Αποστολέας Θέμα: Χριστούγεννα έρχονται  (Αναγνώστηκε 247927 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 12, 2013, 11:36:03 μμ »


Παράθεση από: gerogian στις Χθες στις 11:57:59 μμ>
Παράθεση
Xρηστο μου,εχω την εντυπωση οτι, αν βρεθει ανθρωπος-εθελοντης να το τρεξει, αν υπαρχει διαθεση απο αρκετα μελη για την αποκτηση ρολογιου του φορουμ και βεβαια βρεθει κατι αξιολογο,δεν θα υπαρξει καποιο προβλημα.
Βεβαια μην προτρεχω,συντομα θα τοποθετηθουν οι υπευθυνοι και θα λυθουν ολες οι αποριες.

οποτε υπαρχει διαθεση γινεται,α και χρημα.


WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος ustegmen

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 12, 2013, 11:57:14 μμ »
θέληση υπάρχει κι από εμένα, αρκεί να μη βγει κάτι αταίριαστο όπως το καντράν του προηγούμενου projekt. και φυσικά να απευθύνεται σε νορμάλ ανθρώπους και όχι σε λαθρέμπορους όπλων και κατόχους πετρελαιοπηγών το projekt/group buy.
Unter den Waffen schweigen die Gesetze     -     Αει τη Ελλάδι θαλασσοκράτορας παιδεύει ναυμάχους...

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 12:03:37 πμ »
Aν μπορουμε να πραγματοποιησουμε και αλλο προτζεκτ,εγω εχω διαθεση να συμμετεχω με τον αριθμο 5.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 12:04:50 πμ »
θέληση υπάρχει κι από εμένα, αρκεί να μη βγει κάτι αταίριαστο όπως το καντράν του προηγούμενου projekt. και φυσικά να απευθύνεται σε νορμάλ ανθρώπους και όχι σε λαθρέμπορους όπλων και κατόχους πετρελαιοπηγών το projekt/group buy.

Θα μπορούσες να μας εξηγήσεις τι εννοείς;


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος ustegmen

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 12:06:36 πμ »
φυσικά. να μην ξεφύγει η τιμή εννοώ...
Unter den Waffen schweigen die Gesetze     -     Αει τη Ελλάδι θαλασσοκράτορας παιδεύει ναυμάχους...

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 12:08:32 πμ »
Όσο γι αυτό,δεν νομίζω να διαφωνεί κάποιος.



Sent from my iPad using Tapatalk HD
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος ustegmen

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 12:12:18 πμ »
απλά το τονίζω πως θα συμμετάσχω με αυτή την προυπόθεση, γιατί ναι μεν το πνεύμα πρόθυμο, αλλά η τσέπη πολλές φορές, ειδικά τώρα τελευταία αρνείται να ακολουθήσει.. Και επειδή έχω μυριστεί πως εδώ μέσα οι οικονομικές ανισότητες υπάρχουν, είναι λογικό τα θέλω του ενός να μην ταυτίζονται με τα θέλω του άλλου... no offence, ok?
Unter den Waffen schweigen die Gesetze     -     Αει τη Ελλάδι θαλασσοκράτορας παιδεύει ναυμάχους...

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 12:27:26 πμ »
απλά το τονίζω πως θα συμμετάσχω με αυτή την προυπόθεση, γιατί ναι μεν το πνεύμα πρόθυμο, αλλά η τσέπη πολλές φορές, ειδικά τώρα τελευταία αρνείται να ακολουθήσει.. Και επειδή έχω μυριστεί πως εδώ μέσα οι οικονομικές ανισότητες υπάρχουν, είναι λογικό τα θέλω του ενός να μην ταυτίζονται με τα θέλω του άλλου... no offence, ok?

Κανένα προβλημα,οτι αποφασίσει η πλειοψηφία και οποιος θέλει ακολουθεί.
Και με την προϋπόθεση βέβαια να γίνει.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 07:38:04 πμ »
απλά το τονίζω πως θα συμμετάσχω με αυτή την προυπόθεση, γιατί ναι μεν το πνεύμα πρόθυμο, αλλά η τσέπη πολλές φορές, ειδικά τώρα τελευταία αρνείται να ακολουθήσει.. Και επειδή έχω μυριστεί πως εδώ μέσα οι οικονομικές ανισότητες υπάρχουν, είναι λογικό τα θέλω του ενός να μην ταυτίζονται με τα θέλω του άλλου... no offence, ok?


πολυ ωραια τα λες!!!

Αποσυνδεδεμένος nomikosas

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 827
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 07:58:02 πμ »

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 09:41:53 πμ »
Βάλτε τα ονόματα στην σειρά να δούμε πόσοι μαζευόμαστε Καί τα αλλα ειναι λεπτομέρειες !!!

