Ψηφοφορία

Longines LLD
Longines Heritage
Άλλο ρολόι με χάραξη έως 500 ευρω
Αλλο ρολόι με χάραξη έως 1000 ευρώ
Project με ανεύρεση εταιρείας για custom homage

Αποστολέας Θέμα: Ομαδική αγορά η Project  (Αναγνώστηκε 50282 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 01:28:12 πμ »
21+3!!!

Ενημέρωσα πως υπολογίζουμε άλλο 1 τμχ LLD, το οποίο δυστυχώς δεν μπορεί να καταγραφεί στη ψηφοφορία (είμαι για 2 τμχ).

Αν όλα πανε καλά το 21  το έχεις.  :)
Ναί ρε φίλε!!!!!!!!!!!!!
21 από ΧΧΧ λοιπόν για εμένα!!!!!!!!!!
 ;)
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 01:30:59 πμ »
Θα πρότεινα να δίναμε και λίγο προσοχή στους φίλους που ψήφισαν το Κονκουέστ!
Στην ίδια εταιρία θα πάνε τα λεφτά οπότε ας προτείνουμε κάτι και για αυτούς στο dial!!!!
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5548
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 07:27:05 πμ »
Θα πρότεινα να δίναμε και λίγο προσοχή στους φίλους που ψήφισαν το Κονκουέστ!
Στην ίδια εταιρία θα πάνε τα λεφτά οπότε ας προτείνουμε κάτι και για αυτούς στο dial!!!!
+1

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 01:54:56 μμ »
Μπήκα μόλις από υπολογιστή και βλέπω 20 + 3!!!!!!!!!!
Νομίζω πως πλέον μπορούμε να έχουμε μια καλή διαπραγματευτική βάση για τα "παιρετέρω" στο dial!!!!!!!
Προσωπικά θα ενημερώσω και φίλους που ενδεχομένως δεν μπαίνουν στο MyWatch. Θα βάλω σχετική ανάρτηση στο WatchFunClub. Στο GreekWatchForum δεν γράφω πλέον μετά από τσακωμό μου με τους admin εκεί καθώς δεν προστατέψανε αγγελία μου από άσχετες δημοσιεύσεις, όποιος γράφει εκεί ας τους ενημερώσει σχετικά!!!!!
Νομίζω πως το να γίνει "δια-φορουμικά" θα έχει πιο μεγάλη συμμετοχή και "βάρος" καθώς θα γίνει πρότζεκτ "Ελληνικό"!!!!!!!!
Αμ έπος αμ έργον λοιπόν!!!!

Το θεμα εχει ενδιαφερον και ισως να ενδιεφερε καποιους και στα αλλα εγχωρια φορουμ αλλα αυτος που θα χειριστει και θα μανατζαρει το ολο εγχειρημα, αυτος θα πρεπει και να γραψει και στο gwf ή καπου αλλου... :) Σπασμενα τηλεφωνα μεσω μεσαζοντων, τριτων κλπ δεν γινεται δουλεια...Πιστευω πως η αγαπη μας για τα ρολογια ξεπερναει τυχον παρελθοντικες διαπροσωπικες αντιπαραθεσεις..Παντα μιλωντας καλοπροαιρετα.. :)
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #64 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 02:20:08 μμ »
Το θεμα εχει ενδιαφερον και ισως να ενδιεφερε καποιους και στα αλλα εγχωρια φορουμ αλλα αυτος που θα χειριστει και θα μανατζαρει το ολο εγχειρημα, αυτος θα πρεπει και να γραψει και στο gwf ή καπου αλλου... :) Σπασμενα τηλεφωνα μεσω μεσαζοντων, τριτων κλπ δεν γινεται δουλεια...Πιστευω πως η αγαπη μας για τα ρολογια ξεπερναει τυχον παρελθοντικες διαπροσωπικες αντιπαραθεσεις..Παντα μιλωντας καλοπροαιρετα.. :)
Το έγραψα σαν πληροφορία στο νήμα της LONGINES στο WatchFunClub παραθέτοντας απλά το link του θέματος αυτού και ήδη ένας φίλος με ρώτησε σε πμ τιμή και εκδήλωσε ενδιαφέρον ζωηρό!
Δεν γράφτηκε ξεχωριστό νήμα όπως εδώ, κάτι τέτοιο θα χρειαζόταν συμφωνία των εκεί μοδερατόρων και admin!
Νομίζω πως και σαν πληροφορία δουλέυει καλά.


