Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1162645 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #360 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 11:59:56 πμ »
Παιδιά δεν μπορώ να θυμηθώ που είχα δεί ότι η Breitling είναι μέσα στις 3 πρώτες Ελβετικές σε πωλήσεις. Λογικά οι άλλες δύο θα είναι η Rolex και η Ω. Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν ναι, τότε δεν μπορούμε να πούμε ότι είναι σε πτώση, έτσι δεν είναι;  Αν γνωρίζει το θέμα κάποιος φίλος ας μας πεί.
Από κει και πέρα, η ποιότητα κατασκευής, το φινίρισμα και η  προσοχή στη λεπτομέρεια της Breitling είναι σε υψηλά επίπεδα. Το ίδιο και η αξιοπιστία και η αντοχή. Οι μηχανισμοί μπορεί να είναι ΕΤΑ, είναι όμως όλοι COSC certified, πράγμα που έχει κάποιο κόστος νομίζω. Θα συμφωνήσω ότι θα μπορούσε να έχει καλύτερες τιμές όπως όμως και πολλές άλλες. Από τις εταιρείες που ανέφερε ο φίλος konakis, οι περισσότερες είναι σε άλλη κατηγορία τιμής νομίζω. Τα βασικά μοντέλα της  Panerai, έχουν απλούς μηχανισμούς και πληρώνεις το σχέδιο, το οποίο παρεπιπτώντως θα το πλήρωνα κι εγώ ;D. Στην ουσία μόνο η Ω είναι ανταγωνιστική της Breitling, έχοντας πολλά μοντέλα στο ίδιο εύρος τιμών και υπερτερώντας σε μηχανισμούς.
Αυτά που έγραψα είναι σκέψεις που έχω κάνει τελευταία, μιας και με απασχολεί η πιθανότητα μιας αγοράς στα 2 με 3  χιλιάδες ευρώ και με γνώμωνα ότι τα περισσότερα μοντέλα της Ω δεν μου αρέσουν. Αντίθετα τα Skyracer, ChronoMatic, Navitimer και πολλά άλλα της Breitling είναι και κλασσικά-διαχρονικά μοντέλα, σε καλό για μένα μέγεθος και πολύ του γούστου μου ;)

Φιλικά, Γιάννης



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

director

  • Επισκέπτης
Απ: BREITLING
« Απάντηση #361 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 12:21:49 μμ »
φιλε Γιαννη,ξερουμε,αν δεν εχει διαστασεις <τοιχου> δεν ειναι του γουστου σου. [-( [-(

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #362 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 12:29:35 μμ »
Γιατί τοίχου ρε φίλε; 43,5 και 44 mm είναι τα ρολογάκια!!! Εκτός του navitimer ;D
Ok, τους έχω και μια αδυναμία παραπάνω λόγω της μοναδικής αεροπορικής ιστορίας τους ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

director

  • Επισκέπτης
Απ: BREITLING
« Απάντηση #363 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 12:36:21 μμ »
Γιατί τοίχου ρε φίλε; 43,5 και 44 mm είναι τα ρολογάκια!!! Εκτός του navitimer ;D
Ok, τους έχω και μια αδυναμία παραπάνω λόγω της μοναδικής αεροπορικής ιστορίας τους ;)

για να πω την αληθεια κι εμενα μ αρεσουν.

