Αποστολέας Θέμα: Miyota  (Αναγνώστηκε 45981 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος macattack

• Just Registered
    • Προφίλ
Απ: Miyota
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 07, 2017, 08:03:20 μμ »
Ωραια σε ευχαριστω πολυ.θα ενημερωσω

Αποσυνδεδεμένος Ozymandias

• 38mm case
    • Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 30, 2018, 04:20:34 μμ »
Ξερει καποιος αν οι ροτορες της Miyota ειναι...θορυβωδεις;

Εχω ενα καινουργιο Ticino που φοραει Miyota και ειναι πολυ πιο θορυβωδες απο τα υπολοιπα αυτοματα που εχω

Αποσυνδεδεμένος tyropitaseiko

• 34mm case
    • Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 13, 2019, 07:52:48 μμ »
Λεγεται πως ειναι πιο θορυβωδεις. Καποια ρολογια με 9015 δεν με ενοχλουν, αλλα ειναι υποκειμενικο ποια ενταση θεωρειται θορυβωδης.

Αποσυνδεδεμένος nikonian

• 38mm case
    • Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 28, 2019, 08:17:27 πμ »
Η 9015 είναι πιο ήσυχη (δυστυχώς) από τις ΕΤΑ 2824 που έχω. Ο ρότορας όμως είναι η χαρά μου. Ακούγεται και γίνεται αισθητός στο χέρι όταν το κουνάς. Όταν όμως το φοράς ... τίποτα. Ούτε το ακούς, ούτε το αισθάνεσαι να κινείται

Αποσυνδεδεμένος ROUAMAT8

• Just Registered
    • Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουάριος 08, 2021, 09:09:25 μμ »
Καλησπέρα ομάδα!
Να κάνω μία ερώτηση?Έχω ένα παλιό παιδικό μου ρολόι, που φοράει μηχανισμό miyota 1m02. Θέλω να κρατήσω μόνο το μηχανισμό και να αλλάξω κάσα. δείκτες. καντράν. Έχω κάνει μία 'ερευνα στο internet για όλα αυτά ώστε να κουμπώνουν στο συγκεκριμένο μηχανισμό, χωρίς αποτέλεσμα.Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει? Να προτείνει κανά εξάρτημα?

Ευχαριστώ πολυ!

Συνδεδεμένος cupra73

• Tourbillion
    • Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 02:07:14 πμ »
Καλησπέρα ομάδα!
Να κάνω μία ερώτηση?Έχω ένα παλιό παιδικό μου ρολόι, που φοράει μηχανισμό miyota 1m02. Θέλω να κρατήσω μόνο το μηχανισμό και να αλλάξω κάσα. δείκτες. καντράν. Έχω κάνει μία 'ερευνα στο internet για όλα αυτά ώστε να κουμπώνουν στο συγκεκριμένο μηχανισμό, χωρίς αποτέλεσμα.Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει? Να προτείνει κανά εξάρτημα?

Ευχαριστώ πολυ!
Γιατι να μπεις σε διαδικασία να κάνεις ολο αυτό πανω σε μια παλιά μηχανή που καινούρια κοστίζει μόλις 8 ευρώ;;;; Με τα λεφτά που θα σου κοστίσει μια νεα κάσα,  καντράν και δείκτες αγοράζεις νεο ρολόι αυτής της κατηγορίας.... Να πω οτι το ρολόι είχε κάποια συναισθηματική αξία και να ήθελες να κάνεις το ανάποδο... Δηλαδή να του βάλεις επάνω νέα μηχανή για να το χαρείς θα ειχε κάποια λογική.

Εναλλακτικά πάντως και εφοσον επιμείνεις κοιτάς για pulsar, citizen divers και casio duro δεκαετιας 90 που φοραγανε ακριβώς την ίδια μηχανή...
''Γιώργος''