Αποστολέας Θέμα: FORTIS  (Αναγνώστηκε 418057 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 266
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1040 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 09:52:25 μμ »
Φίλε thanos1 εγώ είχα αγοράσει το b 42 cosmonauts chronograph κάπου στα 1.700 αν θυμάμαι καλά μετρητής πριν μερικά χρόνια, όταν ακόμα τα έβρισκες σε αρκετές βιτρίνες καταστημάτων.Τώρα για κάποιο λόγο τα fortis έχουν εξαφανιστεί..!! Φανταστικό και με έντονο χαρακτήρα ρολόι που όμως δεν το χάρηκα πολύ κυρίως λόγο βάρους..! Εδώ και λίγους μήνες έχω ένα tag aquaracer calibre 5 και το έχω ευχαριστηθεί τόσο που δεν θέλω να το βγάζω καθόλου από τον καρπό μου..!

Αποσυνδεδεμένος thanos1

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1041 στις: Οκτώβριος 21, 2014, 03:05:44 μμ »
wolf θα ξαναπαω στο καταστημα στη βουκουρεστιου την τεταρτη, οποτε υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να τα εχει αν οχι τοτε στο τελος του μηνα.Οποτε θα μπορεσω να σας πω και επισημα τις τιμες καποιον ρολογιων,για να δουμε τελικα που εχουν φτασει.
Σε βιτρινα εχω δει στην Χαρητος στο κολωνακι αλλα οσες φορες εχω παει δεν τηρει το ωραριο του οποτε δεν τα εχω δοκιμασει για να δω και πως ειναι στο χερι μου.Επισης σε βιτρινα πρεπει να εχει και στην φιλαδελφεια ενα μαγαζι.
Αν ξερει καποιος και γνωριζει και για αλλο καταστημα ας γραψει.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1042 στις: Οκτώβριος 21, 2014, 03:30:17 μμ »
Kαι στο Χαλάνδρι είχε και στη Στοά Φέξη. Δεν ξέρω αν εξακολουθούν ακόμη. Προσοχή στον τυπάκο στη Φέξη, παλιά έκανε υπερτιμολογήσεις, μόνο βλέπουμε δεν αγοράζουμε.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος thanos1

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1043 στις: Οκτώβριος 22, 2014, 11:23:16 μμ »
Αυριο παω βουκουρεστιου να τα δοκιμασω πρεπει να τα εχει φερει το παληκαρι.Αλλα απο οτι καταλαβαινω μονο στο δοκιμασμα θα μεινω χαχαχαχαχα.

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 266
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1044 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 12:04:52 πμ »
Φίλε thanos1 ποιο fortis σου αρέσει..?!

Αποσυνδεδεμένος thanos1

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1045 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 07:45:25 μμ »
Το B-42 pilot η B-42 flieger chrono ειναι που μου αρεσουν wolf αλλα δεν τα εχω δοκιμασει στο χερι μου.
Πηγα σημερα στην βουκουρεστιου αλλα δυστηχως δεν τα εχει φερει.
Δοκιμασα το απλο το flieger σ ενα μαγαζι (ο οποιος ειχε μονο 2 fortis)αλλα δεν μου πολυ αρεσε στο χερι μου.
Δεν ξερω μαλλον θα ψαξω για καποια αλλη μαρκα γιατι απο οτι βλεπω και απο οτι μου ειπε και ο κυριος που δοκιμασα το  flieger αρχιζει η εταιρια και τα ανεβαζει πολυ και γι αυτο και δεν εχει αλλα ρολογια και μαλλον δεν θα ξαναφερει γιατι ειναι αρκετα ακριβα.

Αποσυνδεδεμένος thanos1

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1046 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 05:01:29 μμ »
Πηγα σημερα να δοκιμασω τα B-42 αλλα δεν ειχαν ερθει στο μαγαζι που σας ειχα αναφερει.Εμαθα ομως τιμες καταλογου οποτε μπορω να τις γραψω ετσι δεν ειναι?
Αν θελει καποιος για επιβεβαιωση να μου οτι μπορω να τις γραψω.(γιατι πολλα ειχαν ακουστει για τα ρολογια τα συγκεκριμενα)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1047 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 05:15:58 μμ »
Πηγα σημερα να δοκιμασω τα B-42 αλλα δεν ειχαν ερθει στο μαγαζι που σας ειχα αναφερει.Εμαθα ομως τιμες καταλογου οποτε μπορω να τις γραψω ετσι δεν ειναι?
Αν θελει καποιος για επιβεβαιωση να μου οτι μπορω να τις γραψω.(γιατι πολλα ειχαν ακουστει για τα ρολογια τα συγκεκριμενα)

Και βεβαια μπορεις να τις γραψεις,επισημες τιμες ειναι!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος thanos1

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1048 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 05:42:08 μμ »
1)B-42 flieger Chronograph 2440 €, το ιδιο με λευκη πλακα ειναι στα 2525€.Τωρα βγαζει και αλλα δυο με διαφορετικο εσωτερικο ,εννοω τους χρωματισμους,τα οποια ειναι στα 2360 €
2)B-42 Το απλο χωρις χρονογραφο στα 1285 €
3)B-42 pilot Chronograph 2360 €
4)B-42 pilot το απλο χωρις χρονογραφο,το οποιο ειναι δυσκολο να το βρεις ή δεν υπαρχει διαθεσιμο, ειναι στα 1185 €
5)B-42 Marinemaster Chronograph το οποιο ειναι στα 2890 €
6)fortis spacematic τα οποια ειναι στα 975 €

Αυτα μπορεσα να ρωτησω,ειναι και αυτα που με ενδιαφερουν.Τωρα αν εχω κανει κανενα λαθος δεν νομιζω,ομως νομιζω μπορουμε να βγαλουμε αρκετα συμπερασματα για τις αυξησεις των  τιμων.

Αποσυνδεδεμένος thanos1

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1049 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 05:46:52 μμ »
Συγγνώμη εκ των προτέρων αν εχω κάνω κάποια λάθη δεν εχω καμοια προθεση παρα μονο την ενημερωση.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1050 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 09:09:37 μμ »
Μια ερώτηση, οι τιμές είναι οι επίσημες τιμές καταλόγου ή τιμές μετρητοίς μετά από έκπτωση?


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος thanos1

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1051 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 07:36:12 μμ »
GiannisH τις τιμες τις εβλεπα κατευθειαν απο τον καταλογο.Ειναι χωρις εκπτωση.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1052 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 08:54:42 μμ »
Ευχαριστώ. Ακόμη και με τις αυξημένες τιμές, αξίζουν. Τρέφω μεγάλη εκτίμηση στη Fortis.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος thanos1

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1053 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 09:11:29 μμ »
Εγω περιμενα πιο πανω τις τιμες.Για το Β-42 Flieger το περιμενα στα 2700 €.Ειναι πολυ ωραια ρολογια τωρα με ενα 30% εκπτωση δεν ξερω αν το ποσό ειναι πολυ μεγαλο για τα συγκεκριμενα ρολογια η οχι,αυτο σιγουρα το ξερετε εσεις καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 266
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1054 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 10:57:30 μμ »
Εντάξει πολύ καλά ρολόγια τα fortis, άλλωστε το ξέρω από πρώτο χέρι αφού είχα, αλλά δεν είναι λίγο κοροϊδία αυτές οι αυξήσεις ρε παιδιά..?! Γιατι άλλο κάνω αύξηση γιατί έβαλα π.χ. κεραμική στεφανη η έναν in house μηχανισμό και άλλο κάνω αύξηση γιατί έκατσα έκανα μια έρευνα αγοράς και τελικά θα μπορούσα να πουλάω ακριβότερα ώστε να τσεπωνω περισσότερα...!!

Αποσυνδεδεμένος thanos1

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1055 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 11:12:55 μμ »
Σωστος wolf γι αυτα που λες,αλλα για ποσο παραπανω μιλαμε?Ας πουμε για το B-42 Flieger ποσο ειχε?Για να καταλαβω και εγω

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1056 στις: Οκτώβριος 31, 2014, 11:21:10 πμ »
Όταν πήρα το b42 pilot professional chronograph, πρίν από 3 χρόνια έκανε 1400€

Το ίδιο ρολόι κάνει ένα χιλιάρικο και πλέον πάνω. Απίστευτη αύξηση χωρίς λόγο.  ???
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος thanos1

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1057 στις: Οκτώβριος 31, 2014, 03:36:13 μμ »
Εχετε δικιο ειναι απιστευτη η αυξηση που εχει γινει.Σ ευχαριστω kosdome6 για την απαντηση.

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1058 στις: Οκτώβριος 31, 2014, 03:46:13 μμ »
Εχετε δικιο ειναι απιστευτη η αυξηση που εχει γινει.Σ ευχαριστω kosdome6 για την απαντηση.
Πάρε και μια καλοκαιρινή φωτο, (με μαύρο λουράκι από toshi).
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος vasios

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2106
  • Μια αστραπη η ζωη,μα προλαβαινουμε
    • Προφίλ
Απ: FORTIS
« Απάντηση #1059 στις: Οκτώβριος 31, 2014, 03:52:32 μμ »
Εγω ειχα παρει το fligher με μπρασελε 1700€ μετροιτης και το official cosmonaut με την κασετινα 2000€!
Νομιζω οτι τωρα αφξηθηκαν οι τιμες λογο αντιπροσωπου;Παντως ειναι καλα ρολογια και ενα προβλημα που μου ειχε βγαλει το cosmonaut ηταν λαθος του τεχνητη στο σερβις το οποιο αναγνωρισε ο τοτε αντιπροσωπος (ανδρεαδης) και μου εστειλαν και ενα velcro δωρο!
Ο σωστος δρομος ειναι ο ανηφορος.