Αποστολέας Θέμα: Κινηματογράφος  (Αναγνώστηκε 111619 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #60 στις: Μάρτιος 31, 2013, 02:22:32 πμ »
Τρομερή η Λάμψη και φυσικά ο Τζακ Νίκολσον μορφή ! Βίκτωρα υπέροχες και οι 2 ταινίες! ;D

Πλέον έχω την ίδια άποψη για την "Λάμψη" Κώστα...Η δεύτερη, το "Δωμάτιο 237" δεν ξέρω εάν κυκλοφόρησε ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #61 στις: Μάρτιος 31, 2013, 02:29:52 πμ »
Η Λαμψη εχει μεινει στην ιστορια για τα αναπαντητα ερωτηματα που αφηνει.  Γι'αυτο χαρακτηριζεται «στοιχειωμενη ταινια»...

Αυτό ξαναπέστο...Από ερωτήματα η ταινία σκίζει...Νομίζω ο συνδυασμός  Κιούμπρικ και το βιβλίο του Στεβεν Κινγκ σκοτώνει... Για να μην ξεκινήσω να ρωτάω τώρα τα απλά και τετριμένα από το ποιός π@#$%ς του άνοιξε την πόρτα της αποθήκης που τον κλείδωσε η γυναίκα του και άλλα πολλά  ;D ;D ;D μέχρι το ποιά ήταν εκείνη η Γουρουνόφατσα που έκανε γουρουνιες με έναν τύπο σε μια λίγο άκυρη στιγμή έντασης...

Αυτά για απόψε...Πάω να κοιμηθώ...ήσυχα ήσυχα χωρίς να σκέφτομαι το έργο και έχω εφιάλτες  ;D ;D ;D  .... Μμμμμμμμμαααααααααμμμμμμμαααααααακκκκκκκκκκκααααααααααα Μου  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #62 στις: Απρίλιος 01, 2013, 02:04:43 μμ »
Πλέον έχω την ίδια άποψη για την "Λάμψη" Κώστα...Η δεύτερη, το "Δωμάτιο 237" δεν ξέρω εάν κυκλοφόρησε ακόμα.
Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα αλλά σίγουρα θα'ναι υπέροχη!  ;)

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #63 στις: Απρίλιος 01, 2013, 05:21:13 μμ »
πριν λιγα βραδια ειχε η ΝΕΤ στις 12.30 τη νυχτα οι αθεοφοβοι, μια απο τις κορυφαιες ταινιες που εχω δει εδω και πανω απο 10 χρονια. δεν καταφερα να τη δω παλι λογω της ωρας και πρωινου ξυπνηματος την επομενη μερα αλλα τη συστηνω ανεπιφυλακτα. για μενα ειναι στο τοπ3 των τελευταιων 10 και βαλε ετων

http://www.imdb.com/title/tt1305806/


Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #64 στις: Απρίλιος 10, 2013, 07:02:26 μμ »
O Ολυμπος επεσε, το ειδα εχθες.
Ειναι πολυ καλη ταινια,την προτεινω ανετα.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #65 στις: Απρίλιος 10, 2013, 07:39:03 μμ »
πριν λιγα βραδια ειχε η ΝΕΤ στις 12.30 τη νυχτα οι αθεοφοβοι, μια απο τις κορυφαιες ταινιες που εχω δει εδω και πανω απο 10 χρονια. δεν καταφερα να τη δω παλι λογω της ωρας και πρωινου ξυπνηματος την επομενη μερα αλλα τη συστηνω ανεπιφυλακτα. για μενα ειναι στο τοπ3 των τελευταιων 10 και βαλε ετων

http://www.imdb.com/title/tt1305806/

Πολύ ωραία ταινία και η Villamil γυναικάρα.

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #66 στις: Απρίλιος 20, 2013, 09:59:09 μμ »
Η Λαμψη εχει μεινει στην ιστορια για τα αναπαντητα ερωτηματα που αφηνει.  Γι'αυτο χαρακτηριζεται «στοιχειωμενη ταινια»...