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #65 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 05:56:26 μμ »
Ότι έκπτωση ισχύει για το LLD η ίδια ισχύει και για το conquest, επίσης το ανάλογο ποσοστό έκπτωσης ισχύει και το το LLD με mesh strap.
Κατα τα αλλα βρισκόμαστε σε αναμονή για την απάντηση της Longines σχετικά με την παρέμβαση στο dial και αναλόγως θα προχωρήσουμε.
Ήδη έχω ενημερώσει για τον πιθανό αριθμό των συμμετεχόντων.

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #66 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 06:23:39 μμ »
Μια διευκρίνηση θα ήθελα. Η τιμη που πήραμε με πμ είναι του απλού lld και όχι με το mesh?
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6300
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #67 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 06:42:28 μμ »
Ότι έκπτωση ισχύει για το LLD η ίδια ισχύει και για το conquest, επίσης το ανάλογο ποσοστό έκπτωσης ισχύει και το το LLD με mesh strap.
Κατα τα αλλα βρισκόμαστε σε αναμονή για την απάντηση της Longines σχετικά με την παρέμβαση στο dial και αναλόγως θα προχωρήσουμε.
Ήδη έχω ενημερώσει για τον πιθανό αριθμό των συμμετεχόντων.
Μια διευκρίνηση θα ήθελα. Η τιμη που πήραμε με πμ είναι του απλού lld και όχι με το mesh?
Ναι σωστη παρατηρηση.. ειχα την εντυπωση οτι η τιμη στην οποια συζηταμε ειναι για το λλδ με το μες μπρασελε..  μπορουμε να το διευκρινισουμε αυτο;;

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 08, 2017, 06:47:32 μμ από GiannisTissot »
The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #68 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 06:47:45 μμ »
η τιμή που σας έστειλα αφορά το δερμάτινο Λουρι

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6300
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #69 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 06:58:49 μμ »
Συγγνωμη με συγχωρειτε αλλα ειχα την εντυπωση οτι τοσο καιρο μιλαμε για την εκδοση με το μες... εξου και στα πρωτα μου μηνυματα ειχα αναφερει οτι θα ηθελα να συμμετασχω ειδικα αν μιλαμε για το mesh. Στα πμ πουθενα δεν αναφερθηκε οτι ειναι το ρολοι με το λουρι και σε ολες τις φωτο απο φωτοσοπ βλεπουμε παλι το λλδ με το μες...

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος shmaioforos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #70 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 07:03:04 μμ »
Συγγνωμη με συγχωρειτε αλλα ειχα την εντυπωση οτι τοσο καιρο μιλαμε για την εκδοση με το μες... εξου και στα πρωτα μου μηνυματα ειχα αναφερει οτι θα ηθελα να συμμετασχω ειδικα αν μιλαμε για το mesh. Στα πμ πουθενα δεν αναφερθηκε οτι ειναι το ρολοι με το λουρι και σε ολες τις φωτο απο φωτοσοπ βλεπουμε παλι το λλδ με το μες...

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ την ίδια εντύπωση είχα...
Μην κοιτάζεις το ρολόι, κάνε ό,τι κάνει. Προχώρα...

