Αποστολέας Θέμα: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ  (Αναγνώστηκε 130429 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #420 στις: Δεκέμβριος 16, 2012, 10:17:35 πμ »
Τώρα που τελείωσε η διαδικασία, μπορώ να εκφράσω τη γνώμη μου,ευχαριστώ για την πάσα Δημήτρη :)
Το 38 ήταν ένα όμορφο logo αλλά πιστεύω ότι το 4 είναι καταπληκτικό για το ρολόι.

Το ρολόι είναι homage με την πραγματική έννοια του όρου,
αποτίει φόρο τιμής σε ένα φοβερό ρολόι έχοντας αξιοπρεπέστατα χαρακτηριστικά
και το logo-παίγνιο προσδίδει στο χαρακτήρα του , χωρίς να έχει να ντραπεί για τίποτα.
Το ρολόι παραπέμπει σε πανεράι,χωρίς να είναι πανεράι, χωρίς να προσπαθεί να κοροιδέψει
αλλά διασκευάζοντας με πολύ έξυπνο τρόπο κάποια χαρακτηριστικά.
Κατά τη γνώμη μου με την προσθήκη του logo ολοκληρώνεται κατά τον καλύτερο δυνατό τρόπο
καταφέρνοντας να  έχει δικό του χαρακτήρα χωρίς να αλλοιώνει τον λόγο κατασκευής του.
Νικόλα,οφείλω να σε συγχαρώ για τη στάση που κράτησες τόσο καιρό,επιλέγοντας να μη μιλήσεις αλλά να περιμένεις να τελειώσει η διαδικασία της ψηφοφορίας.
Σεβαστή η άποψή σου καθώς και όλων αυτών που ψήφισαν το Νο 4.Εννοείται πως για να το ψηφίσουν όχι μόνο τους άρεσε, αλλά θεώρησαν ότι ταιριάζει γάντι και στο συγκεκριμένο ρολόϊ.Το λέω αυτό γιατί κι εμένα μου άρεσε πολύ το συγκεκριμένο logo αλλά θεώρησα ότι δεν έπρεπε να μπει στο Wakmann.

Να ξεκαθαρίσουμε ακόμα κάτι.Το ρολόϊ δεν παραπέμπει απλά σε Panerai.Είναι πιστό αντίγραφο ενός Panerai.
Επίσης δεν αποτίει φόρο τιμής πουθενά.Δηλαδή όταν ένα ρολόϊ είναι πιστό αντίγραφο κάποιου άλλου,αποτίει φόρο τιμής;Απο πότε;;;

Κατά την προσωπική μου άποψη λοιπόν,επιλέγοντας το συγκεκριμένο logo,το ρολόϊ και να κοροϊδέψει προσπαθεί,και δικό του χαρακτήρα δεν έχει.
Θέλεις να μου πεις δηλαδή ότι τα παπούτσια Abibas,δεν προσπαθούν να κοροϊδέψουν,έχουν δικό τους χαρακτήρα και αποτίουν φόρο τιμής στα Adidas;

Στο είπα στον καφέ της Παρασκευής,στο ξαναλέω και τώρα.
Αν στο πρώτο project που είχάμε ένα πιλοτικό ρολόϊ,φτιάχναμε ένα λογότυπο που ήταν σχεδόν ίδιο με αυτό της IWC,δε θα μας ταράζανε στην καρπαζιά;Γιατί λοιπόν το κάνουμε τώρα που πρόκειται για Panerai;

Υ.Γ. Το μετέφερα εδώ για να μη σου χαλάσω κι άλλο την αγγελία.



Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #421 στις: Δεκέμβριος 16, 2012, 11:32:32 πμ »


Παράθεση από: jim teo στις Σήμερα στις 11:17:35 πμ




>
Παράθεση
Στο είπα στον καφέ της Παρασκευής,στο ξαναλέω και τώρα.
Αν στο πρώτο project που είχάμε ένα πιλοτικό ρολόϊ,φτιάχναμε ένα λογότυπο που ήταν σχεδόν ίδιο με αυτό της IWC,δε θα μας ταράζανε στην καρπαζιά;Γιατί λοιπόν το κάνουμε τώρα που πρόκειται για Panerai;

Υ.Γ. Το μετέφερα εδώ για να μη σου χαλάσω κι άλλο την αγγελία.

Να γιατι πλεον δεν πιστευω στην δημοκρατια αλλα στην αριστοκρατια (οχι της Γλυφαδας  :D ,αλλα στην αρχαιοελληνικη σημασια του ορου)


WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος Stamos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #422 στις: Δεκέμβριος 16, 2012, 12:14:23 μμ »



Σόρυ για το οφ τόπικ αλλα παραλίγο να πνιγώ με τον καφέ!

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #423 στις: Δεκέμβριος 16, 2012, 01:32:45 μμ »
Δηλαδή όταν ένα ρολόϊ είναι πιστό αντίγραφο κάποιου άλλου,αποτίει φόρο τιμής;Απο πότε;;;


Οταν το κομματι θεωρειται ιστορικά σημαντικο, εχει καταργηθει και δεν βρισκεται ευκολα και αν ποτε βρεθει κοστιζει πολλά $$$($).
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #424 στις: Δεκέμβριος 16, 2012, 01:35:30 μμ »
Δλδ τα Abibas αποτίουν φόρο τιμής στα vintage Adidas??

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #425 στις: Δεκέμβριος 16, 2012, 01:39:46 μμ »
Παιδια νομιζω οτι το θεμα εχει πλεον εξαντληθει,αεναες κι ατερμονες συζητησεις για κατι που πηρε ηδη τον δρομο του,οποιος συμμετειχε το εκανε με πληρη συνειδηση και γνωση,ας σταματησει εδω η οποια αντιπαραθεση,δεν προαγει τπτ.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.