Αποστολέας Θέμα: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic  (Αναγνώστηκε 5107 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος enzo

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« στις: Ιούνιος 15, 2016, 01:44:12 μμ »
Θέλω να πάρω ενα δερμάτινο λουράκι για το Tissot μου το οποίο θέλω να είναι  σε καφέ χρώμα και δερμάτινο . Απλά θέλω κάτι που να μην το κάνει πολύ επίσημο όπως αυτό που έχει η μαμά εταιρεία (αλιγάτορας) αλλά να μην είναι και πολύ σπόρ. Θα προτιμούσα να μην έχει άλλο χρώμα η ραφή απο το χρώμα που έχει το λουράκι γιατί πιστεύω θα του δώσει σπόρ πινελιά. Το ρολόι είναι αυτό



Ποιο λουράκι λέτε να του πηγαίνει περισσότερο ?









Κάθε άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη , αρκεί να μην ειναι πολύ ακριβό .....(μέχρι 40€ περίπου)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2016, 01:49:31 μμ από enzo »
Άρης

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 15, 2016, 02:22:45 μμ »
http://www.cheapestnatostraps.com/collections/all-watchbands


G...                                                                                      ...iPhone 5s

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6300
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 15, 2016, 04:21:08 μμ »
χμμμ το πρωτο κατι λεει...

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος enzo

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 15, 2016, 05:33:06 μμ »
http://www.cheapestnatostraps.com/collections/all-watchbands


G...                                                                                      ...iPhone 5s


Το γνωρίζω το κατάστημα. Έχω δει πάρα πολλά λουράκια μέχρι τώρα απο πολλά ιντερνετικά καταστήματα και το ebay και απο εσας θα ήθελα την γνώμη σας για το τι μπορεί να του πηγαίνει απο αυτά που πόσταρα ή και δικές σας προτάσεις καθότι πρώτο μου αυτόματο ρολόι και πρώτη αγορά σε λουράκι και δεν έχω πείρα τι πηγαίνει σε τέτοιου στύλ ρολόγια.....
Άρης

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 15, 2016, 10:16:11 μμ »
Για μενα μονο αλιγάτορα....

http://www.hirschstraps.com/collections/leather-hirsch-straps/products/hirsch-duke-alligator-embossed-leather-watch-strap-brown


G...                                  ...iPhone 5s

Αποσυνδεδεμένος enzo

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 16, 2016, 08:05:02 πμ »
Ok ευχαριστώ φίλε μου ! Για τα δεδομένα της τιμής τι λέτε για τα λουράκια του BOB ? Όπως είπα δεν θέλω να ξεφύγω απο τα 30-40€  μάξιμουμ για πρώτο λουράκι....Επίσης όσον αφορά το πάχος σε πόσα mm να κινηθώ ? Το συγκεκριμένο της φωτογραφίας αναφέρει thickness of band from approx. 5,5 to approx. 3,5 mm Καλά είναι τόσο ?

Άρης

Αποσυνδεδεμένος ww

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 16, 2016, 08:33:35 πμ »
Φίλε enzo,

Η δική μου εμπειρία με τα λουράκια γενικότερα είναι πως ότι πληρώσεις παίρνεις. Επειδή το λουράκι στο ρολόι είναι όπως τα παπούτσια που φοράμε, αν τυχόν αγοράσεις κάτι με πχ 30€ και σου είναι σκληρό το πιθανότερο είναι ότι θα το βάλεις στην άκρη του συρταριού σου και δε θα το ευχαριστηθείς.
Προτείνω να κινηθείς σε Hirsch για το λόγο ότι τουλάχιστο στην Αθήνα μπορείς να τα δεις και να τα πιάσεις και με αυτό τον τρόπο πιθανότατα θα βρεις αυτό που ψάχνεις.
Να θυμάσαι επίσης ότι τα χρώματα που βλέπεις στο internet δεν είναι πάντα αυτά που φαίνονται.

Η δική μου πάντως πρόταση ξεφεύγει λίγο σε τιμή:

https://www.watchobsession.co.uk/collections/hirsch-performance-straps/products/hirsch-paul-alligator-embossed-performance-watch-strap-in-brown-0925028010?variant=671928417

Το θετικό αυτής είναι ότι έχει καουτσούκ στο εσωτερικό με αποτέλεσμα να μπορεί να φορεθεί άνετα και το καλοκαίρι (τα δέρματα τα αποφεύγω όσο μπορώ στις υψηλές θερμοκρασίες). Το δικό μου το είχα αγοράσει γύρω στα 70€ από φυσικό κατάστημα και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος εδώ και 5 μήνες.

Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος enzo

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 16, 2016, 08:49:06 πμ »
Φίλε Παναγιώτη σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση σου . Και εγω είμαι της γνώμης οτι τις περισσότερες φορές το φθηνό βγαίνει και ακριβό αλλά επειδή θα είναι η πρώτη μου αγορά σε λουράκι δεν έχω τάξη μεγέθους οσον αφορά την ποιότητα σε κάθε εύρος τιμής . Βλέπω δηλαδή και κάποια λουράκια πολύ ακριβά που για τα γούστα μου δεν θα έδινα ούτε 10 ευρώ για να τα πάρω (οσον αφορά το σχέδιο όχι την ποιότητα) Αν και έχουμε και εδω στην Θεσσαλονίκη 2 καταστήματα που πουλάνε λουράκια Hirsch επειδή τον επόμενο μήνα μάλλον θα κατέβουμε Αθήνα θα πάω απο το κεντρικό κατάστημα που έχει και μεγάλη ποικιλία για να επιλέξω .
Άρης

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 16, 2016, 11:35:38 πμ »
Φίλε Παναγιώτη σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση σου . Και εγω είμαι της γνώμης οτι τις περισσότερες φορές το φθηνό βγαίνει και ακριβό αλλά επειδή θα είναι η πρώτη μου αγορά σε λουράκι δεν έχω τάξη μεγέθους οσον αφορά την ποιότητα σε κάθε εύρος τιμής . Βλέπω δηλαδή και κάποια λουράκια πολύ ακριβά που για τα γούστα μου δεν θα έδινα ούτε 10 ευρώ για να τα πάρω (οσον αφορά το σχέδιο όχι την ποιότητα) Αν και έχουμε και εδω στην Θεσσαλονίκη 2 καταστήματα που πουλάνε λουράκια Hirsch επειδή τον επόμενο μήνα μάλλον θα κατέβουμε Αθήνα θα πάω απο το κεντρικό κατάστημα που έχει και μεγάλη ποικιλία για να επιλέξω .
Μπορει ναι αλλα μπορει και οχι.

Αποσυνδεδεμένος enzo

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 16, 2016, 12:14:27 μμ »
Μπορει ναι αλλα μπορει και οχι.

Πάντως απο το κατάστημα της Θεσσαλονίκης που επισκέφτηκα σίγουρα θα έχει μεγαλύτερη ποικιλία. Έτσι και αλλιώς είχα περάσει απο το κατάστημα του Δήσιου το Πάσχα που είμασταν Αθήνα αλλά επειδή δεν είχα πάρει ακόμη το ρολόι μου είπαν πρώτα να το πάρω και μετά να πάω να διαλέξω λουράκι  οπότε το είχα αφήσει για τότε
Άρης

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 16, 2016, 01:12:26 μμ »
Πάντως απο το κατάστημα της Θεσσαλονίκης που επισκέφτηκα σίγουρα θα έχει μεγαλύτερη ποικιλία. Έτσι και αλλιώς είχα περάσει απο το κατάστημα του Δήσιου το Πάσχα που είμασταν Αθήνα αλλά επειδή δεν είχα πάρει ακόμη το ρολόι μου είπαν πρώτα να το πάρω και μετά να πάω να διαλέξω λουράκι  οπότε το είχα αφήσει για τότε
Υπαρχει ενα θεμα τωρα που μιλαμε επαρκειας.
Και φυσιολογικο ειναι.
Ελπιζω μονο να ειναι προσωρινο.

Αποσυνδεδεμένος charislet

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 17, 2016, 11:10:25 μμ »
Φίλε Παναγιώτη σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση σου . Και εγω είμαι της γνώμης οτι τις περισσότερες φορές το φθηνό βγαίνει και ακριβό αλλά επειδή θα είναι η πρώτη μου αγορά σε λουράκι δεν έχω τάξη μεγέθους οσον αφορά την ποιότητα σε κάθε εύρος τιμής . Βλέπω δηλαδή και κάποια λουράκια πολύ ακριβά που για τα γούστα μου δεν θα έδινα ούτε 10 ευρώ για να τα πάρω (οσον αφορά το σχέδιο όχι την ποιότητα) Αν και έχουμε και εδω στην Θεσσαλονίκη 2 καταστήματα που πουλάνε λουράκια Hirsch επειδή τον επόμενο μήνα μάλλον θα κατέβουμε Αθήνα θα πάω απο το κεντρικό κατάστημα που έχει και μεγάλη ποικιλία για να επιλέξω .
λουράκια Hirsch με καλη ποικιλία έχει κ στην Κηφισιά

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 18, 2016, 07:27:40 πμ »
λουράκια Hirsch με καλη ποικιλία έχει κ στην Κηφισιά

Που στην Κηφισιά; Για πες να ξέρουμε και εμείς οι "Βόρειοι" :smoker:


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος charislet

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 18, 2016, 11:13:18 μμ »
Δημητριάδης Κων.
Κολοκοτρώνη 7. 1ορ. Εμπ.φοίνικες
Πήγα πριν ένα μήνα και τα δύο που ζήτησα τα είχε. :smoker:

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 18, 2016, 11:15:36 μμ »
Δημητριάδης Κων.
Κολοκοτρώνη 7. 1ορ. Εμπ.φοίνικες
Πήγα πριν ένα μήνα και τα δύο που ζήτησα τα είχε. :smoker:
Είναι αυτος που εχει το Swiss Corner;

Αποσυνδεδεμένος charislet

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Λουράκι για Tissot Luxury Automatic
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 18, 2016, 11:58:54 μμ »
Είναι αυτος που εχει το Swiss Corner;
ναι