Αποστολέας Θέμα: Dwatch και Έξανθήματα  (Αναγνώστηκε 3805 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elen12

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Dwatch και Έξανθήματα
« στις: Ιούλιος 17, 2008, 11:35:38 μμ »
Γειά σας, έιμαι καινουργία στο Forum.

Προ δύο εβδομάδες αγόρασα στην κόρη μου ενα ρολοί Dwatch από ένα μαγαζι στην Αθήνα. Ο πώλητης με διαβεβέωσε οτι τα λουρακία που χρησιμοποίουν ειναι υποαλλεργικά διότι η κόρη μου έχει ιστορικο.

Όμως μέσα σε μία ώρα περίπου που το φόρεσε η κόρη μου αμέσως τής κοκκίνισε ο κάρπος και έβγαλέ εξανθήματα. 

Θά μπορούσε κάποιος να μου πει τι ακριβώς θα πρέπει να προσέχω όταν αγοράζω ρολόι για να είναι σίγουρα υποαλλεργικά???



Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Dwatch και Έξανθήματα
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 17, 2008, 11:43:19 μμ »
για να αποφυγει καποιος τετοια προβληματα απο συνθετικα λουρακια καλο ειναι τα προτιμα λουρακια απο σιλικονη

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Dwatch και Έξανθήματα
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 18, 2008, 08:00:26 πμ »
επίσης υπάρχει αλλεργία και στο μέταλλο της κάσας.(συνήθως κράματα που στα οικονομικά ρολόγια περιέχουν πολύ νικέλιο, συνηθισμένο αίτιο αλλεργίας)
Υπάρχουν οικονομικά γυναικεία ασημένια ρολογάκια κουώρτζ φυσικά. Θα πρότεινα κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος jacko_12

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Dwatch και Έξανθήματα
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 19, 2008, 11:03:20 μμ »
Με τα Dwatch  >:( την εχω πατήση και εγω :'(

Δεν ξέρω τι υλικα χρησιμοποιούνται για την κατασκευή τους. Το μόνο σίγουρο είναι οτι τα Κινέζικα ρολόγια οχι μόνο δέν ελέγχονται σωστά για τα υλικά που χρησιμοποιουνται και γι΄ άυτο δημιουργουν καθε φυσής αλλεργίες αλλα και οι μηχανισμοι τους είναι επισης πολυ συχνά ελαττωματικοί

Αποσυνδεδεμένος uniformer

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Dwatch και Έξανθήματα
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 20, 2008, 10:37:56 πμ »
Πήρα και εγω Dwatch για την γύναικα μου και το επέστρεψα πίσω διότι της δημιούργησε πρόβλημα.

Έκανα μια έρευνα στο διαδίκτυο και βρήκα οτι πολλά άτομα εχουν αντιμετωπίση προβήματα με αυτα τα ρολόγια. Υπάρχουν και πληροφορίες για την εταιρεία και το προιόν στο παρακάτω link http://el.wikipedia.org/wiki/Dwatch

Αποσυνδεδεμένος yiorgos_gt

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Dwatch και Έξανθήματα
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 19, 2008, 05:55:05 μμ »
Γειά σας, έιμαι καινουργία στο Forum.

Προ δύο εβδομάδες αγόρασα στην κόρη μου ενα ρολοί Dwatch από ένα μαγαζι στην Αθήνα. Ο πώλητης με διαβεβέωσε οτι τα λουρακία που χρησιμοποίουν ειναι υποαλλεργικά διότι η κόρη μου έχει ιστορικο.

Όμως μέσα σε μία ώρα περίπου που το φόρεσε η κόρη μου αμέσως τής κοκκίνισε ο κάρπος και έβγαλέ εξανθήματα. 

Θά μπορούσε κάποιος να μου πει τι ακριβώς θα πρέπει να προσέχω όταν αγοράζω ρολόι για να είναι σίγουρα υποαλλεργικά???

Πολλοι ανθρωποι παρουσιαζουν αλλεργία σε συνθετικά υλικά,πλαστικά,βαφές δερμάτινων λουριών,εγγράφες νικελίου,μεταλλικά κράματα,και πολλά άλλα υλικα που μπορεί απαριθμησομε.Πιθανον ο πωλητης δεν σας ενημέρωσε ορθά.Θα πρότεινα την απευθείας επικοινωνία με την εταιρία,όπου θα εχετε μια υπεύθυνη απάντηση.
Δεν χανατε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Dwatch και Έξανθήματα
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 19, 2008, 06:30:58 μμ »
Θά μπορούσε κάποιος να μου πει τι ακριβώς θα πρέπει να προσέχω όταν αγοράζω ρολόι για να είναι σίγουρα υποαλλεργικά???

Σιγουρος δεν μπορεις να εισαι ποτε.Καλο ειναι να προτιμουμε ενα επωνυμο προιον με μακροχρονια παραδοση στο χωρο που πουλαει δοκιμασμενα και ποιοτικα προιοντα.