Αποστολέας Θέμα: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ  (Αναγνώστηκε 130381 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« στις: Νοέμβριος 30, 2012, 07:10:15 μμ »
Άσχετο αλλά δε θα ήταν ωραίο αντί για LOGO μπροστά να έχει κάποιο κείμενο σε maximum 2 γραμμές, με καλλιγραφικό font το οποίο να έχει κάποιο απόφθεγμα του στυλ "ότι και να μας κάνουν ξανασηκωνόμαστε..." -- σε καλύτερη διατύπωση βέβαια...

ιδέα απλά πετάω γιατί μου αρέσει πολύ το dial για να του βάλω logo...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 11:26:44 μμ »
ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ :

Εδω απλως θα κατατεθουν οι προτασεις για εκτυπωση στο καντραν (!)
Υπενθυμιζω οτι -συμφωνα με την απαντηση που λαβαμε απο την εταιρια- το πιθανοτερο ειναι οτι δε θα υπαρξει δυνατοτητα εγχαραξεων (λογοτυπου και λοιπων στοιχειων) στην πισω οψη του ρολογιου.

Κατοπιν το παρον νημα θα κλειδωθει και οι υποψηφιες προτασεις θα τεθουν σε ψηφοφορια σε νεο νημα που θα ανοιξει για το λογο αυτο.


Φιλικα,
Watch-Collector
(Eκ μερους της Ομαδας Συν/σμου)



τo m και το w απο το MyWatch βοηθανε πολυ στο σχεδιασμο ενος πρωτοτυπου. αλλα επειδη δεν εχω την ικανοτητα απλα να δειξω ενα δειγμα απο το νετ τι εννοω. ενα συνδυασμο των δυο αυτων σχεδον κατοπτρικων συμβολων.



« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2012, 11:51:38 πμ από Watch-Collector »
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 01:00:55 πμ »
Εγώ θα προτιμούσα το κατράν να μείνει ως έχει. Πιστεύω είναι υπέροχο σε όλη του την απλότητα. Αν πρέπει να μπει κάτι θα προτιμούσα μια μικρή ελληνική σημαία (αλά base panerai) όπως κι στο 1ο πρότζεκτ.
Μάριος

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 01:06:32 πμ »
Αν πρέπει να μπει κάτι θα προτιμούσα μια μικρή ελληνική σημαία (αλά base panerai) όπως κι στο 1ο πρότζεκτ.

Ωχ,αρχίσαμε!!!Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στην ερώτηση που έκανα εδώ για να ξέρω κι εγώ πώς θα κινηθώ;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2012, 01:14:26 πμ από jim teo »

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 01:15:29 πμ »
Ο Αρης το αναφερει καθαρα, με δημοκρατικες διαδικασιες θα λαβει χωρα ψηφοφορια κατα την οποια θα επιλεξουμε τι ειδους σχεδια και logos θα προστεθουν στο καντραν. Επειτα απο το αποτελεσμα της ψηφοφοριας, μας αρεσει δεν μας αρεσει, θα πρεπει να συμφωνησουμε με την πλειοψηφια και να προχωρησουμε το project.
Βy the way,συμφωνω απολυτα με τον Μαριο για την Ελληνικη σημαιουλα με βαση το πρωτο project.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 01:17:22 πμ »
 Παράθεση από: jim teo στις Σήμερα στις 02:06:32 πμ >
Παράθεση
Ωχ,αρχίσαμε!!!Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στην ερώτηση που έκανα
εδώ για να ξέρω κι εγώ πώς θα κινηθώ;
  Μητσακο πες μας τι σ αρεσει αγορινα μου κι ο γραφιστας θα το φτιαξει,αντε ριξε ιδεα. :D
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 01:26:44 πμ »
Μήτσο,για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω τί θα ήθελα.Ξέρω όμως τί δε θα ήθελα.Σίγουρα δε θα ήθελα την ελληνική σημαία γιατί η ελληνική σημαία απαιτεί χρώμα.
Χθες στο τραπέζι που ήμασταν όλοι μαζεμένοι,αυτό είπαμε."Προς Θεού μη μπει χρώμα σ'αυτό το καντράν.Θα ήταν ότι χειρότερο".Απο 'κει και πέρα,αν σκεφτώ κάτι σίγουρα θα το μοιραστώ μαζί σας.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 01:55:10 πμ »
ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ :

Εδω απλως θα κατατεθουν οι προτασεις για εκτυπωση στο καντραν (!)
Υπενθυμιζω οτι -συμφωνα με την απαντηση που λαβαμε απο την εταιρια- το πιθανοτερο ειναι οτι δε θα υπαρξει δυνατοτητα εγχαραξεων (λογοτυπου και λοιπων στοιχειων) στην πισω οψη του ρολογιου.

Κατοπιν το παρον νημα θα κλειδωθει και οι υποψηφιες προτασεις θα τεθουν σε ψηφοφορια σε νεο νημα που θα ανοιξει για το λογο αυτο.


Φιλικα,
Watch-Collector
(Eκ μερους της Ομαδας Συν/σμου)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2012, 11:50:17 πμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 02:15:09 πμ »
Η εκτυπωση στο καντραν θα γινει με χρηση μονον ενος χρωματος (!)

Αποσπασμα απο : http://www.mywatch.gr/index.php/topic,15664.0.html

Re: Σχετ: ABOUT THE WATCH PROJECT FOR OUR FORUM ''MyWatch.gr'' 
ΑΠΟ:TIMEKEEPER / Torsten Nagengast  ΠΡΟΣ:Aris  Το μήνυμα σημάνθηκε 11:48 μ.μ. Πέμπτη, 29 Νοεμβρίου 2012

Dear Aris,

yes but the logo will be only 1 color !!
And we need 20 EUR addition if with Logo ….

Fighting price ….


Viele Grüße / Best regards
Torsten Nagengast
Managing Director

www.timekeeper.de
info@timekeeper.de


Re: Σχετ: ABOUT THE WATCH PROJECT FOR OUR FORUM ''MyWatch.gr''
ΑΠΟ:TIMEKEEPER / Torsten Nagengast  ΠΡΟΣ:Aris  Το μήνυμα σημάνθηκε 11:58 μ.μ. Πέμπτη, 29 Νοεμβρίου 2012

Aris,
yes this is my offer …

Included are the engravings we have on the backside ( no changings )
And the TAP Printing of LOGO and Name on the dial…
Name and Logo as well as Number need to be close together, because I need to print it in one step …

This is the offer :
520 EUR incl the custom made printing on the dial in one color

Now is your turn
  :)

Viele Grüße / Best regards
Torsten Nagengast
Managing Director

www.timekeeper.de
info@timekeeper.de

Πως ειναι δυνατον να εκτυπωθει η ελληνικη σημαια η οποια απαιτει τη χρηση δυο χρωματων?!...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 02:24:31 πμ »
Τώρα νιώθω πολύ καλύτερα.
Δεν είχα κάτσει να διαβάσω σχολαστικά όλα όσα ανέφεραν στην απάντησή τους.
Ευχαριστώ που το επεσήμανες Άρη.Είμαι σίγουρος ότι μαζί με 'μένα ανακουφίστηκαν αρκετοί ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 02:28:59 πμ »
^Μου διέφυγε αυτή η παράμετρος, συγνώμη για την άτοπη εισήγηση Άρη.
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 04:23:34 πμ »
^Μου διέφυγε αυτή η παράμετρος, συγνώμη για την άτοπη εισήγηση Άρη.

Κανενα προβλημα Μαριε και εγω μετα το συνειδητοποιησα, οταν σκεφτηκα τα χρωματα της σημαιας μας!   :-k   ::)
Και οχι τιποτε αλλο, δεν προλαβα και το Χρηστο να τον ενημερωσω εστω με ενα π.μ. για το θεμα που ανοιξε...

Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 09:17:02 πμ »
Ισως κατι σαν αυτο, σε μονοχρωμια.

http://img442.imageshack.us/img442/376/84423860.png
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 09:39:51 πμ »
Απ' όσα logo είχαν προταθεί για το Steinhart,αυτό μου άρεσε κι εμένα περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 10:34:35 πμ »
Απ' όσα logo είχαν προταθεί για το Steinhart,αυτό μου άρεσε κι εμένα περισσότερο.

Kαι μενα το ιδιο,συμφωνω Δημητρη,απο οσα εχουν προταθει ειναι το καλυτερο!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 11:16:06 πμ »
Απ' όσα logo είχαν προταθεί για το Steinhart,αυτό μου άρεσε κι εμένα περισσότερο.
+1
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1002
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 11:18:10 πμ »
Η πρώτη και η τρίτη πρόταση του karteo είναι πολύ ενδιαφέρουσες

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 11:35:24 πμ »
Συγγνώμη για την παρέμβαση, γιατί εγώ δεν είμαι στην λίστα, αλλά:
Την στιγμή που το φόρουμ ΔΕΝ διαθέτει logo, γιατί να μην βάλετε εν είδει logo την ονομασία του φόρουμ στο καντράν, όπως κάναμε και στο προηγούμενο project; Στο κάτω-κάτω πρόκειται για ρολόι που γίνεται για λογαριασμό φόρουμ, συνεπώς το Mywatch.gr αποτελεί και την ταυτότητα και την διαφορετικότητα του ρολογιού. Μην δημιουργείτε logo με τα αρχικά, είναι μπέρδεμα και δεν παραπέμπει απευθείας στο φόρουμ.
Ακολουθείστε την λογική δημιουργίας του Zeno airplane diver που κάναμε... Το όνομα του φόρουμ στο καντράν (πολύ διακριτικά), για να φαίνεται με την μία ματιά η ταυτότητα/σκοπός/διαφορετικότητα του ρολογιού από τα ρολόγια παραγωγής, και βάλτε πίσω στο καπάκι τα προσωπικά στοιχεία και το s/n, που ταυτοποιεί το ρολόι με τον ιδιοκτήτη του, ει δυνατόν με την συνοδεία του αντίστοιχου πιστοποιητικού. Τι καλύτερο;
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 11:40:56 πμ »
Συγγνώμη για την παρέμβαση, γιατί εγώ δεν είμαι στην λίστα, αλλά:
Την στιγμή που το φόρουμ ΔΕΝ διαθέτει logo, γιατί να μην βάλετε εν είδει logo την ονομασία του φόρουμ στο καντράν, όπως κάναμε και στο προηγούμενο project; Στο κάτω-κάτω πρόκειται για ρολόι που γίνεται για λογαριασμό φόρουμ, συνεπώς το Mywatch.gr αποτελεί και την ταυτότητα και την διαφορετικότητα του ρολογιού. Μην δημιουργείτε logo με τα αρχικά, είναι μπέρδεμα και δεν παραπέμπει απευθείας στο φόρουμ.
Ακολουθείστε την λογική δημιουργίας του Zeno airplane diver που κάναμε... Το όνομα του φόρουμ στο καντράν (πολύ διακριτικά), για να φαίνεται με την μία ματιά η ταυτότητα/σκοπός/διαφορετικότητα του ρολογιού από τα ρολόγια παραγωγής, και βάλτε πίσω στο καπάκι τα προσωπικά στοιχεία και το s/n, που ταυτοποιεί το ρολόι με τον ιδιοκτήτη του, ει δυνατόν με την συνοδεία του αντίστοιχου πιστοποιητικού. Τι καλύτερο;


Είναι τέτοιο το ύφος του ρολογιού που σε προδιαθέτει για κάτι πολύ διακριτικό. Άσε που στο καντράν θα πρέπει με ωραίο τρόπο να μπει και η αρίθμηση η΄ και το όνομα (το θεωρώ υπερβολικό) μιας και στην πρόταση από την εταιρία δεν προβλέπεται χάραξη στο πίσω μέρος.

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 11:58:46 πμ »
Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη κάποιου επαγγελματία στο χώρο, γραφίστα, designer ... υπάρχει  κάποιος στο φόρουμ που να μπορεί/θέλει να ασχοληθεί?

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...