ποια ειναι αυτα?? μπορεις να μου πεις μερικά?

νομίζω ολα απαντιούνται αν εχεις προσέξει την ταινια!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #67 στις: Απρίλιος 20, 2013, 10:13:50 μμ »

ποια ειναι αυτα?? μπορεις να μου πεις μερικά?

νομίζω ολα απαντιούνται αν εχεις προσέξει την ταινια!

θα μπορουσε ολη ταινια να ειναι η ψευδαισθηση ενος ψυχοπαθολογικου ατομου. Το αγχος μαλιστα οτι κανεις κακο στην οικογενεια σου αποτελει συνηθισμενο συμπτωμα βαριας καταθλιψης.
Ολα αυτα μεχρι που η Ντυβαλ βλεπει δυο μασκαρεμενα φαντασματα να κανουν στοματικο ερωτα.

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #68 στις: Απρίλιος 20, 2013, 10:15:39 μμ »
θα μπορουσε ολη ταινια να ειναι η ψευδαισθηση ενος ψυχοπαθολογικου ατομου. Το αγχος μαλιστα οτι κανεις κακο στην οικογενεια σου αποτελει συνηθισμενο συμπτωμα βαριας καταθλιψης.
Ολα αυτα μεχρι που η Ντυβαλ βλεπει δυο μασκαρεμενα φαντασματα να κανουν στοματικο ερωτα.

δεν την προσεξες την ταινιουλα!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #69 στις: Απρίλιος 20, 2013, 10:29:29 μμ »
δεν την προσεξες την ταινιουλα!

Μπορει, κανεις δεν ειναι τελειος, αν και εχω διαβασει σχετικα..
Για πες να δουμε...

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #70 στις: Απρίλιος 20, 2013, 10:51:08 μμ »
Μπορει, κανεις δεν ειναι τελειος, αν και εχω διαβασει σχετικα..
Για πες να δουμε...

η ταινια ειναι μπερδεμενη απο τον κιουμπρικ.
αν δεις την καινουρια που ειναι πιο κοντα στο βιβλιο, ειναι πιο ξεκαθαρη.

παρολα αυτα, τον τζακ τον ελευθερώνει απο την αποθήκη ο σερβιτορος!

η γυναικα ειδε στην πραγματικοτιτα τα δυο αυτα ατομα που δεν ειναι φαντασματα.

απλα ο γουρουνις ειναι απο πάρτι μασκέ!!

η ολη ταινια σε ταξιδευει σε ενα υποτιθέμενο ταξίδι μπρος - πισω στο χρονο.
με διαφορετικό τελος καθε φορα.

εισαι, ειμαι, ησουν, θα εισαι!!!
αυτα!

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #71 στις: Απρίλιος 20, 2013, 11:55:28 μμ »
Δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω αν και την είδα πρόσφατα την ταινία...

Τι εννοείς πάει μπρός-πίσω...εντάξει συμφωνό πως κανει κάνει τέτοιες αναδρομές μπροσ πίσω αν και νομίζω ότι είναι όλα απλά στην φαντασία του Τζακ μέχρι και την τελευταία στιγμή....αφού όμως από την ώρα που έφτασε η οικογένεια στο ξενοδοχδείο είναι μόνη της....άρα ποιός σερβιτόρος άνοιξε την πόρτα στον Τζακ ??? Τι χάνω μέχρις εδώ??? Και αφού το ξενόδοχείο δεν έχει άλλους ένοικους μέσα εκείνη την περίοδο, εκτός απο τα φαντασματάκια των δυο κοριτσιών που βλέπει ο μικρός συν την άλλη την τυπισα στην μπανιέρα, οι δυο που κάνουν "γουρουνιες"  ;D ;D στο δωμάτιο που βρέθηκαν ???