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #71 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 07:12:13 μμ »
μα εγώ δεν ανέφερα τίποτα ούτε ΦΩΤΟ ανέβασα.
παίδες περιμένετε να δούμε τι θα απάντησει ή longines  Μην τρέχετε.
Θα δούμε τι μας προσφέρει η longines τι τιμές ξανα και μετά εάν συμφωνούμε θα γίνει ονομαστική συγκατάθεση αγοράς.
κανείς δεν μας βάζει με το ζόρι να αγοράσουμε κατι, εμείς ζητάμε από την longines να μας κάνει μια σπέσιαλ edition.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6300
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #72 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 07:17:07 μμ »
μα εγώ δεν ανέφερα τίποτα ούτε ΦΩΤΟ ανέβασα.
παίδες περιμένετε να δούμε τι θα απάντησει ή longines  Μην τρέχετε.
Θα δούμε τι μας προσφέρει η longines τι τιμές ξανα και μετά εάν συμφωνούμε θα γίνει ονομαστική συγκατάθεση αγοράς.
κανείς δεν μας βάζει με το ζόρι να αγοράσουμε κατι, εμείς ζητάμε από την longines να μας κάνει μια σπέσιαλ edition.
Οκκ ας περιμενουμε την απαντηση της εταιρειας και θα δουμε... καλο θα ηταν να ειχε αποσαφηνιστει αυτο ομως...

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #73 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 08:28:44 μμ »
H Longines (αναφέρομαι στα headquarters της εταιρίας), έχει πλήρως ενημερωθεί, με τις επεξεργασμένες φωτο και το αίτημά μας για την εκτύπωση έστω μιας κόκκινης λεπτομέρειας στο καντράν που θα διαφοροποιεί αυτή την Ειδική Έκδοση από την τρέχουσα να βρίσκονται ήδη στα χέρια της.
Το σημαντικό -στην παρούσα φάση- είναι ότι δεν απέκλεισε τίποτα, δηλαδή δεν υπήρξε αρνητική. Αντιθέτως, ζήτησε λίγο χρόνο προκειμένου να επεξεργαστεί τα δεδομένα, να τα αξιολογήσει και εντέλει να αποφανθεί. Πόσω μάλλον, όταν ποτέ στο παρελθόν δεν έχει πράξει κάτι ανάλογο, δηλαδή να προβεί σε δημιουργία κάποιου project (!)
Αυτό, σε συνάρτηση με το όνομα της εταιρίας και την αναγνωρισιμότητα του συγκεκριμένου μοντέλου, καταδεικνύoυν το μέγεθος και την αξία του εγχειρήματος που καλείται να υλοποιηθεί. Εκτιμάται ότι μέχρι το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας θα έχουμε την οριστική της απάντηση.
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #74 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 08:55:24 μμ »
Ευχάριστα νέα!!!
Με το καλό η προσπάθεια παιδιά!!

 :)
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #75 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 09:10:03 μμ »
Εγώ δεν ξέρω την τιμή και ούτε θέλω να την μάθω ακόμα. Εαν υπάρχει έστω και μια ελάχιστη πιθανότητα να μας φτιάξει η longines καστομιά στο dial ή στο δαχτυλίδι, τότε το παίρνω και σκέτο, χωρίς λουράκια, χωρίς mesh χωρίς τίποτα. Προσέξτε μιλάμε για 20-30 ρολόγια, όχι για 250-300.

Οπότε υπάρχουν 2 σενάρια:

1) Αν γίνει κανα θαύμα και πει το ναι τότε μιλάμε για project και τότε μόνο πιστεύω ότι μπορεί να διαμορφωθεί η τιμή γιατί είναι στην μέση η εγχάραξη, τα πιστοποιητικά κτλ. Αλλα αν πει το ναι, στην τιμή θα κολλήσουμε; Οπως είναι προφανές σε αυτήν την περίπτωση μιλάμε μόνο για το LLD.

2) Αν πει οχι προφανώς το project γίνεται ομαδική αγορά μιας και θα σου δώσει μόνο πιστοποιητικό και ίσως εγχαραξη στην καλύτερη. Και στην ομαδική αγορά μπορούν να μπουν και άλλα μοντέλα της εταιρείας πιστεύω πετυχαίνοντας μια καλύτερη τιμή για το καθένα. Για την longines δεν έχει καμία διαφορά.

