Αποστολέας Θέμα: Rolex hellas service  (Αναγνώστηκε 243585 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DIMITRIS-MILANO

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Rolex hellas service
« Απάντηση #320 στις: Ιούλιος 26, 2016, 10:03:46 μμ »
Νομίζω οτι αυτο ισχύει για τα ρολόγια παραγωγής μετα του Ιουλίου  2013

http://www.ablogtowatch.com/rolex-5-year-warranty-all-new-watches-10-year-service-intervals/


Sent from my iPad using Tapatalk
Be plural, like the Universe
www.rolexmagazine.com

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #321 στις: Μάρτιος 19, 2017, 11:49:57 πμ »
6 Φεβρουαρίου (2017) πήγα το dj36 στο σέρβις της ρόλεξ.
Το ρολόι είναι του 1995 και το 2008 είχε σερβιρισθεί μία ακόμα φορά σε ιδιώτη τεχνίτη.
Η δουλειά του τελευταίου, σε γενικές γραμμές, ήταν καλή.
Του είχα καταβάλει 150 ευρώ για την εργασία και 100 για αντικατάσταση κρυστάλλου, διότι από το παλιό είχε αποκολληθεί ο κύκλωπας.
Είχε πραγματοποιήσει ωραιότατο βούρτσισμα - μπορώ να πω, από αισθητικής πλευράς, η κάσα είχε γίνει σαν καινούργια.
Επίσης, το ρολόι λειτουργούσε άψογα (ρυθμισμένο καλύτερα από ό,τι στο εργοστάσιο).

Παρόλα αυτά, είχα κάποια παράπονα.
Πρώτον, το κρύσταλλο είχε τοποθετηθεί 1 χιλιοστό (ή και λιγότερο), λάθος.
Ο κύκλωπας δηλαδή δεν ήταν ακριβώς επάνω από το τετράγωνο της ημερομηνίας, πράγμα που δεν διαπίστωσα αμέσως γιατί δεν φόρεσα καθόλου το ρολόι (εξάλλου, το έδωσα στη σύζυγο).
Δεύτερον, ο μηχανισμός είχε τελείως διαφορετική αίσθηση κατά το κούρντισμα.
Δεν μπορώ να την περιγράψω με ακρίβεια, αλλά το κούρντισμα ήταν σημαντικά πιο σφιχτό και με κάποιο ηχητικό θρόισμα.
Το χαρακτηριστικό αυτό το διαπίστωσα γρήγορα και μάλιστα επισκέφθηκα τον τεχνίτη με ερώτηση 2 φορές, κατά τις οποίες με καθησύχαζε ότι ήταν φυσιολογικό.
Όπως προανέφερα το ρολόι λειτουργούσε άψογα, παρόλα αυτά όλα αυτά τα χρόνια εγώ είχα αμφιβολία.
Τρίτον, όπως διαπίστωσα μόλις πρόσφατα, ο παραπάνω τεχνίτης δεν είχε αντικαταστήσει τις μπαρέτες.
Έτσι, όταν πριν κάποιους μήνες θέλησα για πρώτη φορά να αφαιρέσω το μπρασελέ, οι μπαρέτες δεν έβγαιναν γιατί είχαν οξειδωθεί (και αχρηστευθεί) τελείως.
Τελικά, όπως έχω περιγράψει αλλού, για να αφαιρεθεί το μπρασελέ έγινε ολόκληρη επέμβαση με ηλεκτρικό τροχό, από άλλον ιδιώτη τεχνίτη και μάλιστα στο ένα lug είχαν μείνει σοβαρά (κατά τη γνώμη μου) σημάδια.





Για τους παραπάνω λόγους, αυτή τη φορά, προτίμησα το επίσημο σέρβις.

Κατά την παράδοση του ρολογιού, μου συστήθηκε αντικατάσταση ενός end link, κορώνας και δεικτών.
Επίσης, συμφωνήθηκε προσεκτικό και ελαφρύ βούρτσισμα, μιας και το ρολόι, πέρα από hairlines και το παραπάνω χτύπημα στο ένα lug, δεν είχε άλλα σοβαρά σημάδια.
Το συνολικό κόστος προυπολογίσθηκε στο ποσό των 570 ευρώ και την ημέρα που μου είπαν, στις 17 Μαρτίου, το ρολόι ήταν έτοιμο.



