Αποστολέας Θέμα: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!  (Αναγνώστηκε 396176 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #720 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 06:30:12 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #721 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 06:33:59 μμ »
Κι απ' ότι ειδα αυτό που πρότεινε ο Βασίλης ειναι απο τα πιο φτηνά !


Κάθε 10 βαθμούς που αυξάνει η προστασία τους στο κρύο πάνε κι ενα 500αρικο επάνω !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #722 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 06:37:01 μμ »
Ωραία μπουφάν, Βασίλη!  :up:




(Lodge hooded puffa jacket)
Απλά τέλεια Σπύρο!!Πραγματικά απίθανα!!!👍🏻👍🏻👍🏻

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #723 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 06:43:31 μμ »
Κι απ' ότι ειδα αυτό που πρότεινε ο Βασίλης ειναι απο τα πιο φτηνά !


Κάθε 10 βαθμούς που αυξάνει η προστασία τους στο κρύο πάνε κι ενα 500αρικο επάνω !

Sent from my iPhone using Tapatalk
Πάνο σιγουρα ακριβά αλλά πιστεύω καλά κοστολογημένα ...Λογικά ειναι ό,τι καλυτερο υπάρχει σε μπουφάν!

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #724 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 06:56:41 μμ »
Κι απ' ότι ειδα αυτό που πρότεινε ο Βασίλης ειναι απο τα πιο φτηνά !


Κάθε 10 βαθμούς που αυξάνει η προστασία τους στο κρύο πάνε κι ενα 500αρικο επάνω !

Ποιός ξέρει πόσο θα κόστιζαν στην Ελλάδα, μετά φόρων..







ωραιο πολυ αλλα απλησιαστο... κατι με γυρω 200 ευρω θελω..


Καμία σχέση με canada goose ως προς τον σχεδιασμό, ποιότητα, απόδοση, βέβαια:

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/fFi09_eoIZA" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/fFi09_eoIZA" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


http://www.alpamayopro.gr/products/item.php?ItemID=2914&ShopID=13

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #725 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 08:22:01 μμ »
Τρομερα τα canada goose.

Πολυ καλη επιλογη...


Sent by someone else.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #726 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 08:43:00 μμ »
Μπορείς να δεις τζάκετ που προορίζονται για πεζοπορία, ορειβασία και σκι. Είναι σχεδιασμένα για να κρατούν τον κάτοχό τους ζεστό και στεγνό. Η πλειοψηφία τους έχει διαπνέουσα μεμβράνη που επιτρέπει τη διαπνοή ενώ είναι αδιάβροχα. Υπάρχουν είτε τα σκέτα που είναι μόνο η μεμβράνη και χρειάζεται ξεχωριστό τζάκετ φλις ή πούπουλο (φυσικό ή συνθετικό) είτε αυτά με επένδυση.  Στα 200€ αναζήτησε προσφορές προηγούμενων ετών.

Το λουρί είναι το ρολόι.


Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #727 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 08:45:55 μμ »
καλησπετα και χρονια πολλα θελω να αγορασω ενα μπουφαν για το κρυο του βερολινου. θελω να ναι ζεστο αλλα να μην μοιαζω με ανθρωπακι της μισελεν :p οσο πιο λεπτο και ζεστο γινεται κ αν γινεται κ αδιαβροχο-αντιανεμικο. εχετε καμια γνωμη ;

Στα 200€ θα βρεις σίγουρα τωρα north face & Columbia σε προσφορές!! Οσο γρηγορότερα πας τοςο πιο εύκολα θα βρεις νούμερο.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #728 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 09:41:01 μμ »
Μετά από ποοολύ καιρό, σύντομη βόλτα σε παλιά λημέρια από όπου και οι βιτρίνες.

Το πιο αξιόλογο που είδα, τα παρακάτω μποτάκια CesareP.
















Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #729 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 10:11:15 μμ »
Ποςο κλασικό το Prada sneaker δεξιά το μαύρο. Κάποτε τα φορούσαν ολοι, καμία δεκαετία πριν. Εξακολουθεί να ειναι υπέροχο :) 

Το μποτακι πάλι δε μ αρέσει καθόλου , αλλα γούστα!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #730 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 10:32:09 μμ »
Βλέπω τις τιμες στα PRADA και σκεφτομαι πόσο ΤΖΑΜΠΑ ειναι τα ρολόγια και οτι στο καπάκι παίρνεις και τα λεφτά σου πισω, αφου τα ευχαριστηθείς του θανάτου !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #731 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 10:37:54 μμ »
Εντάξει μωρε τωρα ειναι μεγάλη συζήτηση το προϊόντα ρουχισμού-υπόδησης  vs ρολόγια. Για μένα και τα Prada αξίζουν τα λεφτά τους. Μπορεί ενα ρούχο -παπούτσι εκ των πραγμάτων να μη μπορεί να κρατήσει οσο ενα ρολοι, αλλα ενα ποιοτικό κομμάτι το χαίρεσαι γι αρκετο διάστημα. + το ποσά δίνεις για ντιζάιν κλπ



Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #732 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 10:48:47 μμ »
Εντάξει μωρε τωρα ειναι μεγάλη συζήτηση το προϊόντα ρουχισμού-υπόδησης  vs ρολόγια. Για μένα και τα Prada αξίζουν τα λεφτά τους. Μπορεί ενα ρούχο -παπούτσι εκ των πραγμάτων να μη μπορεί να κρατήσει οσο ενα ρολοι, αλλα ενα ποιοτικό κομμάτι το χαίρεσαι γι αρκετο διάστημα. + το ποσά δίνεις για ντιζάιν κλπ



Sent from my iPad using Tapatalk

Δεν λέω κι εμένα μου αρέσουν τα ωραία ρούχα/παπούτσια, αλλά αγαπητή μου Marga είναι εντελώς, μα εντελώς πεταμένα λεφτά.
Ειδικά εγώ που τα αγαπημένα μου ρουχσ/παπούτσια στην κυριολεξία τα λειώνω στο φόρεμα και το μόνο που μένει μετά είναι ή να τα πετάξεις ή όπως μου έλεγε η μανούλα μου μικρός, να τα πάμε στην εκκλησία για αυτούς που δεν έχουν καθόλου.


Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #733 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 11:02:13 μμ »
Δεν λέω κι εμένα μου αρέσουν τα ωραία ρούχα/παπούτσια, αλλά αγαπητή μου Marga είναι εντελώς, μα εντελώς πεταμένα λεφτά.
Ειδικά εγώ που τα αγαπημένα μου ρουχσ/παπούτσια στην κυριολεξία τα λειώνω στο φόρεμα και το μόνο που μένει μετά είναι ή να τα πετάξεις ή όπως μου έλεγε η μανούλα μου μικρός, να τα πάμε στην εκκλησία για αυτούς που δεν έχουν καθόλου.
Πάνο και εγώ φοράω σε βαθμό κατάχρησης τα ρούχα μου.
Μερικά από τα "καλά" παπούτσια που έχω (prada, miumiu, tod's, cesare paciotti, ferragamo), τα διατηρώ σε φοβερή κατάσταση για πολλά-πολλά χρόνια.
Στα κουτιά τους, με καλαπόδια, σέρβις σε σούπερ τσαγγαράδικο όταν χρειάζεται, συχνές κρέμες κλπ.
Μακάρι να διατηρούσα και τα ρολόγια μου έτσι... :lol:




Μαργαρίτα, δεν έχεις άδικο για τα μποτάκια.
Απλά τα βρήκα πιο αξιόλογα από άλλα.


Κοίτα για παράδειγμα τι υπήρχε δίπλα τους... ::)




Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #734 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 11:07:44 μμ »
Δεν λέω κι εμένα μου αρέσουν τα ωραία ρούχα/παπούτσια, αλλά αγαπητή μου Marga είναι εντελώς, μα εντελώς πεταμένα λεφτά.
Ειδικά εγώ που τα αγαπημένα μου ρουχσ/παπούτσια στην κυριολεξία τα λειώνω στο φόρεμα και το μόνο που μένει μετά είναι ή να τα πετάξεις ή όπως μου έλεγε η μανούλα μου μικρός, να τα πάμε στην εκκλησία για αυτούς που δεν έχουν καθόλου.

Κοιτά μπορω να δω την οπτική την οποία επικαλείσαι , καταλαβαίνω δηλαδή τι λες, απλά προσωπικά δε τα θεωρώ πεταμένα γιατί βλέπω να "βγάζουν τα λεφτά τους" που λέμε, και γιατί νιώθω πολυ όμορφα όταν φοράω κατι που μου αρέσει.

Ε μετά στο οικονομικό παμε σε θέματα προτεραιοτήτων, τι ποσά ειναι κάποιος διατεθειμένος να δώσει σε είδη ένδυσης-υπόδησης.
Αν το σκεφτείς γενικά ειναι πολλα τα είδη και οι υπηρεσίες που κάποιος θα θεωρήσει πεταμένα λεφτά σε σχέση με κάποιον αλλο :)

(Μαργαρίτα βρε)

@svl δεν έχεις άδικο σε αυτο! Το μάτι έπεσε στα Prada καθώς ηταν απ τα πρώτα μου καλα παπούτσια


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #735 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 11:23:32 μμ »
Πάνο και εγώ φοράω σε βαθμό κατάχρησης τα ρούχα μου.
Μερικά από τα "καλά" παπούτσια που έχω (prada, miumiu, tod's, cesare paciotti, ferragamo), τα διατηρώ σε φοβερή κατάσταση για πολλά-πολλά χρόνια.
Στα κουτιά τους, με καλαπόδια, σέρβις σε σούπερ τσαγγαράδικο όταν χρειάζεται, συχνές κρέμες κλπ.
Μακάρι να διατηρούσα και τα ρολόγια μου έτσι... :lol

Σπύρο αυτό με τα παπούτσια δεν μπορώ να το καταλάβω, ειλικρινά.

