Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1161993 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος josuts

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #860 στις: Μάρτιος 16, 2011, 08:01:12 μμ »
Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας :) Χαιρομαι που ειναι αυτοματα γιατι εχο κ ενα ρωσικο κουρδιστο κ με παιδευει αλλα αυτο ειναι μονο για δουλεια.Ευχαριστω κ παλι κ ελπιζω να το φορεσω συντομα καθως το Avenger ειναι για το καλοκαιρι! :)

Γιαννης

Αποσυνδεδεμένος mother

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #861 στις: Μάρτιος 16, 2011, 08:12:38 μμ »
Παιδια καλησπερα κ απο εμενα.Πριν λιγο καιρο ειχα αγορασει ενα Breitling Avenger κ εμεινα ευχαριστημενος!
Πριν μια εβδομαδα προχωρησα στην αγορα του Breitling Navitimer :)
Κ τα δυο εχω αγορασει απο το καταστημα Κωσταρελος μεσω ιντερνετ κ ειμαι ικανοποιημενος.
Δυστυχως ακομα δεν εχο προλαβει να φορεσω κ να χαρω το Navitimer.Παρατηρησα το εξης.Περιπου μετα 2 μερες λειτουργιας
σταματαει κ μετα κουρδιζω κ παλι! Επειδη δεν ειμαι γνωστης θελω να ρωτησω αυτο οφειλεται στο οτι δεν το φοραω καθολου
η καποιος αλλος λογος? Παρακαλω τα φωτα σας!!

Φιλικα,

Γιαννης

Βασικά και εγώ είμαι λίγο υπέρ των μη κουρδιστών. Αλλά πλέον όλα τα καλά είναι πλέον αυτόματα.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #862 στις: Μάρτιος 18, 2011, 02:10:55 μμ »
BREITLING THE BOOK

Καθώς περπατούσα σήμερα το πρωί στο δρόμο της Βαλαωρίτου, πέρασα απο το κατάστημα της Breitling και παρατήρησα οτι έχουν το βιβλίο της εταιρείας. Και επειδή ως γνωστών είμαι ένας απο τους Breitlingoπαθείς, το αγόρασα και έμεινα "ΚΑ-ΓΚΕ-ΛΟ"!!! Το βιβλίο πραγματικά δε παίζεται ( ούτε η τιμή του παίζεται αλλα τέλος πάντων)! ;D   Τιμή λιανικής:   100 ευρώ ( ακόμα με πονάει αλλά αξίζει) ;)







Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #863 στις: Μάρτιος 18, 2011, 02:17:16 μμ »
Κωνσταντίνε, είσαι και επισήμως ο πιο τρελός φαν της εταιρείας!

Σε βλέπω το καλοκαίρι να σκας στην παραλία με ταττού όλη την πλάτη τα φτερά με την άγκυρα! ;D
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #864 στις: Μάρτιος 18, 2011, 02:20:35 μμ »
Κωνσταντίνε, είσαι και επισήμως ο πιο τρελός φαν της εταιρείας!

Σε βλέπω το καλοκαίρι να σκας στην παραλία με ταττού όλη την πλάτη τα φτερά με την άγκυρα! ;D
ΜΟΝΟ?? Όλα θα είναι Breitling. Μαγιό, καπελάκι, μπλουζάκι, πετσέτα.... :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:


Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #865 στις: Μάρτιος 18, 2011, 02:28:18 μμ »
Εγώ θα προτείνω τα φτερά να τα βάλει tatoo στις ωμοπλάτες, αλλά την άγκυρα αλλού... μπροστά... ντρέπομαι να πω...
Κι έτσι θα υπονοεί ότι μαζί του μπορεί μιά κοπέλα να πετάξει στα ουράνια, αλλά κι αυτός να ρίξει άγκυρα εντός... Έτσι συμβολίζεται και η Breitling ότι παίζει και σε μεγάλα ύψη, και βάθη... Κομπλέ... ;D ;D
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #866 στις: Μάρτιος 18, 2011, 02:34:50 μμ »
Εγώ θα προτείνω τα φτερά να τα βάλει tatoo στις ωμοπλάτες, αλλά την άγκυρα αλλού... μπροστά... ντρέπομαι να πω...
Κι έτσι θα υπονοεί ότι μαζί του μπορεί μιά κοπέλα να πετάξει στα ουράνια, αλλά κι αυτός να ρίξει άγκυρα εντός... Έτσι συμβολίζεται και η Breitling ότι παίζει και σε μεγάλα ύψη, και βάθη... Κομπλέ... ;D ;D
Χαχαχααχχαχαχχαχα, και πάνω ακριβώς απο την άγκυρα στην κοιλιά θα έχω ένα τατουάζ που να γράφει : Instrument for women . + Ένα βελάκι που να δείχνει την άγκυρα ;D :dielaughing: ( Θάνο το παρακάναμε και οι 2 μας, θα μας κάνουν παρατήρηση με τις πρόστοιχες φαντασιώσεις που έχουμε) ;D



Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #867 στις: Μάρτιος 18, 2011, 02:53:47 μμ »
Όχι δεν το δέχομαι... Απλά είμαστε με το κίνημα του κυνικού ρεαλισμού, που είναι τομέας κουλτούρας... καμμία σχέση με προστυχιές... Ποιός σινεφίλ δεν θυμάται τον Ζεράρ Ντεπαρντιέ που έπαιζε τέτοιους ρόλους στις πολυβραβευμένες ταινίες του Μάρκο Φερρέρι στην δεκαετία του ΄80? Πρόστυχος ήταν? Απλά ήταν κυνικά τολμηρός και ρεαλιστής... άσε που μπορεί να φόραγε και Breitling και να μην τόχαμε παρατηρήσει...  ;D
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος apostolos

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #868 στις: Μάρτιος 18, 2011, 03:22:53 μμ »
K_O_S_T_A_S εκπληκτικό το βιβλίο!!!!!

Οι υπόλλοιποι ας πάρουμε μια ακόμα μικρη ιδέα από ένα ξένο Review....

http://www.watchtalkforums.info/forums/breitling-forum/45958.htm

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #869 στις: Μάρτιος 18, 2011, 10:26:17 μμ »
Μπραβο Κωστα ωραιο το βιβλιο αλλα λιγο ακριβο νομιζω :-\

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #870 στις: Μάρτιος 18, 2011, 10:39:43 μμ »
Μπραβο Κωστα ωραιο το βιβλιο αλλα λιγο ακριβο νομιζω :-\
Ακριβό μεν Στέργιε μου, αλλα όχι υπερτιμημένο για το περιεχόμενό του. ;) Πραγματικά τ'αξίζει  ;D



Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #871 στις: Μάρτιος 19, 2011, 01:52:10 μμ »
Αναμένεται chronomat gmt b01 47mm!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #872 στις: Μάρτιος 19, 2011, 08:23:24 μμ »
Αναμένεται chronomat gmt b01 47mm!!!!!!!!!!!
Αλήθεια?? ;D Και πότε θα το λανσάρουν,έχεις εικόνα? ;)



Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #873 στις: Μάρτιος 19, 2011, 09:01:18 μμ »
Μπραβο Κωστα ωραιο το βιβλιο αλλα λιγο ακριβο νομιζω :-\


Στέργιε αμα νομίζεις ότι είναι ακριβό το βιβλίο του Κώστα, κοίτα παρακάτω τιμές και ειδικά για τα βιβλία που έχει γράψει ο Mondani για τα Ρολεξ και ειδικά για τα Sun !!!

http://www.mondaniblog.com/?page_id=28

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #874 στις: Μάρτιος 19, 2011, 09:08:00 μμ »
BREITLING MONTBRILLANT OLYMPUS




Το Montbrillant Olympus της Breitling, είναι ένα μοντέλο στο σχεδιαστικό ύφος της σειράς Navitimer. Το όνομα της μηχανής? Caliber 19. Ένας πολύπλοκος μηχανισμός που φέρει 250 εξαρτήματα, βασισμένος στην ΕΤΑ 2892-Α2. Διαθέτει λειτουργία χρονογράφου, φάσεις της σελήνης ( moonphase ) και perpetual calendar για 4 έτη. Δυστυχώς η παραγωγή αυτού του μοντέλου σταμάτησε πέρσυ και τον λόγο δε μπορώ να τον καταλάβω αν και υπάρχει ακόμα απόθεμα του συγκεκριμένου ρολογιού στα καταστήματα.