Απ'ότι καταλαβαίνω μέχρι στιγμής ο Τάσος μπορεί να τρέξει το 2 μιας και μιλάει με κάποιον dealer της longines και ο Αρης μπορεί και τρέχει το 1 μιας και ήδη έκανε contact με την longines την ίδια. Διορθώστε με αν είμαι λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #76 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 09:18:56 μμ »
Εγώ δεν ξέρω την τιμή και ούτε θέλω να την μάθω ακόμα. Εαν υπάρχει έστω και μια ελάχιστη πιθανότητα να μας φτιάξει η longines καστομιά στο dial ή στο δαχτυλίδι, τότε το παίρνω και σκέτο, χωρίς λουράκια, χωρίς mesh χωρίς τίποτα. Προσέξτε μιλάμε για 20-30 ρολόγια, όχι για 250-300.

Οπότε υπάρχουν 2 σενάρια:

1) Αν γίνει κανα θαύμα και πει το ναι τότε μιλάμε για project και τότε μόνο πιστεύω ότι μπορεί να διαμορφωθεί η τιμή γιατί είναι στην μέση η εγχάραξη, τα πιστοποιητικά κτλ. Αλλα αν πει το ναι, στην τιμή θα κολλήσουμε; Οπως είναι προφανές σε αυτήν την περίπτωση μιλάμε μόνο για το LLD.

2) Αν πει οχι προφανώς το project γίνεται ομαδική αγορά μιας και θα σου δώσει μόνο πιστοποιητικό και ίσως εγχαραξη στην καλύτερη. Και στην ομαδική αγορά μπορούν να μπουν και άλλα μοντέλα της εταιρείας πιστεύω πετυχαίνοντας μια καλύτερη τιμή για το καθένα. Για την longines δεν έχει καμία διαφορά.

Απ'ότι καταλαβαίνω μέχρι στιγμής ο Τάσος μπορεί να τρέξει το 2 μιας και μιλάει με κάποιον dealer της longines και ο Αρης μπορεί και τρέχει το 1 μιας και ήδη έκανε contact με την longines την ίδια. Διορθώστε με αν είμαι λάθος.

  :yes:   :2thumbs:
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #77 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 09:47:30 μμ »
Άπαξ και χαράξει στα ρολόγια η Longines και σου τυπώσει Πιστοποιητικό, Ειδική Έκδοση θεωρείται.
Και αυτό, μαζί με την τιμή, τα έχει ήδη δρομολογήσει ο Τάσος.
Απλώς δεν είναι το ίδιο με το να σου εκτυπώσει και στο καντράν!
Γι' αυτό το τελευταίο προσπαθούμε...
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #78 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 10:20:32 μμ »
Όσον αφορά το επιπλέον κόστος (εκτύπωση - εγχάραξη - πιστοποιητικό), ας μην προτρέχουμε στο εάν θα υπάρξει τελικά επιβάρυνση ή όχι.
Το αναφέρω αυτό γιατί στην πρώτη επικοινωνία που είχα με την εταιρία, αφέθηκε να εννοηθεί ότι πιθανότατα δε θα υπάρξει.
Ωστόσο, στο μεταξύ ζητήθηκε και η εκτύπωση στο καντράν!
Προσωπικά, το τελικό κόστος εάν θα παραμείνει ίδιο ή όχι, εφόσον το αίτημά μας γίνει δεκτό -στα μέτρα πάντα του λογικού- ποσώς με ενδιαφέρει.
Κατ' εμέ άλλο προέχει.

Καταλήγοντας θα έλεγα το εξής:
Ένα-ένα τα βήματα, όπως είπε ο Τάσος, και βλέπουμε...
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά η Project
« Απάντηση #79 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 11:39:30 μμ »

Ωστόσο, στο μεταξύ ζητήθηκε και η εκτύπωση στο καντράν!
Προσωπικά, το τελικό κόστος εάν θα παραμείνει ίδιο ή όχι, εφόσον το αίτημά μας γίνει δεκτό -στα μέτρα πάντα του λογικού- ποσώς με ενδιαφέρει.
Κατ' εμέ άλλο προέχει.

ποιός δεν θα πληρωνε premium για πειραγμένο καντραν,ποσοι θα αρκουνταν σε 1 μονο ρολοι στην παραγγελiα τους?
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος