Αποστολέας Θέμα: Αποκλεισμός του μέλους Aris911  (Αναγνώστηκε 70453 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Αποκλεισμός του μέλους Aris911
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 11, 2019, 02:36:32 μμ »
Θάλασσαααα!
Να φοράω το sub μου τότες

Το sub θα το κρατήσουμε να σε θυμόμαστε  :P

Το σταματάω γιατί έγινε πολύ μακάβριο...

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23349
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Αποκλεισμός του μέλους Aris911
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 11, 2019, 02:54:17 μμ »
Το sub θα το κρατήσουμε να σε θυμόμαστε  :P






Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6300
    • Προφίλ
Απ: Αποκλεισμός του μέλους Aris911
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 11, 2019, 03:42:12 μμ »
Πάντως και σε αλλα μεγαλα φόρουμ που είναι μέλος, σαφώς μεγαλύτερα από αυτό, τέτοια ανοχή δεν υπάρχει. Δηλαδη, και πολύ έκαναν υπομονή οι υπεύθυνοι , αυτό είναι το ρεζουμέ!

Τώρα αν είναι καλός άνθρωπος, αν είναι καλός τεχνίτης, αν τρώει ωραία παϊδάκια, δεν αφορά κανέναν!! Φόρουμ είμαστε , γράφουμε και περιμένουμε όλοι να συμμετέχουν με ευγένεια. Άλλωστε ένα nickname βλέπουμε.

Μεταξύ άλλων το να κοροϊδέψεις αυτούς με τους οποίους συνδιαλεγεσαι καθημερινά, δείχνει ότι δεν τους σέβεσαι κιόλας. Όπως κι αν σε λένε, Μήτσο, Γρηγόρη δεν έχει σημασία.



Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευγε ρεε...

 Η μονη μου παρατηρηση σ αυτο το θεμα ειναι οτι πολλες φορες το ηθος και ο τροπος που μιλαμε με αλλους φιλους ή και οχι συμφορουμιτες ειναι ενδεικτικος του δικου μας ηθους και του τροπου σκεψης μας...

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: Αποκλεισμός του μέλους Aris911
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 14, 2019, 06:19:07 μμ »
Και που να δείτε κύριοι τι γίνετε σε άλλο φόρουμ
Με το που ποσταρεις φωτογραφία στα πλαίσια της εικαστικής και μόνο παρέμβασης δέχεσαι απειλητικό  προσωπικό μήνυμα για διαγραφή από το φόρουμ αμέσως!!!!
Είναι να μην σε βάλουν στο ματι

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: Αποκλεισμός του μέλους Aris911
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 14, 2019, 06:37:09 μμ »
Θάλασσαααα!
Να φοράω το sub μου τότες
τερμάτισες!!!

Ελπίζω οι παρεξηγήσεις να λύνονται με ωραίο τρόπο και οι κανόνες να εφαρμόζονται ώστε να υπάρχει μια τάξη, είναι εύκολο να παρεξηγηθεί ο γραπτός λόγος σε ένα φορουμ και μάλιστα αν δεν γνωρίζεις τον άλλο προσωπικά..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: Αποκλεισμός του μέλους Aris911
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 14, 2019, 06:53:54 μμ »
Και που να δείτε κύριοι τι γίνετε σε άλλο φόρουμ
Με το που ποσταρεις φωτογραφία στα πλαίσια της εικαστικής και μόνο παρέμβασης δέχεσαι απειλητικό  προσωπικό μήνυμα για διαγραφή από το φόρουμ αμέσως!!!!
Είναι να μην σε βάλουν στο ματι

τώρα μου κίνησες το ενδιαφέρον...για δώσε παράδειγμα!

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: Αποκλεισμός του μέλους Aris911
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 17, 2019, 12:44:04 μμ »
τώρα μου κίνησες το ενδιαφέρον...για δώσε παράδειγμα!
Πονεμένη ιστορία Δημήτρη.. Άστα να πανε

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3879
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: Αποκλεισμός του μέλους Aris911
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 23, 2019, 01:52:01 μμ »
Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα διάφοροι προσωπικοί λόγοι με ανάγκασαν να χάσω επεισόδια στο φόρουμ, ωστόσο τώρα που είδα το παρόν νήμα θα ήθελα να πω κάτι, αφού πρώτα ξεκαθαρίσω ότι δεν είδα ούτε το ποστ με τα "συγχαρίκια" για το υποτιθέμενο νεοεισερχόμενο, ούτε παρακολούθησα τι διημείφθη μεταξύ Άρη και Χαρίλαου ή/και άλλων μελών.
Δεν είμαι σε θέση να κρίνω την οποιαδήποτε διαγραφή μέλους, πολύ περισσότερο όταν μια τέτοια απόφαση παίρνεται συλλογικά αφού ληφθούν υπόψη οι κανόνες που διέπουν το φόρουμ κ.λπ. κ.λπ. και σίγουρα δεν θα ήθελα να βρίσκομαι στη δυσάρεστη θέση των διαχειριστών. Από τη στιγμή όμως που αναρτήθηκε ο εν λόγω "επικήδειος", όπως πολύ εύστοχα χαρακτήρισε το θρεντ ο Maestro, θα πω το εξής: το να αιτιολογείται από τους διαχειριστές η απόφαση της διαγραφής είναι ένα πράγμα, το να αναρτώνται όμως χαρακτηρισμοί για ένα άτομο –το οποίο είναι γνωστό σε πάρα πολλούς από εμάς και σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται απλώς για ένα απρόσωπο nickname πίσω από ένα πληκτρολόγιο–, το να υπάρχουν βολές κατά της επαγγελματικής του ικανότητας, αλλά και να αφήνονται υπονοούμενα μέχρι και για τη ψυχολογική του κατάσταση, προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο. Αυτά τα σχόλια, κατά τη γνώμη μου, θα έπρεπε να είχαν ήδη διαγραφεί από τους διαχειριστές, ιδιαίτερα από τη στιγμή που το μέλος για το οποίο γίνεται "συζήτηση" δεν έχει δυνατότητα παρέμβασης.

Όσον αφορά τον Άρη ως φυσικό πρόσωπο, η άποψη μου είναι ότι πρόκειται για έναν καλό και εξυπηρετικό τεχνίτη που αγαπάει το αντικείμενό του. Έχω διαπιστώσει ότι κάποιες φορές ο τρόπος γραφής του υπήρξε άκομψος και πως ήταν η αιτία να παρεξηγηθούν κάποια μέλη, αλλά είμαι σίγουρος ότι πρόκειται για έναν καλό και άδολο άνθρωπο και η εκ των υστέρων διαπόμπευση δεν του αξίζει.