Αποστολέας Θέμα: Το ρολόι του φόρουμ  (Αναγνώστηκε 90887 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #300 στις: Απρίλιος 21, 2013, 10:14:01 μμ »
Δεν κόβω τίποτα, σας ζηλεύω που το έχετε παρόλη τη παλιοκατάσταση που δημιουργήθηκε ;)
Zeno+ 200 ευρωπουλακια και το πηρες εχθες φιλαρακι μου καλο.
 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #301 στις: Απρίλιος 21, 2013, 10:15:26 μμ »
4,5 κατοστάρικα κι είναι δικό σου.
Ρε ατιμο πλασμα,οταν εγω σου ελεγα 4,5 δεν μου το εδινες.
 :axe: :axe: :axe:
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #302 στις: Απρίλιος 21, 2013, 10:20:04 μμ »
Ρε ατιμο πλασμα,οταν εγω σου ελεγα 4,5 δεν μου το εδινες.
 :axe: :axe: :axe:

Εχει ήδη γίνει κλασσικό κι ανέβηκε η αξία του...
Για σένα 5 κατοστάρικα.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #303 στις: Απρίλιος 21, 2013, 10:21:44 μμ »
Εχει ήδη γίνει κλασσικό κι ανέβηκε η αξία του...
Για σένα 5 κατοστάρικα.
Ετσι και πας σε κανεναν φιλο σου ρολογα και τυπωσεις την Αγια Σοφια σαν logo,το παιρνω επιτοπου. :) :) :) :) :)

Υ.Γ χωρις μιναρεδες.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #304 στις: Απρίλιος 21, 2013, 10:23:02 μμ »
Εγώ πάλι την σημαία θέλω αν γίνεται ... χα χα χα

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #305 στις: Απρίλιος 21, 2013, 10:26:33 μμ »
Ετσι και πας σε κανεναν φιλο σου ρολογα και τυπωσεις την Αγια Σοφια σαν logo,το παιρνω επιτοπου. :) :) :) :) :)

Υ.Γ χωρις μιναρεδες.

Θα σου βάλω ένα σφυροδρέπανο στον τρούλο...

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #306 στις: Απρίλιος 21, 2013, 10:30:20 μμ »
Θα σου βάλω ένα σφυροδρέπανο στον τρούλο...
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα, ενταξει Αρη μου οτι θελεις,δεν σου χαλαω χατιρι.

Υ.Γ κατσε να το γραψω για να μην γινει παρεξηγηση(ειναι ευκολο να γινει αυτες τις μερες)
Αρης=Βελουχιωτης
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #307 στις: Απρίλιος 22, 2013, 10:22:11 μμ »
Μερικές ακόμα παρατηρήσεις σ'αυτά που ήδη αναφέρθηκαν:
- Εξαιρετική η λουμινόβα του ρολογιού, εντυπωσιακή απόδοση.
- Δεν με εμπνέει εμπιστοσύνη το κούρδισμα της κορώνας (χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία με κουρδιστά είναι η αλήθεια). Μου θυμίζει κούρδισμα ενός getat που είχα. Το B&R μου συγκριτικά νιώθει πολύ πιο στιβαρό. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια.






Μάριος

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #308 στις: Απρίλιος 23, 2013, 01:39:08 μμ »
και ενώ για δεύτερα τρίτη το περίμεναν Αθηνά σήμερα στο γραμματοκιβωτιο  βρηκα αυτό (εχω σβησει το ονομα)



Uploaded with ImageShack.us

και επιτέλους το παρέλαβα στη Χιο



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ:(καθαρα για το προιον οχι για Τορστεν)
οι θετικες +
1)Το ρολοί ειναι παρα παρα πολυ καλο !! καμια σχεση με κινεζιες ! και αλλα γραφικα που ακουστηκαν-γραφτηκαν .αξιζει 100% τα λεφτα του
2)Μηχανισμος πολυ ωραιος εμφανησιακα και δεν φαινεται λιγος ..!
3)Τουλαχιστον σε εμενα η κορονα δεν μου δινει την αισθηση λεπιδας...για την αντοχη μονο ο χρονοσ δεν μπορω να εκτιμησω
3)Δεν βλέπω τουλάχιστον σε άπλετο φως( όχι μεγενθητικο φακο σκουπιδακια) κτλ
4)Συνοδευετε με invoice με το συνολικο ποσο και ημερομηνιες το οποιο σε συνδυασμό με το ποτε παραλαβαμε πιστευω οτι κατι εχουμε στα χερια μας για μελλοντικες κινησεις..
5)Εχει στειλει τρια λουρακια !τα δυο που προβλεποταν + αυτό τησ φωτογραφιας ..το ενα με logo

