Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1152009 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #760 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 01:41:51 μμ »
   Πάνο με εκπλήσεις ευχάριστα όπως πάντα...άντε καιρός για κανένα Navitimer φίλε ;) ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #761 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 02:24:45 μμ »
Στο Navitimer πράσινο φως... All time classic!
Αλλά στον Τραβόλτα, κόκκινο!
Σε μιά εποχή που ο πλανήτης φλέγεται από κλιματολογικά, πληθυσμιακά, πολέμους, αρρώστιες, πείνα, υφέσεις, αναταραχές και χίλια μύρια άγρια προβλήματα, ο Τραβόλτα είναι ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΚΡΟ, και βέβαια δεν είναι ο μόνος...
Κόκκινο στον Τραβόλτα!!! Κι εδώ που τα λέμε, ποτέ δεν τον έκανα για ηθοποιό ολκής... :fart:
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #762 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 03:05:20 μμ »
@GiannisH

Τι να πρωτοπάρουμε ρε φίλε και κυρίως που να βρούμε λεφτά για να τα πάρουμε  :(

Και τώρα που μπήκα στο επίσημο site της Breintling έχει το 707 του στην αρχική σελίδα πάνω δεξιά και επίσης τον έχει και στο section airtime, http://www.breitling.com/en/index.php#/flyers/ .



Θάνο θα διαφωνίσω κάθετα μαζί σου, γιατί όπως είδες ο συγκεκριμένος έχει 6000 (!!!!!!!!) ώρες πτήσης που σημαίνει ότι είναι ένα "πρεζάκι" της αεροπορίας, που κατάφερε να μπορεί να χρηματοδοτεί από την δουλειά του, το πάθος του. Δεν είναι κανένας ξεμωραμένος καραζάπλουτος που παίρνει αεροπλάνα για να μπει στο μάτι του άλλου καραζάπλουτου φίλου του ή για να είναι mainstream.

Είδες επίσης ότι έχει φτιάξει το σπίτι του στην αεροπορική κοινότητα jumbolair ( http://www.jumbolair.com/ ) και όχι στο  Beverly Hills, στο Malibu ή στα άλλα μέρη επίδειξης πλουσίων.
Επίσης δίπλα του είναι ιδιοκτησίες ανθρώπων σαν εμένα κι εσένα, που έχουν τα "ταπεινά" Cessnaκια και Piperaκια τους και χαίρονται να πετάνε και να κόβουν τις βολτίτσες τους με τα πρα-πρα τους και μετά να τα παρκάρουν στην είσοδο του σπιτιού τους.

Αν είχα κι εγώ τα λεφτά του Τραβόλτα θα έκανα ακριβώς το ίδιο για να ικανοποιήσω το μεγαλύτερο πάθος της ζωής μου, που είναι η αεροπορία.


Δυστυχώς όμως ζω στη Ελλάδα, στην χώρα που ακόμα και η γενική αεροπορία είναι απαγορευμένη  και ευτυχώς που υπάρχουν οι προσομοιωτές πτήσεις (flight simulators), για μας τους "πιλότους της πολυθρόνας", για να ψυχανεμίζομαι ότι, όταν ο εικονικός ελεγκτής εναέριας κυκλοφορίας μου δίνει άδεια για να κάνω intercept τον Localiser του 03L του Βενιζέλου και να αναφέρω fully established στο ILS του 03L, είμαι όντως εκεί !!!!!   

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2011, 08:06:53 μμ από PanosI »

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #763 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 04:17:39 μμ »
Πάνο, στην βάση του μιά ζωή την έχουμε, μπορεί να συμφωνώ. Όμως θέλω να σου θυμίσω ότι μιλάω για εκείνο το 1-3% του πληθυσμού των ΗΠΑ που διαθέτει το 80% του εισοδήματος της χώρας... Αυτό είναι ανισοκατανομή που παράγει σοβαρά προβλήματα, κι όχι μόνο βέβαια εκεί...
Κι εγώ ήθελα νάμαι πιλότος, γιός πιλότου είμαι εξάλλου, αλλά το να κάνεις το όνειρο της πτήσης πραγματικότητα, έως το νάχεις λεφτά και αεροπλάνα και περιουσία που μικρό τους μέρος καλύπτει τις ανάγκες διαβίωσης 150 Ινδικών χωριών ή 10 ημι-ερημωμένων ελληνικών επαρχιακών χωριών, κ.ο.κ., έχει μιαν απόσταση που δύσκολα την δέχεται ένας ευαίσθητος σημερινός πολίτης, που έχει επίγνωση των δεινών που συμβαίνουν καθημερινά δίπλα του, και σ' όλον τον πλανήτη. Για μένα, καλά νάναι ο Τραβόλτα στην υγειά του τα πλούτη του, αλλά επιμένω στην κάπως ιδεολογική μου κριτική περί υπερβολής... Βεβαίως και μπορεί να διαφωνούμε, αλλά αυτό είναι φιλία επίσης... Αν ήταν φίλος μου ο άνθρωπος (ο οποίος άκουσα έχασε και το ένα παιδί του- τραγικό), θα τον πιλάτευα να νοικιάζει αεροπλάνα, άντε νάχει ένα μικρό για την πάρτη του... Τα περισσευούμενα εκατομμύρια ας τα διέθετε εν μέρει και για κάτι κοινωφελές... Ας έκανε και 10 Breitling δώρο στο Mywatch, να τα βάζαμε δώρο στην κοπή της πίττας μας του χρόνου.... Πόσοι θάρχονταν στην Αίγλη άραγε? Ίσαμε 500 άτομα ε?  ;D ;D ;D
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #764 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 04:35:33 μμ »
   Θάνο είμαι με τον Πάνο στην προκειμένη περίπτωση. Ο Τραβόλτα είναι όντως αεροπόρος με όλη τη σημασία της λέξης, είναι αυθεντικός χομπίστας όπως εμείς κι όταν είσαι χομπίστας και "τα έχεις" θα τα χώσεις και για VC και για 707. Tον πάω με χίλια τον Γιαννάκη τον Τραβόλτα λοιπόν και για το αεροπορικό του backround και για το ότι είναι αρρωστάκι Breitling και γιατί είναι εξαιρετικός ηθοποιός!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #765 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 04:51:32 μμ »
Θα συμφωνήσω και εγώ. Εδώ εμείς τα "αρρωστάκια" χαλάμε, αναλογικά, μεγαλύτερο ποσοστό του εισοδήματός μας σε χομπισμούς... άλλωστε από ότι έχω διαβάσει έχει αρκετά μεγάλη φιλανθρωπική δράση. Όσα του περισσεύουνε, τα χώνει στα αεροπλάνα.

Καλό παλικάρι ο Γιάννης ο Τραβόλτας. ;D
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #766 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 04:53:31 μμ »
Καλά ρε μη δαγκώνετε!
Είπα νάταν ο άνθρωπος πιό giving person, να μας έδινε δέκα B01 για την Πρωτοχρονιάτικη πιττούλα... Δεν θα φτώχαινε... Και θα μαζευόμασταν κι ένα καράβι άνθρωποι... Να του κάνουμε και αγαλματάκι... ;D ;D
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #767 στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 04:04:31 πμ »
Ο Γιαννάκης ο Τραβόλτας είναι μορφή,αλλά ο ΓΝΗΣΙΟΣ αεροπόρος της Breitling,είναι ο "καβαλάρης" του ΜΧ2 ο Nigel Lamb ;D ;D Μιας και το ανέφερα παίχτηκε μ.....α στο διαφημιστικό της Breitling το Racing For Anna. Απο που κι ως που ρε σεις το τσογλάνι ο μικρός να καβαλήσει το τζέτ και ο θρύλος του RedBull AirRace o Nigel να έχει το MX2? Δηλάδη τι στην ευχή race ήταν αυτό? Ο αγώνας για την ’ννα είχε τελειώσει πριν καν αρχίσει. Εγώ σπάστηκα τώρα και θα κάνω παράπονα στην Breitling δε γίνονται αυτά τα πράγματα :'( :curse: :xplode: (Βέβαια τον ζόρισε τον μικρό με το τζέτ αρκετά,ενώ έπρεπε να κερδίσει με διαφορά) ;D

