Αποστολέας Θέμα: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.  (Αναγνώστηκε 153386 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 13, 2013, 12:00:46 μμ »
Εισαι στο μυαλο μου!!!Και γω δεν πιστευω oτι θα μας πιστωσει χρηματα.
Ας γινει μια νυξη απο τον Θοδωρη,αλλα χλωμο το κοβω.
Τουλαχιστον να απαιτησουμε οτι λειπει του καθενα και sterile dials.

+1... Nα δω βεβαια στη δικη μου περιπτωση (GMT) πως θα ειναι το sterile dial  ???
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος Yiangos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 14, 2013, 06:23:15 πμ »
Ας στείλουμε όμως τη Λίστα στον Torsten για να καταλάβει ότι συλλογικά κινούμαστε ακόμα.
Πέραν των "υλικών" που πρέπει να αντικατασταθούν πρέπει να βάλει καλα στο μυαλό του ότι χρειάζεται και ένα εν Ελλαδι αξιόπιστο εξουσιοδοτημένο Service.
Δεν νομίζω ότι είμαστε διατεθειμένοι να στείλουμε τρεις ντουζίνες ρολόγια στον τσαπατσουλη ρολογά του!

Φιλικά Γιάννης
Οπου γης και Πατρίς...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 14, 2013, 09:16:54 πμ »
Υπάρχει περίπτωση αν κάποιος έχει χρόνο να μεταφράσει τη λίστα στα Αγγλικά με όσο πιο απλό και κατανοητό τρόπο γίνεται, γιατί είναι και ντουβάρι στα αγγλικά ο Γερμανός, ώστε να του τη στείλω και όλόκληρη εκτός από τη σούμα; Γιατί αν του πω "μεγάλε, χρειαζόμαστε 20 καντράν και 10 λουράκια και 5 δείκτες" να μη θεωρήσει ότι πάω να βγάλω κιόλας...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 14, 2013, 09:33:08 πμ »
Υπάρχει περίπτωση αν κάποιος έχει χρόνο να μεταφράσει τη λίστα στα Αγγλικά με όσο πιο απλό και κατανοητό τρόπο γίνεται, γιατί είναι και ντουβάρι στα αγγλικά ο Γερμανός, ώστε να του τη στείλω και όλόκληρη εκτός από τη σούμα; Γιατί αν του πω "μεγάλε, χρειαζόμαστε 20 καντράν και 10 λουράκια και 5 δείκτες" να μη θεωρήσει ότι πάω να βγάλω κιόλας...
Χαχαχαχαχαχαχαχαχα, λιώνω!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :lol: :lol:

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 14, 2013, 11:03:38 πμ »

Υπάρχει περίπτωση αν κάποιος έχει χρόνο να μεταφράσει τη λίστα στα Αγγλικά με όσο πιο απλό και κατανοητό τρόπο γίνεται, γιατί είναι και ντουβάρι στα αγγλικά ο Γερμανός, ώστε να του τη στείλω και όλόκληρη εκτός από τη σούμα; Γιατί αν του πω "μεγάλε, χρειαζόμαστε 20 καντράν και 10 λουράκια και 5 δείκτες" να μη θεωρήσει ότι πάω να βγάλω κιόλας...

Παιδια αν θελετε μπορω να πω στην κοπελα μου να σας την μεταφρασει στα γερμανικα! Αλλα μεσα στο ΣΚ σημερα δεν υπαρχει χρονος.. Αν ενδιαφερεστε στειλτε μου με πμ το κειμενο ακριβως οπως το θελετε και μεχρι την δευτερα σας το στελνω στα γερμανικα!


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 14, 2013, 11:57:31 πμ »
Ευχαριστούμε για την προσφορά Στέλιο. αλλά δεν χρειαζεται να αγκαρέψουμε και ξένο κόσμο για να εξυπηρετήσουμε τον Γερμανό. Σε απλά αγγλικά μια χαρά θα είναι.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 14, 2013, 12:09:01 μμ »

Ευχαριστούμε για την προσφορά Στέλιο. αλλά δεν χρειαζεται να αγκαρέψουμε και ξένο κόσμο για να εξυπηρετήσουμε τον Γερμανό. Σε απλά αγγλικά μια χαρά θα είναι.
Τιποτα! Εγω το ειπα γιατι αν τα στειλει παλι λαθος θα εχει δικαιολογια οτι δεν καταλαβε!!:Ρ


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Re: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 30, 2013, 08:06:56 μμ »
Koubi, στειλαμε κατι στον Γερμανο?

Sent from my Novo7Fire using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος billman

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 01, 2013, 06:15:46 μμ »
 4.Πρόβλημα με την κορώνα καθώς δεν τερματίζει και "πηδάει" δόντι!

Στο 30/37


Ας στείλουμε όμως τη Λίστα στον Torsten για να καταλάβει ότι συλλογικά κινούμαστε ακόμα.
Πέραν των "υλικών" που πρέπει να αντικατασταθούν πρέπει να βάλει καλα στο μυαλό του ότι χρειάζεται και ένα εν Ελλαδι αξιόπιστο εξουσιοδοτημένο Service.
Δεν νομίζω ότι είμαστε διατεθειμένοι να στείλουμε τρεις ντουζίνες ρολόγια στον τσαπατσουλη ρολογά του!

Φιλικά Γιάννης


+1000

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 12, 2013, 01:11:03 μμ »
koubi, η λίστα είναι "ανοικτή" ένα μήνα παραπάνω απ' όσο συμφωνήσαμε...!

Θα γίνει κάτι τελικά ή τζάμπα έγινε η συλλογή στοιχείων/προβλημάτων?

Η λίστα θα μείνει ενεργή μέχρι την Τετάρτη 5 Ιουνίου.
Όσοι δεν έχουν γράψει μέχρι τότε κάποιο πρόβλημα, θα θεωρηθεί ότι είναι ευχαριστημένοι από τα ρολόγια τους και δεν επιθυμούν κάτι.
Νομίζω ότι το διάστημα είναι αρκετό για να μπουν και να δουν το θέμα και οι τελευταιοι.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 12, 2013, 02:25:17 μμ »
E, είναι κι ο Αυγουστος μωρέ...

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:08:50 πμ »
E, είναι κι ο Αυγουστος μωρέ...

Μαλλον δικιο εχεις..
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:30:46 πμ »
Τελικά μας άξιζε ο Γερμανός  :D

Πέρα της πλάκας, σοβαρά ρωτάω τώρα: το φοράτε το ρολόι...? Εγώ 3-4 φορές το έχω βάλει, καθότι αν και μου αρέσει, κάτι δεν κάνει κλικ. Ειλικρινά δεν ξέρω τι είναι, αλλά κάτι με κάνει να μην το προτιμώ  ???   
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:38:31 πμ »
Tο φοράω, όχι κάθε μέρα βεβαίως. Πάντως όμορφο είναι, μην είμαστε άδικοι, ειδικά με παλαιωμένο σκούρο καφέ λουρί (και δεν έχω και τους σωστούς δείκτες).... ;D

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:39:50 πμ »
Τελικά μας άξιζε ο Γερμανός  :D

Πέρα της πλάκας, σοβαρά ρωτάω τώρα: το φοράτε το ρολόι...? Εγώ 3-4 φορές το έχω βάλει, καθότι αν και μου αρέσει, κάτι δεν κάνει κλικ. Ειλικρινά δεν ξέρω τι είναι, αλλά κάτι με κάνει να μην το προτιμώ  ???

εμένα παλι και μου αρεσει και το φοράω !!! ;D και εχει στρωσει και η μηχανη ..ολα καλα...αυτο το logo να μην ειχε ετσι εκτυπωμενο!!αυτο που δεν σου κανει κλικ μαλλον ειναι το ποσο εχουμε ασχοληθει μαζι του και με τον γερμανο νομιζω...και σου βγαζει αρνητικη ενεργεια !

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:41:23 πμ »
Αφού αρέσει στους περισσότερους και συγχωρούν τα ελαττώματα, γιατί το ψάχνουμε; Χαρείτε το όσοι το χαίρεστε με υγεία και ξεχάστε το όσοι θέλετε να το ξεχάσετε (μαζί κι εγώ) επίσης με υγεία...

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:45:42 πμ »
εμένα παλι και μου αρεσει και το φοράω !!! ;D και εχει στρωσει και η μηχανη ..ολα καλα...αυτο το logo να μην ειχε ετσι εκτυπωμενο!!αυτο που δεν σου κανει κλικ μαλλον ειναι το ποσο εχουμε ασχοληθει μαζι του και με τον γερμανο νομιζω...και σου βγαζει αρνητικη ενεργεια !

Μάλλον έχεις δίκαιο - συμφωνώ πάντως και πιστεύω ότι με ένα sterile dial θα ήτανε πολύ καλύτερο το ρολόι. Μάλλον θα επικοινωνήσω προσωπικά με τον Τόρστεν αν δεν υπάρξει οργανωμένη κίνηση για να μου στείλει ένα.
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:47:19 πμ »
Σαν ρολόι συλλογής παίρνει κι αυτό τον χρόνο του στο rotation, ανάλογα με τις προσθήκες νέων ρολογιών, την εποχή του χρόνου, τα γούστα κι ένα σωρό άλλους παράγοντες.

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:48:40 πμ »
Σαν ρολόι συλλογής παίρνει κι αυτό τον χρόνο του στο rotation, ανάλογα με τις προσθήκες νέων ρολογιών, την εποχή του χρόνου, τα γούστα κι ένα σωρό άλλους παράγοντες.

Με άλλα λόγια δεν το φοράς δηλαδή ε  :D
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Λίστα με προβλήματα από το Wakmann.
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:50:14 πμ »
Με άλλα λόγια δεν το φοράς δηλαδή ε  :D

Το μόνο ρολόι που κατάφερε να νικήσει τους τόνους από 30 Μαΐου είναι το 372 κι αυτό τις τελευταίες 3 μέρες  ;)