Αποστολέας Θέμα: Buckle για Crt Pasha C  (Αναγνώστηκε 3432 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 919
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Buckle για Crt Pasha C
« στις: Αύγουστος 06, 2008, 08:30:09 πμ »
Μήπως κάποιος γνωρίζει να μου πεί τι buckle φοράει το cartier pasha C (unisex 35mm).
Σημειώνω ότι με ενδιαφέρει να μάθω για δερμάτινο λουράκι (όχι για μπρασελέ γιατί είναι διαφορετική..) και πιο συγκεκριμένα εάν η μπούκλα πρέπει να είναι 14mm ή 18mm.
Eυχαριστώ
Λάμπρος 
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2008, 02:29:11 μμ από lambros »

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 919
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Απ: Buckle για Crt Pasha C
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 11, 2008, 10:53:38 πμ »
Καταρχάς να διευκρινήσω ότι το ρολογάκι είναι της γυναίκας μου η οποία το βαρέθηκε με μπρασελέ και αποφάσισε να βάλει λουράκι.
Επειδή κανένας δεν απάντησε στο ερώτημα (ελπίζω λόγω καλοκαιριού..) επιστρατευσα την υπομονή μου και ψάχνοντας στο ιντερνετ ανακάλυψα τελικά ότι τα Pasha 35mm ΔΕΝ βγαίνουν με λουράκια (εκτός από μία ειδική έκδοση και για ένα ρολόι με μπλε λουράκι).
The case is closed on my side.

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Buckle για Crt Pasha C
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 05:24:57 μμ »
Καταρχάς να διευκρινήσω ότι το ρολογάκι είναι της γυναίκας μου η οποία το βαρέθηκε με μπρασελέ και αποφάσισε να βάλει λουράκι.
Επειδή κανένας δεν απάντησε στο ερώτημα (ελπίζω λόγω καλοκαιριού..) επιστρατευσα την υπομονή μου και ψάχνοντας στο ιντερνετ ανακάλυψα τελικά ότι τα Pasha 35mm ΔΕΝ βγαίνουν με λουράκια (εκτός από μία ειδική έκδοση και για ένα ρολόι με μπλε λουράκι).
The case is closed on my side.

Φίλε lambros,

Καθότι και η δικία μου γυναίκα έχει Cartier Pasha C 35mm βγαίνουν λουράκια και μπουκλα. Το λουρί έχει 260 € και η μπουκλα 450 €.

Υ.Γ. Εμένα όταν μου είπαν τις τιμές τους είπα προτιμώ να της πάρω καινούργιο ρολόι ... :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος capitano

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 219
  • Να πέσεις επιτρέπεται. . Να σηκωθείς επιβάλλεται !
    • Προφίλ
Απ: Buckle για Crt Pasha C
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 07:38:56 μμ »
                      Επειδή κάποιες εταιρείες μας περνάνε για πολύ - πολύ μακάκες πρέπει να τιμωρηθούν. Πως?  Απλά κινούμενοι σαν  συνειδητοποιημένοι αγοραστές και όχι σαν ψώνια που κάποιοι εκμεταλευόμενοι το πάθος τους και τους πιάνουν τον @ώλο κανονικά.
                      Αντιδράστε όταν σας λένε τέτοιες τρελλές τιμές και κράξ΄τε τους επώνυμα και δημόσια από το δικό μας βήμα. Μόνο έτσι θα πάψει να παρατηρείται το φαινόμενο στην Ελλάδα να πληρώνουμε σε τιμές ανώτερες από άλλους ευρωπαίους με πολλαπλάσια αγοραστική δύναμη από τη δική μας.
                      Δοκιμάστε το και πείτε τους στα ίσα ότι θα ψωνίσετε από internet. Και θα αλλάξει η στάση τους και εσείς θα διασκεδάσετε με τα μούτρα τους.

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Buckle για Crt Pasha C
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 03:12:23 μμ »
                      Επειδή κάποιες εταιρείες μας περνάνε για πολύ - πολύ μακάκες πρέπει να τιμωρηθούν. Πως?  Απλά κινούμενοι σαν  συνειδητοποιημένοι αγοραστές και όχι σαν ψώνια που κάποιοι εκμεταλευόμενοι το πάθος τους και τους πιάνουν τον @ώλο κανονικά.
                      Αντιδράστε όταν σας λένε τέτοιες τρελλές τιμές και κράξ΄τε τους επώνυμα και δημόσια από το δικό μας βήμα. Μόνο έτσι θα πάψει να παρατηρείται το φαινόμενο στην Ελλάδα να πληρώνουμε σε τιμές ανώτερες από άλλους ευρωπαίους με πολλαπλάσια αγοραστική δύναμη από τη δική μας.
                      Δοκιμάστε το και πείτε τους στα ίσα ότι θα ψωνίσετε από internet. Και θα αλλάξει η στάση τους και εσείς θα διασκεδάσετε με τα μούτρα τους.

Κι ομως φιλε capitano πριν 10 ημέρες ήμουν Ελβετία και γενικότερα έριξα μια ματιά στο Cartier Santos 100 που βρήκα τρομερή τιμή 2800 € απο 4350 € που έχει στην Ελλάδα. Για το δερμάτινα λουρί και τη μπούκλα για το ρολόι της γυναίκας μου οι τιμές ήταν ιδιες !!!!!!!!!!!! Στο σύνολο Λουρι + μπούκλα η Ελλάδα ήταν 8 € πιο ακριβή.

Υ.Γ.
Και στις δυο περιπτώσεις απο Cartier Boutique.

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 919
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Απ: Buckle για Crt Pasha C
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 03:23:48 μμ »
Για το δερμάτινα λουρί και τη μπούκλα για το ρολόι της γυναίκας μου οι τιμές ήταν ιδιες !!!!!!!!!!!! Στο σύνολο Λουρι + μπούκλα η Ελλάδα ήταν 8 € πιο ακριβή.
Υ.Γ.
Και στις δυο περιπτώσεις απο Cartier Boutique.

Ακριβώς έτσι και εμένα το ίδιο, στην μπουτικ του Cartier στην Place Vendome, τιμή κάνα δεκάρικο πιο φτηνή από Ελλάδα!
Τελικά υπάρχει λουρί και μπούκλα για το ρολόι. Πάραυτα δεν το πήρα γιατί το θεώρησα ακριβό!;D
Πήγα όμως στου Wempe πιο κάτω και μου βγήκαν τα μάτια από το οφθαλμόλουτρο :headbash: 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2009, 03:29:22 μμ από lambros »

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 919
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Απ: Buckle για Crt Pasha C
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 03:30:01 μμ »
Ν