Νάμαι, κατά την προσέλευση... 8-[








Να και το ρολόι..







Η απόδειξη (απλά έχει αλλοιωθεί το sn)..



 






Εντυπώσεις.

Πριν αναφέρω ο,τιδήποτε άλλο, ας δείξω κάτι που φωτογράφισα πριν από ελάχιστα λεπτά..









Ναι, το ρολόι τρέχει.
Το ρύθμισα πριν 16 ώρες και έχει τσιμπήσει +12''.

Επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπω κάτι μαγνητισμένο - απλά, δεν το περίμενα και από το σέρβις της ρόλεξ! - θα επανέλθω..













« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2017, 11:57:52 πμ από svl »

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #322 στις: Μάρτιος 20, 2017, 06:38:10 μμ »
6 Φεβρουαρίου (2017) πήγα το dj36 στο σέρβις της ρόλεξ.
.
.
.
Πριν αναφέρω ο,τιδήποτε άλλο, ας δείξω κάτι που φωτογράφισα πριν από ελάχιστα λεπτά..




Ναι, το ρολόι τρέχει.
Το ρύθμισα πριν 16 ώρες και έχει τσιμπήσει +12''.

Επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπω κάτι μαγνητισμένο - απλά, δεν το περίμενα και από το σέρβις της ρόλεξ! - θα επανέλθω..
Σπύρο καταρχήν εύχομαι το ρολόι σου να μην έχει τίποτα ιδιαίτερο ώστε να το ευχαριστηθείς και εσύ και η σύζυγος!

Να κάνω μια χαζή ερώτηση, μήπως το έχεις ρυθμίσει με το τηλέφωνο κολλημένο πάνω του ή γενικά έχεις/είχες το κινητό κοντά στο ρολόι;

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #323 στις: Μάρτιος 20, 2017, 06:49:56 μμ »
Ετσι οπως διαβαζα την περιγραφη σου και τις περιπετειες που ειχες με τους ιδιωτες τεχνιτες Σπυρο,δεν περιμενα αυτη την καταληξη και απο το επισημο σερβις.
Μακαρι να βρεις μια λυση και το ρολοι να ερθει και παλι "στα ισια του".
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #324 στις: Μάρτιος 20, 2017, 07:45:30 μμ »
Σπύρο καταρχήν εύχομαι το ρολόι σου να μην έχει τίποτα ιδιαίτερο ώστε να το ευχαριστηθείς και εσύ και η σύζυγος!

Να κάνω μια χαζή ερώτηση, μήπως το έχεις ρυθμίσει με το τηλέφωνο κολλημένο πάνω του ή γενικά έχεις/είχες το κινητό κοντά στο ρολόι;

Καλή ερώτηση, Κωστή.  ;)

Προσέχω πολύ τις πηγές πιθανού μαγνητισμού, γενικά, σε όλα τα ρολόγια μου.
Το συγκεκριμένο, όταν το παρέλαβα, το μετέφερα σε τσέπη ξεχωριστά (και μακριά) από τηλέφωνο, ταμπλέτα, κλπ.

Είτε είναι ελαφρά μαγνητισμένο, είτε απλά θέλει καλύτερη ρύθμιση, νομίζω δεν θα είναι και κανένα σοβαρό θέμα.
Εξάλλου, μετά το σέρβις δεν μπορούν πλέον να γίνουν και πολλά..

Το μαγνητισμένο ρολόι αντιμετωπίζεται με πέρασμα πάνω από τη γνωστή συσκευή απομαγνητισμού.
Στην πραγματικότητα όμως (όπως μου έχει εξηγήσει τεχνίτης στα κεντρικά άλλης εταιρείας) ο πλήρης και σωστός απομαγνητισμός επιτυγχάνεται κατά τη διαδικασία του σέρβις, όταν τα εξαρτήματα είναι λυμένα, οπότε και πρέπει να περασθούν πάνω από τη συσκευή, ένα-ένα.
Από τον ίδιο έχω μάθει ότι με μια φθηνή τέτοια συσκευή μπορεί ένα ρολόι να γίνει μαντάρα (υπάρχουν και σχετικά άρθρα στο διαδίκτυο) και γιαυτό δεν έχω προμηθευτεί κάποια.

