Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1151966 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #920 στις: Απρίλιος 16, 2011, 04:25:53 μμ »
Παιδια μου αρεσουν τα μεγαλα ρολογια και γι'αυτο κοιταω και το Breitling Seawolf(45,4mm)
ομως σε φωτο που μου εστειλε ενα μελος απο το watchuseek ωστε να το κανω συγκριση με το Sinn U1(44mm) και το Breitling Seawolf Titanium yellow(44mm) μου φαινεται μικροτερο απο το Sinn!!!!
 
 
 
μηπως απλα κανω λαθος????Εχει κανενας αποψη????Αν ειναι ετσι ισως να παω για το Breitling Super Avenger(48,4mm!!) :o
Παντως μου αρεσει πολυ!!!!
 

Υ.Γ οι φωτο ειναι του μελους voodootomato απο το watchuseek
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #921 στις: Απρίλιος 16, 2011, 04:41:31 μμ »
Το Avenger Seawolf είναι κορυφαίο ρολόι με ένα πολύ καλό μέγεθος αλλα με μειονέκτημα το μεγάλο πάχος του (έτσι εξηγείται και το 3.000m water resistance). Τώρα όσον αφορά για το Super Avenger είναι κι αυτό ωραίο αλλα το μέγεθος 48,4mm είναι σα κατσαρόλα για κοκκινιστό (τεράστιο ).  :P Εγώ σου προτείνω το Seawolf πάντως. ;) Καταδυτικό ρολόι που αντέχει τα πάντα. ;D



Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #922 στις: Απρίλιος 16, 2011, 07:05:39 μμ »
Πές τα ρε Γιάννη! ;D :dielaughing:


Φιλικά,
Κων/νος

Ρε σεις, τι που είσαστε;;;
Δεν σας είπα ότι έχω κανονίσει να συμμετέχετε εσείς οι δύο στο νέο trailer της Breitling, στην υποδοχή του official site μαζί με την δίμετρη με το σούπερ μίνι, εκεί που κοντράρουν τα δύο αεροπλάνα;;; Αντί η κοπέλα να είναι όρθια στον διάδρομο stand by με την σημαία εκκίνησης, θα είσαστε εσείς οι δύο δίπλα-δίπλα, κι αυτή καθισμένη αναπαυτικά στους ώμους σας να μην κουράζεται όρθια, έτοιμη να "σηκώσει" την σημαία... Αρέσει;;;  :smt077 :smt077 :smt077
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος christos_1945

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #923 στις: Απρίλιος 16, 2011, 07:11:23 μμ »
Γεια σας ειμαι νεο μελος του FORUM και ειμαι κατοχος ενος ρολογιου BREITLING. Το μοντελο και τον τυπο του ρολογιου μου θα σας τον αναφερω ,αναγραψω αργοτερα

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #924 στις: Απρίλιος 16, 2011, 08:01:18 μμ »
Γεια σας ειμαι νεο μελος του FORUM και ειμαι κατοχος ενος ρολογιου BREITLING. Το μοντελο και τον τυπο του ρολογιου μου θα σας τον αναφερω ,αναγραψω αργοτερα
Γιατι ντρεπεσαι τωρα???!!!!!!!! ;D :D
Καλως ηρθες φιλε μου!!!
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

Αποσυνδεδεμένος christos_1945

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #925 στις: Απρίλιος 16, 2011, 08:13:31 μμ »
Αγαπητε μου φιλε κατ αρχας σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου Θα ηθελα ομως να σου πω πως οι λογοι που δεν ανεφερα τον τυπο και το μοντελο του ορολογιου μου ειναι διοτι αυτη την στιγμη ειναι στον τεχνιτη για καθαρισμο. Παραλληλα ομως μου δινεται η ευκαιρια να σε παρακαλεσω τοσο εσενα οσο και οποιονδηποτε αλλον γνωριζει να μου πει που θα μπορεσω να βρω τοσο την πλακα του ορολογιου μου οσο και το κρυσταλλο λογω μεγαλης φθορας το ορολοι το εχω περιπου 25 χρονια αλλα ειναι παλαιοτερο μοντελο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

