Αποστολέας Θέμα: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ  (Αναγνώστηκε 53378 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« στις: Νοέμβριος 07, 2012, 10:17:22 μμ »
Ο ενας λεει για Hamilton,o αλλος λεει για Vostok,ο αλλος λεει για Amphibia,ο αλλος λεει για Tissot visodate,ο αλλος λεει για ομαδικη αγορα και μετα και αγορα project,ο αλλος λεει για Wakmann,εγω λεω για Steinhart,
ENA ΑΛΑΛΟΥΜ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΓΙΝΕ,ΚΙ`ΟΛΟΙ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΤΡΕΛΟΙ.......TIΠΟΤΑ ΟΡΘΙΟ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ,ΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΕΣ`ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ
Δακης.

 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος mba01

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 10:44:14 μμ »
Είμαι ενεργό μέλος του φόρουμ εδώ και δυο μέρες και διαβάζοντας το συγκεκριμένο thread νομίζω ότι έχετε μπερδευτεί πάρα πολύ..
Είμαι πολύ καινούριος για να συμμετέχω σε ένα τέτοιο εγχείρημα, αλλά εάν ήμουν σε ανάλογη φάση θα κοίταζα να αποφύγω τους Ρώσους.. Την έχω πατήσει άσχημα στο παρελθόν.. Καλύτερα να περιμένω και να αποκτήσω την οικονομική δυνατότητα για κάτι καλύτερο και πιο prestigious..!
Υπάρχουν αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα κι αυτοί που όσο ζουν μαθαίνουν! Προτιμούμε τους δεύτερους!

Αποσυνδεδεμένος alexandrosF.

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 11:03:28 μμ »
Μην συγχαιουμε την Β με την ΒΕ. Η πρωτη ειναι ρωσικη, ιστορικοτατη, αλλα bankrupt
Η ΒΕ ειναι λιτουανικη, υπαρχει απο το 2004 και εχοντας προσωπικη εμπειρια απο ρολοι της μπορω να πω οτι τοσο ο ποιοτικος ελεγχος οσο και το σερβις του βηχου ειναι αψογα
Baume&Mercier classima, Eberhard 8jours, BALL trainmaster TMT,Longines Lindbergh, Zenith Sporto,Lorenz Ouragan,Ω Geneve,Tissot: PRS516 & 1944 & sideral, Philip Watch Sunray, Citizen:Challenge Timer(x2) & aqualand & auto, Vostok amphibia, VE-GAZ14, Junghans MEGA1, Casio DW-7100,TAC,Poljot 3133, Vetta

Αποσυνδεδεμένος mba01

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 11:24:43 πμ »
Απ' ότι διάβασα στους όρους συμμετοχής στο forum, και το επικροτώ, δεν πρέπει να κάνουμε συγκεκριμένες αναφορές..
Προσωπικά εγώ την πάτησα από τη συγκεκριμένη Λιθουανική μάρκα και την αντιμετώπιση που είχα από το service και από υπάλληλο του οποίου έχω συγκρατήσει το όνομά του δεν θα τη χαρακτήριζα επαγγελματική...
Αλλά τυχαίνουν αυτά.. Αυτά όσον αφορά τη σύγχυση! ;)
Υπάρχουν αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα κι αυτοί που όσο ζουν μαθαίνουν! Προτιμούμε τους δεύτερους!

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 12:33:59 μμ »
Απ' ότι διάβασα στους όρους συμμετοχής στο forum, και το επικροτώ, δεν πρέπει να κάνουμε συγκεκριμένες αναφορές..
Προσωπικά εγώ την πάτησα από τη συγκεκριμένη Λιθουανική μάρκα και την αντιμετώπιση που είχα από το service και από υπάλληλο του οποίου έχω συγκρατήσει το όνομά του δεν θα τη χαρακτήριζα επαγγελματική...
Αλλά τυχαίνουν αυτά.. Αυτά όσον αφορά τη σύγχυση! ;)