οι αρνητικες -
1)Η εκτυπωση του logo αν και ειναι καλύτερη απο αλλα  που εχω δει σε φωτο  θεωρω οτι ειναι για γελια !Αυτη κανει  το ρολοι να φαινεται φθινοτερο.(προσωπικα για πολυ λιγοτερο προβλημα εχω στειλει πισω Αμερικη ακριβοτερο βεβαια ρολοι και μου εστειλαν νεο)
2)Το μεγεθος του logo θεωρω οτι  δεν ειναι αυτο που ψηφίσαμε.με μια πρωτη συγκριση δειγματων με το ρολοι. Δεν ειναι το μεσαιο μεγεθος που ψηφίσαμε ειναι το μεγαλο (συγκριση με τους αριθμους)
3)το κουτι ειναι επισης για γελια..ενα Q&Q !! εχει καλυτερο.

Αυτα για αρχη!

edit :
+

1)φανταστική luminova είχαν πολύ  δίκιο όσοι το σχολιασαν!

-
1) ένα απειροελαχιστο μικροσκοπικο χνουδακι τελικα εντοπισα...ετσι για το ματι !!
2)Στην εγγύηση βαρέθηκαν να γράψουν μηχανισμό και ημερομηνία !!λες να το  αφήσω έτσι για καβατζα να γράψω ότι ημερομηνια θελω?!! ;D ;D


Uploaded with ImageShack.us
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 23, 2013, 05:32:56 μμ από antonio-titanium »

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #309 στις: Απρίλιος 23, 2013, 01:47:49 μμ »
και ενώ για δεύτερα τρίτη το περίμεναν Αθηνά σήμερα στο γραμματοκιβωτιο  βρηκα αυτό (εχω σβησει το ονομα)





ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ:(καθαρα για το προιον οχι για Τορστεν)
οι θετικες +
1)Το ρολοί ειναι παρα παρα πολυ καλο !! καμια σχεση με κινεζιες ! και αλλα γραφικα που ακουστηκαν-γραφτηκαν .αξιζει 100% τα λεφτα του
2)Μηχανισμος πολυ ωραιος εμφανησιακα και δεν φαινεται λιγος ..!
3)Τουλαχιστον σε εμενα η κορονα δεν μου δινει την αισθηση λεπιδας...για την αντοχη μονο ο χρονοσ δεν μπορω να εκτιμησω
3)Δεν βλέπω τουλάχιστον σε άπλετο φως( όχι μεγενθητικο φακο σκουπιδακια) κτλ
4)Συνοδευετε με invoice με το συνολικο ποσο και ημερομηνιες το οποιο σε συνδυασμό με το ποτε παραλαβαμε πιστευω οτι κατι εχουμε στα χερια μας για μελλοντικες κινησεις..
5)Εχει στειλει τρια λουρακια !τα δυο που προβλεποταν + αυτό τησ φωτογραφιας ..το ενα με logo

οι αρνητικες -
1)Η εκτυπωση του logo αν και ειναι καλύτερη απο αλλα  που εχω δει σε φωτο  θεωρω οτι ειναι για γελια !Αυτη κανει  το ρολοι να φαινεται φθινοτερο.(προσωπικα για πολυ λιγοτερο προβλημα εχω στειλει πισω Αμερικη ακριβοτερο βεβαια ρολοι και μου εστειλαν νεο)
2)Το μεγεθος του logo θεωρω οτι  δεν ειναι αυτο που ψηφίσαμε.με μια πρωτη συγκριση δειγματων με το ρολοι. Δεν ειναι το μεσαιο μεγεθος που ψηφίσαμε ειναι το μεγαλο (συγκριση με τους αριθμους)
3)το κουτι ειναι επισης για γελια..ενα Q&Q !! εχει καλυτερο.