ΧΡΙΣΤΟΣ


Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #926 στις: Απρίλιος 16, 2011, 09:22:58 μμ »
Αγαπητε μου φιλε κατ αρχας σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου Θα ηθελα ομως να σου πω πως οι λογοι που δεν ανεφερα τον τυπο και το μοντελο του ορολογιου μου ειναι διοτι αυτη την στιγμη ειναι στον τεχνιτη για καθαρισμο. Παραλληλα ομως μου δινεται η ευκαιρια να σε παρακαλεσω τοσο εσενα οσο και οποιονδηποτε αλλον γνωριζει να μου πει που θα μπορεσω να βρω τοσο την πλακα του ορολογιου μου οσο και το κρυσταλλο λογω μεγαλης φθορας το ορολοι το εχω περιπου 25 χρονια αλλα ειναι παλαιοτερο μοντελο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

ΧΡΙΣΤΟΣ


Καλησπέρα σας και καλως ορίσατε στο forum. :) Για να καταλάβω τι θέλετε να πείτε: Έχετε ένα Vintage Breitling ρολόι και θέλετε να βρείτε ίδιο καντράν και ίδιο κρύσταλλο.Σωστά? :)



Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #927 στις: Απρίλιος 16, 2011, 11:51:47 μμ »
1) Buzz Aldrin με Emergency παρακαλώ...

Όχι δα!
Σπίντμαστερ.


K2linos το U1 σου φαίνεται μεγαλύτερο γιατί έχει μεγαλύτερο καντράν και δεν είναι φορτωμένο, όπως το Μπράιτλιν.

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #928 στις: Απρίλιος 17, 2011, 12:00:58 πμ »
δεν γινεται ομως να εχει μεγαλυτερο καντραν(οπως λες) και μεγαλυτερη στεφανη(επιβεβαιωμενο οπτικα) και παρολα αυτα το U1 να ειναι μικροτερο(44mm) ενω το Seawolf (45,4mm)!!!!!!!!!!!!!
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #929 στις: Απρίλιος 17, 2011, 12:05:34 πμ »
Δε μένει παρά να μετρηθούνε.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #930 στις: Απρίλιος 17, 2011, 12:38:49 πμ »
Ρε σεις, τι που είσαστε;;;
Δεν σας είπα ότι έχω κανονίσει να συμμετέχετε εσείς οι δύο στο νέο trailer της Breitling, στην υποδοχή του official site μαζί με την δίμετρη με το σούπερ μίνι, εκεί που κοντράρουν τα δύο αεροπλάνα;;; Αντί η κοπέλα να είναι όρθια στον διάδρομο stand by με την σημαία εκκίνησης, θα είσαστε εσείς οι δύο δίπλα-δίπλα, κι αυτή καθισμένη αναπαυτικά στους ώμους σας να μην κουράζεται όρθια, έτοιμη να "σηκώσει" την σημαία... Αρέσει;;;  :smt077 :smt077 :smt077
Αν αρέσει λέει??? ;D ;D


Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #931 στις: Απρίλιος 17, 2011, 01:31:48 πμ »
Το Avenger Seawolf είναι κορυφαίο ρολόι με ένα πολύ καλό μέγεθος αλλα με μειονέκτημα το μεγάλο πάχος του (έτσι εξηγείται και το 3.000m water resistance). Τώρα όσον αφορά για το Super Avenger είναι κι αυτό ωραίο αλλα το μέγεθος 48,4mm είναι σα κατσαρόλα για κοκκινιστό (τεράστιο ).  :P Εγώ σου προτείνω το Seawolf πάντως. ;) Καταδυτικό ρολόι που αντέχει τα πάντα. ;D



Φιλικά,
Κων/νος
+1....ο εκδικητής θαλασσόλυκος είναι όλα τα λεφτά :o :o

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #932 στις: Απρίλιος 17, 2011, 02:46:15 μμ »
Το Seawolf το έχω φορέσει, όπως και το U1. Το Breitling και είναι και δείχνει μεγαλύτερο, είναι πραγματικό κτήνος, οι συγκεκριμένες φωτογραφίες σε ξεγελάνε.
Το ρολόι πάντως βγαίνει και χωρίς αραβικούς αριθμούς και ειναι κι αυτο εντυπωσιακότατο, για να μην πω ότι προσωπικά μου αρέσει περισσότερο!!!







Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος christos_1945

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #933 στις: Απρίλιος 21, 2011, 08:15:05 μμ »
Καλησπέρα σας και καλως ορίσατε στο forum. :) Για να καταλάβω τι θέλετε να πείτε: Έχετε ένα Vintage Breitling ρολόι και θέλετε να βρείτε ίδιο καντράν και ίδιο κρύσταλλο.Σωστά? :)



Φιλικά,
Κων/νος

Αγαπητε Κων/νε σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου. Ετσι ακριβως. Θα ηθελα πρωτιστως το καντραν και δευτερευοντως το κρυσταλλο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Χριστος

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #934 στις: Απρίλιος 21, 2011, 08:31:51 μμ »
Αγαπητε Κων/νε σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου. Ετσι ακριβως. Θα ηθελα πρωτιστως το καντραν και δευτερευοντως το κρυσταλλο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Χριστος
Βασικά είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν ανταλλακτικά από την Ελλάδα. Ο μόνος τρόπος για να γίνει σωστή δουλειά, είναι να το στείλετε το ρολόι στην Breitling στην Ελβετία για αναπαλαίωση. ;)


Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος GioG

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #935 στις: Απρίλιος 21, 2011, 11:48:37 μμ »
παιδια θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας γι αυτο το ρολοι. Εχει καλο μηχανισμο; Τι απαιτησεις σε συντηρηση εχει; Μπορει να βγαλει καποιο προβλημα; Μετρητοις ποσο στοιχιζει;

Ευχαριστω και καλη Ανασταση


Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #936 στις: Απρίλιος 22, 2011, 12:03:38 πμ »
[quote να μου πειτε τη γνωμη σας γι αυτο το ρολοι. Εχει καλο μηχανισμο; Τι απαιτησεις σε συντηρηση εχει; Μπορει να βγαλει καποιο προβλημα; Μετρητοις ποσο στοιχιζει;

Ευχαριστω και καλη Ανασταση


[/quote] Κατ'αρχας, Breitling και να βγάλει πρόβλημα, δεν ισχύει. ;D ;D :dielaughing: Ναί είναι ένα αρκετά καλό μοντέλο με πολύ δυνατό και ενισχυμένο σκελετό ικανό να αντέχει τους κραδασμούς (αυτό βέβαια δε σημαίνει πως πρέπει να του κάνεις κακή χρήση). Η μηχανή που φοράει είναι Caliber 13 και βασίζεται στην μηχανή Valljoux 7750, 28.800 ταλαντώσεις με 25 jewels και 42 ώρες απόθεμα ενέργειας. Απλά κουκλί. Όσον αφορά για τη συντήρηση, ισχύουν τα εξής : Αν το βάζεις στη θάλασσα και κολυμπάς, καλό θα ήταν να του κάνεις ένα τεστ στεγανότητας κάθε 1 έτος. Το απλό του service είναι κάθε 2 χρόνια, και το complete service είναι κάθε 5 χρόνια. Βέβαια όταν το αγοράσεις σου δίνεται μια εγγύηση για 3 χρόνια, οπότε είσαι καλυμένος. Βέβαια μην αγχώνεσαι με το θέμα του service πάρα πολύ. Αν το ρολόι το προσέχεις δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. ;)


Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #937 στις: Απρίλιος 22, 2011, 12:13:09 πμ »
Άσε ρε Κώστα να γράψει και κανείς άλλος κάτι.......πάω να απαντήσω στον άνθρωπο και τσουπ "Προσοχή! Ενώ πληκτρολογούσατε, ένα νέο μήνυμα δημοσιεύθηκε. Ίσως θα θέλατε να αναθεωρήσετε την απάντησή σας." :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

Λοιπόν φίλε μου το ρολόι είναι το Super Avenger http://www.breitling.com/en/intro.html#/models/aeromarine/super-avenger/
Είναι λίγο κτήνος είναι η αλήθεια 48,4μμ διάμετρος κάσας.....δες και το απλό Avenger, πιό ισορροπημένο κατά τη γνώμη μου http://www.breitling.com/en/intro.html#/models/aeromarine/avenger/


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #938 στις: Απρίλιος 22, 2011, 12:18:53 πμ »
Αχ σόρυ ρε Γιάννη, κατα λάθος. Εκτεταμένη ταχύτης βλέπεις. :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

Ναί συμφωνώ κι εγώ καλύτερα για Avenger, γιατί το Super Avenger είναι λίγο "κτήνος"! ;D ;D


Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος GioG

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #939 στις: Απρίλιος 22, 2011, 09:35:00 πμ »
Κατ΄αρχας να σας ευχαριστηω.

Το super avenger το εχω δει απο κοντα και μου αρεσει πολυ που ειναι κτηνος. Το avenger δυστυχως δεν το εχω δει.

Η καθε συντηρηση ενδεικτικα περιπου ποσο στοιχιζει; Στελνουν το ρολοι στο εξωτερικο ή εδω γινεται;

Το ρολοι σε τιμη μετροιτοις περιπου ποσο στοιχιζει;