Τα παπούτσια διατηρούνται μόνο αν δεν τα φοράς ή για την ακρίβεια αν τα φοράς μόνο στις γιορτές.
Τα δικά μου παπούτσια μετά απο ανελέητο φόρεμα γίνονται σαν τσαρούχια, κάνουν τρέλα τσακίσματα εκεί που κινείται το πόδι και στο τέλος ακόμα και αν δεν έχουν διαλυθεί ντρέπομαι να το φορέσω ετσι όπως δείχνουν. Ούτε καλαπόδια, ούτε τίποτα δεν τα σώζουν απο τη τσαρουχοποίηση.


Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #736 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 11:25:59 μμ »
...τα ρολόγια και οτι στο καπάκι παίρνεις και τα λεφτά σου πισω, αφου τα ευχαριστηθείς του θανάτου !

Πάνο, όταν λες "του θανάτου", εννοείς στα κουτιά τους και μπανάκι με veraet 2 φορές την ημέρα, ε;   :lol:





Για τα παπούτσια, καταλαβαίνω τι λες.
Οπωσδήποτε θέλει προσοχή (να μη χτυπιούνται καθόλου αν γίνεται) και προσεκτικό φόρεμα γενικά.
Δεν ξέρω, έτσι μου βγαίνει να τα χρησιμοποιώ.  :smt102

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #737 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 11:32:19 μμ »
Μερικά από τα "καλά" παπούτσια που έχω (prada, miumiu, tod's, cesare paciotti, ferragamo), τα διατηρώ σε φοβερή κατάσταση για πολλά-πολλά χρόνια.
Στα κουτιά τους, με καλαπόδια, σέρβις σε σούπερ τσαγγαράδικο όταν χρειάζεται, συχνές κρέμες κλπ.

Σπύρο έχεις σολιάσει κάποιο ζευγάρι; Χειροποίητο ή μη;
Αν ναι, θα 'θελα να μου προτείνεις μάστορα.
Ή όποιος άλλος γνωρίζει...

Τι καλαπόδια προτιμάς;

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #738 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 11:41:00 μμ »
Κοιτά μπορω να δω την οπτική την οποία επικαλείσαι , καταλαβαίνω δηλαδή τι λες, απλά προσωπικά δε τα θεωρώ πεταμένα γιατί βλέπω να "βγάζουν τα λεφτά τους" που λέμε, και γιατί νιώθω πολυ όμορφα όταν φοράω κατι που μου αρέσει.

Ε μετά στο οικονομικό παμε σε θέματα προτεραιοτήτων, τι ποσά ειναι κάποιος διατεθειμένος να δώσει σε είδη ένδυσης-υπόδησης.
Αν το σκεφτείς γενικά ειναι πολλα τα είδη και οι υπηρεσίες που κάποιος θα θεωρήσει πεταμένα λεφτά σε σχέση με κάποιον αλλο :)



Λοιπόν Μαργαρίτα, μπορώ να καταλάβω την δικιά σου οπτική, στο θέμα της απόσβεσης των χρημάτων και της ικανοποίησης που δίνει η (όπως και να το κάνουμε χρονικά περιορισμένη ) χρήση ενός καλού παπουτσιού ή ρούχου (γιατί ειδικά στις γυναίκες και να μην τσακίσει/λειώσει ο χρόνος και η χρήση ένα πατούμενο/ρούχο θα το στείλει αδιάβαστο στα τάρταρα της ντουλάπας, η -παρωχημένη- μόδα).

Ας πάμε λοιπόν σε απτά νούμερα και όχι γενικόλογες θεωρίες περί απόσβεσης/ικανοποίησης.
Είχες πάρει ένα ρολεξάκι πριν 7-8 χρόνια, ας πούμε 2.600 €. Το γλέντησες, το χάρηκες, το φόρεσες, το είχες πάντα στον καρπό σου για να σου δίνει χαρά πάντα σε πρώτο χρόνο επι τη εμφανίσει, 24 ώρες το 24ωρο. Σήμερα σου την έδωσε και θέλεις να πάρεις Prada, πχ  ;D !
Το βάζεις μια αγγελία στο φόρουμ και ενεθυλακώνεις ένα 5χίλιαρο στο τσακ μπαμ.
Για σκέψου αυτά τα 7-8 χρόνια πόσα έδωσες για "ακριβή" ένδυση/υπόδηση και τι μπορείς να πάρεις πίσω απ' αυτά.

Καταλαβαίνεις τώρα τι εννοώ λέγοντας "πεταμένα λεφτά" .


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2017, 11:48:54 μμ από PanosI »

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Cool πράγματα - ΟΧΙ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!
« Απάντηση #739 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 11:45:39 μμ »
Σπύρο έχεις σολιάσει κάποιο ζευγάρι; Χειροποίητο ή μη;
Αν ναι, θα 'θελα να μου προτείνεις μάστορα.
Ή όποιος άλλος γνωρίζει...

Τι καλαπόδια προτιμάς;
Έχεις πμ.  ;)