Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1163741 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #180 στις: Νοέμβριος 16, 2008, 09:14:56 πμ »
τις καλυτερες ευχες μου για τον αραβωνα σου!

καλοριζικο και καλοφορετο και μολις ντυθεις γαμπρος και ενα emergency για τις δυσκολες ωρες!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος black pit

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #181 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 12:05:19 πμ »
Δεν ξερω αν το εχετε αναφερει αλλα μηπως ξερει κανεις ποια ειναι η λειτουργια του emergency?Τι ακριβως κανει?
Την υγεια μας να εχουμε και ολα τα αλλα ερχονται

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 12:19:52 πμ »

Αποσυνδεδεμένος black pit

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #183 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 01:21:01 πμ »
Ευχαριστω,απαντηθηκε η απορια μου.Αυτο που λενε οτι αρχες του 2009 δεν θα ισχυει η συχνοτητα ειναι σωστο?Θα προσαρμοστει η Breitling  σ'αυτο?
Την υγεια μας να εχουμε και ολα τα αλλα ερχονται

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #184 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 01:49:31 πμ »
49mm τιμη 4.800Ε.








« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 23, 2008, 02:12:33 πμ από eisenberg »

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #185 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 04:48:20 μμ »
Παιδία καλησπέρα . Ποιά είναι η γνώμη σας για το παρακάτω ρολογάκι ; http://www.thewatchquote.com/Breitling-481-PdN.htm

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #186 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 08:22:35 μμ »
Ξεπερασμενο απο αλλα Breitling μοντελα.Το χεις δει σε μαγαζι,νομιζα οτι εχει κοπει η παραγωγη;
Στη θεση σου θα κοιτουσα για σπορ χρονογραφο απο Breitling τα εξης:

Chronomat Evolution:





Superocean Heritage Chrono:





Skyland Avenger:


Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #187 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 08:46:10 μμ »
Ναι υπαρχεί σε πολλά μαγαζιά , κοιτούσα τον κατάλογο της Breitling του 2009 κ έχουν βγάλει και μερικά καινούρια χρώματα . Η σειρά chronomat είναι όντως πολύ ωραία αλλά δυστυχώς λίγο μεγάλη για τον καρπό μου  :( Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως !  :)

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #188 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 08:48:27 μμ »
Μη κολλας στο μικρο καρπο.Οι καιροι επιτασουν μεγαλουτσικες κασσες.Τα 43mm του chronomat δεν ειναι και πολλα σε σχεση μ αλλα συγχρονα ρολογια...
Το cockpit στα 39mm :-\

Αποσυνδεδεμένος adastra

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #189 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 08:52:39 μμ »
Πιστευω οτι ειναι λιγο ξεπερασμενο κι εγω αν και μου αρεσει αρκετα το σχεδιο του. Αν το εχεις βρει σε πολυ πολυ καλη τιμη πιθανοτατα να ειναι ενδιαφερουσα αγορα. Αλλα αυτο το 39αρι καντραν με προβληματιζει.

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #190 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 09:00:55 μμ »
Έχεις δίκιο σχετικά με την τάση για μεγάλες κάσες , αλλά απ' την άλλη του χρόνου μπορεί να αλλάξει η τάση . Πάνω από 44 mm πιστεύω ότι είναι για λίγα χερια χώρις να δείχνουν αστεία και να μη δίνουν εντύπωση fashion victim αγοράστη .
Παρεμπιπτόντως σε σύγκριση με την iwc και τα pilot μοντέλα της , πιστεύεις ότι η Breitling είναι πολύ πιο κάτω ως εταιρία ;

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #191 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 09:02:31 μμ »
Πιστευω οτι ειναι λιγο ξεπερασμενο κι εγω αν και μου αρεσει αρκετα το σχεδιο του. Αν το εχεις βρει σε πολυ πολυ καλη τιμη πιθανοτατα να ειναι ενδιαφερουσα αγορα. Αλλα αυτο το 39αρι καντραν με προβληματιζει.

Το βρήκα μετριτοίς γύρω στα 2900€ . Τώρα δεν ξέρω αν θεωρείται καλή τιμή για την συγκερκιμένη αγρορά....

warover

  • Επισκέπτης
Απ: BREITLING
« Απάντηση #192 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 09:02:49 μμ »
Έχεις δίκιο σχετικά με την τάση για μεγάλες κάσες , αλλά απ' την άλλη του χρόνου μπορεί να αλλάξει η τάση . Πάνω από 44 mm πιστεύω ότι είναι για λίγα χερια χώρις να δείχνουν αστεία και να μη δίνουν εντύπωση fashion victim αγοράστη .
Παρεμπιπτόντως σε σύγκριση με την iwc και τα pilot μοντέλα της , πιστεύεις ότι η Breitling είναι πολύ πιο κάτω ως εταιρία ;
ειναι πολυ κατω μιας και η iwc της "τροποποιει" της ETA

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #193 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 09:10:02 μμ »
Το βρήκα μετριτοίς γύρω στα 2900€ . Τώρα δεν ξέρω αν θεωρείται καλή τιμή για την συγκερκιμένη αγρορά....