Δεν ξέρω δεν καταλαβαίνω...μάλλον θα πάρω το βιβλίο  ;D ;D ή θα περιμένω να δώ το Δωμάτιο 237 ::) ::) ::)

η ταινια ειναι μπερδεμενη απο τον κιουμπρικ.
αν δεις την καινουρια που ειναι πιο κοντα στο βιβλιο, ειναι πιο ξεκαθαρη.

παρολα αυτα, τον τζακ τον ελευθερώνει απο την αποθήκη ο σερβιτορος!

η γυναικα ειδε στην πραγματικοτιτα τα δυο αυτα ατομα που δεν ειναι φαντασματα.

απλα ο γουρουνις ειναι απο πάρτι μασκέ!!

η ολη ταινια σε ταξιδευει σε ενα υποτιθέμενο ταξίδι μπρος - πισω στο χρονο.
με διαφορετικό τελος καθε φορα.

εισαι, ειμαι, ησουν, θα εισαι!!!
αυτα!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #72 στις: Απρίλιος 21, 2013, 12:17:34 πμ »
η ταινια ειναι μπερδεμενη απο τον κιουμπρικ.
αν δεις την καινουρια που ειναι πιο κοντα στο βιβλιο, ειναι πιο ξεκαθαρη.

παρολα αυτα, τον τζακ τον ελευθερώνει απο την αποθήκη ο σερβιτορος!

η γυναικα ειδε στην πραγματικοτιτα τα δυο αυτα ατομα που δεν ειναι φαντασματα.

απλα ο γουρουνις ειναι απο πάρτι μασκέ!!

η ολη ταινια σε ταξιδευει σε ενα υποτιθέμενο ταξίδι μπρος - πισω στο χρονο.
με διαφορετικό τελος καθε φορα.

εισαι, ειμαι, ησουν, θα εισαι!!!
αυτα!

Η ταινια του κιουμπρικ ειναι πολυ ανωτερη τουβιβλιου..
Το παρτι μασκε  ειναι φανταστικο, οι μονοι ενοικοι ειναι οι τρεις τους αλλα η Ντυβαλ αντιδρα ξεκαθαρα μολις βλεπει τους μασκαρεμενους, οι οποιοι σταματουν τη δουλεια τους καιτην κοιταζουν!
Με απογοητευσες, νομιζα προς στιγμην οτι οντως δεν ειχα προσεξει κατι στην ταινια αλλα μαλλον εννουσες πιο πολυ το βιβλιο και την τηλεταινια που ειναι ξεπατικοτουρα του..

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #73 στις: Απρίλιος 21, 2013, 12:53:19 πμ »
Δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω αν και την είδα πρόσφατα την ταινία...

Τι εννοείς πάει μπρός-πίσω...εντάξει συμφωνό πως κανει κάνει τέτοιες αναδρομές μπροσ πίσω αν και νομίζω ότι είναι όλα απλά στην φαντασία του Τζακ μέχρι και την τελευταία στιγμή....αφού όμως από την ώρα που έφτασε η οικογένεια στο ξενοδοχδείο είναι μόνη της....άρα ποιός σερβιτόρος άνοιξε την πόρτα στον Τζακ ??? Τι χάνω μέχρις εδώ??? Και αφού το ξενόδοχείο δεν έχει άλλους ένοικους μέσα εκείνη την περίοδο, εκτός απο τα φαντασματάκια των δυο κοριτσιών που βλέπει ο μικρός συν την άλλη την τυπισα στην μπανιέρα, οι δυο που κάνουν "γουρουνιες"  ;D ;D στο δωμάτιο που βρέθηκαν ???

Δεν ξέρω δεν καταλαβαίνω...μάλλον θα πάρω το βιβλίο  ;D ;D ή θα περιμένω να δώ το Δωμάτιο 237 ::) ::) ::)

δε το φανταζεται  ο τζακ.
το ξενοδοχείο ταξιδεύει χρονικα μπρος και πισω, ενω οι χαρακτήρες παραμένουν  στο ιδιο τωρινο περιβαλον.

