Αποστολέας Θέμα: Μία βοήθεια για πώληση Ebay...(επείγον)...  (Αναγνώστηκε 732 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgehh

• 46mm case
    • Προφίλ
Μία βοήθεια για πώληση Ebay...(επείγον)...
« στις: Οκτώβριος 06, 2016, 08:54:49 μμ »
Παίδες θέλω τη βοήθεια σας για ένα ζήτημα που έχει προκύψει με μία πώληση που έκανα στο ,ebay...να μη τα πολυλογώ πούλησα ενα ρολόι marc coblen 70€ με κουτί χαρτιά κλπ...το είχα πάρει 100 τον απρίλιο του 15 το θέμα είναι το εξής επειδή στο ρολόι αυτό αλλάζει το εξωτερικο bezel με άλλο ξεβιδώνοντας το απλά με το χέρι(είναι ρολόι μόδας και μπορεί να επιλέξεις άλλο bezel απο το site της εταιρείας...) το είχα σφίξει παραπάνω επειδή φοβήθηκα μη ξεβιδωθεί μόνο του...ο αγοραστής μου κάνει παράπονα οτι δε μπορεί να το ξεβιδώσει και απο οτι κατάλαβα ίσως έχει χρησιμοποιήσει κάποιο εργαλείο και το έχει γρατζουνίσει...να σημειώσω οτι το ρολόι του το έστειλα σε άριστη κατάσταση χωρίς καν γρατζουνιά,σε περίπτωση που μου το στείλει πίσω και έχει γίνει ζημιά απο μέρος του τι μπορώ να κάνω ως προς την επιστροφή χρημάτων...βοηθήστε αν είναι εύκολο γιατί μπορεί και κάποιος άλλος να έχει θέμα,πραγματικά βρίσκομαι σε δύσκολη θέση...το ρολόι να σημειώσω έχει 160€ τώρα και το είχα πάρει σε προσφορά 100€
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος IronHawk

• 48mm case
    • Προφίλ
Απ: Μία βοήθεια για πώληση Ebay...(επείγον)...
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 06, 2016, 10:36:17 μμ »
Αυτό είναι ένα θέμα!

Μπορείς να του ζητήσεις να σου δώσει φωτογραφίες με καλό φωτισμό και σωστό focus!
Βέβαια όπως αντιλαμβάνεσαι αυτή η κίνηση δεν σου παρέχει ασφάλεια. Μπορεί να έχει επεξεργαστεί τις φωτογραφίες!

Ας το πάρεις στα χέρια σου πρώτα και στην περίπτωση που όντως έχει συμβεί ζημιά, τότε θα πρέπει να επικοινωνήσεις με το Customer support του ebay για οδηγίες.
Αυτό που δεν ξέρω είναι τι ισχύει στην περίπτωση που είχες δηλώσει στην σελίδα του προϊόντος ότι "δεν δέχεσαι επιστροφές".

Γενικά η πολιτική του ebay ευνοεί τους αγοραστές.
Vangelis (aka IronHawk)