Μου έχει απομείνει βέβαια ένα ερώτημα..
Όλοι βλέπουμε συχνά φωτό ρολογιών πάνω σε λάπτοπς, κοντά (ή και επάνω) σε ηχεία, σε τηλέφωνα, κλπ.
Σε εμένα, που προσέχω, γιατί έχει τύχει να μου παραδώσουν 2 φορές ρολόι μαγνητισμένο, μία σε κατάστημα κατά την αγορά και μία τώρα;

Τέλος πάντων, δεν θα σκάσουμε κιόλας.. ;D



Ετσι οπως διαβαζα την περιγραφη σου και τις περιπετειες που ειχες με τους ιδιωτες τεχνιτες Σπυρο,δεν περιμενα αυτη την καταληξη και απο το επισημο σερβις.
Μακαρι να βρεις μια λυση και το ρολοι να ερθει και παλι "στα ισια του".
Ευχαριστώ, Χρήστο.  ;)






ΥΓ. "Χρωστάω" τη συνέχεια του review για το σέρβις.
Επίσης χρωστάω και μια ακόμα σχετική και "καλή" ιστορία.




Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #325 στις: Αύγουστος 23, 2017, 10:13:38 μμ »
Δεν ειναι Rolex service Hellas αλλά ROLEX USA.

Σέρβις Αύγουστος 2017 σε 16710 με αλλαγή σχεδόν τα πάντα, για να πάρετε μια ιδέα για τις τιμές των επιμέρους ανταλλακτικών






Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος DIMITRIS-MILANO

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #326 στις: Αύγουστος 24, 2017, 02:08:57 πμ »
Καλά από ότι καταλαβαίνω από αυτά που αλλάχθηκαν το ρολόι πρέπει να έφτασε στο σέρβις .......χρεπι.......


Sent from my iPad using Tapatalk
Be plural, like the Universe
www.rolexmagazine.com

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #327 στις: Αύγουστος 24, 2017, 06:51:10 πμ »
Μάλλον σε...τεύχη πήγε για service :/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος shmaioforos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #328 στις: Αύγουστος 24, 2017, 07:29:05 πμ »
 :) :) :) Αυτό δεν είναι σέρβις...αλλά "ριστορέισον"...!!!  :) :) :)
Μην κοιτάζεις το ρολόι, κάνε ό,τι κάνει. Προχώρα...

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Rolex hellas service
« Απάντηση #329 στις: Αύγουστος 24, 2017, 07:43:57 πμ »
Θα πρέπει να ξέρετε, μιας και είστε σε ρολογοφορουμ, οτι η Ρολεξ, σαν εταιρεία θέλει να βγάζει λεφτά και αυτο το πετυχαίνει εκτος απο την πώληση των  ρολογιων και με την πώληση των ανταλλακτικών.

Αλλο ενα τυπικό σερβις χωρις να αλλαχτεί τιποτα κι αλλο ενα σερβις που αλλάζεται οτι φαίνεται με συνέπεια η αξία του σερβις να εχει τριπλασιαστεί.

Ειναι στρατηγική της ρολεξ να λεει στα σερβις της να αλλάξουν τα πάντα για να βγάλει λεφτά και δεν σημαίνει οτι το ρολόι ήταν χρέπι ή οτι είχε πραγματικά ανάγκη την αλλαγή dial, δεικτών και κρυστάλλου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #330 στις: Αύγουστος 24, 2017, 08:56:50 πμ »
Θα πρέπει να ξέρετε, μιας και είστε σε ρολογοφορουμ, οτι η Ρολεξ, σαν εταιρεία θέλει να βγάζει λεφτά και αυτο το πετυχαίνει εκτος απο την πώληση των  ρολογιων και με την πώληση των ανταλλακτικών.

Αλλο ενα τυπικό σερβις χωρις να αλλαχτεί τιποτα κι αλλο ενα σερβις που αλλάζεται οτι φαίνεται με συνέπεια η αξία του σερβις να εχει τριπλασιαστεί.