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 09:42:03 πμ »
http://www.siswatch727.com/index.do   8)

Σωστη επιλογη,αλλα δεν ξερω αν οι υπολοιποι συμφορουμιτες θελουν να παρουν ενα homage panerai,αφου και το Wakmann ειναι πολυ προσφατο. Μαλλον δεν θα αρεσει αυτη η ιδεα.
Επισης επειδη εχω ψαχτει λιγο με το συγκεκριμενο θεμα,ο getat θα μας ταλαιπωρησει παρα μα παρα πολυ.
Καθηστερει πολυ τις παραδοσεις και η επικοινωνια ειναι πολυ δυσκολη.
Αν συμφωνησουν και τα υπολοιπα παιδια,καλυτερες επιλογες σε sites ειναι αυτα τα δυο:

http://www.manbushijie.com/

http://www.jacksontse.com/new/

Βεβαια να ξερετε πως δεν ειναι και τα πιο αξιοπιστα ρολογια,αλλα με 80-100 ευρω νομιζω πως αξιζει τον κοπο.
Ακομα,ενα θεμα που πρεπει να εξετασουμε ειναι και η χαραξη του λογοτυπου μας στο καντραν και πισω `η στο πλαι.
Δεν ξερω αν αναλαμβανουν να κανουν κατι τετοιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2013, 09:55:08 πμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 09:44:50 πμ »
Βάλτε τα ονόματα σας

Αποσυνδεδεμένος tassos_th

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 10:31:24 πμ »
απλά το τονίζω πως θα συμμετάσχω με αυτή την προυπόθεση, γιατί ναι μεν το πνεύμα πρόθυμο, αλλά η τσέπη πολλές φορές, ειδικά τώρα τελευταία αρνείται να ακολουθήσει.. Και επειδή έχω μυριστεί πως εδώ μέσα οι οικονομικές ανισότητες υπάρχουν, είναι λογικό τα θέλω του ενός να μην ταυτίζονται με τα θέλω του άλλου... no offence, ok?

Συμφωνώ κ θα συμμετέχω αν είναι κάτι που το αντέχει η τσέπη μου κ μου αρέσει...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος ustegmen

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 10:42:54 πμ »
νταξ μωρε hommage Panerai θα παρουμε?? ξερω γω.. Να προτείνω κανενα Maranez, από αυτά τα μπρούτζινα?? ε? ε?
Unter den Waffen schweigen die Gesetze     -     Αει τη Ελλάδι θαλασσοκράτορας παιδεύει ναυμάχους...

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 10:54:55 πμ »
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος nomikosas

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 827
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 11:08:18 πμ »
τον ειχα δει τυχαια αυτες της μερες και μολις ειδα οτι ψαχνετε για ρολοι του φορουμ ειπα να το ποσταρω μπας και σας βοηθήσει.

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 11:09:00 πμ »
Σωστη επιλογη,αλλα δεν ξερω αν οι υπολοιποι συμφορουμιτες θελουν να παρουν ενα homage panerai,αφου και το Wakmann ειναι πολυ προσφατο. Μαλλον δεν θα αρεσει αυτη η ιδεα.
Επισης επειδη εχω ψαχτει λιγο με το συγκεκριμενο θεμα,ο getat θα μας ταλαιπωρησει παρα μα παρα πολυ.
Καθηστερει πολυ τις παραδοσεις και η επικοινωνια ειναι πολυ δυσκολη.
Αν συμφωνησουν και τα υπολοιπα παιδια,καλυτερες επιλογες σε sites ειναι αυτα τα δυο:

http://www.manbushijie.com/

http://www.jacksontse.com/new/

Βεβαια να ξερετε πως δεν ειναι και τα πιο αξιοπιστα ρολογια,αλλα με 80-100 ευρω νομιζω πως αξιζει τον κοπο.
Ακομα,ενα θεμα που πρεπει να εξετασουμε ειναι και η χαραξη του λογοτυπου μας στο καντραν και πισω `η στο πλαι.
Δεν ξερω αν αναλαμβανουν να κανουν κατι τετοιο.

Noμίζω ότι αν είναι κάτι φθηνό, του τύπου 80-100€ θα έχουμε πολλές συμμετοχές και δε θα μας προβληματίσουν αποτυχίες του παρελθόντος.
Θέλω να πω ότι το ποσό είναι σχεδόν συμβολικό και θα γίνει πιο παρεϊστικο το project.

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 11:16:30 πμ »
Ειμαι μεσα και εγω..

Αποσυνδεδεμένος Ozymandias

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 11:27:33 πμ »
Θα με ενδιεφερε και μενα κατι τετοιο, αρκει βεβαια να μου αρεσε και το μοντελο που θα επιλεγει....