Αποστολέας Θέμα: Περί ευπρέπειας και αισθητικής  (Αναγνώστηκε 18215 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dgl

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 999
    • Προφίλ
Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« στις: Απρίλιος 05, 2017, 11:51:48 πμ »
Γενικά πολλά νευράκια βλέπω από τα γραφόμενα τον τελευταίο καιρό ( σε διάφορα νήματα) και αυτό μόνο καλό δεν είναι..
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2017, 10:33:17 μμ από gerogian »

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3064
    • Προφίλ
Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 05, 2017, 12:46:18 μμ »
Γενικά πολλά νευράκια βλέπω από τα γραφόμενα τον τελευταίο καιρό ( σε διάφορα νήματα) και αυτό μόνο καλό δεν είναι..

Βλέπουν πολύ survivor .
Εσυ τι λέει τώρα που πηγές στους μαχητές;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 05, 2017, 01:42:21 μμ »
Τωρα που πηγε στους μαχητες ο dgl θελει να διωξει την Ελισαβετ.
 :)
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 05, 2017, 02:12:16 μμ »
Τωρα που πηγε στους μαχητες ο dgl θελει να διωξει στριμωξει την Ελισαβετ.
 :)

4001 !!!! ;D

Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 05, 2017, 02:22:27 μμ »
Γενικά πολλά νευράκια βλέπω από τα γραφόμενα τον τελευταίο καιρό ( σε διάφορα νήματα) και αυτό μόνο καλό δεν είναι..

Εαν εννοεις νευρακια Μητσο, τα σχετικα με τις δηλητηριωδεις γυναικες, δεν νομιζω οτι εχεις δικιο.
Πολυ απλα, τσοντο-πορνο φωτογραφιες δεν πιστευουμε οτι προσφερουν το παραμικρο σε ενα φορουμ ρολογιων και γενικα δεν συναδουν με την αισθητικη μας.
Κανενας εκνευρισμος.

Τωρα,ασχετα μ' αυτο, εαν πιστευεις οτι εχουν δημιουργηθει προστριβες, ασχημο κλιμα κλπ, κλπ, μιλησε συγκεκριμενα να το συζητησπυμε.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 05, 2017, 03:03:35 μμ »
Έλα ρε παίδες έγινε ένα ξαφνικό φαγοπότι και τι έγινε; καλά να είμαστε!! Ορίστε έρχεται Παρασκευή θέλετε να κανονίσουμε τίποτα;

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3064
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 05, 2017, 03:18:18 μμ »
Τωρα που πηγε στους μαχητες ο dgl θελει να διωξει την Ελισαβετ.
 :)




Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3064
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 05, 2017, 03:19:17 μμ »
4001 !!!! ;D

Διαβάζοντας τα σχόλια και λαμβάνοντας υπόψιν την περιρρέουσα ατμόσφαιρα , αφαιρώ την φωτό ως σεξιστική .

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2017, 04:41:08 μμ από glg »

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6300
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 05, 2017, 03:21:47 μμ »
Ρε σεις εχει πιο πολλες... τοσο καιρο δεν εκανε τιποτα;; εχει γραψει το κοντερ...

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 05, 2017, 04:01:43 μμ »
ΡΕ σεις να κάνω εγώ τώρα μια ερώτηση; φώτος κλπ δεν πρέπει να βαζουμε, ΟΚ δεν θέλω να κρίνω την απόφαση των mods μιας και είναι δική τους ευθύνη η διαχείριση και από προσωπική πείρα σε δικό μου φόρουμ δεν είναι εύκολη καθόλου, αλλά μπορούμε να βαζουμε σεξιστικα σχόλια και ποστ πχ σπαλιαρας, πλάκες μεταξύ μας για το αν είμαστε τριχωτοι ή προικισμενοι, σχόλια για αδερφές στο τοπικ του ντυσιματος, κάτι που χαλαρά μπορεί να θεωρηθεί σεξιστικο για τους γκει κοκ

Ειλικρινά μην παρεξηγηθώ από τους φίλους ιδίως που έχουν ποσταρει από πάνω, δεν τους κατακρινω για κάτι αλλά εγώ έχω χάσει την μπάλα.

