Αποστολέας Θέμα: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060  (Αναγνώστηκε 27436 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panosr1200s

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 03:58:32 μμ »
Κώστα για μένα δεν είναι τόσο το θέμα της απόδειξης,εννοείται ότι και εγω για το δικό μου πήρα ακριβώς για το ποσό που έδωσα,αλλά πιο πολύ έχει με το να είναι σφραγισμένη η εγγύηση από το μαγαζί αλλά και το κυριλέ του πράγματος.Σε αυτές τις τιμές που δεν παίζουνε οι περισσότεροι κάθε μέρα καλό είναι να το κάνεις με όλη του τη μεγαλοπρέπεια..(μιλάμε για διαφορές στις δύο περιπτώσεις των 200ων +- ευρώ)

Σαφώς, αλλά εδώ μιλάμε για 400-600 ευρω κατω...

Αποσυνδεδεμένος panosr1200s

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 04:00:12 μμ »
Κάνεις λάθος, είναι πιο απλό με ταμετρητά: σου κόβει απόδειξη "παραλαβής μετρητών προς κατάθεση" και πάει δικό του παιδί στην τράπεζα, μπορεί και την άλλη μέρα, και καταθέτει για λογαριασμό σου στο λογαριασμό του, οπότε είναι οκ και με το νόμο.

Για μένα, ο μεγαλύτερος φόβος με τους grey είναι μην είναι κλεμμένο: άμα στο μαζέψουν στο service 5 χρόνια μετά και σε πιάσουν και για κλεπταποδοχή, άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας...

χμμμ, δύσκολο μιας και ο πιο εκτεθειμένος eιναι ο grey

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 05:10:46 μμ »

Για μένα, ο μεγαλύτερος φόβος με τους grey είναι μην είναι κλεμμένο: άμα στο μαζέψουν στο service 5 χρόνια μετά και σε πιάσουν και για κλεπταποδοχή, άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας...

Να είναι κλεμμένο ένα ρολόι με κουτιά, ζελατίνες και όλα τα σχετικά, είναι μάλλον δύσκολο.
Πολύ περισσότερο, όταν ο 'grey' μπροστά στον υποψήφιο αγοραστή απλώνει 2 ή 3 ή και περισσότερα μοντέλα να διαλέξει..

Κλεμμένο υπάρχει πιθανότητα να είναι ένα μεταχειρισμένο ρολόι, οπότε καλό είναι να γνωρίζει κανείς τον 'grey' με τον οποίο κάνει την συναλλαγή.

Τι είναι όμως ο 'grey'; (τι γκρέυ, δηλαδή; μια χαρά άνθρωποι είναι..)

Δεν είναι συνήθως και αυτοί κοσμηματοπώλες, οι οποίοι έχουν έναν 'φίλο' AD ή ακόμα καλύτερα μέσα στη ROLEX και έτσι 'κανονίζουν' και φέρνουν τα ρολόγια στους 'πελάτες' τους;

Άρα, νομίζω, δεν χρειάζεται και πολύ μυαλό για να καταλάβει κανείς ότι το όλο θέμα της grey αγοράς είναι σε γνώση (και προφανώς τελεί υπό την έγκριση) της επίσημης αντιπροσωπείας..

Αν κάνω λάθος, παρακαλώ, να με διορθώσετε για να μαθαίνω.

Όμως, από όσο ξέρω, στη συντριπτική πλειοψηφία τους τα 'grey' ρολόγια έχουν εισαχθεί νόμιμα στην Ελλάδα (άρα, μέσω αντιπροσωπείας) και μάλλον παίζεται ένα παιχνιδάκι μεταξύ των AD's και της Rolex - πιθανόν για το ποσοστό του κέρδους.

Φυσικά, κανένα πρόβλημα, εφόσον αποβαίνει προς όφελος και των καταναλωτών.



Φιλικά,

Σπύρος



Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23349
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 05:14:37 μμ »
Να είναι κλεμμένο ένα ρολόι με κουτιά, ζελατίνες και όλα τα σχετικά, είναι μάλλον δύσκολο.
Πολύ περισσότερο, όταν ο 'grey' μπροστά στον υποψήφιο αγοραστή απλώνει 2 ή 3 ή και περισσότερα μοντέλα να διαλέξει..