Ειναι στρατηγική της ρολεξ να λεει στα σερβις της να αλλάξουν τα πάντα για να βγάλει λεφτά και δεν σημαίνει οτι το ρολόι ήταν χρέπι ή οτι είχε πραγματικά ανάγκη την αλλαγή dial, δεικτών και κρυστάλλου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και επιβαλλει στον πελατη Πανο αυτη την πολιτικη;
Θα μου αλλαξει dial, κρυσταλλο κλπ , δηλ. θα μου αλλοιωσει το ρολοι, χωρις να χρειαζεται;



Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Rolex hellas service
« Απάντηση #331 στις: Αύγουστος 24, 2017, 09:00:59 πμ »
Και επιβαλλει στον πελατη Πανο αυτη την πολιτικη;
Θα μου αλλαξει dial, κρυσταλλο κλπ , δηλ. θα μου αλλοιωσει το ρολοι, χωρις να χρειαζεται;



Sent from my iPhone using Tapatalk


Συχνά πυκνά ναι, γι αυτό πληθαίνουν τα νήματα  που δυσαρεστημένοι απο την τακτική της ρολεξ, παίρνουν τα ρολόγια τους απο το σερβις και τα πάνε σε ανεξάρτητους ωρολογοποιούς με parts account στην ρολεξ και κάνουν εκει τα σερβις τους.

Η συγκεκριμένη  φωτο ειναι απο αγγελια πώλησης που προφανώς ο πωλητής επεδίωκε να αλλάξει τα πάντα χρειαζόταν δεν χρειαζόταν για να εχει ενα "καινούργιο" ευκολοπουλητο ρολόι.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #332 στις: Αύγουστος 24, 2017, 09:43:05 πμ »

Συχνά πυκνά ναι, γι αυτό πληθαίνουν τα νήματα  που δυσαρεστημένοι απο την τακτική της ρολεξ, παίρνουν τα ρολόγια τους απο το σερβις και τα πάνε σε ανεξάρτητους ωρολογοποιούς με parts account στην ρολεξ και κάνουν εκει τα σερβις τους.

Η συγκεκριμένη  φωτο ειναι απο αγγελια πώλησης που προφανώς ο πωλητής επεδίωκε να αλλάξει τα πάντα χρειαζόταν δεν χρειαζόταν για να εχει ενα "καινούργιο" ευκολοπουλητο ρολόι.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 :smt023 :cheers:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #333 στις: Αύγουστος 24, 2017, 11:22:31 πμ »
Και επιβαλλει στον πελατη Πανο αυτη την πολιτικη;
Θα μου αλλαξει dial, κρυσταλλο κλπ , δηλ. θα μου αλλοιωσει το ρολοι, χωρις να χρειαζεται;



Sent from my iPhone using Tapatalk
Η αληθεια ειναι οτι δεν επιβαλλει στον πελατη να κανει τις αλλαγες,αν σκεφτεις ομως τι ειναι το σερβις,ενα μαγαζι που θελει να πουλησει,αρα προσπαθει να πεισει τον αδαη οτι πρεπει να αλλαξουν πραγματα.Τωρα ο καθε μη σχετικος σε εναν τετοιο χωρο μαλλον θα πει ναι σε ολα οσα του προτεινουν.Και μπορει η ζημια να ειναι οικονομικη σε νεωτερα κομματια,φαντασου ομως τις βινταζιες,εκει οπου ο εγγονος παει το 6542 για σερβις και του αλλαζουν καντραν χερια και την στεφανη απο βακελιτη,πληρωνει αδρα χωρις μαλιστα να ζητησει τα χρησιμοποιημενα ανταλλακτικα να του επιστραφουν.......μιλαμε για σημεια και τερατα δηλαδη.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #334 στις: Αύγουστος 24, 2017, 11:41:45 πμ »
Η αληθεια ειναι οτι δεν επιβαλλει στον πελατη να κανει τις αλλαγες,αν σκεφτεις ομως τι ειναι το σερβις,ενα μαγαζι που θελει να πουλησει,αρα προσπαθει να πεισει τον αδαη οτι πρεπει να αλλαξουν πραγματα.Τωρα ο καθε μη σχετικος σε εναν τετοιο χωρο μαλλον θα πει ναι σε ολα οσα του προτεινουν.Και μπορει η ζημια να ειναι οικονομικη σε νεωτερα κομματια,φαντασου ομως τις βινταζιες,εκει οπου ο εγγονος παει το 6542 για σερβις και του αλλαζουν καντραν χερια και την στεφανη απο βακελιτη,πληρωνει αδρα χωρις μαλιστα να ζητησει τα χρησιμοποιημενα ανταλλακτικα να του επιστραφουν.......μιλαμε για σημεια και τερατα δηλαδη.