ο σερβιτορος που λέρωσε τον τζακ και στην τουαλετα ειχανε μια συζήτηση (ξαναδες την σκηνη!), αν ειναι στη φαντασια του τζακ (που δεν ειναι) δε θα μπορουσε να ανοιξει την πορτα.
επισης ειναι ολοφανερο και το λεει και στο διαλογο τους στην αποθήκη, οτι θα του ανοιξει, αλλα αν παρεις ολα αυτα για φαντασια δεν βγαζεις ακρη!

το οτι δεν ειναι φαντασια αποδεικνύετε και με τις γουρουνιες. η γυναικα βλεπει τη σκηνη με το γουρουνι!
και ειναι η σκινη που ο τζακ εχει βγει απο την αποθηκη, δηλαδη σε εκεινο το σημείο το ξενοδοχείο γυρισε πισω στο χρονο.

μην μπερδεύεστε...... ο κιουμπρικ και ο κινγκ εχουν τεραστια φαντασια για να φτιαξουν απλα μια ταινια με φαντασματακια..

τρανό παράδειγμα η τελευταια φωτο με τον τζακ απο το 21'!!

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #74 στις: Απρίλιος 21, 2013, 02:05:08 πμ »
Αυτό να δείτε, καλό χιούμορ, περίεργοι διάλογοι, καλή υπόθεση, γρήγορο και καθόλου κουραστικό.

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/OOsd5d8IVoA" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/OOsd5d8IVoA" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #75 στις: Απρίλιος 21, 2013, 12:19:14 μμ »
δε το φανταζεται  ο τζακ.
το ξενοδοχείο ταξιδεύει χρονικα μπρος και πισω, ενω οι χαρακτήρες παραμένουν  στο ιδιο τωρινο περιβαλον.

ο σερβιτορος που λέρωσε τον τζακ και στην τουαλετα ειχανε μια συζήτηση (ξαναδες την σκηνη!), αν ειναι στη φαντασια του τζακ (που δεν ειναι) δε θα μπορουσε να ανοιξει την πορτα.
επισης ειναι ολοφανερο και το λεει και στο διαλογο τους στην αποθήκη, οτι θα του ανοιξει, αλλα αν παρεις ολα αυτα για φαντασια δεν βγαζεις ακρη!

το οτι δεν ειναι φαντασια αποδεικνύετε και με τις γουρουνιες. η γυναικα βλεπει τη σκηνη με το γουρουνι!
και ειναι η σκινη που ο τζακ εχει βγει απο την αποθηκη, δηλαδη σε εκεινο το σημείο το ξενοδοχείο γυρισε πισω στο χρονο.

μην μπερδεύεστε...... ο κιουμπρικ και ο κινγκ εχουν τεραστια φαντασια για να φτιαξουν απλα μια ταινια με φαντασματακια..

τρανό παράδειγμα η τελευταια φωτο με τον τζακ απο το 21'!!

Δεν μπερδευομαι, ολα αυτα ισχυουν στο βιβλιο αλλα ο Κιουμπρικ εχει περασει την ταινια σε αλλη διασταση...

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #76 στις: Απρίλιος 21, 2013, 01:42:02 μμ »
Για μένα η πιο τρομακτική σκηνή της Λάμψης! Χέζομαι πάνω μου όποτε την βλέπω! :P

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/JRnvalwBhy8" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/JRnvalwBhy8" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #77 στις: Απρίλιος 21, 2013, 02:08:25 μμ »
Δεν μπερδευομαι, ολα αυτα ισχυουν στο βιβλιο αλλα ο Κιουμπρικ εχει περασει την ταινια σε αλλη διασταση...


μπερδεύεσαι γιατι δεν εχω διαβασει το βιβλιο!

με αυτο τον τροπο εγω μπορω να βγαλω καποιο νόημα....


αυτο ακριβός που εχεις γραψει, σκέφτομαι οτι ειναι το νοημα της ταινια!

