Αποστολέας Θέμα: SEIKO RULES  (Αναγνώστηκε 488445 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #200 στις: Αύγουστος 22, 2016, 10:36:51 μμ »
εχω αδικο;;; να κοπει rubber;;

Το citizen aqualand το εχω απο το 1987 και για μια 20ετια το φόραγα καθημερινά . Σχεδόν κάθε χρόνο κοβόταν το rubber και ήθελε 3 μπαταρίες (περίπου στον 1,5 χρόνο). Το εχω πληρώσει τριπλάσιο πηγαίνοντας σαν ζώο στην citizen. Το μόνο θετικό ειναι οτι δεν κοβόταν στεγνά αλλά διαλυόταν στις καμπύλες και το άλλαζα μην χάσω το ρολόι.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #201 στις: Αύγουστος 22, 2016, 10:49:05 μμ »
Το citizen aqualand το εχω απο το 1987 και για μια 20ετια το φόραγα καθημερινά . Σχεδόν κάθε χρόνο κοβόταν το rubber και ήθελε 3 μπαταρίες (περίπου στον 1,5 χρόνο). Το εχω πληρώσει τριπλάσιο πηγαίνοντας σαν ζώο στην citizen. Το μόνο θετικό ειναι οτι δεν κοβόταν στεγνά αλλά διαλυόταν στις καμπύλες και το άλλαζα μην χάσω το ρολόι.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Ναι δεν διαφωνω αλλα εσυ του επινες το αιμα! εδω μιλαμε για ενα λουρι σχεδον αφορετο... και ειναι η καρτα με σφραγιδα απο chino 19/9/2014 δεν εχει κλεισει ουτε δυο χρονια... εννοειται αμα του ειχα πιει το αιμα δεν θα μιλαγα τι ειμαι παλαβος;; αλλα εδω μιλαμε για αστοχια μαλλον υλικου... μιλαγα με την μητερα του φιλου μου και ακουω τσακ και εμεινα.. δεν ειναι το θεμα να παρω αλλο! χεστηκα 80€ κανει οχι 200 ειναι το σπασιμο!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος georgefl74

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #202 στις: Αύγουστος 22, 2016, 10:49:08 μμ »
Μόλις τώρα στα καλά καθούμενα κόπηκε το ραμπερ του 017...έλεος σε λίγο φωτογραφίες... Θα στείλω μέιλ στην σεικο να τα ακούσουν... συν ότι δε πληρώνω άλλο το θέλω τσάμπα!!! 2η φορά το έβαλα...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Αυτά τα καινούργια τα μαλακά δεν τα βλέπω σόι. Και ένας φίλος πήρε ένα Kinetic Tuna που έχει ίδια λάστιχα και φαίνεται μετά από λίγες βουτιές σε ελεεινή κατάσταση. Πάρε ένα DAL1BP καλύτερα, κάνει και 10 ευρώ

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #203 στις: Αύγουστος 22, 2016, 10:51:38 μμ »
Αυτά τα καινούργια τα μαλακά δεν τα βλέπω σόι. Και ένας φίλος πήρε ένα Kinetic Tuna που έχει ίδια λάστιχα και φαίνεται μετά από λίγες βουτιές σε ελεεινή κατάσταση. Πάρε ένα DAL1BP καλύτερα, κάνει και 10 ευρώ

το εχω αλλα το φοραω στο skx399  ;) το θεμα δεν ειναι τι θα του φορεσω εχω πολλες  λυσεις απλα σπαστικα με το γεγονος...  :)
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #204 στις: Αύγουστος 22, 2016, 11:00:43 μμ »
Και να μην ξεχασω να υπενθυμισω Σεικο Ρουλς
γιατι ειχα μια κουβεντα σημερα το πρωι στο μαγαζι με ενα μελος του φορουμ για αυτο το θεμα.
Σεικο Ρουλς :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #205 στις: Αύγουστος 22, 2016, 11:35:17 μμ »
Και να μην ξεχασω να υπενθυμισω Σεικο Ρουλς
γιατι ειχα μια κουβεντα σημερα το πρωι στο μαγαζι με ενα μελος του φορουμ για αυτο το θεμα.
Σεικο Ρουλς :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
κοιτα Αρη να σου πω! Η αληθεια ειναι οτι η Σεικο μαρεσει σαν εταιρια! και οχι γιατι εχει ρολογια φτηνα αλλα γιατι μαρεσουν απλα τα ρολογια της!! δεν συζηταω για ποιοτητες κτλ δεν ειμαι αρμοδιος να κρινω!! ειμαι στα φορα 5 χρονια και ισως λεω πολλα! η συλλογη μου ειναι 6 ρολογια! ουτε εχω κανει πολλες αγορες ουτε εχουν περασει απο τα χερια μου αρκετα ρολογια για να λεω εμπειριες! Σημερα σπαστικα πολυ γιατι θα πεταξω 80€ ετσι... να τα ειχα χαρει χεστηκα! το θεμα ειναι οτι δεν! επισης δεν καταλαβαινω μερικους που εχουν εμμονες με τα σεικο και σπαζονται κιολας! θελουμε απλα να επιβεβαιωσουμε στον εαυτο μας οτι καναμε καλη αγορα αυτο ειναι και τιποτα αλλο για μενα επειδη δεν ηταν τοσο σιγουροι για την αγορα τους!! οταν ο μεσος μισθος ειναι 700€ και ενα σεικο κανει 200€ επομενο ειναι εφοσον ο καιρος αποκτησης του ειναι λιγος να μην το σεβεσαι τοσο οσο ενα πιο ακριβο ρολοι που ο κωλος σου εγινε ταλιρο για να το παρεις... και μιλαω για μεσους ανθρωπους οπως ολοι μας! το γεγονος οτι η εταιρια βγαζει παρα παρα παρα πολλα μοντελα και φτηνα ειναι επομενο ο κοσμος να μην την δινει αυτο που πρεπει... (και ειναι στη μεση και αλλα) οποτε για μενα δεν υπαρχει σεικο ρουλς ουτε ρολεξ ρουλς! θα παρω αυτα που θελω γιατι μαρεσει και πραγματικα το θελω!!! ο τονος ηταν της μοδας στα ελληνικα φορα και οχι μονο! ειχαν γεμισει τα ελληνικα φορα, τωρα ποσοι υπαρχουν; ελαχιστοι... εγω δεν την προλαβα την μοδα αυτη αλλα οταν τον ειδα σε φωτογραφια επαθα πλακα και ειχα πει τον θελω! στην πορεια λογω του φορουμ και οχι εδω συγκεκριμενα αλλα γενικα μου εφταιγε που ειναι μπαταριας... μετα το ξεπερασα γιατι πραγματικα τον ηθελα...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #206 στις: Αύγουστος 23, 2016, 12:01:37 πμ »
Δημητρη θασου πω καποια πραγματα και απο εκει και περα βγαλε τα συμπερασματα σου.
Η Σεικο παλια ειχε ποιοτητα και φτηνη τιμη και ετσι εγινε γνωστη.
Εκεινη την εποχη που το υλικο των κασσωματων ηταν μπρουτζος επιμεταλλωμενος πραγμα που το εκανε λιγοτερο ανθεκτικο στην καθε ημερα ερχεται η Σεικο με ατσαλι στο κασσωμα και αλλαζει τα πραγματα.
Τοτε ατσαλινα κασσωματα υπηρχαν σε πολυ ακριβα ρολογια. Ρολεξ και Ωμεγα. 18.000 δραχμες τα Σεικο απο 80000 δραχμες και πανω τα Ωμεγα και ποιο πανω τα Ρολεξ.
Και φυσικα με πολυ καλη ποιοτητα μηχανης (Σεικο) καθιερωθηκανε πλεον και κανανε αυτο που σημερα Ακους εδω μεσα ως Σεικο Ρουλς.
Σημερα ολα αυτα εχουν αλλαξει (Σεικο). Για να μπορεσει να κρατησει τις τιμες χαμηλα σου φτιαχνει ενα ομορφο εξω το οποιο το κατασκευαζει στην Κινα με πολυ χαλια μηχανη η οποια δεν εχει σχεση με τις παλιες και ας λεει οτι ειναι αναβαθμιση. Ετσι και αλλιως δεν βλεπεις το μεσα. Απλα οσο τραβηξει. Τοτε θα το καταλαβεις.
Καποτε ειχα ανεβασει αλλου καποιες συγκριτικες φωτο εξαρτηματων παλιας μηχανης με νεας. Οι διαφορες τρομαχτικες.
Επισης σημαντικο κομματι για τα διαφορα Ρουλς ειναι και το σερβις μετα την αγορα. Και εδω η εταιρεια (στην Ελλαδα τουλαχιστον) τα εχει κανει σκα....α.
Για αυτο σου λεω αστα βραστα.
Ζησε εσυ και εμεις οι υπολοιποι την φαντασιωση μας και μην το ψαχνεις ποιο περα.
Υγ. Και εγω στη φαντασια μαζι με τους αλλους ειμαι μιας και εχω και εγω Σεικο. Απλα εγω εχω και τον τροπο να λυσω τα διαφορα προβληματα που δημιουργουνται.

Αποσυνδεδεμένος georgefl74

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #207 στις: Αύγουστος 23, 2016, 03:37:22 μμ »
Δημητρη θασου πω καποια πραγματα και απο εκει και περα βγαλε τα συμπερασματα σου.
Η Σεικο παλια ειχε ποιοτητα και φτηνη τιμη και ετσι εγινε γνωστη.
Εκεινη την εποχη που το υλικο των κασσωματων ηταν μπρουτζος επιμεταλλωμενος πραγμα που το εκανε λιγοτερο ανθεκτικο στην καθε ημερα ερχεται η Σεικο με ατσαλι στο κασσωμα και αλλαζει τα πραγματα.
Τοτε ατσαλινα κασσωματα υπηρχαν σε πολυ ακριβα ρολογια. Ρολεξ και Ωμεγα. 18.000 δραχμες τα Σεικο απο 80000 δραχμες και πανω τα Ωμεγα και ποιο πανω τα Ρολεξ.
Και φυσικα με πολυ καλη ποιοτητα μηχανης (Σεικο) καθιερωθηκανε πλεον και κανανε αυτο που σημερα Ακους εδω μεσα ως Σεικο Ρουλς.
Σημερα ολα αυτα εχουν αλλαξει (Σεικο). Για να μπορεσει να κρατησει τις τιμες χαμηλα σου φτιαχνει ενα ομορφο εξω το οποιο το κατασκευαζει στην Κινα με πολυ χαλια μηχανη η οποια δεν εχει σχεση με τις παλιες και ας λεει οτι ειναι αναβαθμιση. Ετσι και αλλιως δεν βλεπεις το μεσα. Απλα οσο τραβηξει. Τοτε θα το καταλαβεις.
Καποτε ειχα ανεβασει αλλου καποιες συγκριτικες φωτο εξαρτηματων παλιας μηχανης με νεας. Οι διαφορες τρομαχτικες.
Επισης σημαντικο κομματι για τα διαφορα Ρουλς ειναι και το σερβις μετα την αγορα. Και εδω η εταιρεια (στην Ελλαδα τουλαχιστον) τα εχει κανει σκα....α.
Για αυτο σου λεω αστα βραστα.
Ζησε εσυ και εμεις οι υπολοιποι την φαντασιωση μας και μην το ψαχνεις ποιο περα.
Υγ. Και εγω στη φαντασια μαζι με τους αλλους ειμαι μιας και εχω και εγω Σεικο. Απλα εγω εχω και τον τροπο να λυσω τα διαφορα προβληματα που δημιουργουνται.

Πολύ σωστός. Βέβαια τα 5άρια που έκαναν 18 χιλιάδες τώρα κάνουν 80 ευρώ, τα Ω που έκαναν 80 χιλιάδες 2500 ευρώ και τα R άστα... οπότε να είμαστε και ρεαλιστικοί. Δεν έχει ανακαλύψει την μαγική συνταγή της φτήνιας η Σεϊκο, Κίνα την λένε.  Αν έκαναν και τα 5άρια τώρα αντίστοιχα 300 ευρώ δεν θα υπήρχαν ρολογοφόρουμ στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #208 στις: Αύγουστος 23, 2016, 08:04:30 μμ »
Πολύ σωστός. Βέβαια τα 5άρια που έκαναν 18 χιλιάδες τώρα κάνουν 80 ευρώ...
Δεν έχει ανακαλύψει την μαγική συνταγή της φτήνιας η Σεϊκο, Κίνα την λένε.
Γιωργο τα 5αρια του τοτε δεν εχουν σχεση με τα σημερινα. Για αυτο κανουν 80 ευρω.
Τοτε τα Σεικο δεν φτιαχνοτανε Κινα αλλα Ιαπωνια.
Τοτε που μιλαω εγω ειναι πολυ πισω (1986). Οταν πολεμαγανε με τα τοξα :D

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #209 στις: Αύγουστος 23, 2016, 08:22:56 μμ »
Πολύ σωστός. Βέβαια τα 5άρια που έκαναν 18 χιλιάδες τώρα κάνουν 80 ευρώ, τα Ω που έκαναν 80 χιλιάδες 2500 ευρώ και τα R άστα... οπότε να είμαστε και ρεαλιστικοί. Δεν έχει ανακαλύψει την μαγική συνταγή της φτήνιας η Σεϊκο, Κίνα την λένε.  Αν έκαναν και τα 5άρια τώρα αντίστοιχα 300 ευρώ δεν θα υπήρχαν ρολογοφόρουμ στον κόσμο.

+1
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #210 στις: Αύγουστος 23, 2016, 08:24:43 μμ »

Πολύ σωστός. Βέβαια τα 5άρια που έκαναν 18 χιλιάδες τώρα κάνουν 80 ευρώ, τα Ω που έκαναν 80 χιλιάδες 2500 ευρώ και τα R άστα... οπότε να είμαστε και ρεαλιστικοί. Δεν έχει ανακαλύψει την μαγική συνταγή της φτήνιας η Σεϊκο, Κίνα την λένε.  Αν έκαναν και τα 5άρια τώρα αντίστοιχα 300 ευρώ δεν θα υπήρχαν ρολογοφόρουμ στον κόσμο.

+1000 άψογος!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #211 στις: Αύγουστος 24, 2016, 12:43:49 μμ »
Παιδια καλως η κακως εστειλα email στην Seiko Japan και μου ειπαν να στειλω στην Seiko εδω! εστειλα το email (ειναι s-time@...) ηταν υπερβολικα ευγενικοι οπως και γω αλλωστε! τελικα πηγα απο εκει Πανεπιστημιου 56 1ος οροφος, ηταν ενα φοβερο παληκαρι πανω το ειδε το λουρι, ειδε οτι οντως ηταν καινουργιο και μου ειπε οτι θα το προωθησει στα κεντρικα και θα μου φερουν καινουργιο! Αψογη εξυπηρετιση!! να πω την αμαρτια μου εκτος οτι εκεινη την στιγμη που εγινε σπαστικα αλλα στεναχωρηθηκα κιολας οχι για το λουρι σιγα τα λεφτα αλλωστε αλλα γιατι μου ετυχε πιο πολυ δεν μπορω να το εξηγησω!! το θεμα ειναι οτι το αναλαβε το παληκαρι και ολα καλα, θα αργησει βεβαια να ερθει αλλα δε με πειραζει και μαλλον απο οτι καταλαβα δεν θα υπαρξει και καποια χρεωση θα γινει σαν προβληματικο υλικο! βεβαια περιμενε και την κυρια Καλλιγερη για να το επιβεβαιωση αλλα μου ειπε οτι δεν θα υπαρχει προβλημα κανενα!! οποτε τελος καλα ολα καλα! Εχω να πω μονο τα καλυτερα αψογη συμπεριφορα!! και μου εδειξαν και τα νεα μοντελα με το SSC487 να κλεβει την παρασταση!! πολυ ομορφο ρολοι!! ηταν αψογο!!!

θα ενημερωσω μολις εχω φυσικα και την τελικη απαντηση!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #212 στις: Αύγουστος 24, 2016, 02:23:04 μμ »
Ολα καλα Δημητρη λοιπον.
Ωστοσο, τα να κοβεται το λουρι απο μονο του ειναι τελειως εξωφρενικο. Ειδικα απο τη στιγμη που υπαρχει κινδυνος να χαθει το ρολοι και να το παρεις χαμπαρι ωρα μετα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #213 στις: Αύγουστος 24, 2016, 04:21:40 μμ »
θα ενημερωσω μολις εχω φυσικα και την τελικη απαντηση!
Θα σε περιμενω με το νέο λουρι σε κανενα 6 μηνο (αν δεν το εχουν εδώ).
Με το καλο.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #214 στις: Αύγουστος 24, 2016, 04:25:13 μμ »
Ολα καλα Δημητρη λοιπον.
Ωστοσο, τα να κοβεται το λουρι απο μονο του ειναι τελειως εξωφρενικο. Ειδικα απο τη στιγμη που υπαρχει κινδυνος να χαθει το ρολοι και να το παρεις χαμπαρι ωρα μετα.

Ναι ευτυχως Βικτωρα ετσι δειχνουν! εκτος αν μας ακυρωσει η Κυρια που προφανως ειναι και ιδιοκτητρια, αλλα μεχρι στιγμης δεν με πηραν τηλεφωνο οποτε πιστευω οτι πανε ολα καλα!

Θα σε περιμενω με το νέο λουρι σε κανενα 6 μηνο (αν δεν το εχουν εδώ).
Με το καλο.

Μακαρι Αρη  ;)
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #215 στις: Αύγουστος 26, 2016, 01:48:48 μμ »
Να πω οτι πριν λιγο ειχα τηλεφωνο απο την Seiko Hellas με επιβεβαιωσαν οτι το λουρι ερχεται, εγινε η παραγγελια απο χτες, θα το εχουν μεσα εως τελος Σεπτεμβριου περιπου (πολυ πολυ γρηγορα!!!!) με καμια χρεωση δικη μου!! ολα απο εκεινους και οτι θα με παρει τηλεφωνο να παω να το παραλαβω απο εκει (Πανεπιστημιου 56) για να δω και την νεα συλλογη που ερχεται!!! Παρα πολυ φιλικος και αψογος (δεν γραφω το ονομα του για ευνοητους λογους)

τι να πω μετα απο τετοια αντιμετωπιση νιωθεις μονο χαρα! και το λουρι σε € ξεφευγε αρκετα πανω απο τις τιμες που ξερουμε ( απο τους Ιαπωνες εμπορους, σεγια, τσαινο, χιγκουτσι κτλ ) το ξερετε απλα το λεω! συν οτι το ποσο δυσκολο ειναι να στειλουν ανταλλακτικο για μοντελο που ειναι μονο για Ιαπωνικη αγορα... τι να πω...


Ευχαριστω την Seiko Hellas (E & V Kalligeris LTD)
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #216 στις: Αύγουστος 26, 2016, 02:07:38 μμ »
συν οτι το ποσο δυσκολο ειναι να στειλουν ανταλλακτικο για μοντελο που ειναι μονο για Ιαπωνικη αγορα... τι να πω...

Να σε πω εγώ.

Η Ιαπωνία δεν είναι δίπλα.
Τα μεταφορικά τα χρεώνεσαι οπότε δεν παραγγέλνεις για ψύλλου πήδημα στον προμηθευτή σου.
Άρα παραγγέλνεις μόνο όταν μαζευτεί ο ικανός όγκος προϊόντων.

Εξυπηρέτηση μέσα σ' ένα μήνα μια χαρά ακούγεται.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #217 στις: Αύγουστος 26, 2016, 02:41:48 μμ »
Μπραβο Δημητρη, πολυ ωραία νεα!!!
Λύθηκε θαυμάσια το προβλημα!!!

Πολλα μπραβο και στην εδω αντιπροσωπεία για την άψογη λύση του θεματος!!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #218 στις: Αύγουστος 26, 2016, 02:45:28 μμ »
Οκ, μπράβο τους για την εξυπηρέτηση και την ευγένεια, αλλά δε σου έκαναν χάρη. Το λουρί ήταν ελαττωματικό και η αντικατάστασή του επιβεβλημένη και δωρεάν.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: SEIKO RULES
« Απάντηση #219 στις: Αύγουστος 26, 2016, 02:56:25 μμ »
συν οτι το ποσο δυσκολο ειναι να στειλουν ανταλλακτικο για μοντελο που ειναι μονο για Ιαπωνικη αγορα... τι να πω...

Να σε πω εγώ.

Η Ιαπωνία δεν είναι δίπλα.
Τα μεταφορικά τα χρεώνεσαι οπότε δεν παραγγέλνεις για ψύλλου πήδημα στον προμηθευτή σου.
Άρα παραγγέλνεις μόνο όταν μαζευτεί ο ικανός όγκος προϊόντων.

Εξυπηρέτηση μέσα σ' ένα μήνα μια χαρά ακούγεται.

Δημητρη δικιο εχεις απλα εννοουσα οτι επειδη το μοντελο αυτο δεν εχει υποστηριξει απο την Ελλαδα να ελεγαν κοψε τον λαιμο σου... δεν ξερω...

Μπραβο Δημητρη, πολυ ωραία νεα!!!
Λύθηκε θαυμάσια το προβλημα!!!

Πολλα μπραβο και στην εδω αντιπροσωπεία για την άψογη λύση του θεματος!!!!!

Ναι Σπυρο γιαυτο εγραψα και ολη την ονομασια! γιατι ηταν πραγματικα αψογη!

Οκ, μπράβο τους για την εξυπηρέτηση και την ευγένεια, αλλά δε σου έκαναν χάρη. Το λουρί ήταν ελαττωματικό και η αντικατάστασή του επιβεβλημένη και δωρεάν.

χεχεχε ειδες να εισαι δικηγορος τα βλεπεις ολα ωμα  :P

Βικτωρα να σου πω τρελη εμπειρια δεν εχω ουτε γνωσεις σε τετοιου ειδους προιοντα.. ξερω τα βασικα, εφοσον δεν ηταν ουτε ξεραμενο ουτε ουτε ουτε... και το σημειο που κοπηκε συν οτι κοπηκε σε φαση ακινησιας του χεριου μου ξενερωσα... και πιστεψα οτι οντως ηταν προβλημα του λουριου και ευτυχως ειχαν την ιδια αποψη με μενα... γιατι αν δεν... αντε βγαλε ακρη εσυ τα ξερεις καλυτερα οντας στον χωρο...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!