Τιμή καταλόγου:   6.915 ευρώ









                                                                                                                                                           Κων/νος Κιρεμιτζόγλου
                                                                                                                                                                       for
                                                                                                                                                                    Breitling
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2011, 09:14:08 μμ από K_O_S_T_A_S »

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #875 στις: Μάρτιος 19, 2011, 09:13:05 μμ »
Στέργιε αμα νομίζεις ότι είναι ακριβό το βιβλίο του Κώστα, κοίτα παρακάτω τιμές και ειδικά για τα βιβλία που έχει γράψει ο Mondani για τα Ρολεξ και ειδικά για τα Sun !!!

http://www.mondaniblog.com/?page_id=28
Ααααμάαααν. Τσιμπάει και της Ρόλεξ το βιβλίο. ;D Πάντως Πάνο ότι και να λέμε, τ'αξίζουν τα λεφτά και οι 2 εταιρείες. ( και στα βιβλία και στα ρολόγια ) . ;)



Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #876 στις: Μάρτιος 20, 2011, 01:09:52 πμ »
Εικόνα επίσημη δεν υπάρχει ακόμα αλλα ειναι σίγουρο οτι θα παρουσιαστει στη Βασιλεία.....και λογικά ο μηχανισμός δε θα ονομαζεται b01 λόγω του gmt,καπου μου φαινεται πως ειχα δει πως θα λεγεται b03 αλλα μαλλον κάνω λαθος σχετικα με την ονομασία.Λογικά θα ειναι κατι καλύτερο απο τελειο......... :)

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #877 στις: Μάρτιος 20, 2011, 01:59:39 πμ »
Εικόνα επίσημη δεν υπάρχει ακόμα αλλα ειναι σίγουρο οτι θα παρουσιαστει στη Βασιλεία.....και λογικά ο μηχανισμός δε θα ονομαζεται b01 λόγω του gmt,καπου μου φαινεται πως ειχα δει πως θα λεγεται b03 αλλα μαλλον κάνω λαθος σχετικα με την ονομασία.Λογικά θα ειναι κατι καλύτερο απο τελειο......... :)
Εννοείται και πως θα είναι κάτι καλύτερο κι απο τέλειο. ;D Η Breitling έκανε την αρχή με το GMT, και λογικά θα μπούν κι άλλες complications αναμφίβολα ;D ;D ;)



Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #878 στις: Μάρτιος 20, 2011, 11:02:48 πμ »
Θα σας πω κάτι για το Olympus, χωρίς παρεξήγηση...
Το ρολόι είναι απλά κομψοτέχνημα και πανέμορφο. ΑΛΛΑ, slide rule, ταχυμετρικές κλίμακες, χρονογράφος, moonphase, full calendar σε τρία υποκαντράν διπλής λειτουργίας, κλπ., κάνουν το καντράν όπως λέμε so busy, ώστε να μην διαβάζεται στην πράξη... Too, too, too much... Μπορεί βέβαια και οι 7751 και τα παράγωγά τους να δουλεύουν στην ίδια λογική, αλλά ...στάκα... άλλο να πληρώνω δυό χιλιάρικα για μιά 7751 για να γίνεται ωραία γκλαμουριά με τις complications, κι άλλο να πληρώνω έξη χιλιάρικα τόσο για Breitling που πρέπει να είναι πάνω απ' όλα χρηστική ρολογάρα κι όχι φιγούρα... Breitling σημαίνει χρονογράφος COSC. Όποιος θέλει να προσκυνήσει την θρησκεία Breitling δεν θα πάρει Olympus, θα πάρει μοντέλα χρονογράφων Navitimer, Chronomat, κ.ο.κ.  ;)
Και επιμένω στην γνώμη μου!
Φιλικά - Θάνος
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #879 στις: Μάρτιος 20, 2011, 12:22:23 μμ »
   Κι όμως το Οlympus αν το καλοσκεφτείς είναι σε καλή τιμή σε σχέση με αυτά που προσφέρει. Από εμφάνιση ίσως να είναι και το ομορφότερο Breitling για μένα. Αν το δεις από κοντά φίλε ή ακόμη χειρότερα το φορέσεις, θα πεις κι εσύ :respect:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης