Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ TISSOT PRC200  (Αναγνώστηκε 1596 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bgiano

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ TISSOT PRC200
« στις: Μάιος 23, 2013, 11:51:19 πμ »
Γεια σας έχω ένα Tissot prc200 automatic εδώ και περίπου 2 χρόνια.Την χρονιά που μας πέρασε το έστειλα Αθήνα από όπου το αγόρασα  γιατί σταμάταγε και γιατί πήγαινε πίσω αρκετά,μου είπαν ότι βάση εγγύησης το επισκεύασαν.Η αλήθεια είναι ότι δεν ξανασταμάτησε αλλά άρχισε να πηγαίνει μπροστά 7' περιπου το μήνα.Κάποιον τεχνίτη που ρώτησα μου είπε ότι είναι πολλά.Άραγε υπάρχει η δυνατότητα να ρυθμιστεί να μην χάνει τόσο πολύ αλλά λιγότερο,αυτόματο είναι δεν υπάρχει ο ορισμός ακρίβεια, ή μήπως πρέπει να το "παροπλίσω" και να επιστρέψω στο παλιό καλό Quartz που είχα??Τι θα μου προτείνατε να κάνω και αν ξέρετε να μου συστήσετε  κανένα καλό μάστορα στην περιοχή της Ηπείρου ή έστω στη Αθήνα θα με βοηθούσε πάρα πολύ σας παρακαλώ.Ευχαριστώ προκαταβολικά,περιμένω απόψεις

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ TISSOT PRC200
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 23, 2013, 01:28:18 μμ »
+7λεπτά/μήνα είναι +420δευτ/μηνα δηλαδή +12δευτ/μέρα που είναι μέτρια και λογικά μετά από κάποιο χρονικό διάστημα θα πέσει και κάτω από 10δευτ/μερα που είναι μια χαρά! Μην το πειράζεις! Αν σκεφτείς ότι τα COSC είναι -4 με +6 την ημέρα το δικό σου είναι μια χαρά! Εγώ  δε θα το πείραζα στη θέση σου!

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...