Αποσυνδεδεμένος capitano

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 219
  • Να πέσεις επιτρέπεται. . Να σηκωθείς επιβάλλεται !
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #364 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 03:23:00 μμ »
          Φίλοι μου πιστεύω ότι εν πολλοίς έχουμε χάσει τον προσανατολισμό μας σχετικά με το ρολόι. Και εξηγούμε. Μιλάμε ασταμάτητα γιά το ντιζάιν, την ποιότητα κατασκευής, την ιστορία της φίρμας, τους μηχανισμούς σαν μηχανισμούς και μόνο (πράγματα που σίγουρα βαραίνουν στην απόφασή μας για την αγορά ενός ρολογιού) καθώς και ένα σωρό άλλα, ενώ ελάχιστα αναφερόμαστε στην πεμπτουσία αυτών των κατασκευών που δεν είναι (?) άλλη από την ακρίβεια που παρέχουν.
          Η προσωπική μου εμπειρία (ως κατόχου ρολογιών και των δύο εταιρειών) λέει λοιπόν, ότι, η μπράιτλινγκ ενώ δεν υστερεί στο παραμικρό ποιοτικά έναντι της Ω, κερδίζει από τα αποδυτήρια στον τομέα της ακρίβειας. Εξ΄άλλου τροποποιημένες ΕΤΑ και ποιός δεν έχει φορέσει.
         

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #365 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 03:30:37 μμ »
εχεις δικιο,τα αναλυσαμε παρα πολυ!

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #366 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 03:56:05 μμ »
εγώ έκανα την παρέμβασή μου,σχετικά με την "πτώση" της μάρκας,σε σχόλιο του φίλου elio και έγραψα και την άποψή μου για την όλη παγκόσμια "κατάσταση",από την δική μου σκοπιά φυσικά.
Αξιόλογη εταιρία,με κάμψη όμως...για αυτούς που γνωρίζουν ή για αυτούς που θέλουν να γνωρίζουν! ;)
Και η G.P. είναι εξαιρετική εταιρία με αξιόλογους και θαυμάσιους in-house μηχανισμούς και ίσως το καλύτερο tourbillon της αγοράς!Δείτε όμως σε τί φάση βρίσκεται,πόσο χαμηλά είναι η ζήτηση των ρολογιών της κλπ κλπ
Υπάρχουν κάποια πράγματα τα οποία δεν είναι τυχαία,το καλό το γουστόζικο,το ξεχωριστό δεν σημαίνει πάντοτε ότι είναι και το καλύτερο ή ότι κρατάει μεταπωλητική αξία ανάλογη του μεγέθους του.’ξια και g.p. kai η Breitling απλά όταν ο άλλος "τοποθετεί" ή ξοδεύει τα λεφτά του,θέλει να νιώθει ότι εκτός από την ψαγμένη και έξυπνη αγορά,το προιον που αγόρασε,δεν θα χάσει την άλλη  μέρα πάνω από το μισό της αξίας του!Διότι κι εγώ έλεγα ξέρεις πόσο έχει αυτό ή εκείνο και όταν έκανα την έρευνά μου διαπίστωνα ότι απλά το κομμάτι βρισκόταν .....στα αζήτητα! :D :D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος capitano

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 219
  • Να πέσεις επιτρέπεται. . Να σηκωθείς επιβάλλεται !
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #367 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 04:36:41 μμ »
                     Φίλε konakis μάλλον με παρεξήγησες.Το σχόλιό μου δεν αφορούσε τα λεγόμενά σου στον ellio με τα οποία άλλωστε συμφωνώ άπόλυτα.
                     Απλά, με την ευκαιρία αυτής της συζήτησης αναφέρθηκα σε έναν τομέα που παραδόξως δεν τυγχάνει της βαρύτητας που του αρμόζει και είναι αυτός της ακρίβειας. Πεποίθησή μου είναι ότι αφού μιλάμε γιά ρολόγια θα έπρεπε να αποτελεί βασικό κριτήριο στην καταξίωση μιάς εταιρείας πράγμα που αντιθέτως συμβαίνει με τομείς υποδεέστερους κατά τη γνώμη μου(π.χ.ντιζάιν,στεγανότητα σε βάθη που κανείς μας δεν θα φτάσει ,κλπ).
                     Απ΄αυτή την άποψη θεωρώ αδικημένη την μπράιτλινγκ όπως και πολλές ακόμα εταιρείες στην Ελλάδα.
                     Αν πάλι βρίσκεις λάθος την αναφορά μου σ΄αυτό το θέμα ας μη ληφθεί υπ΄όψη. 