Κλεμμένο υπάρχει πιθανότητα να είναι ένα μεταχειρισμένο ρολόι, οπότε καλό είναι να γνωρίζει κανείς τον 'grey' με τον οποίο κάνει την συναλλαγή.

Τι είναι όμως ο 'grey'; (τι γκρέυ, δηλαδή; μια χαρά άνθρωποι είναι..)

Δεν είναι συνήθως και αυτοί κοσμηματοπώλες, οι οποίοι έχουν έναν 'φίλο' AD ή ακόμα καλύτερα μέσα στη ROLEX και έτσι 'κανονίζουν' και φέρνουν τα ρολόγια στους 'πελάτες' τους;

Άρα, νομίζω, δεν χρειάζεται και πολύ μυαλό για να καταλάβει κανείς ότι το όλο θέμα της grey αγοράς είναι σε γνώση (και προφανώς τελεί υπό την έγκριση) της επίσημης αντιπροσωπείας..

Αν κάνω λάθος, παρακαλώ, να με διορθώσετε για να μαθαίνω.

Όμως, από όσο ξέρω, στη συντριπτική πλειοψηφία τους τα 'grey' ρολόγια έχουν εισαχθεί νόμιμα στην Ελλάδα (άρα, μέσω αντιπροσωπείας) και μάλλον παίζεται ένα παιχνιδάκι μεταξύ των AD's και της Rolex - πιθανόν για το ποσοστό του κέρδους.

Φυσικά, κανένα πρόβλημα, εφόσον αποβαίνει προς όφελος και των καταναλωτών.



Φιλικά,

Σπύρος

Σπυρο,εχεις δικιο στο συλλογισμο σου.
Στις περισσοτερες περιπτωσεις,αυτο ακριβως συμβαινει!!

Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #64 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 05:48:18 μμ »
Κλεμμένο όχι δεν θα ειναι, ειναι απίθανη αυτή η εκδοχή, εάν ειναι απο φίλο ad του grey dealer θα εχει κάρτα σφραγισμένη απο το αρχικό κατάστημα. Σε αυτή την περίπτωση όλα καλά.
Εδώ  μιλάμε για την περίπτωση ο ίδιος ο ίδιος ο grey dealer να κάνει εισαγωγή το προϊόν( άγνωστο απο που;) και να το δίνει με την κάρτα εγγύησης ασφραγιστη και όταν το πάρεις να αρχίσεις το τρέξιμο για να δεις αν ειναι γνήσιο η όχι.
Εγώ την έχω πάθει ετσι και ειλικρινά δεν άξιζε τον κόπο τα λίγα ευρώ που κέρδισα για την αγωνία που τράβηξα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23349
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #65 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 05:54:16 μμ »
Κλεμμένο όχι δεν θα ειναι, ειναι απίθανη αυτή η εκδοχή, εάν ειναι απο φίλο ad του grey dealer θα εχει κάρτα σφραγισμένη απο το αρχικό κατάστημα. Σε αυτή την περίπτωση όλα καλά.
Εδώ  μιλάμε για την περίπτωση ο ίδιος ο ίδιος ο grey dealer να κάνει εισαγωγή το προϊόν( άγνωστο απο που;) και να το δίνει με την κάρτα εγγύησης ασφραγιστη και όταν το πάρεις να αρχίσεις το τρέξιμο για να δεις αν ειναι γνήσιο η όχι.
Εγώ την έχω πάθει ετσι και ειλικρινά δεν άξιζε τον κόπο τα λίγα ευρώ που κέρδισα για την αγωνία που τράβηξα.