ταξίδι του ξενοδοχείου στο χωροχρόνο!


δειτε και το ρημεηκ, πολυ καλο επίσης!

το χαρτί στον πίνακα του ασυρματιστή γιατι αλλαζει χρώμα?!
η γραφομηχανή γιατι αλλαζει χρωμα και αυτη?!
τα χαρτια της γραφομηχανής γιατι αλλζουν χρωμα?
το δωματιο τους γιατι αλλαζει χρωμα?
τα σχεδια στα χαλια του ξενοδοχιου γιατι αλλαζουν παραστασεις?
το ξενοδοχιο γιατι ειναι εσωτερικα τοσο μεγαλο ενω απο εξω φαινεται τοσο μικρο?
το σχεδιο στο κεντρο του λαβύρινθου με τι μοιάζει?!!!
στην ταινια παιζει πολυ το νουμερο 11 (πχ το μπλουζακι του μικρου με το Απόλλων 11!!!)
γιατι στην ταινια πολλες φορες βλεπουμε 2 ιδια αντικείμενα? (πχ. τα δίδυμα κοριτσακια και οι κούπες στο γραφείο του διευθυντή)

εχει κανεις απαντήσεις για αυτα που ρωταω????

αν ναι ας μου πει, γιατι εχω να του κανω αλλες τοσες!!!!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #78 στις: Απρίλιος 21, 2013, 05:18:32 μμ »
Η νεοτερη ταινια δεν ειναι ριμέικ αλλα μια δευτερη διασκευη του βιβλιου.
Τις ταιν8ες του Κιουμπρικ τις εχω δει ολες και δεν ειναι απο τους αγαπημενους μου, η Λαμψη ομως ξεχωριζει για το λογο που εγραψαμερικα ποστ πιο πανω: αγγιζει το θεμα της οικογενειακης βιας και της καταθλιψης με τον πιο στοιχειωμενο τροπο..
Το ταξιδι στο χρονο που περιγραφεις ειναι τοσο φανταστικο οσο και τα φαντασματα και ολες οι λεπτομερειες που προσεξες δεν ειναι παρα το μοτιβο της βιας, οχι η ουσια. Προσεξε το ματι που γυαλιζει του Νικολσον απο τα πρωτα πλανα, οπως και την αστικη αφελεια της Ντυβαλ.. Τα φαντασματα εχουν ξυπνησει απο τους τιτλους αρχης...

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/TgCejsyS0t8" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/TgCejsyS0t8" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2013, 06:33:53 μμ από andrey_ »

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Κινηματογράφος
« Απάντηση #79 στις: Απρίλιος 21, 2013, 08:31:07 μμ »
Η νεοτερη ταινια δεν ειναι ριμέικ αλλα μια δευτερη διασκευη του βιβλιου.
Τις ταιν8ες του Κιουμπρικ τις εχω δει ολες και δεν ειναι απο τους αγαπημενους μου, η Λαμψη ομως ξεχωριζει για το λογο που εγραψαμερικα ποστ πιο πανω: αγγιζει το θεμα της οικογενειακης βιας και της καταθλιψης με τον πιο στοιχειωμενο τροπο..
Το ταξιδι στο χρονο που περιγραφεις ειναι τοσο φανταστικο οσο και τα φαντασματα και ολες οι λεπτομερειες που προσεξες δεν ειναι παρα το μοτιβο της βιας, οχι η ουσια. Προσεξε το ματι που γυαλιζει του Νικολσον απο τα πρωτα πλανα, οπως και την αστικη αφελεια της Ντυβαλ.. Τα φαντασματα εχουν ξυπνησει απο τους τιτλους αρχης...




σκοτεινά μυαλα και οι δυο τους!
υπεροχη ταινια, ισως αυτο να οφείλετε στο οτι τελικα αφήνει τον καθενα απ τους θεατες να δει τι δικη του αληθεια.

μακαρι να εβγαινε καθε μερα μια τετοια ταινια!!