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #368 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 06:46:26 μμ »
   Βρίσκω πολύ ενδιαφέρον το σχόλιο του capitano. Πολλές φορές ασχολούμαστε με λεπτομέρειες-ιδιαιτερότητες-καινοτομίες κλπ των διάφορων μηχανισμών και από τη μια πλευρά κάνουμε καλά αφού είναι και το "βάθος" του χόμπι μας. Από την άλλη όμως όλη αυτή η προσπάθεια της μικρομηχανικής έχει ένα στόχο, αυτόν που λέει ο φίλος capitano, την ακρίβεια στην μέτρηση του χρόνου. Και την αξιοπιστία-αντοχή στον ίδιο τον χρόνο θα προσθέσω εγώ. ;)
   Και πράγματι όλοι οι άλλοι παράγοντες αξιολόγησης ενός ρολογιού θα έπρεπε να έπονται και να παίζουν τον ρόλο τους ανάλογα με τις προτεραιότητες και την εμπειρία του καθενός. Η μεταπωλητική αξία που λέει ο φίλος konakis είναι σοβαρότατος παράγοντας για κάποιον που κάνει συλλογή, αφού στην πορεία του χρόνου σίγουρα κάποιος θα δώσει κάτι για να πάρει κάτι καλύτερο. Για έναν άλλο μπορεί να παίζει σημαντικό ρόλο η αναγνωρισιμότητα, το brand name ελληνιστί ;D. Πόσοι παίρνουν Rolex για αυτό καθαυτό το ρολόι και πόσοι για το πούλμούρ; Ακόμη όμως κι αυτούς τους καταλαβαίνω, παρότι διαφωνώ κάθετα. Ομοίως και το θέμα σχεδιασμός-εμφάνιση του ρολογιού. Για άλλους το ρολόι είναι πρώτα ανδρικό αξεσουάρ-κόσμημα και για άλλους καθαρά μηχανή.
   Και μην ξεχνάμε πως οι ίδιες οι δικές μας απόψεις-θέσεις μεταβάλονται στον χρόνο καθώς ωριμάζουμε και μαθαίνουμε κι εμείς από την επιπλέον ενασχόληση. Αυτό που δεν μπορεί να αλλάζει-μεταβάλεται είναι η εκτίμηση για την "πεμπτουσία αυτών των κατασκευών που δεν είναι άλλη από την ακρίβεια" για να χρησιμοποιήσω αριβώς τα λόγια του φίλου ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #369 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 07:35:20 μμ »
το ρολοι πρωτα απο ολα αποτελειται απο εναν μηχανισμο που η δουλεια του ειναι να κρατα τον χρονο με οσο περισσοτερη ακριβεια γινεται.

Σε δευτερη φαση μπορει και να δειχνει τον χρονο σε χρονικες ζωνες αλλες απο την κυρια, να δειχνει τον χρονο καταδυσης, να μετρα ταχυτητα, να βοηθα στον προσανατολισμο, και αλλα πολλα. Το ρολοι ειναι κυριως εργαλειο. κατα το ημισυ.

Απο την αλλη το ρολοι ειναι κατι που χαρακτηριζει αυτον που το φορα. Ο καθεις απο εμας περνει ενα ρολοι η περισσοτερα γιατι ασχολειται με την καταδυση, του αρεσει η αεροπορικη ιδεα η απλα του αρεσει το ρολοι σαν αντικειμενο. Οπως λεει και ο φιλος GiannisH το ρολοι ΠΡΕΠΕΙ να συνδυαζει και την σωστη η μαλλον αρτια μηχανικη σχεδιαση και κατασκευη οπως και την κατα το ημισυ ομορφια (τομεας αξεσουαρ-κοσμημα) κατι που ειναι και υποκειμενικο.