ακριβο θα ελεγα και αυτο για την μηχανη που θα βρει και σε αλλες μαρκες στα ιδια λεφτα με μεγαλυτερο status και αξια μεταπωλησης,φυσικα το γουστο του καθενος ειναι αυτο που καθοριζει μια αγορα

αλλες μαρκες σε αυτα τα λεφτα ?ομεγα

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #194 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 09:11:38 μμ »
ειναι πολυ κατω μιας και η iwc της "τροποποιει" της ETA

Δεκτόν αλλά απ' την άλλη πιστέυεις ότι έχει διαφορά για το μέσο αγοραστή ; Εννοώ ότι απ' τη στιγμή που και τα ρολόγια της Breitling έχουν πιστοποιηση cosc και άρα παίζουν σε καλά επίπεδα αξιοπιστίας , στην πράξη πως θα αισθανθώ ότι άξιζαν τα 1000€ παραπάνω π.χ. για 1 iwc ; Δεν θέλω φυσικά να κάνω τον έξυπνο και γνώριζς πολύ λιγότερα για ρολόγια απ' τους περισσότερους εδώ απλά είναι και αρκετά τα χρήματα για μια μέση τσέπη για να τα δίνεις χωρίς δεύτερη σκέψη . Δεν ξέρω ποιά είναι η γνώμη σας .

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #195 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 09:14:31 μμ »
ακριβο θα ελεγα και αυτο για την μηχανη που θα βρει και σε αλλες μαρκες στα ιδια λεφτα με μεγαλυτερο status και αξια μεταπωλησης,φυσικα το γουστο του καθενος ειναι αυτο που καθοριζει μια αγορα

αλλες μαρκες σε αυτα τα λεφτα ?ομεγα

Ω ήταν η πρώτη μου επιλογή αλλά τελευταία τα βλέπω σε πάρα πολλά χέρια και σκεφτόμουν κάτι διαφορετικό ίσως τελικά επιστρέψω σ' αυτά ...

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #196 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 09:16:37 μμ »
η να βρεις μια αλλη μαρκα πιο φτηνη που εχει την ιδια μηχανη αλλα και σου αρεσει σαν ρολοι

Αποσυνδεδεμένος adastra

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #197 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 09:18:25 μμ »
Κι εγω τσιμπημενο το βλεπω. Σαφως προτιμω την IWC αλλα σε αυτα τα λεφτα θα βρεις (και αν) κατι πολυ βασικο σε σχεδιο. Και δυστυχως για καποιον που του αρεσουν τα Breitling δυσκολα θα του αρεσουν καποια διαφορετικα και βασικα μοντελα. Ειναι πολυ ξεχωριστα (με το φορτωμενο καντραν) και πολυ ομορφα κατα τη γνωμη μου και δεν ξερω αν υπαρχει κατι παραπλησιο σε σχεδιασμο απο αλλη εταιρια που να σου αρεσει.
Θα συμφωνησω με το να κοιταξεις σε Omega η ακομα καλυτερα αυτο που ηδη κανεις, δλδ σε αλλα μοντελα της Breitling. Για μενα επισης, ειδικα σε τετοια macho ρολογια μια 42αρα κασα ειναι απαραιτητη. Πιο μικρες τις βλεπεις κυριως σε dress ρολογια.

Φιλικα
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #198 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 09:26:03 μμ »
η ερωτηση ηταν για ενα χρονογραφο,η μηχανη ειναι η ετα 7750.ποσα ρολογια και σε τιμες μπορω να την βρω ?πολλα.ποια μου αρεσουν?ποιοτητα κατασκευης?μαρκα?ειναι του γουστου μου?αυτες ειναι μερικες ερωτησεις που μπορουν να σε βοηθησουν στην τελικη  επιλογη σου ;)

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #199 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 09:27:19 μμ »
Κι εγω τσιμπημενο το βλεπω. Σαφως προτιμω την IWC αλλα σε αυτα τα λεφτα θα βρεις (και αν) κατι πολυ βασικο σε σχεδιο. Και δυστυχως για καποιον που του αρεσουν τα Breitling δυσκολα θα του αρεσουν καποια διαφορετικα και βασικα μοντελα. Ειναι πολυ ξεχωριστα (με το φορτωμενο καντραν) και πολυ ομορφα κατα τη γνωμη μου και δεν ξερω αν υπαρχει κατι παραπλησιο σε σχεδιασμο απο αλλη εταιρια που να σου αρεσει.
Θα συμφωνησω με το να κοιταξεις σε Omega η ακομα καλυτερα αυτο που ηδη κανεις, δλδ σε αλλα μοντελα της Breitling. Για μενα επισης, ειδικα σε τετοια macho ρολογια μια 42αρα κασα ειναι απαραιτητη. Πιο μικρες τις βλεπεις κυριως σε dress ρολογια.

Φιλικα
Γιωργος

Είχα βρει στα 2900€ μετρτά  το Pilot Chrono Automatic σε IWC αλλά με λουράκι , γιατί το αντίστοιχο με Bracelet ανέβαινε επικύνδυνα ( 4700 € αρχική ) . Σκέφτηκα όμως επειδή είναι και το πρώτο μου "καλό" ρολόι να κάνω μια επιλογή με bracelet για να συνδύαζεται και με πιο sport ντυσίματα . Τέλος πάντων ευχαριστώ για τις συμβουλές  και θα κοιτάξω μήπως το βρω με λιγότερα αλλιώς θα δω και άλλες μάρκες .