Αποστολέας Θέμα: Απ: OMEGA/OLYMPIC GAMES/Doping  (Αναγνώστηκε 10125 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: OMEGA/OLYMPIC GAMES/Doping
« στις: Αύγουστος 18, 2008, 12:08:47 μμ »
... το τζαμακι του που ειναι απο ζεφυρι ....

Μερικα λαθη βγαζουν ξεκαρδιστικο αποτελεσμα. Τουλαχιστον δεν ειναι και το υπολοιπο ρολοι απ το ΖΕΦΥΡΙ ;D
Δεν ξερω αν εχετε υποψιν το forums.watchuseek.com. Ανοιξα ενα topic εκει για την OMEGA και τον Phelps και αν πιστευει κανεις οτι μπορει να εχει γινει καμια λαδια, και το τι βρισιδι εχω φαει δεν λεγεται!! Και εδω καποιος διαφωνησε, αλλα κοσμια! Εκει τους επιασε μια τρελα, λες και τους εβρισα ο,τι πιο ιερο. Τελος παντων, εγω νομιζω οτι αν μη τι αλλο υπαρχει ασυμβιβαστο στο να χρονομετρεις αθλητες που σπονσοραρεις, οπως επισης θεωρω ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΤΡΟΠΗ για την OMEGA να εχει ακομα ως πρεσβη της τον αποδεδειγμενα ντοπε Ian Thorpe.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2008, 11:19:55 πμ από george_ »
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος Johnson

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 18, 2008, 01:37:52 μμ »
Φιλε χωρις να θελω να σε προσβαλω , χωρις λογο και αιτια αναφερεις εντελως ΑΤΟΠΑ παραδειγματα.
Η omega ειναι χορηγος.Κατα ποσο εχει την δυναμη να επηρεαζει μια ολοκληρη ολυμπιακη επιτροπη δεν το γνωριζει...Για να βγαλεις δηλαδη μαχαιρια εναντιον της Ω , μιλας περι αθλητικων γεγονοτων ?
Αμφισβητουμενα η μη ?Δεν μπορω να σε καταλαβω..Εαν εσενα σου δωσουνε κανα Ω , δωστο πισω φιλε.Σαν ρολοι το συγκεκριμενο μοντελο ειναι πολυ καλο οπως επισης κορυφαια ειναι και η εταιρια.

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 18, 2008, 02:16:03 μμ »
Αν νομιζεις οτι μια εταιρια δεν εχει την δυναμη να επηρεαζει μια ολοκληρη ολυμπιακη επιτροπη, σου θυμιζω οτι ολοκληρο το προγραμμα των αγωνων κολυμβησης, και οχι μονο, τροποποιηθηκε απο το NBC για να μπορουν να δουν σε λογικες ωρες τον κυριο Φελπς. Σου θυμιζω οτι μελη της Ολυμπιακης Επιτροπης αποδεδειγμενα λαδωθηκαν για να παρει τους χειμερινους Ολυμπιακους το Salt Lake στην Αμερικη. Αρα αν τους θεωρεις αδιαβλητους σιγουρα κανεις μεγα λαθος.
Οι εταιριες επενδυουν σε αθλητες, αρα θα κανουν οτιδηποτε μπορουν ωστε να προασπισουν την επενδυση τους. Ξεκινωντας αυτη τη συζητηση δεν ηθελα να πω αν η OMEGA κανει καλα ρολογια. Σιγουρα κανει!
Αλλα αυτο δεν φτανει. Η διαφημιση παιζει κι αυτη το ρολο της και ο Φελπς σιγουρα τη διαφημιζει. Θα μου πειτε οτι απ την αλλη μερια, μια τετοια εταιρια δεν θα διακινδυνευε την αξιοπιστια της ως χρονομετρη για να παρει ο Φελπς ενα ακομα χρυσο σπιτι του! Εδω λοιπον ειναι το κρισιμο σημειο.
Οπως οι αθλητες ντοπαρονται ελπιζοντας οτι δεν θα τους πιασουν και οτι με τις επιδοσεις τους θα κερδισουν πλουτη και δοξα, ετσι και οι εταιριες παρανομουν ελπιζοντας οτι δεν θα τις πιασουν και ετσι μεγιστοποιουν τα κερδη τους. Δεν λεω οτι η OMEGA παρανομησε. Δεν το ξερω. Απλα δεν θα πεσω απ τα συννεφα αν παραποιησε καποια στοιχεια. Αλλωστε ποια θα την ελεγξει? Η ROLEX  ή  η HEUER??
Και ξανατονιζω οτι ειναι ντροπη να χρησιμοποιει ως ambassador τον IAN THORPE. Δειχνει κακη νοοτροπια, πως να το κανουμε...
Αν παντως μου χαριζαν ενα OMEGA ασφαλως και θα το κρατουσα. Οπως φοραω αθλητικα ρουχα φτιαγμενα απο παιδικα χερια, χρησιμοποιω ακτοπλοικες με ανασφαλιστους υπαλληλους, οπως... οπως..
Δεν ξερω, ισως να λεω χαζομαρες...
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 18, 2008, 05:53:56 μμ »
Αν νομιζεις οτι μια εταιρια δεν εχει την δυναμη να επηρεαζει μια ολοκληρη ολυμπιακη επιτροπη, σου θυμιζω οτι ολοκληρο το προγραμμα των αγωνων κολυμβησης, και οχι μονο, τροποποιηθηκε απο το NBC για να μπορουν να δουν σε λογικες ωρες τον κυριο Φελπς. Σου θυμιζω οτι μελη της Ολυμπιακης Επιτροπης αποδεδειγμενα λαδωθηκαν για να παρει τους χειμερινους Ολυμπιακους το Salt Lake στην Αμερικη. Αρα αν τους θεωρεις αδιαβλητους σιγουρα κανεις μεγα λαθος.
Οι εταιριες επενδυουν σε αθλητες, αρα θα κανουν οτιδηποτε μπορουν ωστε να προασπισουν την επενδυση τους. Ξεκινωντας αυτη τη συζητηση δεν ηθελα να πω αν η OMEGA κανει καλα ρολογια. Σιγουρα κανει!
Αλλα αυτο δεν φτανει. Η διαφημιση παιζει κι αυτη το ρολο της και ο Φελπς σιγουρα τη διαφημιζει. Θα μου πειτε οτι απ την αλλη μερια, μια τετοια εταιρια δεν θα διακινδυνευε την αξιοπιστια της ως χρονομετρη για να παρει ο Φελπς ενα ακομα χρυσο σπιτι του! Εδω λοιπον ειναι το κρισιμο σημειο.
Οπως οι αθλητες ντοπαρονται ελπιζοντας οτι δεν θα τους πιασουν και οτι με τις επιδοσεις τους θα κερδισουν πλουτη και δοξα, ετσι και οι εταιριες παρανομουν ελπιζοντας οτι δεν θα τις πιασουν και ετσι μεγιστοποιουν τα κερδη τους. Δεν λεω οτι η OMEGA παρανομησε. Δεν το ξερω. Απλα δεν θα πεσω απ τα συννεφα αν παραποιησε καποια στοιχεια. Αλλωστε ποια θα την ελεγξει? Η ROLEX  ή  η HEUER??
Και ξανατονιζω οτι ειναι ντροπη να χρησιμοποιει ως ambassador τον IAN THORPE. Δειχνει κακη νοοτροπια, πως να το κανουμε...
Αν παντως μου χαριζαν ενα OMEGA ασφαλως και θα το κρατουσα. Οπως φοραω αθλητικα ρουχα φτιαγμενα απο παιδικα χερια, χρησιμοποιω ακτοπλοικες με ανασφαλιστους υπαλληλους, οπως... οπως..
Δεν ξερω, ισως να λεω χαζομαρες...

Συμφωνω απολυτως  =D>
Ενα πανηγυρι εχουν καταντησει πλεον και οι ολυμπιακοι αγωνες,αλλα καλυτερα ανοιξτε ενα νεο θεμα να συζητησουμε,να μην ειμαστε off topic.

Αποσυνδεδεμένος Johnson

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: OMEGA
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 18, 2008, 06:09:19 μμ »
Mε το συμπαθειο αλλα ισχυει το τελευταιο που ειπες...Δηλαδη τωρα τι ακριβως κανεις ?Δεν μπορω να σε καταλαβω...Μου λες τι γινεται με τους Ολυμπιακους και απο την αλλη λες δεν εισαι σιγουρος.Ρε φιλε ναι η Ω ειναι χορηγος αλλα εγω πηρα το ρολοι επειδη σαν εταιρια φτιαχνει κορυφαια ρολογια με την καλυτερη σχεση αποδοσης/κοστους.Τωρα ολα τα αλλα αποτελουνε ανουσια θεματα για εμενα και για το 90% των χρηστων πιστευω.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: OMEGA/OLYMPIC GAMES
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 18, 2008, 06:50:58 μμ »
ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ,ΕΑΝ Ο ΤΙΤΛΟς ΔΕΝ ΣΑς ΚΑΝΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΕΣΕΙς ΘΕΛΕΤΕ

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: OMEGA/OLYMPIC GAMES
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 18, 2008, 08:39:22 μμ »
OK λεω χαζομαρες! Κοιτα τη ρολογαρα σου και μην ασχολεισαι με τα ανουσια θεματα...
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος Johnson

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: OMEGA/OLYMPIC GAMES
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 18, 2008, 09:01:20 μμ »
Moνος σου το ειπες φιλε...Δεν το ειπα εγω... :)

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: OMEGA/OLYMPIC GAMES
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 19, 2008, 09:49:07 πμ »
ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ,ΕΑΝ Ο ΤΙΤΛΟς ΔΕΝ ΣΑς ΚΑΝΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΕΣΕΙς ΘΕΛΕΤΕ

OMEGA και PHELPS στο Πεκινο
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: Απ: OMEGA/OLYMPIC GAMES
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 19, 2008, 10:17:21 πμ »
Μία και μόνο ερώτηση γιατί οι Αμερικανοί δεν επαναλαμβάνω ΔΕΝ περνούν τα αντιντόπινγκ κοντρόλ που περνούν όλοι οι άλλοι φτωχοί συγγενείς.

Όλο και κάποιος λόγος θα υπάρχει που η ομάδα μπάσκετ των ΗΠΑ δεν περνάει καθόλου μα καθόλου αντιντόπινγκ κοντρόλ και για κάποιο μυστήριο λόγο όλοι μα όλοι τηρούν σιγή ιχθύος.

Εδώ ταιριάζει η ατάκα που είπε ο Καλογήρου: Είναι πολλά τα λεφτά Αρη...

Και για να γίνει ποιό κατανοητό αυτό σημαίνει ότι μαγειρεύουν κατά το δοκούν...
Προφανώς κάτι τους πείραξε με την μάριον τζόουνς και την έδωσαν στεγνά αλλοιώς δεν υπήρχε τρόπος να το μάθουμε ποτέ, μιας και δεν ανακοινώνουν τα αποτελέσματα των "ελέγχων" τους.

Και κάτι τελευταίο ό μόνος τρόπος ένα μεγάλο γκρουπ να παραδεχτεί λάθος είναι η απόφαση του δικαστηρίου. Η Ωμέγα γιατί να απολογηθεί υπάρχει κάποια ένδειξη ότι έχει εμπλοκή.....

Οι αθλητές είναι εφήμεροι...  η εταιρεία όχι και έπειτα πάντα υπάρχει τρόπος να στρέφεις το ενδιαφέρον του κοινού αλλού.... διαφορετικά τέρμα τα δωρεάν γεύματα....
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: OMEGA/OLYMPIC GAMES
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 19, 2008, 11:11:49 πμ »
Stardrive
ειδες τη διαιτα του Φελπς? Νομιζω οτι δεν περνα αντιντοπινγκ γιατι φοβαται οτι θα του βρουν αυξημενη .....χοληστερινη !!
 :D :D ;D ;D ;D
Εσυ αμφιβαλεις οτι θα μπορουσε η OMEGA, και η καθε OMEGA να κανει καμια "ζαβολια" στους Ολυμπιακους?

Και ετσι για να βγει απο μεσα μου, μας εχει ζαλισει τα τετοια η OMEGA οτι ειναι η πρωτη που πηγε στο φεγγαρι. Η STURMANSKIE ειναι η πρωτη που πηγε στο διαστημα. Το οτι η OMEGA προσεληνωθηκε... χ@@@ε ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2008, 09:17:39 μμ από Megalos »
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Απ: OMEGA/OLYMPIC GAMES/Doping
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 19, 2008, 02:08:03 μμ »

αμφιβαλεις οτι θα μπορουσε η OMEGA, και η καθε OMEGA να κανει καμια "ζαβολια" στους Ολυμπιακους?

Και ετσι για να βγει απο μεσα μου, μας εχει ζαλισει τα τετοια η OMEGA οτι ειναι η πρωτη που πηγε στο φεγγαρι. Η STURMANSKIE ειναι η πρωτη που πηγε στο διαστημα. Το οτι η OMEGA προσεληνωθηκε... χεστηκαμε ;)

Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: OMEGA/OLYMPIC GAMES/Doping
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 19, 2008, 02:23:01 μμ »
Πλακα κανουμε ;)
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: Απ: OMEGA/OLYMPIC GAMES/Doping
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 19, 2008, 05:31:00 μμ »
Πλακα κανουμε ;)

Πλάκα- πλάκα, τα χώνεις κανονικά ..!
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: OMEGA/OLYMPIC GAMES/Doping
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 08:05:19 μμ »
ειπε κανεις τιποτα ?

YURI GAGARIN ........

Οσο για τα ολυμπιακα παιγνια και οχι αγωνες πιστευω οτι ειναι ντρoπη για την ελλαδα να παιρνει μερος!!!!!!

που ειναι το αγνο ολυμπιακο πνευμα? στα 00000000000$ των χορηγων?

στο οτι ο phelps εχασε καθαρα απο τον σερβο CAVIC

http://olympics.blogs.nytimes.com/2008/08/16/the-phelps-cavic-photo-finish/

αλλα.....τα υπολοιπα τα ξερεται

και μεις αλλα χαιβανια εχουμε την ολυμπιακη επιτροπη να πουλαει μουρη με τα λεφτα του ελληνικου λαου

και θελουν αθλητες και νεα παιδεια να ασχοληθουν....δεν σφαξανε....χωρις γυπαιδα χωρις υποδομες με τις πλατες του ανθρωπου που αγαπαει ενα αθλημα

η κλεπτοκρατια σε ολο της το μεγαλειο "δεν θα κατεβεις σε αγωνες γιατι το σκορ σου ειναι χαμηλα!!!!"

και ποιος κατεβαινει? ο χαμηλοβαθμος γιος του προπονητη/παραγοντα /βουλευτη!!!

και απο dope αλλο τιποτα τι ειναι αυτο coach ? συμπληρωμα? τι δηλαδη?

η το παιρνεις η εισαι οφφ!! μιλαμε για πρωσωπικη εμπειρια

περυσι σε αγωνες κολυμβησης σΕ ΕΠΙΠΕΔΟ παιδων πεθανε ενασ πιτσιρικας 12 χρονων απο καρδιακη προσβολη!!!!!τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια?


i rest my case



Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...