Επίσης όποιος ενδιαφέρεται να δει στο Ρώσικο WUS τα προβλήματα που βγάζουν τα Λιθουανικά. Ακόμα και η Poljot International (στην Γερμανία συναρμολόγηση) βγάζει πολλά προβλήματα!!!!!!
Μόνο τα παλιά κλασσικά Ρώσικα ήταν αυτό που λέμε "σκυλιά μαύρα". Βέβαια δεν είχαν το "λούσο' και την βιτρίνα των καινούργιων αλλά στα ρολόγια το fashion και η "μούρη" είναι το τελευταίο που με απασχολεί!
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 12:49:18 μμ »
Επίσης όποιος ενδιαφέρεται να δει στο Ρώσικο WUS τα προβλήματα που βγάζουν τα Λιθουανικά. Ακόμα και η Poljot International (στην Γερμανία συναρμολόγηση) βγάζει πολλά προβλήματα!!!!!!
Μόνο τα παλιά κλασσικά Ρώσικα ήταν αυτό που λέμε "σκυλιά μαύρα". Βέβαια δεν είχαν το "λούσο' και την βιτρίνα των καινούργιων αλλά στα ρολόγια το fashion και η "μούρη" είναι το τελευταίο που με απασχολεί!
Αν μπούμε σ'αυτή τη λογική Χαρίλαε,ζήτω που καήκαμε.Δε θα καταλήξουμε ποτέ σε κανένα ρολόϊ και δε θα υλοποιήσουμε ποτέ κανένα project.
Ακόμα και σε Omega να καταλήξουμε,άν θέλουμε να βρούμε κουσούρι,θα το βρούμε.Βάλε στο Google "defective Omega" να δεις πόσα θα σου βγάλει.
Αν πάλι δε σε πείθει το Google,να σου αναφέρω δυο χειροπιαστά παραδείγματα.
Πριν λίγες μέρες αγόρασα το PanEurop το οποίο αποδείχτηκε ελαττωματικό.
Πριν λίγο καιρό ο Nick78 πήρε στον κουμπάρο του δώρο ένα Hamilton,το οποίο επίσης αποδείχτηκε ελαττωματικό.Σκέψου,μέσα σε μια ομάδα 20 νοματαίων,δυο περιστατικά.
Άρα τόσο καιρό κακώς ασχολείστε με την αγορά ενός Hamilton.
Νομίζω ότι πρέπει να ξεκολλήσουμε λίγο το μυαλό μας απο αυτό το σκεπτικό.

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 12:56:19 μμ »
Εγώ πάλι θα συμφωνήσω 100% με τη λογική του Χαρίλαου.
Διότι τα Vostok Europe δεν είναι καθόλου Ρώσικα αλλά Λιθουανικά. Και επειδή η Λιθουανία ως χώρα έχει τόση ωρολογιακή ιστορία όση και η Λετονία ή η Τουρκία γι αυτό και μέχρι πρόσφατα έβαζαν στα ρολόγια τους μηχανισμούς αγορασμένους από την original ΒΟCΤΟΚ που φτιάχνει ρολόγια σκυλιά εδώ και 50 χρόνια. Δυστυχώς όμως η ΒΟCΤΟΚ σταμάτησε την παραγωγή και για αυτό η Vostok Europe βάζει πια κινέζικους μηχανισμούς στα όμορφα κατά τα άλλα ρολόγια της.
Με αυτή την λογική λοιπόν, και επειδή συμφωνώ να κάνουμε ένα φθηνό project, γιατί να μην πάμε κατεθείαν σε κινέζικη εταιρεία να μας έρθει και πιο φθηνά και inhouse?

Κ.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 01:07:59 μμ »
Απ' ότι διάβασα στους όρους συμμετοχής στο forum, και το επικροτώ, δεν πρέπει να κάνουμε συγκεκριμένες αναφορές..
Προσωπικά εγώ την πάτησα από τη συγκεκριμένη Λιθουανική μάρκα και την αντιμετώπιση που είχα από το service και από υπάλληλο του οποίου έχω συγκρατήσει το όνομά του δεν θα τη χαρακτήριζα επαγγελματική...
Αλλά τυχαίνουν αυτά.. Αυτά όσον αφορά τη σύγχυση! ;)

+1000

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 01:11:54 μμ »
Ορεξη απο τη διαχειριστικη ομαδα να αναλαβει ενα project απο την αρχη μεχρι το τελος, δεν υπαρχει.
Υπαρχει ορεξη για να βοηθησει στην επικοινωνια και σε καποιον συντονισμο.

Κατ'εμε, προτζεκτ μπορει να γινει μονο απο τη διαχειριστικη ομαδα που θα πει "παιδια οι επιλογες ειναι 1,2,3 μαζευουμε συμμετοχες,δαιλεγουμε,αγοραζουμε".
Αυτο ειναι πολυ δυσκολο, γιατι σχεδον κανεις δε νομιζω να παρει ρολοι που δεν του αρεσει πραγματικα και ετσι δε νομιζω πως θα υπαρξει ποτε συμφωνια και καταλληλες συμμετοχες για ολοκληρωση προτζεκτ.


Οσον αφορα την ομαδικη, νομιζω καλο ειναι να μπει μια καταληκτικη ημερομηνια και τελος.


Εγω θα συμμετεχω σε προτζεκτ η ομαδικη αγορα μονο για ρολοι που πραγματικα μου αρεσει και θα ξερω οτι θα το φορεσω, ειδικα αν η τιμη κινηθει στα επιπεδα που συζητουσαμε στην αρχη. Ρολογια για να κοιταζω εχω, δε θελω να δινω λεφτα να γεμιζω τα ραφια και τα ντουλαπια μου.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 01:12:48 μμ »
Δημητρη,
Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες!
Εαν θελετε να εχετε ησυχο το κεφαλι σας, μεινετε μακρια απο τα VOSTOK EUROPE!   :D

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 01:17:52 μμ »
Δεν καταλαβαίνω το νόημα αυτού του θέματος Χρήστο. ???
Τι μπορούμε να κάνουμε δηλδή, να απαγορεύσουμε στον καθένα να λέει τη γνώμη του;
Έχω την εντύπωση ότι ο καθένας καλοπροαίρετα προτείνει αυτό που θεωρεί ως κατάλληλο και μέσα από τη συζήτηση ελπίζουμε να βγει κάποιο συμπέρασμα.
Δεν θα είναι εύκολο, μέσω πληκτρολογίου τα πράγματα περιπλέκονται και οι πολλές διαφορετικές απόψεις δίνουν την εικόνα αλαλλούμ, αλλά αν είμαστε όλοι πρόθυμοι να συμβιβαστούμε λίγο ως προς τις απαιτήσεις μας θα βρεθεί η άκρη.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 01:23:50 μμ »
Αν και έχει πλάκα όλο αυτό το μπάχαλο, δε βλέπω να γίνεται κάτι αν δεν βρεθεί κάποιος να μας συντονίσει.

Κρίμα που κανένας mod δεν ενδιαφέρεται. Αυτή θα ήταν η λογική επιλογή. Έστω και έτσι, αν προσφερθεί κάποιος να το αναλάβει ίσως τα καταφέρουμε.

Δε θα με ξάφνιαζε αν κάποιος έριχνε την ιδέα για πρότζεκτ μπρελόκ σ' αυτό το σημείο. Και άλλος έβρισκε προσφορές. Και άλλοι δεκαπέντε δηλώνανε συμμετοχή. Και τελικά αγοράζαμε αναμνηστικές μπλούζες.

Μάριος

Μάριος

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 01:28:37 μμ »
O καθενας προτεινει ρε παιδια κατι που εχει στο μυαλο του να αγορασει καποια στιγμη.

Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 01:40:39 μμ »
Δημητρη,
Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες!
Εαν θελετε να εχετε ησυχο το κεφαλι σας, μεινετε μακρια απο τα VOSTOK EUROPE!   :D

Φιλικα,
Αρης

Άρη,για να το λες εσύ,σίγουρα κάτι παραπάνω θα ξέρεις.Δεν αμφισβητώ την εμπειρία σου.
Ωστόσο,δε θα πρέπει να είναι μοναδικό μας κριτήριο στην επιλογή ρολογιού,το τί έχουμε διαβάσει στο ιντερνετ και σε ξένα φόρουμ.Δεν αναφέρομαι φυσικά μόνο στα Vostok.
Έχεις ιδέα τί παράπονα ακούγονται για τη Steinhart;Σύμφωνα με αυτή τη λογική δε θα έπρεπε,όχι ρολόϊ να πάρουμε απ'αυτούς,αλλά ούτε στην ιστοσελίδα τους να μην ξαναμπούμε.
Παρ' όλα αυτά όμως είναι απο τις εταιρείες που ακόμα συζητάμε και καλά κάνουμε,αν θες τη γνώμη μου.

Άσχετα τώρα με το θέμα που έθιξε ο Άρης,θα ήθελα να μην ακυρώνουμε την προσπάθεια που κάνουν κάποιοι συμφορουμίτες,όποιοι κι αν είναι αυτοί.
Το λέω αυτό γιατί προχθές στο τραπέζι που μας ενημέρωσε ο Σταύρος για τις εξελίξεις με τα Vostok,όλοι δείξαμε ενθουσιασμό και μάλιστα κοιτούσαμε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον τα ρολόγια που του είχε στείλει ο κ.Βήχος.
Σήμερα ξαφνικά θυμηθήκαμε ότι δεν είναι καλά και ότι φορούν κινέζικες μηχανές.
Αν είναι να το πούμε στους Στράτο και Σταύρο για να μην πηγαινοέρχονται άδικα στα γραφεία του κ.Βήχουν και κάνουν τους καραγκιόζηδες.
Θα ήταν ωραίο δηλαδή τώρα να πει κάποιος στους Σπύρο/Βίκτωρα,μετά απ'όλο αυτό το τρέξιμο που έχουν κάνει,ότι τζάμπα παιδευόντουσαν γιατί τελικά τα Hamilton δεν είναι καλά ρολόγια;
Δικαιολογημένα θα μας πουν: "Καλά τώρα το θυμηθήκατε.Τόσο καιρό τί κάνατε;"

Δεν ξέρω,αλλά θεωρώ ότι κάποια πράγματα καλό είναι να τα σταματάμε εγκαίρως.


Αποσυνδεδεμένος mba01

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 01:53:18 μμ »
Επειδή είμαι καινούριος στο forum ελπίζω να μην δημιούργησα θέμα μοιραζόμενος την προσωπική μου εμπειρία από τη συγκεκριμένη Λιθουανική μάρκα..
Αν το έκανα ζητώ συγγνώμη.   :-\
Απλά το ανέφερα θεωρώντας ότι μπορούμε να λέμε ελεύθερα τις εμπειρίες μας και τις απόψεις μας..
Στο κάτω κάτω της γραφής δεν μας τα κάνουν δώρο τα ρολόγια όποια κι αν είναι αυτά αλλά τα πληρώνουμε... ???

Υπάρχουν αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα κι αυτοί που όσο ζουν μαθαίνουν! Προτιμούμε τους δεύτερους!

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 02:02:54 μμ »
Επειδή είμαι καινούριος στο forum ελπίζω να μην δημιούργησα θέμα μοιραζόμενος την προσωπική μου εμπειρία από τη συγκεκριμένη Λιθουανική μάρκα..
Αν το έκανα ζητώ συγγνώμη.   :-\
Απλά το ανέφερα θεωρώντας ότι μπορούμε να λέμε ελεύθερα τις εμπειρίες μας και τις απόψεις μας..
Στο κάτω κάτω της γραφής δεν μας τα κάνουν δώρο τα ρολόγια όποια κι αν είναι αυτά αλλά τα πληρώνουμε... ???
Ήσουν στο τραπέζι που κάναμε; Όχι.
Άρα δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη.

Αποσυνδεδεμένος sc520

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 02:20:47 μμ »
πιστεύω ότι έχουμε πλατιάσει και όλο αυτό δεν οδηγεί πουθενά....ο κάθε ένας λέει την άποψή του, τη γνώμη του και τη πρότασή του....κουβέντα να γίνεται δηλαδή....αλλά μέχρι εκεί.
Εγώ ξέρω ότι αυτοί που διευθύνουν ένα φόρουμ είναι αυτοί που οδηγούν- καθοδηγούν τα πάντα....πόσο μάλλον την ομαδική αγορά ή τη δημιουργία ενός πρότζεκτ που αφορά όλο το φόρουμ.
Ας δημιουργηθεί μια ομάδα εργασίας που αυτή θα τρέξει το στόχο που έχει τεθεί (ομαδική ή πρότζεκτ).
Αυτή η ομάδα θα είναι που θα υποβάλει τις τελικές προτάσεις για ψηφοφορία.
Αυτή και μόνο αυτή θα απαντά σε κάθε είδους ερωτήσεις -απορίες των μελών.
Αυτή και μόνο αυτή θα βάλει τα χρονοδιαγράματα που πρέπει όλοι μας να ακολουθούμε.
Μόνο έτσι θα υπάρχει αποτέλεσμα σωστά και γρήγορα.
Αυτή είναι η άποψη μου και εύχομαι πραγματικά να υλοποιηθεί κάθε στόχος που θέτει το φόρουμ....γιατι αυτό δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είμαστε μέλη σε ένα φόρουμ που αντικείμενο του είναι το ρολόι και η αγάπη μας σε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος sc520

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 02:30:23 μμ »
μα το ζητούμενο δεν είναι αν έχω δίλλημα  στο τι να διαλέξω....αλλά να σταματήσει το αλαλούμ και να προχωρήσει η διαδικασία υλοποίησης....

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: EXOYME MΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 02:38:06 μμ »
Για να σταματήσει το αλαλούμ, κάνε τον κόπο και γράψε σε τι από όλα θα συμμετείχες, ώστε να έχουμε κάποιο μπούσουλα.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.