Εκτός από παιδιά, πιο πιθανό είναι να μπαίνουν ομοφυλόφιλοι ρολοφιλοι στο φόρουμ ξέρετε.

Να μπουν κάποιες γραμμές αλλά να το δούμε συνολικά λέω.

Υγ. Καλώς επραξαν οι mods αφού έτσι εκριναν, αλλά να το δουν συνολικά.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 05, 2017, 04:13:08 μμ »
αλλά μπορούμε να βαζουμε σεξιστικα σχόλια και ποστ πχ σπαλιαρας, πλάκες μεταξύ μας για το αν είμαστε τριχωτοι ή προικισμενοι, σχόλια για αδερφές στο τοπικ του ντυσιματος, κάτι που χαλαρά μπορεί να θεωρηθεί σεξιστικο για τους γκει κοκ

Εχεις ένα δίκιο. Και τώρα που το λες, σίγουρα έχω γράψει για gay ρολόγια, ντυσίματα κτλ. Και πιθανώς δεν έπρεπε.
Ωστόσο, στη ζωή, για να είμαστε λειτουργικοί, πρέπει να κάνουμε διαρκώς συμβιβασμούς και να αποδεχόμαστε όρια. Πχ. υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε μοντέλα με πορτατίφ στον κώλο τους, το χαβαλέ με μπινελίκια ή τη διαπίστωση ότι ένα ντύσιμο είναι gay. Το πρώτο είναι εικόνα και η εικόνα είναι 1000 λέξεις. Το δεύτερο είναι πιο ελαφρύ ίσως σε σχέση με το πρώτο, αλλά σίγουρα πρέπει να έχει ένα όριο, πριν την προσβολή (που δυστυχώς είναι υποκειμενικό και χρειάζεται κι εκεί συμβιβασμός). Το τρίτο, αν διατυπωθεί προσεκτικά, δε νομίζω ότι είναι σεξιστικό ή προσβλητικό. Μπορεί πχ. να υποστηρίζεις τους γάμους μεταξύ ομόφυλων αλλά να μη σε εκφράζει η gay αισθητική και να το διατυπώνεις. Δε βλέπω κάποια αντίφαση. Άλλους μπορεί να μην τους εκφράζει η πολύ αρρενωπή αισθητική.
Προσωπικά απεχθάνομαι τα όρια αλλά στην κοινωνική ζωή είναι αναγκαίο κακό. Και για μένα, το νήμα με τις γυναίκες δηλητήριο δεν είναι κίνδυνος για τα πιτσιρίκια. Πουριτανοί είμαστε; Νομίζω δεν είναι ωραίο για τις γυναίκες του φόρουμ.
Από εκεί και πέρα, δε θα κλειδώσουν κι όλα τα νήματα. Ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί (κι εγώ) στις εκφράσεις μας, με την έννοια να μην προσβάλλουμε ομάδες ανθρώπων, να μην είμαστε ρατσιστές κτλ. Το υπαγορεύουν κι οι κανόνες του φόρουμ άλλωστε.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 05, 2017, 04:29:26 μμ »
Ο τελευταίος που θα βάλει όρια είμαι εγώ. Επίσης είμαι ο τελευταίος που θα θεωρησει ότι ο δικός του συμβιβασμός είναι ο σωστός.

Κατά τα άλλα έχω δει ποστς μέσα εδώ που αντιμετωπίζουν τους γκει σαν χολερα. Ορισμένα και φανερά. Ας ξεκινήσουμε λοιπόν από τον απροκαλυπτο ρατσισμο και όχι από τη μουνοδουλιαση μας.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 05, 2017, 04:32:18 μμ »
Προσωπικά δεν συμφωνώ με την απόφαση να κλειδώσει το σχετικό θέμα με τις γυναίκες δηλητήριο  ....!!!!

Αν και δεν συμμετέχω στο σχετικό τοπικ .... Θεωρώ οτι πρέπει να υπάρχει στο my watch  κάτι σχετικό !

Ας κρίνουν οι μοντ άνα περιπτώσει και οτι ξεφεύγει να σβήνει ....!!!!