Στην φαση των Breitling θα πω το εξης, δεν εχω γνωρισει καποιον που εχει αγορασει ρολοι της συγκεκριμενης εταιριας και να μην ειναι φαν της αεροποριας, της ταχυτητας. Τυχαιο? Πιστευω πως οχι...

Ευτυχως για εμενα δεν ειναι συνυφασμενα με πουλ-μουρ τα ρολογια. Εχουν το κοινο τους τα Breitling, οπως και τα IWC, τα Sinn κτλ. Και αυτο ειναι παρα πολυ καλο για τους πιουριστες και κακο για τους μανατζαραιους της καθε εταιριας. Εν αντιθεσει απο τις μεγαλες εταιριες, τωρα ποια η Breitling ακολουθει η ισως ειναι παγιδευμενη στον δικο της δρομο. Εχει ομως το κοινο της....

Απο την αλλη η Ρολεξ ειναι αυτη που δεν εχει κανενα απολυτως εξειδικευμενο κοινο (στο 90% της πελατειας της). Γιατι?
Απλα εχει ξεφυγει απο τα στενα ορια και ειναι πια THE world Icon. Το αξιζει? Καθαρα υποκειμενικο.  Βγαζει ρολογαρες? ναι απολυτως αντικειμενικα. Ολα πιστευω ποια δεν ειναι θεμα κατασκευης, μηχανης, μικρομηχανικης, σχεδιασης. Ολα για το ευρυτερο κοινο ειναι θεμα αναγνωρισης και μεταπωλησης.
Ας μην ξεχναμε και το τριπτυχο του επιτυχημενου  (Mercedes, sony, Rolex). .

Τεσπα για να μην πλατιαζω. Μεγαλη εταιρια η Breitling που απλα ειναι θυμα των καιρων, του management, της αναγνωρισιμοτητας, κτλ. Ισως εχει η ιδια πεσει παγιδα της ιδιαιτεροτητας των ρολογιων της. Πολυπλοκα, κτλ.


ελιο
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2009, 10:18:34 μμ από elio »
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #370 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 12:18:59 πμ »
’ντε να σας δείξω ακόμη ένα αγαπημένο μου από την εταιρεία ;D
Από τους ομορφότερους σπορ χρονογράφους κατά την γνώμη μου ;)

Avenger Skyland από τη σειρά Aeromarine
Chronograph 1/4th second-30 minutes-12 hours, 28800vph, 25jewels, 45,4mm case, 300m water resistant 
 






Φιλικά, Γιάννης




Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #371 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 12:28:47 πμ »
Πολύ καλή δουλειά φίλε μου Γιάννη.  =D&gt;  Και όχι μόνο στην BREITLING. Και το κυριότερο πάντα με κέφι και διάθεση.

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #372 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 12:25:46 μμ »
Φοβερα κομματια ολα τους.Μπραβο φιλε Γιαννη ;)

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #373 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 09:58:14 μμ »
Το εχω δοκιμασει με καουτσουκ και πραγματικα ειναι απιστετο κομματι φιλε Γιαννη!

Φιλικα,

Αντωνης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #374 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 04:15:34 πμ »
   Πολλές φορές βλέπουμε φίλους που ρωτούν τιμές για κάποιο ρολόι μιας εταιρείας κι επειδή την περασμένη βδομάδα "έπεσε" στα χέρια μου ο τιμοκατάλογος της Breitling, είπα να τον μοιραστώ μαζί σας. Κι επειδή όταν είμασταν μικροί μας άρεσαν μόνο τα βιβλία με εικόνες, σας έβαλα κι από μια φωτογραφία για το καθένα. γιατί ξέρω πως κατά βάθος είστε παιδιά ;D Οι τιμές είναι λιανικής και αφορούν την απλούστερη έκδοση του κάθε μοντέλου, δηλαδή ατσάλινη κάσα με δερμάτινο λουράκι αλλά και μπρασελέ ;)

Σειρά Breitling Navitimer

Navitimer, Breitling Caliber 23 Selfwinding Mechanical, Case 41,8mm, 30m Water Resistance
                Λ.Τ από 4180 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 4410 ευρώ με μπρασελέ