Αυτα για αρχη!


Καλοφάγοτο  ;D  Πρώτο :smt023 :cheers:

Συμφωνώ σε όλα. Είχα πει : "Εάν είχε κάνει το logo λίγο πιο μικρό και είχε χρησιμοποιησει το ίδιο πάχος, όπως οι γραμμές από το "στεφάνι-σιδηρόδρομο" γύρω από το dial, το ρολόι θα ήταν, χωρίς υπερβολή, τέλειο."



EDIT: Σε πολύ λίγο χρόνο θα το συνηθίσεις το Logo  ;)
 


Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #310 στις: Απρίλιος 23, 2013, 01:48:48 μμ »
Καλώς τα δέχτηκες! Άρα έχω και εγώ ελπίδες ακόμη να έρθει...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #311 στις: Απρίλιος 23, 2013, 01:55:11 μμ »
Συμφορουμίτη (και συνονόματε), με γεια - καλώς το δεχτηκες

Με αφορμή τα tracking numbers που φαίνονται στο φάκελο, προσπάθησα να καταλάβω τι γίνεται...
Ο αριθμός "εκ Γερμανίας" 968532584364 δουλευει στο DHL.de και το δεμα φεύγει από Γερμανία 10/4
Στο ελληνικό DHL.gr δεν δουλευει...!

Το δέμα στην Ελλάδα παίρνει και άλλον (χειρόγραφο!!! αριθμό) CL923006641DE και μετά εντοπίζεται στο site των ΕΛΤΑ http://212.205.82.71/trackandtrace/
(πουθενά αλλού όμως)
οπου φαίνεται να "φθάνει" Θεσσαλονικη 16/4 και παραδίδεται σήμερα 23/4 στην Χίο..!

Αυτά για να καταλάβουν οι αναμένοντες, μπας και βρούνε άκρη...!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #312 στις: Απρίλιος 23, 2013, 01:59:39 μμ »
Συμφορουμίτη (και συνονόματε), με γεια - καλώς το δεχτηκες

Με αφορμή τα tracking numbers που φαίνονται στο φάκελο, προσπάθησα να καταλάβω τι γίνεται...
Ο αριθμός "εκ Γερμανίας" 968532584364 δουλευει στο DHL.de και το δεμα φεύγει από Γερμανία 10/4
Στο ελληνικό DHL.gr δεν δουλευει...!

Το δέμα στην Ελλάδα παίρνει και άλλον (χειρόγραφο!!! αριθμό) CL923006641DE και μετά εντοπίζεται στο site των ΕΛΤΑ http://212.205.82.71/trackandtrace/
(πουθενά αλλού όμως)
οπου φαίνεται να "φθάνει" Θεσσαλονικη 16/4 και παραδίδεται σήμερα 23/4 στην Χίο..!

Αυτά για να καταλάβουν οι αναμένοντες, μπας και βρούνε άκρη...!



Κλουζώ  :smt023 :) ;) ;D :D

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #313 στις: Απρίλιος 23, 2013, 02:04:59 μμ »
Thanks Panos

Οπότε, οσοι αναμένουν -> τα ΕΛΤΑ υπέυθυνα, τηλ. 8001182000 - δώστε το αρχικό Nr και ζητήστε το "αλλαγμένο" εντός Ελλάδας
Αν πέρασαν 5-7 μέρες (το δέμα στο FEUCHT Γερμανίας), το δεματάκι σας σίγουρα μπήκε Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #314 στις: Απρίλιος 23, 2013, 02:18:47 μμ »
φιλε καλοριζικο να το χαρεις με υγεια!κοιτα να το χαρεις γιατι ειναι πανεμορφο!!!