Το 99,99% είμαστε αγοράκια εδω μεσα και μας αρέσουν τα ωραια κοριτσάκια .....


Ειναι σαν να βγάζει η πιρελλι το ετήσιο ημερολόγιο της χωρίς τα κορίτσια της .... Ειναι αδύνατον ....!!!! ;D


Σαν να μπαίνεις σε συνεργείο αυτοκινήτων και να μην έχει κρεμασμένο πόστερ με αισθησιακά κορίτσια .... ;D

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 05, 2017, 06:00:04 μμ »
Ρε παιδιά, δε ρωτάμε την Μαργαρίτα, που είναι η μόνη γυναίκα που ξέρουμε στο φόρουμ, αν την ενοχλεί το "Γυναίκες Δλτρ" να ξεμπερδεύουμε ???

Ποιές "γυναίκες του φόρουμ" λέτε και ξαναλέτε; Πλάκα κάνετε;

:lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 05, 2017, 06:09:36 μμ »
Είμαι σίγουρος ότι δε θα έχει πρόβλημα.
Αλλά θα της πω να φτιάξει ένα νήμα γεμάτο τριχωτούς κ@υλιάρηδες. Να το βλέπεις να έρχεσαι στα ίσα σου. Να το βγάζει και στα μη αναγνωσμένα στο τάπατοκ. Εκεί που φαίνονται και φωτό ακόμα και αν δεν ανοίξεις το νήμα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 05, 2017, 06:26:02 μμ »
Είναι υποχρεωτικό να μπαίνουμε να το βλέπουμε αν ανοιχτει; γενικά είναι υποχρεωτικό να μπαίνουμε σε ένα τοπικ που δεν μας αρέσει;
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 05, 2017, 06:27:57 μμ »
Καλα κανατε και μαζευτηκατε!!!

Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 05, 2017, 06:37:28 μμ »
Είμαι σίγουρος ότι δε θα έχει πρόβλημα.
Αλλά θα της πω να φτιάξει ένα νήμα γεμάτο τριχωτούς κ@υλιάρηδες. Να το βλέπεις να έρχεσαι στα ίσα σου. Να το βγάζει και στα μη αναγνωσμένα στο τάπατοκ. Εκεί που φαίνονται και φωτό ακόμα και αν δεν ανοίξεις το νήμα.

... Εσυ γουστάρεις τριχωτούς ... Και βαζεις την Μαργαρίτα μπροστά .....!!!!

Απο εμένα ελεύθερα ... Δεν με πειράζει ... Να ανοιχτεί κ ενα τοπικ με τριχωτούς ....!!!!

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 05, 2017, 06:42:01 μμ »
να πω και εγώ τώρα κάτι σοβαρό....

κάνα πρότζεκτ θα κάνουμε?
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Περί ευπρέπειας και αισθητικής
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 05, 2017, 06:45:16 μμ »
Είναι υποχρεωτικό να μπαίνουμε να το βλέπουμε αν ανοιχτει; γενικά είναι υποχρεωτικό να μπαίνουμε σε ένα τοπικ που δεν μας αρέσει;

Είναι υποχρεωτικό σε φόρουμ με ρολόγια να ανεβάζουμε τσόντες ή σοφτ κώλους και βυζιά; Δεν μπορούμε να μπούμε αλλού να πάρουμε μάτι; Ο κίνδυνος κάποιο μέλος να προσβληθεί αξίζει το ρίσκο σε σχέση με την καταστροφή που θα έρθει αν δεν έχουμε ένα τέτοιο νήμα να κοσμεί το φόρουμ μας;

Επιπλέον και εξίσου σημαντικό: προχθές σε μια επιστημονική ημερίδα που βαριόμουν να παρακολουθήσω ολόκληρη, μπήκα στο τάπατοκ. Στη λίστα με τα μη αναγνωσμένα ήταν, όπως πάντα, και οι γυναίκες δηλητήριο με έναν κώλο να φαίνεται πρώτη μούρη στο καβούρι στη λίστα. Εννοείται ότι η συνάδελφος που καθότουν δίπλα μου ή το είδε ή παραλίγο να το δει.