπως εχω δει απο τις δημοσιευσεις σου, εχεις μια τρομερη συλλογη! ΑP Diver, LV, Rootbeer, 634, girard perregaux...δεν εχεις αναγκη το petit!
Ξερεις τι θα προσθετα; Εναν ωραιο χρονογραφο!!!
Ενα Speedmaster ή ενα Zenith Εlprimero ή ενα Breitling Navitimer!
 
Δεν εχω συναντησει ποτε σοβαρη συλλογη που να μην εχει εστω 1 omega!

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 28, 2020, 01:14:18 πμ από Kkost »

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 28, 2020, 06:52:46 πμ »
Να πω και εγω την αποψη μου.
Οχι να μην το παρεις το Petit, σαν εκδοση δεν εχει καμια ιστορικη συνδεση με το brand, ειναι μια μαρκετιστικη εκδοση, το βαψαμε μπλε και δωστε μας τα λεφτα σας.  Και μετα απο λιγο η ιδια η εταιρεια το ''καιει'' βγαζοντας το μπλε petit που υπαρχει διαθεσιμο σαν εναλλακτικη του μαυρου big pilot.  Επιπλεον μιλαμε για ρολογια τερμα μεγαλα 47αρια με τερμα δυσαναλογα μικρα 21mm λουρακια και με μια crown που βρίσκει παντα πανω στον καρπο. Δεν θα το αγοραζα.

Οπως εχω δει απο τις δημοσιευσεις σου, εχεις μια τρομερη συλλογη! ΑP Diver, LV, Rootbeer, 634, girard perregaux...δεν εχεις αναγκη το petit!
Ξερεις τι θα προσθετα; Εναν ωραιο χρονογραφο!!!
Ενα Speedmaster ή ενα Zenith Εlprimero ή ενα Breitling Navitimer!
 
Δεν εχω συναντησει ποτε σοβαρη συλλογη που να μην εχει εστω 1 omega!
Αν είσαι μάγκας Σαλονικιος !!! Ωραία τα ειπες Κώστα.  Αλλα ο έρωτας??? Για να δούμε...θα νικήσει η λογική ή ο έρωτας με τον μικρο πρίγκηπα????

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 28, 2020, 11:49:04 πμ »
Στράτο..

ψιλοέχω πάρει την απόφαση..

δεν είναι τόσο θέμα μεταπώλησης...όσο θέμα αγοράς...
δεν θέλω να αισθάνομαι θύμα..και γι'αυτό προσπαθώ να καταλάβω αν η τιμη είναι λογική ή οχι

το γεγονός οτι το σκέφτομαι τόσο καιρό ίσως να μην είναι και στα υπέρ του (ειδικά για ρολοι που μου αρέσει και τόσο πολυ)

όλες οι άλλες αγορές μου (ακόμα σε αρκετά πιο ακριβά ρολογια) έγιναν με σκεψη το πολυ 3-4 ημερών...

θα δούμε...
λογικά θα είναι απόφαση της στιγμής....   ;)
Μόνο και μόνο που αγοράζουμε ρολογια θύματα είμαστε...

Sent from my Huawei P8 Lite using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #95 στις: Δεκέμβριος 01, 2020, 06:54:27 μμ »
Ξεκιναω την τιμωρία απο μόνος μου

ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟ PETIT PRINCE,,,,,,
ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟ PETIT PRINCE,,,,,,
ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟ PETIT PRINCE,,,,,,
ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟ PETIT PRINCE,,,,,,
ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟ PETIT PRINCE,,,,,,
ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟ PETIT PRINCE,,,,,,

τις αλλες 94 φορες θα τις γραψω σε χαρτι......   :D

τελος....για 3η φορα πάει...

ΑΛΛΑ.....σήμερα έκλεισα ΆΛΛΟ μπλε εξίσου όμορφο και  πιο complicated ρολοι...

καλα να είμαστε , παραλαβη τέλη Ιανουαρίου  ;) ;) ;)

Βασικο επιχείρημα.....τόσο πολυ που το σκεφτόμουν.....θα το εβλεπα μετα και θα ελεγα "τι πλήρωσα το Μ****ς"

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2020, 07:14:58 μμ από Chameleon »

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23349
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #96 στις: Δεκέμβριος 01, 2020, 07:23:06 μμ »
Aντε πια με το πετιτ, μας γκαστρωσες!!! :dielaughing: :dielaughing:

Με το καλο να παραλαβεις Πανο τη ρολογαρα σου!!!! =D> =D> :laola:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #97 στις: Δεκέμβριος 01, 2020, 07:24:48 μμ »
Aντε πια με το πετιτ, μας γκαστρωσες!!! :dielaughing: :dielaughing:

Με το καλο να παραλαβεις Πανο τη ρολογαρα σου!!!! =D> =D> :laola:


κοιτα..βασικα...ο πραγματικος μου στοχος ειναι να με σιχαθείτε (και γι'αυτον τον λογο) και να μαζεψετε λεφτα να μου το κάνετε δωρο , μπας και γλιτώσετε απο τη μίρλα μου....

στο 5ο thread που θα ανοίξω , θα το βρω στην πορτα μου με φιόγκο...

Αποσυνδεδεμένος afinis2004

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #98 στις: Δεκέμβριος 01, 2020, 10:58:08 μμ »
33 ευρώ και καθάρισες γιατί το εισερχόμενο σου είναι ρο-λο-γα-ρα

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα δεν κάνουν τίποτα άλλο απ΄το να εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε... (Tag Heuer Monaco gulf,IWC Portuguese chrono, Tudor Pelagos LHD, Rolex 116610lv,JLC polaris, Zenith chronomaster sport, rolex explorer II 226570)

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15606
    • Προφίλ
Απ: IWC Big Pilot Petit Prince IW500908 VS Audemars Piguet Royal Oak Offshore VS ...
« Απάντηση #99 στις: Δεκέμβριος 01, 2020, 11:13:15 μμ »
Μμμμμμ πως ξέρουν ορισμένοι το «εισερχόμενο» που δεν έχει «εισέλθει» ακόμα ???
Μυστήρια πράγματα...
Και πρωτοστατεί ο Georgian.
Λες ???
Τέλος πάντων, με το καλό να σου έρθει ό,τι περιμένεις :up:


Sent from my iPhone using Tapatalk