Αποστολέας Θέμα: SEIKO RULES  (Αναγνώστηκε 488528 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #220 στις: Αύγουστος 26, 2016, 04:05:26 μμ »
Πως το κανανε αυτο τοσο γρηγορα!!!! και εγω περιμενω ακομη το κρυσταλλο του skx απο τον ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ!!!!!! δεν το εχω καταλαβει

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #221 στις: Αύγουστος 26, 2016, 05:35:21 μμ »
Πως το κανανε αυτο τοσο γρηγορα!!!! και εγω περιμενω ακομη το κρυσταλλο του skx απο τον ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ!!!!!! δεν το εχω καταλαβει
Τόσο πολύ;; εγώ το bezel που περιμένω πιστεύω ότι σε περίπου 1,5 πρέπει να το έχω! Πάρε τους ένα τηλέφωνο

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος agelosSoul

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 424
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #222 στις: Αύγουστος 26, 2016, 06:25:47 μμ »
Τόσο πολύ;; εγώ το bezel που περιμένω πιστεύω ότι σε περίπου 1,5 πρέπει να το έχω! Πάρε τους ένα τηλέφωνο

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Κατα τα αλλα seiko rules...
Στο skx παιζουν και κατι ζαφειρια εχω δει απο ebay αλλα δεν ξερω τι λενε,το εψηνα να παρω ενα για το δικο μου.Αφου παρω ομως ενα skx ακομα για ανταλακτικα, ετσι οπως τα διαβαζω.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #223 στις: Αύγουστος 26, 2016, 07:14:34 μμ »
Για το θέμα με τα ανταλλακτικά και τον χρόνο αναμονής εδώ στην Ελλάδα:
Αν δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο το ανταλλακτικό (γνήσιο βέβαια) τότε υπάρχει περίπτωση καθυστέρησης από τα κεντρικά μέχρι να ξαναβγάλει η γραμμή παραγωγής ή να αναζητηθεί σε stock ανά τον κόσμο αντιπροσωπείες.
Αυτά που βρίσκεις στο ebay και στο νετ γενικά παίζει να είναι και μαϊμού ή after market κομμάτια.
Αν βιάζεσαι παίρνεις ένα δεύτερο skx και έχεις ότι ανταλλακτικό θελήσεις άμεσα!!!!!!!!
 :smt027
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #224 στις: Αύγουστος 26, 2016, 07:50:33 μμ »
Το γεγονός ότι μία σοβαρή εταιρία (είναι υποχρεωμένη να) παρέχει ανταλλακτικά δεν παίζει κάποιον ρόλο;

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #225 στις: Αύγουστος 26, 2016, 07:58:28 μμ »
πιστεύω ότι σε περίπου 1,5 πρέπει να το έχω!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
:dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Να εισαι καλα βρε Δημητρη. Εριξα ενα γελιο.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #226 στις: Αύγουστος 26, 2016, 08:01:48 μμ »
Για το θέμα με τα ανταλλακτικά και τον χρόνο αναμονής εδώ στην Ελλάδα:
Αν δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο το ανταλλακτικό (γνήσιο βέβαια) τότε υπάρχει περίπτωση καθυστέρησης από τα κεντρικά μέχρι να ξαναβγάλει η γραμμή παραγωγής ή να αναζητηθεί σε stock ανά τον κόσμο αντιπροσωπείες.
Για ψαξε στη γραμμη παραγωγης ανταλλακτικα για ΣΕΙΚΟ πανω απο 18 χρονων.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #227 στις: Αύγουστος 26, 2016, 08:05:06 μμ »
Το γεγονός ότι μία σοβαρή εταιρία (είναι υποχρεωμένη να) παρέχει ανταλλακτικά δεν παίζει κάποιον ρόλο;
Το σημαντικοτερο.
Το καλο με τους Ελβετους ειναι οτι εδω (μεχρι το Δεκεμβριο του 2015) σε καλυπτανε.
Απο τον Ιανουαριο αλλαξε αλλα οτι εχει σχεση με το SWATCH GROUP οτι χρειαστεις σε καλυπτει οσο παλιο και να ειναι.

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #228 στις: Αύγουστος 26, 2016, 08:11:41 μμ »
Για το θέμα με τα ανταλλακτικά και τον χρόνο αναμονής εδώ στην Ελλάδα:
Αν δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο το ανταλλακτικό (γνήσιο βέβαια) τότε υπάρχει περίπτωση καθυστέρησης από τα κεντρικά μέχρι να ξαναβγάλει η γραμμή παραγωγής ή να αναζητηθεί σε stock ανά τον κόσμο αντιπροσωπείες.
Αυτά που βρίσκεις στο ebay και στο νετ γενικά παίζει να είναι και μαϊμού ή after market κομμάτια.
Αν βιάζεσαι παίρνεις ένα δεύτερο skx και έχεις ότι ανταλλακτικό θελήσεις άμεσα!!!!!!!!
 :smt027

Φιλε Χαρίλαε πρώτον με το καλο το GS!! Δε σου κρύβω οτι περιμένω να το πασπατέψω και απο κοντά (για μένα τουλάχιστο θα ειναι το πρώτο) ειλικρινά!

Τώρα βάση του παραπάνω ποστ, μερικες ερώτησεις:
Εαν υπαρχει τέτοια αναμονή στα ανταλλακτικά που για ενα κάτοχο ενος απλού σεικο φαντάζει καλή ιδέα να παρει και ενα δεύτερο, ενα κάτοχος GS τι πρέπει να κανει? ή η σεικο το high end κομμάτι της το αντιμετωπίζει διαφορετικά? σε ενα ρολοι κόστους μερικών χιλιάδων ευρω το σέρβις ειναι κατι που ενδιαφερει το χρήστη και οσο αφορά το κόστος αλλα και το χρονο παράδοσης, εκεί τι γίνεται με τα GS?
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #229 στις: Αύγουστος 26, 2016, 08:21:14 μμ »
Το σημαντικοτερο.
Το καλο με τους Ελβετους ειναι οτι εδω (μεχρι το Δεκεμβριο του 2015) σε καλυπτανε.
Απο τον Ιανουαριο αλλαξε αλλα οτι εχει σχεση με το SWATCH GROUP οτι χρειαστεις σε καλυπτει οσο παλιο και να ειναι.

+1000

Το γιωτ το πήρα δεύτερο χέρι με το πλατινένιο dial, έγινε παραγγελία το μπλε dial+hand set, και το ρολοι πήγε για σέρβις στη ρόλεξ στη σταδίου. Ολο το πρότζεκτ κράτησε ενα μήνα και εβδομάδα με κόστος κοντα στα 900 ευρω.

Τα ζεγκε οταν έρθει η ωρα του σέρβις θα πρέπει να φύγουν μέσω ριτειλερ στην Ελβετία και ξεκινάμε απο το 1000ρικο χωρίς defective parts....

Το Ελ πριμέρο που ειχα και έβγαλε βλάβη μεσα στην εγγύηση έφυγε Οκτώβρη για Ελβετία και γύρισε Πάσχα, λιγο πριν τη σούβλα ...θα το ειχε τάμα να φάει αρνί φαίνεται....λολολ

Τι να πουμε για το after sales service της ρόλεξ? μονο μπραβο!
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #230 στις: Αύγουστος 26, 2016, 08:31:04 μμ »
Αυτη την στιγμη τα Σεικο Ρουλς θα ισχυουν (κατα την γνωμη μου) στα GS και σε καποια αλλα κομματια της Σεικο που θα ειναι ποιοτηκα ανωτερα (με τιμη φωτια) απο οτι ειδα που ετοιμαζεται να βγαλει.
Για ολα τα αλλα θα ειναι εμφανισημα απο εξω αλλα απο μεσα με φτηνα υλικα. Θα σου τα εχει φτηνα και ετσι δεν θα μπορεις να πεις κατι. Θα λες ελα μωρε 150-160 ευρω το πηρα. Καλα ηταν μεχρι εδω. Παμε για αλλο.
Αυτο που ισχυε παλια (μηχανες ποιοτητας στα 5) που δουλευανε πολλα χρονια ειναι παρελθον.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #231 στις: Αύγουστος 26, 2016, 08:44:38 μμ »
Άρη μου είχαν πει αναμονή 3μηνο έως 6μηνο για το bezel... Και υπόψιν το πρώτο το πλήρωσα και μου το κατέστρεψε ο τεχνίτης τους... είναι το δεύτερο... αλλά οκ...

Αυτά που λέμε δείχνουν ότι η σεικο δείχνει κακώς ότι δεν την ενδιαφέρει η Ευρώπη... σε άλλες χώρες έχει και ανταλλακτικά στοκ κτλ κτλ

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #232 στις: Αύγουστος 26, 2016, 09:34:37 μμ »
Πηρα τηλεφωνο,ξαναπήρα τηλεφωνο,ξαναπήρα τηλεφωνο,ξαναπήρα τηλεφωνο....................
Ακομα περιμενω
Μα 10 μηνες ρε @@@στη μου


GK                                          iPhone

Αποσυνδεδεμένος georgefl74

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #233 στις: Αύγουστος 29, 2016, 03:30:19 μμ »
Καλά είσαι...ένα μπρασελέ έψαχνα εγώ, μου λένε θα αργήσει μπορεί και 3-4 μήνες.  Δεν πειράζει λέω. Παίρνω τηλέφωνο στους 4 μου λένε,  α έχει αλλάξει κωδικό η εταιρεία και δεν το βγάζει το παλιό (wat?) θα σας πούμε πότε θα έρθει.  Μετά από ένα μήνα μου λένε,  τελικά δεν υπάρχει. Τώρα πως το φοράτε το ρολόι; Α έχω το λάστιχο λέω,  το μπρασελέ το ήθελα για έξτρα. Αλλά μια που ρωτάτε, πόσο κάνει το λάστιχο; Α δεν έχουμε ούτε λάστιχο,  αλλά εδώ δίπλα έχει ένα μαγαζί με λουράκια, αν σας είχε κοπεί και το λάστιχο ίσως βρίσκατε κάτι που να ταιριάζει εκεί.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #234 στις: Αύγουστος 29, 2016, 03:44:55 μμ »
ΓΑΜΩ τους διαλογους. Εύκολα ΑΡΚΑΣ.

Είναι απασχολημενη η σεικο να βγάζει 10 νέα αδιάφορα μοντέλα τη μέρα και δεν έχει χρόνο να υποστηρίζει σωστά τα υπάρχοντα και διαδεδομένα της
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #235 στις: Αύγουστος 29, 2016, 03:47:47 μμ »
Απλά η Seiko δεν είχε ΠΟΤΕ σοβαρούς αντιπροσώπους. Όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά παντού στην Ευρώπη. 😞
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #236 στις: Αύγουστος 29, 2016, 03:50:56 μμ »
Αυτό είναι θέμα πολιτικής της εταιρείας Κωστή όμως. Και δεν είναι θέμα αντιπροσωπίας ένα τζάμι, ένα μπρασελε κλπ. Αυτά είναι χαζομάρες από τη σεικο. Δηλαδή έχεις ένα MM και θες ένα άλλο κρύσταλλο, θα περιμένεις μερικούς μήνες; wtf δηλαδη
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #237 στις: Αύγουστος 29, 2016, 03:51:17 μμ »
Παντως εμενα σημερα με ξαναπηρε το παληκαρι και τελικα θα ερθει Δεκεμβριο του λουρι του τονου, οχι Σεπτεμβριο! αλλα δεν με νοιαζει τοσο αρκει να ερθει!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #238 στις: Αύγουστος 29, 2016, 03:52:12 μμ »
Παντως εμενα σημερα με ξαναπηρε το παληκαρι και τελικα θα ερθει Δεκεμβριο του λουρι του τονου, οχι Σεπτεμβριο! αλλα δεν με νοιαζει τοσο αρκει να ερθει!
Έτος;
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #239 στις: Αύγουστος 29, 2016, 03:58:39 μμ »

Έτος;

Μην ακούσεις για παληκάρια, αμέσως να μάθεις ηλικίες κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...