Navitimer World, Breitling Caliber 24 Selfwinding Mechanical, Case 46mm, 30m Water Resistance
                         Λ.Τ από 4480 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 5400 ευρώ με μπρασελέ




Cosmonaute, Breitling Caliber 22 Selfwinding Mechanical, Case 41,5mm, 30m Water Resistance
                     Λ.Τ από 4260 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 5180 ευρώ με μπρασελέ




Montbrillant, Breitling Caliber 41 Selfwinding Mechanical, Case 38mm, 30m Water Resistance
                    Λ.Τ από 3690 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 4610 ευρώ με μπρασελέ




Montbrillant Legende, Breitling Caliber 23 Selfwinding Mechanical, Case 47mm, 30m Water Resistance
                                Λ.Τ από 5140 ευρώ μόνο με μπρασελέ




Montbrillant Olympus, Breitling Caliber 19 Selfwinding Mechanical, Case 42,1mm, 30m Water Resistance
                                 Λ.Τ από 5960 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 6880 ευρώ με μπρασελέ




Montbrillant Datora, Breitling Caliber 21 Selfwinding Mechanical, Case 43mm, 30m Water Resistance
                              Λ.Τ από 4480 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 5400 ευρώ με μπρασελέ




Chrono-matic 49, Breitling Caliber 14 Selfwinding Mechanical, Case 49mm, 30m Water Resistance
                          Λ.Τ από 5100 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 5500 ευρώ με μπρασελέ




Συνεχίζεται ;D





Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #375 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 04:16:55 πμ »
Σειρά Breitling Windrider


Chronomat, Breitling Caliber 13 Selfwinding Mechanical, Case 43,7mm, 300m Water Resistance
                  Λ.Τ από 3790 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 4620 ευρώ με μπρασελέ






Cockpit, Breitling Caliber 49 Selfwinding Mechanical, Case 41mm, 300m Water Resistance
             Λ.Τ από 2990 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 3820 ευρώ με μπρασελέ
Cockpit Lady, Breitling Caliber 71 Superquartz, Case 31,8mm, 100m Water Resistance
                     Λ.Τ από 2230 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 3060 ευρώ με μπρασελέ




Starliner, Breitling Caliber 71 Superquartz, Case 30mm, 100m Water Resistance
               Λ.Τ από 3590 ευρώ μόνο με μπρασελέ




Chrono Cockpit, Breitling Caliber 13 Selfwinding Mechanical, Case 39mm, 100m Water Resistance
                        Λ.Τ από 3260 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 4090 ευρώ με μπρασελέ




Blackbird, Breitling Caliber 44 Selfwinding Mechanical, Case 43,7mm, 300m Water Resistance
               Λ.Τ από 4590 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 5510 ευρώ με μπρασελέ




Συνεχίζεται ;D



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #376 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 04:18:01 πμ »
Σειρά Breitling Professional


Emergency, Breitling Caliber 76 Superquartz, Case 43mm, 30m Water Resistance with Transmitter in Operation
                  Λ.Τ από 4260 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 4870 ευρώ με μπρασελέ




Aerospace, Breitling Caliber 79 Superquartz, Case 42mm, 100m Water Resistance
                 Λ.Τ από 2260 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 2830 ευρώ με μπρασελέ




Airwolf, Breitling Caliber 78 Superquartz, Case 43,5mm, 50m Water Resistance
            Λ.Τ από 3080 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 3335 ευρώ με μπρασελέ




Skyracer, Breitling Caliber 27 Selfwinding Mechanical, Case 43,5mm, 200m Water Resistance
               Λ.Τ από 4240 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 4495 ευρώ με μπρασελέ




Co-Pilot, Breitling Caliber 80 Quartz Electronic, Case 22*27mm, 100m Water Resistance
               Λ.Τ από 4210 ευρώ μόνο με μπρασελέ



