Αποστολέας Θέμα: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five  (Αναγνώστηκε 31299 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 01:06:50 μμ »
Μήπως να επικρατήσει η λογική και να περιμένουμε 1-2 μήνες για την έκδοση με το μπρασελέ?
Αν αγοράσουμε τώρα, το όποιο κέρδος από την ομαδική θα εξανεμιστεί με την μεταγενέστερη αγορά του σκέτου μπρασελέ.

μπράβο ! αυτό ακριβώς εννοώ.....
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 01:27:32 μμ »
Κατά 99% είμαι κι εγώ μέσα για την ομαδική και μάλιστα για το μπλε όπως το φιλαράκι μου ο Θοδωρής! Απλά δεν αναγράφω ακόμη το ονομα μου στη λίστα για προσωπικούς λόγους! Αυτό θα γίνει κατά πάσα πιθανότητα εντός  της διορίας που έχει τεθεί!
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 01:33:45 μμ »
Από την στιγμή που μπαίνει στην εξίσωση και το νέο μοντέλο με τον μπρασελέ το οποίο θα εμφανιστεί σε κανά μήνα-δίμηνο σύμφωνα με τις πληροφορίες, το αφήνουμε το θέμα προς το παρόν και επανερχόμαστε όταν θα έρθει Ελλάδα και θα ξέρουμε τα νέα δεδομένα.

Αν δεν υπαρχει κάποια αντίρρηση, ας  κλειδωθεί το παρόν από τους μοντεράτορες.

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 01:36:55 μμ »
Διαφωνώ Πάνο, νομίζω ότι όπως ξεκίνησε το νήμα μπορεί άνετα να προχωρήσει με καλά αποτελέσματα! Οποιος θέλει το μπρασελέ απλά ας περιμένει!
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 01:38:59 μμ »
Από την στιγμή που μπαίνει στην εξίσωση και το νέο μοντέλο με τον μπρασελέ το οποίο θα εμφανιστεί σε κανά μήνα-δίμηνο σύμφωνα με τις πληροφορίες, το αφήνουμε το θέμα προς το παρόν και επανερχόμαστε όταν θα έρθει Ελλάδα και θα ξέρουμε τα νέα δεδομένα.

Αν δεν υπαρχει κάποια αντίρρηση, ας  κλειδωθεί το παρόν από τους μοντεράτορες.
Όχι ρε. Προχωράμε. Και του λέμε να μας φέρει και μπρασελε μετά όποιος θέλει. Στη βραση κολλάει. Εγώ απλά θέλω να μας δώσει καλή τιμή και στο μπρασελε του μετά αν το αποφασίσουμε σε νέα ομαδική. Λογικά δεν θα έχει θεμα
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 01:52:26 μμ »
Λοιπόν παίζει το αντίστοιχο ποσοστό έκπτωσης και στα μοντέλα με την κουρδιστή ιν-χάουζ μηχανή;
Παιζει και παραπαιζει, αλλα αυτο θα το παρω εγω...  ;D
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 02:26:40 μμ »
Παιζει και παραπαιζει, αλλα αυτο θα το παρω εγω...  ;D

καλά, καλά...το επόμενο εγώ χιχιχιχιχι
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος ustegmen

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 03:33:35 μμ »
Καλημέρα παιδια, τώρα ξύπνησα,χιχι, αλλα δυστυχώς δε θα μπορέσω να ακολουθήσω το νήμα μήνυμα μήνυμα όλο το απόγευμα γιατί έχω μια εργασία που τρέχω και είμαι ήδη εκτός χρονοδιαγραμμάτων, αλλά το βράδυ που εργάζομαι και μάλλον τις μεγάλες ώρες. Δύο πράγματα:
1. Να πάρουμε και το μπρασελέ για προφανείς λόγους.
2. Βάλτε με και εμένα στη λίστα!

Επίσης, αν γίνεται ο φίλος μας που έχει την επικοινωνία με τον πωλητή, να κάνει ενα deal με μπρασελέ μαζί, και να μας πει ο πωλητής που περίπου κυμαίνεται η τιμή, να δούμε τι μας συμφέρει, με ή χωρίς και μετά τρέχα γύρευε..
Επίσης άλλη μια παράκληση, δεν έχω πολλά ποστ αλλα παρακολουθώ το forum καιρό, ας μην έχουμε στο μυαλό μας το 1000 αλλά το 1200-1300 όσοι ενθουσιαζόμαστε, γιατί στο τέλος θα μας πει ο πωλητής 1200, οι μισοί θα φύγουν, ο πωλητής θα κάνει πίσω και δε θα πάρουν ούτε οι άλλοι μισοί..true story..

Thanks a lot!
Unter den Waffen schweigen die Gesetze     -     Αει τη Ελλάδι θαλασσοκράτορας παιδεύει ναυμάχους...

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 03:39:36 μμ »
@ustegmen
το κατώτερο απ΄αυτά που πιστεύεις ότι είναι ο στόχος, αύριο το πρωί το έχω μόνος μου, αν πάω όπως είμαι να αγοράσω το ρολόι.
πες μας χρώμα και υλικο για λουρι , για να σε βάλω στην  στην λίστα.

Αποσυνδεδεμένος ustegmen

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 03:56:42 μμ »
οκ. Black dial, bracelet
Unter den Waffen schweigen die Gesetze     -     Αει τη Ελλάδι θαλασσοκράτορας παιδεύει ναυμάχους...

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 04:00:32 μμ »
αν ο πωλητής μας πει μια τιμή που την πετυχαίνει κανείς και μόνος του, δεν υπάρχει λόγος ομαδικής. η τιμή πρέπει να είναι ελκυστική, αλλιώς το αγοράζει ο καθένας όποτε γουστάρει......
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 04:03:14 μμ »
Ο συγκεκριμένος πωλητής μου έλεγε πριν 3-4 μέρες οτι η επόμενη εισαγωγή θα αργήσει αρκετά κι οτι υπάρχει μόνο ένα ένα μπλε κι ένα μαύρο ρολόι διαθέσιμα. Ίσως να τα έλεγε για τους λόγους που προαναφέραμε, ίσως όχι.
Καλό θα ήταν να του γίνει μια ερώτηση από τον Άρη πριν μπούμε σε διαδικασίες λίστας.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 04:04:54 μμ »
1. PanosI, black, rubber
2. Charilaos, black, rubber
3. karteo, blue, rubber
4. strifteros, black dial, bracelet
5. ustegmen, black dial, bracelet

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 04:11:15 μμ »
Θα ηταν θεωρω πολυ χρησιμο να μαθαιναμε οτι στα χ ρολογια η εκπτωση ειναι ταδε και στα ψ δεινα.

Το ενδιαφερον θα ηταν μεγαλυτερο ετσι.

Εγω πχ δεν δηλωνω τωρα ενδιαφερον αλλα αν μαθω οτι η τιμη ειναι πολυ πολυ πολυ καλη, μπορει να ενδιαφερθω.

Το ρολοι παντως με μπρασελε ειναι κουκλι.....
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος ustegmen

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 04:15:51 μμ »
εγώ νομίζω πως ας αργήσει όσο θέλει ο πωλητής αρκεί να μας βρει καλή έκπτωση.. ούτως ή άλλως δεν είναι ότι κάποιος το ρολόι το θέλει για να βλέπει την ώρα.. τέτοια έχουμε ήδη. Για κόσμημα, για μόστρα, για συλλογή, και για τη χαρά της αγοράς το θέλουμε.. ε αν προστεθεί και η χαρά του..παζαριού, ακόμα καλύτερα. αν τραβήξει κιόλας λίγο η δουλειά, θα τρέχουμε με προσμονή να ανοίξουμε τον υπολογιστή να δούμε τις εξελίξεις.. not bad...
Unter den Waffen schweigen die Gesetze     -     Αει τη Ελλάδι θαλασσοκράτορας παιδεύει ναυμάχους...

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 04:17:14 μμ »
Αυτό δεν μπορεί να γίνει νομίζω,  γιατί το μόνο ρολόι που εισάγεται και διατίθεται είναι με λουράκια και αυτό έχει τιμή καταλόγου. Πως να δώσει προσφορά σε ρολόι που δεν έχει κυκλοφορήσει και δεν υπάρχει επίσημη τιμή καταλόγου ; 

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 04:23:04 μμ »
Λεγοντας χ και ψ Πανο εννοω τον αριθμο των ιδιων ρολογιων που θα αγοραστουν.

Πχ για 5 η τιμη ειναι χ, για 10 ταδε και για 10 και πανω δεινα
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 04:31:33 μμ »
Λεγοντας χ και ψ Πανο εννοω τον αριθμο των ιδιων ρολογιων που θα αγοραστουν.

Πχ για 5 η τιμη ειναι χ, για 10 ταδε και για 10 και πανω δεινα

Γιατί πιστεύω, ότι είναι διαφορετικό για τον πωλητή και την προσφορά που θα κάνει, να πάει ο Άρης την παραπάνω Δευτέρα το πρωί και να του πει, ότι έχω 5 αγοραστές, οι οποίοι αύριο το πρωί σου καταθέτουν το 50% της τιμής της προσφοράς και διαφορετικό να κάνει θεωρητική κουβέντα για 5, 10 κ.ο.κ. εν δυνάμει αγοραστές.

Είναι διαφορετικό για την ψυχολογία του πωλητή και την προσφορά του, να έχεις τα λεφτά στην τσέπη, να του τα δείξεις και να του πεις ότι όπου βρω την καλύτερη τιμή αγοράζω, από το να του λες θεωρητικά τι καλύτερη τιμή θα μου κάνεις.




 

 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2016, 04:44:47 μμ από PanosI »

Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά Oris Divers Sixty-Five
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 04:43:38 μμ »
Έχεις δίκιο Πάνο! Συμφωνώ απόλυτα με το σκεπτικό σου.
χο χο χο!