Το πηγες στην αντιπροσωπεία για να ελέγξεις τη γνησιότητα του;
Και εκεί σου δίνουν πιστοποιητικό γνησιότητας,η σου κάνουνε μανούρα και σε ταλαιπωρούν;
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #66 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 06:06:48 μμ »
Σπύρο έπεσα στην άσχημη περίπτωση που το service είχε μεταφερθεί απο την Ελλάδα
Πολύ μεγάλη ταλαιπωρία μόνο αυτό σου λέω και έξοδα μέχρι να ποιστοποιησω ότι το ρολόι ειναι οκ
Δεν άξιζε τον κόπο

Αποσυνδεδεμένος panosr1200s

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #67 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 06:34:13 μμ »
Σπύρο έπεσα στην άσχημη περίπτωση που το service είχε μεταφερθεί απο την Ελλάδα
Πολύ μεγάλη ταλαιπωρία μόνο αυτό σου λέω και έξοδα μέχρι να ποιστοποιησω ότι το ρολόι ειναι οκ
Δεν άξιζε τον κόπο
Από grey θα αγοράσω μόνο καινουργιο και μάρκα, η οποία είνα γνωστή και πουλάει στην εγχώρια αγορά (ROLEX,OMEGA κ.α.) για να γλιτώσω όσα πιο πολλά μπορώ κερατιάτικα!
Έτσι ο έλεγχος (αν χρειάζεται, πρἀγμα απιθανο) να είναι ευχερής.
Τώρα απο grey ψωνιζουν και συλλέκτες αυτό το κάτι,,το vintage,το discontinued,το nos,το σπάνιο, το οποίο δεν βρίσκουν πια σε αντιπροσωπεία,αλλά και ούτε από άλλους συλλέκτες..κάτι σαν το old school σαφάρι είναι συναρπαστικό αλλά μπορεί να καταλήξεις στο στομάχι κανενός λέοντα..

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #68 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 06:48:25 μμ »
Τέτοιας εταιρίας αγορά έκανα και τέτοιο ρολόι αγοραςα, συλλεκτικοτατο μάλιστα και σπάνιο, το έστειλα λοιπόν για έλεγχο γνησιότητας στην έδρα της εταιρίας και πήρα την πολύ όμορφη απάντηση ότι........... η κάρτα εγγύησης δεν εχει σφραγίδα απο μαγαζί , οπότε όλα ειναι πιθανά εμείς δεν μπορούμε να πιστοποιησουμε τίποτα, θέλετε σαφής απάντηση ; Πρέπει να το στείλουμε Ελβετία .......
Φυσικά τα έξοδα δικά μου, πιάσε το αυγό και κούρευτο!!!!!
Τα second hands μαγαζιά στην Ελλάδα στην Ελλάδα που κατα καιρούς πουλάνε καινουρια σε τιμη χαμηλή τα βρίσκουν απο ad εγχώριους που καίγονται για μετρητά, το ρολόι το παίρνεις και εχει σφραγίδα στην εγγύηση!!!
Αν η εγγύηση δεν εχει σφραγίδα απο το κατάστημα δεν εχει αξία

Αποσυνδεδεμένος panosr1200s

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #69 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 06:55:50 μμ »
Τέτοιας εταιρίας αγορά έκανα και τέτοιο ρολόι αγοραςα, συλλεκτικοτατο μάλιστα και σπάνιο, το έστειλα λοιπόν για έλεγχο γνησιότητας στην έδρα της εταιρίας και πήρα την πολύ όμορφη απάντηση ότι........... η κάρτα εγγύησης δεν εχει σφραγίδα απο μαγαζί , οπότε όλα ειναι πιθανά εμείς δεν μπορούμε να πιστοποιησουμε τίποτα, θέλετε σαφής απάντηση ; Πρέπει να το στείλουμε Ελβετία .......
Φυσικά τα έξοδα δικά μου, πιάσε το αυγό και κούρευτο!!!!!
Τα second hands μαγαζιά στην Ελλάδα στην Ελλάδα που κατα καιρούς πουλάνε καινουρια σε τιμη χαμηλή τα βρίσκουν απο ad εγχώριους που καίγονται για μετρητά, το ρολόι το παίρνεις και εχει σφραγίδα στην εγγύηση!!!
Αν η εγγύηση δεν εχει σφραγίδα απο το κατάστημα δεν εχει αξία

Πλειοδοτώ σε όλα τα ανωτέρω.Ρολόι από grey αξιζει ΜΟΝΟ καινούργιο (κούτα,ζελατινα,καρτα κτλ) για να εξοικονομήσεις οσα πιο πολλά μπορείς

Τώρα οι ρέκτες,μύστες συλλέκτες vintage,rare,pre-owned ρολογιών ξέρουν τον επιχειρησιακό κίνδυνο, τον αναλαμβάνουν και πράττουν ανάλογα

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #70 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 07:43:30 μμ »

Να διευκρινίσουμε κάτι ακόμα;



...όταν θα πάς να το πουλήσεις άλλη αξία έχει αν το έχεις πάρει από grey ή AD!!



Άραγε, είναι σωστό αυτό, όταν πρόκειται για ρολόι που έχει αγορασθεί καινούργιο και το πουλά ο πρώτος κύριος και κάτοχός του;

Δηλαδή, ένα ρολόι που προσφέρεται μαζί με απόδειξη από κατάστημα (από το οποίο υποτίθεται ότι έχει αγορασθεί) έχει μεγαλύτερη αξία μεταπώλησης από ένα ίδιο που έχει τα πάντα εκτός από απόδειξη αγοράς;

Δεν γνωρίζω, ειλικρινά και γιαυτό ρωτώ.

Πάντως, προσωπικά, αν έβλεπα κάποιον να προσφέρει ρολόι ας πούμε 15ετίας και πίσω (ιδίως κανένα rolex) και μαζί με κουτιά και χαρτιά, μου έδειχνε και καμμιά απόδειξη, θα θεωρούσα είτε ότι πρόκειται για ηλίθιο (και το πιθανότερο, θα έπεφτα μέσα, αφού θα είχε αποδεδειγμένα αγοράσει το ρολόι ακριβότερα από ό,τι μπορούσε στην εποχή του να το είχε βρει), είτε για απατεώνα, που προσπαθεί για κάποιο λόγο να 'θολώσει' τα νερά..

Ας πούμε, για τους νεώτερους, ότι δεν πάνε και πολλά χρόνια που οι όροι 'ταμειακή μηχανή' και 'απόδειξη' στην Ελλάδα ήταν άγνωστοι και δεν σήμαιναν απολύτως τίποτε (βέβαια, στον κόσμο των κοσμηματοπωλείων και σήμερα ακόμα, δεν σημαίνουν και πολλά..)

Την εποχή εκείνη, η συντριπτική πλειοψηφία όσων αγόραζαν rolex από καταστήματα, έφευγαν από αυτά χωρίς απόδειξη, όχι γιατί είχαν κάνει παζάρια, αλλά απλώς διότι τότε κανένα κατάστημα δεν έκοβε αποδείξεις.
Ακριβώς για τον λόγο αυτό και ο κόσμος δεν είχε καμία αντίληψη συλλογής αποδείξεων (εκτός, βέβαια, από τους Έλληνες του εξωτερικού).

Οπότε, γιατί να έχει διαφορετική τιμή ένα μεταχειρισμένο που έχει αγορασθεί στην grey market από ένα άλλο που φέρεται ότι αγοράσθηκε από AD επειδή συνοδεύεται και από απόδειξη αγοράς;




Φιλικά,

Σπύρος

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #71 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 08:40:32 μμ »
Grey market = ασφραγιστη εγγύηση αν πάθει κατι το ρολόι δεν στο φτιάχνουν τζάμπα, πληρώνεις. Αν η διαφορά ειναι μεγάλη αξίζει τον κόπο να το ρισκάρεις αν η διαφορά ειναι μικρή ομως τοτε για πιο λόγο να το ρισκάρεις;
Να στο θέσω και αλλιώς εγώ λοιπόν διέθεσα πρόσφατα 9300 για αγορά ρολογιού το οποίο απο τον grey dealer το έβρισκα 400 κάτω, γιατι να ρισκάρω;
Αξίζει την αγωνία;

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23349
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #72 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 09:30:18 μμ »
Grey market = ασφραγιστη εγγύηση αν πάθει κατι το ρολόι δεν στο φτιάχνουν τζάμπα, πληρώνεις. Αν η διαφορά ειναι μεγάλη αξίζει τον κόπο να το ρισκάρεις αν η διαφορά ειναι μικρή ομως τοτε για πιο λόγο να το ρισκάρεις;
Να στο θέσω και αλλιώς εγώ λοιπόν διέθεσα πρόσφατα 9300 για αγορά ρολογιού το οποίο απο τον grey dealer το έβρισκα 400 κάτω, γιατι να ρισκάρω;
Αξίζει την αγωνία;