Συνεχίζεται ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #377 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 04:19:14 πμ »
Σειρά Breitling Aeromarine


Super Avenger, Breitling Caliber 13 Selfwinding Mechanical, Case 48,4mm, 300m Water Resistance
                       Λ.Τ από 3390 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 3645 ευρώ με μπρασελέ




Avenger Skyland, Breitling Caliber 13 Selfwinding Mechanical, Case 45,4mm, 300m Water Resistance
                          Λ.Τ από 3390 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 3645 ευρώ με μπρασελέ




Avenger Seawolf Chrono, Breitling Caliber 73 Superquartz, Case 45,4mm, 1000m Water Resistance with Functional Pushpieces
                                     Λ.Τ από 3160 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 3415 ευρώ με μπρασελέ




Avenger Seawolf, Breitling Caliber 17 Selfwinding Mechanical, Case 45,4mm, 3000m Water Resistance
                          Λ.Τ από 2670 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 2925 ευρώ με μπρασελέ




Chrono Superocean, Breitling Caliber 13 Selfwinding Mechanical, Case 42mm, 500m Water Resistance
                              Λ.Τ από 3080 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 3335 ευρώ με μπρασελέ




Superocean, Breitling Caliber 17 Selfwinding Mechanical, Case 42mm, 1500m Water Resistance
                   Λ.Τ από 1980 ευρώ με pvc λουράκι και 2275 ευρώ με μπρασελέ




Superocean Steelfish, Breitling Caliber 17 Selfwinding Mechanical, Case 44mm, 2000m Water Resistance
                                Λ.Τ από 2090 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 2345 ευρώ με μπρασελέ




Superocean Heritage 46, Breitling Caliber 17 Selfwinding Mechanical, Case 46mm, 200m Water Resistance
                                    Λ.Τ από 2815 ευρώ με pvc λουράκι και 2995 ευρώ με μπρασελέ
Superocean Heritage 38, Breitling Caliber 37 Selfwinding Mechanical, Case 38mm, 200m Water Resistance
                                    Λ.Τ από 2615 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 2795 ευρώ με μπρασελέ




Superocean Heritage Chronographe, Breitling Caliber 13 Selfwinding Mechanical, Case 46mm, 200m Water Resistance
                                                    Λ.Τ από 3645 ευρώ με pvc λουράκι και 3825 ευρώ με μπρασελέ




Chrono Colt, Breitling Caliber 73 Superquartz, Case 41,1mm, 200m Water Resistance
                    Λ.Τ από 2030 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 2285 ευρώ με μπρασελέ




Colt GMT, Breitling Caliber 32 Selfwinding Mechanical, Case 40,5mm, 500m Water Resistance
               Λ.Τ από 2060 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 2315 ευρώ με μπρασελέ




Colt Automatic, Breitling Caliber 17 Selfwinding Mechanical, Case 41,1mm, 500m Water Resistance
                        Λ.Τ από 1890 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 2145 ευρώ με μπρασελέ




Colt Quartz, Breitling Caliber 74 Superquartz, Case 41,1mm, 500m Water Resistance
                  Λ.Τ από 1640 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 1895 ευρώ με μπρασελέ




Colt Oceane, Breitling Caliber 77 Superquartz, Case 33,2mm, 500m Water Resistance
                    Λ.Τ από 1580 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 1835 ευρώ με μπρασελέ




Φιλικά, Γιάννης



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #378 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 08:03:22 πμ »
Τι, αυτά ήταν όλα;
;D

Ρε συ Γιάννη, ποτέ δεν έχω ματαδεί τόσα Breitling μαζεμένα. Φαντάζομαι πόση ώρα θα χρειάστηκες μόνο για το upload των φωτογραφιών.
Τρομερός!

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #379 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:56:30 πμ »
Μπραβο σου φιλε!
Τελειες photos..και πληρης ενημερωση για τις επισημες τιμες!

Φιλικα,

Αντωνης