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #315 στις: Απρίλιος 23, 2013, 02:21:19 μμ »
Πήρα και στα ΕΛΤΑ και στη DHL, κανείς δεν ξέρει που είναι. Και οι δυο το βλέπουν στη Γερμανια όπως και εγώ από το tracking της DHL...
Τους σκυλόβρισα, αλλά δεν νιώθω καλύτερα.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #316 στις: Απρίλιος 23, 2013, 02:38:22 μμ »
Συμφορουμίτη (και συνονόματε), με γεια - καλώς το δεχτηκες

Με αφορμή τα tracking numbers που φαίνονται στο φάκελο, προσπάθησα να καταλάβω τι γίνεται...
Ο αριθμός "εκ Γερμανίας" 968532584364 δουλευει στο DHL.de και το δεμα φεύγει από Γερμανία 10/4
Στο ελληνικό DHL.gr δεν δουλευει...!

Το δέμα στην Ελλάδα παίρνει και άλλον (χειρόγραφο!!! αριθμό) CL923006641DE και μετά εντοπίζεται στο site των ΕΛΤΑ [url]http://212.205.82.71/trackandtrace/[/url]
(πουθενά αλλού όμως)
οπου φαίνεται να "φθάνει" Θεσσαλονικη 16/4 και παραδίδεται σήμερα 23/4 στην Χίο..!

Αυτά για να καταλάβουν οι αναμένοντες, μπας και βρούνε άκρη...!


Σωστά Αντώνη!!
Τα DHL Γερμανίας είναι τα ταχυδρομεία τους, όχι η courier! Είναι σύνηθες λάθος/μπέρδεμα. Την έχω πατήσει κανα δυο φορές μέχρι που κατάλαβα τι γίνεται! Γι'αυτό συνεργάζονται με τα ΕΛΤΑ
Συνήθως όμως αν πάρεις τα DHL (courier) εδώ, από το tracking no. (έχει λιγότερα ή περισσότερα ψηφία, δεν θυμάμαι), καταλαβαίνουν τι γίνεται και σε ενημερώνουν σχετικά.

Καλορίζικο και καλοφόρετο!!

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #317 στις: Απρίλιος 23, 2013, 02:39:51 μμ »
Πήρα και στα ΕΛΤΑ και στη DHL, κανείς δεν ξέρει που είναι. Και οι δυο το βλέπουν στη Γερμανια όπως και εγώ από το tracking της DHL...
Τους σκυλόβρισα, αλλά δεν νιώθω καλύτερα.

Μήπως βρίσκεται όντως στη Γερμανία ακόμα? Για κάποιο λογο που δεν μπορούμε να φανταστούμε?

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5548
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #318 στις: Απρίλιος 23, 2013, 02:43:20 μμ »
μολις επικοινωνησε μεσω email μαζι μου η DHL Ελλαδος, γιατι τους ειχα στειλει email και μου εδωσαν τον αριθμο αυτο 800 11 82000 ο οποιος ειναι των ΕΛΤΑ γιατι απ οτι μου ειπαν το εχει στειλει με απλο ταχυδρομειο της DHL απο Γερμανια ...μου εδωσαν καινουριο κωδικο γιατι μπηκε το δεμα Ελλαδα 16-04-13 και απο εκει και περα αναζητηται στο χαος της ελληνικης πραγματικοτητας...αφου με ρωτησαν την περιοχη που θα παραδοθει μου εδωσαν το τηλεφωνο διαλογης της περιοχης για να κανω εγω αναζητηση μιας και στο συστημα δεν τους δειχνει το που βρισκεται...οποτε αυριο παλι τηλεφωνα μπας και βγαλω καμια ακρη...τουλαχιστον εμαθα οτι ηρθε Ελλαδα..

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: Το ρολόι του φόρουμ
« Απάντηση #319 στις: Απρίλιος 23, 2013, 03:50:07 μμ »
Μήπως βρίσκεται όντως στη Γερμανία ακόμα? Για κάποιο λογο που δεν μπορούμε να φανταστούμε?

Λίγο απίθανο... αλλά όχι αδύνατο
koubilaihan,  210.9890020 - δέματα DHL - αυτοί, σου είπαν κάτι?
Όσα χρόνια λαμβάνω δέματα, με εξυπηρετούν...