Σε αυτα τα μεγεθη,σαφως και τα 400 ευρω δεν κανουν τη διαφορα,ουτε σε δελεαζουν να ρισκαρεις!!
Αγοραζεις απο επισημο και εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #73 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 09:40:47 μμ »
Παντως εμενα η αποψη μου ειναι οτι υπαρχουν 2 επιλογες

η αγοραζεις απο AD καινουριο και τελειωνεις

η αγοραζεις μεταχειρισμενο απο ιδιωτη η καταστημα παντα αφου το ελεγξει το επισημο service, πληρωνεις επι τοπου και το φορας, κλπ....

Η επιλογη grey zone δεν μου λεει κατι, το κινητρο ειναι μικρο και δεν με ενδιαφερει

Η γνωμη μου φυσικα
Νίκος

ROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEX

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #74 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 09:48:12 μμ »
Να στο θέσω και αλλιώς εγώ λοιπόν διέθεσα πρόσφατα 9300 για αγορά ρολογιού το οποίο απο τον grey dealer το έβρισκα 400 κάτω, γιατι να ρισκάρω;
Αξίζει την αγωνία;

Προφανώς, όχι.

Το ερώτημα όμως, (νομίζω) ήταν άλλο: τα sub, τα gmt ii και τα datejust ii, τα οποία κοστίζουν 7.000-7100 και μπορεί να τα βρει κανείς κάτω από 5.000, γιατί όταν μεταπωλούνται να έχουν διαφορετική τιμή αν τα έχει αγοράσει κανείς π.χ. 5.500-5.800 από κατάστημα και έχει απόδειξη;

Αυτό δεν κατάλαβα πριν..

Κατά τ' άλλα, ασφαλώς και καμία αγωνία δεν αξίζει (και δεν πρέπει) να έχουμε όταν αγοράζουμε ρολόι.

Όσο για την περίπτωση του τυχόν ελαττωματικού, αυτή είναι εξίσου πιθανό να συμβεί είτε αγοράζει κανείς από κατάστημα είτε από ενδιάμεσο (ας τον ονομάσουμε έτσι, γιατί το grey μου φαίνεται λίγο ανόητο..).
Για τον αγοραστή οι συνέπειες είναι ίδιες, εφόσον και στις δύο περιπτώσεις έχει σφραγισμένη την κάρτα του ρολογιού.

Οπότε, το ρίσκο κινείται στα ίδια επίπεδα και στις δύο περιπτώσεις.

Ας δούμε όμως τι γίνεται και σε περίπτωση προβλήματος.
Αν συμβεί να πέσουμε σε μεγάλη 'πατάτα', τα πράγματα είναι απλά: ζητάμε αντικατάσταση κατευθείαν από την αντιπροσωπεία και σε περίπτωση αρνήσεως ασκούμε αγωγή με αυτό το αίτημα. Χωρίς πολλούς δισταγμούς. (υπάρχουν κάποια 'καλά' που ίσως να αξίζει να πούμε για το θέμα αυτό, με κάποια άλλη ευκαιρία).

Αν το ελάττωμα δεν είναι σημαντικό, εγώ προσωπικά θα το πήγαινα -έστω και εντός της εγγύησης-σε εξωτερικό ωρολογοποιό και με πόσα θες; με 100; με 200; με 300; θα αποκαθιστούσα το όποιο πρόβλημα στο ρολόι.

Δηλαδή, ακόμα και στην περίπτωση που υπάρξει πρόβλημα στο ρολόι και πάλι υπάρχει συμφέρον να το ψάχνει κανείς καλύτερα.




Φιλικά,

Σπύρος




« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 20, 2013, 10:10:07 μμ από svl »

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #75 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 10:09:15 πμ »
...(υπάρχει και στην Καλλιθέα στον official dealer)

Ποιος είναι ο AD στην Καλλιθέα;

Αποσυνδεδεμένος Cloud

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: new ROLEX SUBMARINER NO DATE CERAMIC 114060
« Απάντηση #76 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 09:28:54 μμ »
Ποιος είναι ο AD στην Καλλιθέα;

+1. Πού έχει Rolex authorized εκεί?