Αποσυνδεδεμένος dimitrisrag

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #768 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 01:41:44 μμ »
Λιγο άσχετο...
Ξέρει κανεις ποσο κοστίζει αυτη την στιγμη ενα breitling chrono avenger M1 (ασπρη πλάκα και λουράκι καουτσουκ). Εχώ την αισθηση οτι το αγορασα φθηνα (καινουργιο απο κανονικο μαγαζι με με κουτια χαρτια αποδειξη κτλ) γιατι το ειδα εδω http://www.rologia.com.gr/breitling/breitling-chrono-avenger-m1.html και βλεπω οτι εγω το αγορασα πολυυυυ φθηνοτερα.... μηπως εκανε λαθος ο καταστηματαρχης???
Ρωταω γιατι θελω να ξερω ποσο κοστιζει πραγματικα

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #769 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 01:53:47 μμ »
   Δεν έχει γίνει λάθος, η τιμή στο link που παρέθεσες είναι η προτεινόμενη τιμή λιανικής. Το αναφέρει άλλωστε στο πάνω μέρος της σελίδας http://www.rologia.com.gr/breitling/ Στην πράξη και αγοράζοντας μετρητά επιτυγχάνεις έκπτωση έως και 30%.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος dimitrisrag

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #770 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 01:58:03 μμ »
Μια χαρα τοτε... το πηρα με εκπτωση 37% και κατι ψιλα...  ;D

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #771 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 02:03:36 μμ »
’ψογος!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #772 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 02:05:46 μμ »
Με το SuperOcean εντυπωσιάστηκα....με αυτό εδώ θα κάνω λίγο καιρό να συνέλθω....



Uploaded with ImageShack.us



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #773 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 02:13:17 μμ »
   Τι έγινε ρε παιδιά; :shocked: Δεχόμεθα πυρά ομαδόν :smt067 :smt068 :smt071
   Στο τέλος όλοι θα έχετε περισσότερα Breitling από μένα :headbash:

   Γιώργο καλοφόρετο με υγεία!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #774 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 02:15:10 μμ »
Γιάννη κράτα γερά.

"Πίσω και σας φάγαμε".



Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #775 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 02:18:01 μμ »
   Τι έγινε ρε παιδιά; :shocked: Δεχόμεθα πυρά ομαδόν :smt067 :smt068 :smt071
   Στο τέλος όλοι θα έχετε περισσότερα Breitling από μένα :headbash:

   Γιώργο καλοφόρετο με υγεία!!!

Γιάννη εσύ φταις....με έχεις καταστρέψει..μια με το ΒΑ, μια με την Λεμανια, τώρα με Breitling με αποτελείωσες....

Να'σαι καλά σε ευχαριστώ :)


Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #776 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 02:29:38 μμ »
Με το SuperOcean εντυπωσιάστηκα....με αυτό εδώ θα κάνω λίγο καιρό να συνέλθω....



Uploaded with ImageShack.us  Καλοφόρετοοο ;D ;D ;D Breitling B01 και τα μυαλά στα κάγκελα λέμεεεε ;D ;) ;) ;) :supz: :prayer: :2thumbs: :respect:



Φιλικά Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #777 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 03:43:31 μμ »
Ωραιος Γιωργο,καλοφορετο φιλε,ΡΟΛΟΓΑΡΑ με τα ολα της ;)

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #778 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 04:14:18 μμ »
Β01, Β01, Β01, Β01, Β01.... Β01, Β01, Β01, Β01, Β01...

ΓΙΩΡΓΟΟΟΟΟ, ΚΟΛΛΗΣΕ Η ΒΕΛΟΝΑΑΑΑ!!!!  ;D ;D

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΟ!!!
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #779 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 04:56:20 μμ »
Πάρε και κανένα άλλο "γράμμα" ρε Γιώργο... Όλο "Β" παίρνεις...!!
Καλοφόρετο το "Β" Β01. Εξαιρετικό!! :2thumbs: