Αποστολέας Θέμα: Chronoswiss  (Αναγνώστηκε 5074 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Gemenakis

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Chronoswiss
« στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 09:54:03 μμ »
Νομίζω ότι δεν υπάρχει νήμα για Chronoswiss και είπα να το ανοίξω εγώ!!!
Ομορφα, με  κλασσικό στυλ και πολύ ποιοτικά :)






....Δυστυχώς ακόμα εχω μόνο ένα !!!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 10:25:58 μμ »
Καλή συμμετοχή στο φόρουμ. Αν και αρχίσαμε άγρια λολ.

Ωραίο ρολοι πάντως. Ιδιαίτερο αν και φορτωμένο dial, δείχνει ωραίο.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 10:29:13 μμ »
Τωρα μιλάει το ναβι?....το καταδυτικό? θα πέσει ο ουρανός στο κεφάλι μας...

Δυνατό το κρονοσουις..!! Ωραίο dial και ακομη πιο δυνατό το μοτέρ!


Sent from my iPad using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 10:31:11 μμ »
Τωρα μιλάει το ναβι?....το καταδυτικό? θα πέσει ο ουρανός στο κεφάλι μας...

Δυνατό το κρονοσουις..!! Ωραίο dial και ακομη πιο δυνατό το μοτέρ!


Sent from my iPad using Tapatalk
Το Navi είναι λιτό και απέριττο. Θα το έλεγα δωρικο.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 10:32:05 μμ »

Το Navi είναι λιτό και απέριττο. Θα το έλεγα δωρικο.
. Με το δωρικό .....εννοας οτι θα το δώσεις δώρο?


Sent from my iPad using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 10:35:17 μμ »
. Με το δωρικό .....εννοας οτι θα το δώσεις δώρο?


Sent from my iPad using Tapatalk
:lol:

Θα το θυμάμαι. Θα είμαι εκδικητικος. Όπως πρέπει δηλαδή μετά από αυτή την προσβολή του Navi
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Gemenakis

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 10:37:41 μμ »
ευχαριστώ και τους 2!!!!

Θοδωρή δεν ειναι τοσο βαρυ ;) ...οταν το δεις απο κοντά θα μου πεις! το μονο κακο του ειναι οτι ειναι μικρο (38mm)...πολυ λεπτομερια και σωστα φτιαγμενη ομως ...με το χερι παρακαλω οι δεικτες και ψησιμο breguet...

'Αρη το μοτερ καραφτιαγμενο valjoux 7750...τα εχει αλλαξει μεσα ολα ο γερμανος!
:)

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 10:41:16 μμ »
Φιλε Gemenakis,πολυ ωραιο ρολοι.

Ειναι το αγαπημενο μου στυλ,με λευκο/ανοιχτοχρωμο καντραν και δερματινο λουρακι.Δωσε μας καποιες τυπικες πληροφοριες (διαμετρος,παχος,τιμη κτλ)

Μετα απο τη φωτο που εβαλες τις προαλλες στο "τι φοραμε σημερα",εψαξα λιγο στο google και βρηκα ενα μοντελο που μου αρεσει παρα πολυ (μαλλον συλλεκτικο και ακριβο),αν και καποιοι θα το θεωρησουν πολυ κλασικο.Αυτο ομως το πολυ κλασικο στυλ με τους αριθμους που το στυλ τους θυμιζει και αυτο κατι παλιο,εχει καταληξει να ειναι το πιο αγαπημενο μου στυλ.Εκει βρισκω εγω ολη τη μαγεια με τα ρολογια.Ισως εχω καποια παιδικη αναμνηση με καποιο παλιο ρολοι τοιχου κτλ.

Το μοντελο λοιπον που ειδα ειναι το παρακατω (kelek) .Μου εκανε εντυπωση πως πρεπει να ειναι του 1985 και ειναι 42mm...Επι της ευκαιριας,τι ειναι βρε παιδια το minute reapeter με το καμπανακι που χτυπα?

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwisjLTIwuvKAhVCvBoKHct8D80QtwIIGzAA&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DbQj8qncjJ8Q&usg=AFQjCNHkjwYSd53RaqgiyYjbED5aoCsUew

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwisjLTIwuvKAhVCvBoKHct8D80QtwIIITAC&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DlPI32e7Ty9o&usg=AFQjCNHcGYAkyMxxt8gGmvM9vEqbQb7SGg

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 10:55:45 μμ »
Νομίζω ότι δεν υπάρχει νήμα για Chronoswiss και είπα να το ανοίξω εγώ!!!
Ομορφα, με  κλασσικό στυλ και πολύ ποιοτικά :)




....Δυστυχώς ακόμα εχω μόνο ένα !!!


Αφού το έχεις τόσα χρόνια, θα του έχεις κάνει και σέρβις.
Για δώσε πληροφορίες (εξυπηρέτηση, τιμές, αποτέλεσματα, χρόνους, κλπ).

Αποσυνδεδεμένος Gemenakis

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 11:03:38 μμ »
Φιλε Gemenakis,πολυ ωραιο ρολοι.

Ειναι το αγαπημενο μου στυλ,με λευκο/ανοιχτοχρωμο καντραν και δερματινο λουρακι.Δωσε μας καποιες τυπικες πληροφοριες (διαμετρος,παχος,τιμη κτλ)

Μετα απο τη φωτο που εβαλες τις προαλλες στο "τι φοραμε σημερα",εψαξα λιγο στο google και βρηκα ενα μοντελο που μου αρεσει παρα πολυ (μαλλον συλλεκτικο και ακριβο),αν και καποιοι θα το θεωρησουν πολυ κλασικο.Αυτο ομως το πολυ κλασικο στυλ με τους αριθμους που το στυλ τους θυμιζει και αυτο κατι παλιο,εχει καταληξει να ειναι το πιο αγαπημενο μου στυλ.Εκει βρισκω εγω ολη τη μαγεια με τα ρολογια.Ισως εχω καποια παιδικη αναμνηση με καποιο παλιο ρολοι τοιχου κτλ.

Το μοντελο λοιπον που ειδα ειναι το παρακατω (kelek) .Μου εκανε εντυπωση πως πρεπει να ειναι του 1985 και ειναι 42mm...Επι της ευκαιριας,τι ειναι βρε παιδια το minute reapeter με το καμπανακι που χτυπα?

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwisjLTIwuvKAhVCvBoKHct8D80QtwIIGzAA&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DbQj8qncjJ8Q&usg=AFQjCNHkjwYSd53RaqgiyYjbED5aoCsUew

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwisjLTIwuvKAhVCvBoKHct8D80QtwIIITAC&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DlPI32e7Ty9o&usg=AFQjCNHcGYAkyMxxt8gGmvM9vEqbQb7SGg

Φιλε Γιάννη !

 Μπλεκεις σε βαθια νερα...:P ...καταπληκτικο το kelek (πρωτο minute repeater της εταιριας...) ...και οντως εχουμε πανω κατω ιδια γουστα και νοσταλγια ...και σιγουρα τα chronoswiss ειναι ρολογια που θα σου αρεσουν...(παλιοτερα ηταν ακομα πιο κλασσικα...αλλαξε ο ιδιοκτητης της ...και εχει παρει λιγο πιο συγχρονο στυλ πλεον...)
 Το klassik ch7403που εχο ειναι 38mm 14mm παχος εχει eta valjoux τροποποιημενο μοτερ (nivarox mainspring - πολλα πλαστικα κομματια του eta εχουν γινει μεταλικα εδω - Glucydur μπαλανς κτλ) γενικα βελτιωμενος πολυ...Το καντραν ειναι ασημι οχι λευκο...οι δεικτες breguet χρωματος...τιμη..οταν κυκλοφορουσε αρχικη τιμη ηταν στα 4350ε οταν εγω το πηρα...μετα απο καποια χρονια εφτασε τα 5200ε.
 Οσο για τα repeaters...ειναι ρολογια με complication το οποιο οταν πατας ενα κουμπι...σου κουδουνιζει την ωρα...τα λεπτα η τα τεταρτα...ειναι παλια τεχνολογια οταν δεν υπηρχαν φωτα και το βραδυ στα ρολογια τοτε τσεπης με αυτο τον τροπο ακουωαν την ωρα...ειναι πολυ ρομαντικα και πολυ ακριβα.....δες ενα πιο νεο chronoswiss με quarter repeater...

το ακους και το βλεπεις εδω :

https://www.youtube.com/watch?v=MIrMVa9vF3U

εμενα με πιανει τρελα...:)

Αποσυνδεδεμένος Gemenakis

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 11:08:27 μμ »
Αφού το έχεις τόσα χρόνια, θα του έχεις κάνει και σέρβις.
Για δώσε πληροφορίες (εξυπηρέτηση, τιμές, αποτέλεσματα, χρόνους, κλπ).

Αγαπητέ svl (sorry δεν ξερω ονομα.. ),

 Το ρολοι δεν εχει φορεθει πολυ...και δεν εχω κανει ακομα σερβις αν και ειναι μεσα στο προγραμμα....οταν του κανω θα το στειλω ελβετια. για σωστο σερβις.. μεχρι τορα το μαναρι αν και οχι cosc δεν χανει ποτε πολυ...ουτε τοτε ουτε τωρα....τοτε ηταν +3secs την ημερα...τωρα εχει φτασει τα 5...πραγματικα παει μια χαρα! Ασφαλως και θελει παρολα αυτα σερβις για να καθαριστει και να λαδωθει απο την αρχη...:)
την τιμη του την ειπα πιο πανω...πλεον δεν κυκλοφορει το μοντελο αυτο...το σερβις οταν ειχα ρωτησει ηταν περι τα 300ε χωρις εξοδα αποστολης...δεν εμπιστευομαι και πολυ αυτη την τιμη οπως μου την ειπαν...θεωρω οτι θα ερθει πιο ακριβα...
:)

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 11:41:33 μμ »
Φιλε Γιάννη !

 Μπλεκεις σε βαθια νερα...:P ...καταπληκτικο το kelek (πρωτο minute repeater της εταιριας...) ...και οντως εχουμε πανω κατω ιδια γουστα και νοσταλγια ...και σιγουρα τα chronoswiss ειναι ρολογια που θα σου αρεσουν...(παλιοτερα ηταν ακομα πιο κλασσικα...αλλαξε ο ιδιοκτητης της ...και εχει παρει λιγο πιο συγχρονο στυλ πλεον...)
 Το klassik ch7403που εχο ειναι 38mm 14mm παχος εχει eta valjoux τροποποιημενο μοτερ (nivarox mainspring - πολλα πλαστικα κομματια του eta εχουν γινει μεταλικα εδω - Glucydur μπαλανς κτλ) γενικα βελτιωμενος πολυ...Το καντραν ειναι ασημι οχι λευκο...οι δεικτες breguet χρωματος...τιμη..οταν κυκλοφορουσε αρχικη τιμη ηταν στα 4350ε οταν εγω το πηρα...μετα απο καποια χρονια εφτασε τα 5200ε.
 Οσο για τα repeaters...ειναι ρολογια με complication το οποιο οταν πατας ενα κουμπι...σου κουδουνιζει την ωρα...τα λεπτα η τα τεταρτα...ειναι παλια τεχνολογια οταν δεν υπηρχαν φωτα και το βραδυ στα ρολογια τοτε τσεπης με αυτο τον τροπο ακουωαν την ωρα...ειναι πολυ ρομαντικα και πολυ ακριβα.....δες ενα πιο νεο chronoswiss με quarter repeater...

το ακους και το βλεπεις εδω :

https://www.youtube.com/watch?v=MIrMVa9vF3U

εμενα με πιανει τρελα...:)


Σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες :)

Δε προκειται να μπλεξω με ακριβα ρολογια,τα οικονομικα μου δε το επιτρεπουν δυστυχως ή ευτυχως. Αλλα οπως λες και συ,εχουν μια ωραια νοσταλγια αυτα.Και αυτα τα reapeter με τον ηχο αυτο,μαγικα πραγματικα,και εμενα μ'αρεσουν πολυ που τα βλεπω στα βιντεο.

Παντως εχω διαμορφωσει μια πολυ συγκεκριμενη εικονα για το τι ρολοι θα ηθελα ιδανικα.Ενα με λευκο καντραν και ολους τους αριθμους με παρομοιο κλασικο στυλ σαν αυτους του kelek.Και να ειναι και κατα προτιμηση κουρδιστο.Να εχω δηλαδη ενα τετοιο ομορφο και κλασικο αντικειμενο,να δινει αυτη τη μαγεια του παλιου και νοσταλγικου οταν το κουρδιζω,το φοραω και κοιταω την ωρα.

Αποσυνδεδεμένος Gemenakis

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 10, 2016, 12:26:31 πμ »

Σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες :)

Δε προκειται να μπλεξω με ακριβα ρολογια,τα οικονομικα μου δε το επιτρεπουν δυστυχως ή ευτυχως. Αλλα οπως λες και συ,εχουν μια ωραια νοσταλγια αυτα.Και αυτα τα reapeter με τον ηχο αυτο,μαγικα πραγματικα,και εμενα μ'αρεσουν πολυ που τα βλεπω στα βιντεο.

Παντως εχω διαμορφωσει μια πολυ συγκεκριμενη εικονα για το τι ρολοι θα ηθελα ιδανικα.Ενα με λευκο καντραν και ολους τους αριθμους με παρομοιο κλασικο στυλ σαν αυτους του kelek.Και να ειναι και κατα προτιμηση κουρδιστο.Να εχω δηλαδη ενα τετοιο ομορφο και κλασικο αντικειμενο,να δινει αυτη τη μαγεια του παλιου και νοσταλγικου οταν το κουρδιζω,το φοραω και κοιταω την ωρα.

Το kelek δεν ειναι μοντελο ...ετσι ηταν η μαρκα τοτε...chronoswiss-kelek .:)
υπαρχουν πολλα οικονομικα ρολογια σε τετοιο στυλ ...πρεπει να ψαξεις....το κουρδιστο ακομα καλυτερα μειωνει την τιμη...χωρις πολλα complication και χωρις αυτοματο μηχανισμο...

http://www.chronoswiss.com/en/watch/day-date-manufacture/show/ch-1923-bl.html#varianten

καλα αυτο δεν θα ειναι φτηνο αλλα υπαρχουν...

αλλη μαρκα πιο φτηνη...απλα αυτοματο :

http://gevrilgroup.com/images/louis-erard-watches/luxury-watches/Baselworld%202014/Louis%20Erard%2066%20226%20AA%2001%201931%20Vintage%20Small%20Seconds.jpg

τελος το chronoswiss kelek Που ειδες εχει καντραν enamel....σμαλτος ψημενος....εχει αυτο το λευκο το γλυκο...σαν παλια ομορφα φλυτζανια απο σμαλτο...αν δεις τετοιο καντραν απο κοντα θα σε τρελανει!
keep searching!
καλο βραδυ!

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 10, 2016, 01:16:59 μμ »
Εχω διαβασει και εχω δει και σε φωτο για τα enamel dial που λες,και οντως πρεπει να εινα πολυ ομορφα απο κοντα.

Το Louis Erard που εβαλες το ξερω,και ειναι ενα καλο παραδειγμα του τι στυλ ρολογια μου αρεσουν.Καθαρο/λιτο ανοιχτοχρωμο καντραν,ολοι οι αριθμοι με κλασικη σχεδιαση,μπλε δεικτες και αυτοι κλασικοι και ωραιοι.Επισης οι διαστασεις του,το σχημα του κτλ ειναι ιδανικα,40αρι,σωστο παχος...
Προς το παρον αυτα μου φαινονται λιγο ακριβα βεβαια.

Τωρα εχω ενα Orient αυτοματο και ειναι καλουτσικο (νομιζω το ειχες σχολιασει στο "τι φοραμε σημερα").
Επισης η Orient προσφατα ειχε βγαλει ενα μοντελο,το Monarch,το πρωτο της νομιζω μονο κουρδιστο,χειρος.Η σχεδιαση κλασικη με κατι νοσταλγικο που μου αρεσει,και η τιμη σε χαμηλα επιπεδα για κουρδιστο μηχανικο καλης ποιοτητας.
Ομως 2-3 πραγματακια σχεδιαστικα με κρατησαν πισω.Το πρωτο ειναι οτι στο μοντελο που με ενδιαφερε,εχει χρησιμοποιηθει ενα καντραν τυπου sunray/sunburst,κατι που προσωπικα δε μου αρεσει τοσο,θελω καθαρο,απλο και ομοιομορφο στην οψη λευκο,off white,ασημι σαν λευκο ή ανοιχτοχρωμο μπεζ χρωμα.Το μοντελο που ειχε καντραν τετοιο (απλο λευκο) στη σειρα αυτη δυστυχως ειχε επιχρυση κασα,κατι που επισης δε μου αρεσε τοσο.
Εκτος αυτου,οι αριθμοι αν και κλασικοι,ειναι λιγο παραξενοι,και το παχος του ειναι και αυτο στα 13mm και ισως ειναι λιγο ψηλο στον καρπο,αλλα αν ηταν μονο αυτο δε πειραζε.

Παντως σε τετοιο απλο κλασικο στυλ κυκλοφορουν οντως πολλα.Εγω δε βιαζομαι να παρω κατι,απλα τα ψαχνω και τα παρακολουθω,και αν καποια στιγμη δω κατι που σε σχεδιαση-μηχανισμο-τιμη μου κανει το κλικ,ισως το παρω.

 :)

Αποσυνδεδεμένος Gemenakis

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 10, 2016, 01:55:30 μμ »
Εχω διαβασει και εχω δει και σε φωτο για τα enamel dial που λες,και οντως πρεπει να εινα πολυ ομορφα απο κοντα.

Το Louis Erard που εβαλες το ξερω,και ειναι ενα καλο παραδειγμα του τι στυλ ρολογια μου αρεσουν.Καθαρο/λιτο ανοιχτοχρωμο καντραν,ολοι οι αριθμοι με κλασικη σχεδιαση,μπλε δεικτες και αυτοι κλασικοι και ωραιοι.Επισης οι διαστασεις του,το σχημα του κτλ ειναι ιδανικα,40αρι,σωστο παχος...
Προς το παρον αυτα μου φαινονται λιγο ακριβα βεβαια.

Τωρα εχω ενα Orient αυτοματο και ειναι καλουτσικο (νομιζω το ειχες σχολιασει στο "τι φοραμε σημερα").
Επισης η Orient προσφατα ειχε βγαλει ενα μοντελο,το Monarch,το πρωτο της νομιζω μονο κουρδιστο,χειρος.Η σχεδιαση κλασικη με κατι νοσταλγικο που μου αρεσει,και η τιμη σε χαμηλα επιπεδα για κουρδιστο μηχανικο καλης ποιοτητας.
Ομως 2-3 πραγματακια σχεδιαστικα με κρατησαν πισω.Το πρωτο ειναι οτι στο μοντελο που με ενδιαφερε,εχει χρησιμοποιηθει ενα καντραν τυπου sunray/sunburst,κατι που προσωπικα δε μου αρεσει τοσο,θελω καθαρο,απλο και ομοιομορφο στην οψη λευκο,off white,ασημι σαν λευκο ή ανοιχτοχρωμο μπεζ χρωμα.Το μοντελο που ειχε καντραν τετοιο (απλο λευκο) στη σειρα αυτη δυστυχως ειχε επιχρυση κασα,κατι που επισης δε μου αρεσε τοσο.
Εκτος αυτου,οι αριθμοι αν και κλασικοι,ειναι λιγο παραξενοι,και το παχος του ειναι και αυτο στα 13mm και ισως ειναι λιγο ψηλο στον καρπο,αλλα αν ηταν μονο αυτο δε πειραζε.

Παντως σε τετοιο απλο κλασικο στυλ κυκλοφορουν οντως πολλα.Εγω δε βιαζομαι να παρω κατι,απλα τα ψαχνω και τα παρακολουθω,και αν καποια στιγμη δω κατι που σε σχεδιαση-μηχανισμο-τιμη μου κανει το κλικ,ισως το παρω.

 :)
Μια χαρα το βρισκω το orient monarch... και κλασσικο και ομορφο και power reserve και σε λογικη τιμη. Γενικα σε τετοιο τυπο με αραβικους αριθμους υπαρχουν τοσα πολλα ρολογια που χανεσαι! ψαξε και κοιτα γερα! Ευχομαι σε αγορα συντομα!
 :)

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 10, 2016, 02:30:00 μμ »
Δε μου αρεσει τοσο το sunray dial,αλλιως ειναι ωραιο,οπως λες και συ εχει και την ενδειξη power reserve κτλ.Το sunray dial μπορει να πηγαινει σε καποια σχεδια,οπως σε καποια στυλ vintage με καμπλωτο καντραν και κρυσταλλο,ή σε καποιο σα το δικο σου ισως που εχει και πιο πολλα στοιχεια το καντραν,αλλα προσωπικα τουλαχιστον μου φαινεται οτι θα ηταν πιο ομορφο το παρακατω στο βιντεο με ενα απλο λευκο αντι για αυτο που εχει.

https://www.youtube.com/watch?v=AU7hkqz52KA


Ευχαριστω παντως,αν και για αγορα τωρα συντομα δε παιζει ακομη :) Και συ να χαιρεσαι το ωραιο chronoswiss και να το φορας με υγεια.



Αποσυνδεδεμένος Gemenakis

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 03, 2016, 12:27:14 μμ »
Σας αρεσει η μονο εγω εχω παθει παρακρουση ? :P





[img]http://image.rakuten.co.jp/jackroad/cabinet/benefit3/cs018_im.jpg[img]

retrpgrade καθε 30 δευτερα....δειτε το !!

https://www.youtube.com/watch?v=P4pKseDnpm0


Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 03, 2016, 05:59:30 μμ »
Σας αρεσει η μονο εγω εχω παθει παρακρουση ? :P





[img]http://image.rakuten.co.jp/jackroad/cabinet/benefit3/cs018_im.jpg[img]

retrpgrade καθε 30 δευτερα....δειτε το !!

https://www.youtube.com/watch?v=P4pKseDnpm0

Δεν ξερω τι επαθες,σιγουρα ομως λιγοι ακομα θα το παθουν μιας και δεν ειναι στα φορτε της η chronoswiss.Eχοντας καποτε ενα οπους την λατρεψα σαν εταιρεια,ειδικα το κρεμμυδι εβγαζε ματια και αναβε ποθους,δυστυχως ομως δεν εκανε το βημα παραπανω,ολα σχεδον τα μοντελα της απο εκει και μετα δεν ειχαν καμμια ουσια[βλ sirius]
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος Gemenakis

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 03, 2016, 11:22:09 μμ »
Δεν ξερω τι επαθες,σιγουρα ομως λιγοι ακομα θα το παθουν μιας και δεν ειναι στα φορτε της η chronoswiss.Eχοντας καποτε ενα οπους την λατρεψα σαν εταιρεια,ειδικα το κρεμμυδι εβγαζε ματια και αναβε ποθους,δυστυχως ομως δεν εκανε το βημα παραπανω,ολα σχεδον τα μοντελα της απο εκει και μετα δεν ειχαν καμμια ουσια[βλ sirius]

συμφωνω μαζι σου φιλε μου μεχρι ενα σημειο... :). εχει αλλαξει ο παλιος καλος λατρης και εκφραστης της εταιριας...ο Κυριος Lang την πουλησε εδω και καποια χρονια...και σε μενα ελαχιστα μοντελα της πλεον μου κανουν κλικ...το συγκεκριμενο μου κανει καρακλικ :). επισης εχοντας ενα klassik οπως δειχνω και πιο πανω θεωρω οτι εχει παρα πολλα (παλιοτερα μοντελα) που αξιζουν και παντα θα την θεωρω μεγλη εταιρια..

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: Chronoswiss
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 18, 2018, 08:55:12 μμ »
Chronoswiss Artist

Πανέμορφο ρολόι. Υπάρχει και σε άλλους χρωματισμούς.

Δεν έχω ιδέα πόσο κάνει, και αν είναι καλό ή όχι. Είναι όμως μαγικό.