Αυτά δεν μπήκα καν στο κόπο να τα αναφέρω Μιχάλη, γιατι αμα εχεις 6542 (ή οποιοδήποτε βιντάζ βαρύ χαρτί)  και το πας στο σερβις της ρολεξ, ανυποψίαστος, είσαι άξιος της τύχης σου.

Εδώ μιλαμε για ρολογακια βαριά μέχρι 20ετιας , που τα πας στο σερβις και θέλουν να σου αλλάξουν dial, δείκτες, κρύσταλλο με το στανιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #335 στις: Αύγουστος 24, 2017, 11:51:43 πμ »
Υπαρχουν και αλλες εταιρειες (Ωμεγα) που προχωρανε και σε εκβιασμο.
Η κανεις και αυτο (και ας μην εχει προβλημα) η δεν σου φτιαχνω τιποτα.
Μου συνεβηκε σε ενα ρολοι που απλα ηθελε κρυσταλλο και φλατζα και με αυτα που θελανε αυτοι ζηταγανε 1500.
Κατι αντιστοιχο ζητα και η Ρολεξ.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #336 στις: Αύγουστος 24, 2017, 06:23:40 μμ »
Οπότε πουλάμε τα ρολόγια πριν το "μεγάλο" service και τελειώνει το θέμα.
Όπως & με τα αυτοκίνητα δλδ :up:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος DIMITRIS-MILANO

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Rolex hellas service
« Απάντηση #337 στις: Αύγουστος 25, 2017, 04:49:43 μμ »
Πάντως δεν καταλαβαίνω πως θα προχωρήσουν σε αλλαγή όλων αυτών των εξαρτημάτων σε ένα mint ρολόι.......τι είναι οι δείκτες ρε παιδιά , η το κρύσταλλο ? Ιμάντας 10ετιας σε φορτηγό ντίζελ με 500 χιλιάδες χιλιόμετρα ? Από εκεί και πέρα εγώ όσα ρόλεξ έχω δει 20 ετίας η 30 ετίας ειναι σχεδόν όλα με ραγισμένο κρύσταλλο.....στο μπορεί να έχει και μια λογική.
Apparently μάλλον έχω δίκιο.....πρόκειται για ένα GMT Master II 16710 με serial L4 που σημαίνει ότι είναι ένα από τα πρώτα του 1989...δηλαδή 28 γεμάτων ετών ρολόι......
Απολύτως δικαιολογημένα δηλαδή τα 1821 πράσινα για ένα ρολόι που εύκολα πιάνει τα 7.5 χιλιάρικα.
Να σημειωθεί ότι το συγκεκριμένο είναι ένα από τα πρώτα και τελευταία με τριτιο, πράγμα που καθιστά το full restoration ακόμη πιο δύσκολο....


Sent from my iPad using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2017, 04:57:48 μμ από DIMITRIS-MILANO »
Be plural, like the Universe
www.rolexmagazine.com

Αποσυνδεδεμένος Valion

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #338 στις: Σεπτέμβριος 23, 2017, 06:00:02 μμ »
Εσωτερικο σωματιδιο...Rolex Hellas μετα απο service!

https://ibb.co/cd87Yk

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Rolex hellas service
« Απάντηση #339 στις: Σεπτέμβριος 23, 2017, 06:09:35 μμ »
Εσωτερικο σωματιδιο...Rolex Hellas μετα απο service!





Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Σιγουρέψου οτι ειναι απο μέσα, μετά οτι δεν θα φύγει να παει κάπου να εξαφανιστεί και μετά στο σέρβις  για να το βγάλουν.


EDIT: ρολογάρα by the way, αυτό το II το λατινικό με το καπέλο  ειναι όλα τα λεφτά , τι stick dial και πράσινα άλογα.....


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2017, 06:44:24 μμ από PanosI »