Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4189221 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13940 στις: Απρίλιος 02, 2020, 09:08:41 πμ »
Συγνώμη πάντως μάλλον πρέπει να είμαι αδαής.........

Ως επιχειρηματίας (σε άλλο χώρο βέβαια, Υπηρεσίες πουλάω) μιλάω...... άραγε οι μισθοί των υπαλλήλων σε όλα τα ADs πως πληρώνονται; Με πωλήσεις από άλλες εταιρείες φαντάζομαι; Αν όχι πως επιβιώνουν τα καταστήματα αυτά; Αν ναι, για πόσο καιρό ένας AD θα κρατήσει το σήμα της Rolex;

Σας μιλάει άνθρωπος που έχει μόνο rolex..... όλο αυτό είναι μια ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΑ!!!!!

Συγνώμη για τις πιθανές ηλίθιες ερωτήσεις μου, μάλλον είμαι πολύ πίσω σαν επιχειρηματίας και δεν μπορώ να πιάσω το μέγεθος της επιχειρηματικότητας της Rolex και των αντιπροσώπων της.......
Νίκος

ROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEX

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13941 στις: Απρίλιος 02, 2020, 04:13:47 μμ »
Συγνώμη πάντως μάλλον πρέπει να είμαι αδαής.........

Ως επιχειρηματίας (σε άλλο χώρο βέβαια, Υπηρεσίες πουλάω) μιλάω...... άραγε οι μισθοί των υπαλλήλων σε όλα τα ADs πως πληρώνονται; Με πωλήσεις από άλλες εταιρείες φαντάζομαι; Αν όχι πως επιβιώνουν τα καταστήματα αυτά; Αν ναι, για πόσο καιρό ένας AD θα κρατήσει το σήμα της Rolex;

Σας μιλάει άνθρωπος που έχει μόνο rolex..... όλο αυτό είναι μια ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΑ!!!!!

Συγνώμη για τις πιθανές ηλίθιες ερωτήσεις μου, μάλλον είμαι πολύ πίσω σαν επιχειρηματίας και δεν μπορώ να πιάσω το μέγεθος της επιχειρηματικότητας της Rolex και των αντιπροσώπων της.......
Τι πράγμα είναι καραγκιοζια???

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13942 στις: Απρίλιος 02, 2020, 04:28:58 μμ »
Κατα την γνωμη μου καραγκιοζια ειναι οταν ενας πελατης σου επισκεπτεται για αγορα DJII

AD στο Κεντρο του Μοναχου
AD στο Κεντρο της Ζυριχης
AD στο Κεντρο του Πειραια και
AD στο Κεντρο της Αθηνας

Και να βρησκει Αδειες βιτρινες και ραφια..... εικονα διαλυσης δλδ.

Οταν δεν εχεις εμπορευμα η υπηρεσια να προσφερεις, τοτε ΔΕΝ υπαρχεις, αρα κλεινεις, αν δεν το κανεις δεν εισαι σοβαρος, αρα καραγκιοζης...... αν προσθεσω και το υφος καρδιναλιου των πωλητων πλησιαζω την περιγραφη;
Νίκος

ROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEX

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13943 στις: Απρίλιος 03, 2020, 04:12:18 μμ »
Κατα την γνωμη μου καραγκιοζια ειναι οταν ενας πελατης σου επισκεπτεται για αγορα DJII

AD στο Κεντρο του Μοναχου
AD στο Κεντρο της Ζυριχης
AD στο Κεντρο του Πειραια και
AD στο Κεντρο της Αθηνας

Και να βρησκει Αδειες βιτρινες και ραφια..... εικονα διαλυσης δλδ.

Οταν δεν εχεις εμπορευμα η υπηρεσια να προσφερεις, τοτε ΔΕΝ υπαρχεις, αρα κλεινεις, αν δεν το κανεις δεν εισαι σοβαρος, αρα καραγκιοζης...... αν προσθεσω και το υφος καρδιναλιου των πωλητων πλησιαζω την περιγραφη;
Άρα τώρα τα super markets  που δεν έχουν αντισηπτικο και μάσκες είναι καραγκιόζηδες ή δεν προλαβαινει η παραγωγη την ζήτηση??? J ' y pense !!

Στάλθηκε από το Redmi 8A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostantinos

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 781
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13944 στις: Απρίλιος 03, 2020, 05:47:24 μμ »
Θεωρώ αδιανόητο να θέλει να αγοράσει κάποιος ένα sub και να σου λένε σε 1 η 2 χρόνια....

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13945 στις: Απρίλιος 03, 2020, 06:16:19 μμ »
Ναι αν πουλουσαν μονο μασκες και αντισυπτικα και δεν ειχαν για μηνες αποθεμα, δεν θα ηταν λογικο να κλεισουν;

Και αν δεν εκλειναν και ο πελατης εμπαινε μεσα και ζηταγε μασκες η αντισυπτικο και ο πωλητης με υφος καρδιναλιου του ελεγε οτι δεν υπαρχουν ουτε για δειγμα, και οτι τα τελευταια κομμάτια τα αγορασε ο Πριγκιπας της μπιρμπιλοχωρας, και ισως ο ιδιοκτητης να εχει 1_2 κομματια στην προσωπικη του συλλογη....... τοτε εσυ με ολο το σεβασμο και χωρις ιχνος ειρωνείας, πως θα το χαρακτηριζες αυτο;

Εγω σαν επιχειρηματιας, κατα την προσωπικη μου αποψη το χαρακτηριζω ετσι, στην καλυτερη θεατρινισμο....

Σε παρακαλω μην το παρεις στραβα, αποψεις ανταλαζουμε.
Νίκος

ROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEX

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13946 στις: Απρίλιος 03, 2020, 06:26:34 μμ »
Υπάρχουν ακόμα λογικοί άνθρωποι που πάνε σε AD για να αγοράσουν Ρολεξ??

Προσωπικά μεγαλύτερη αξία έχει το φόρουμ πάρα ο οποιοσδήποτε AD.
Αυτο έμαθα τα τελευταία δέκα χρόνια.

Mywatch rules.

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13947 στις: Απρίλιος 03, 2020, 06:29:10 μμ »
Νικο, μαζι σου, εχεις δικιο..... ερχεσαι στα λογια μου λοιπον..... ποιος ο λογος υπαρξης AD τοτε;
Νίκος

ROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEX

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13948 στις: Απρίλιος 03, 2020, 06:43:24 μμ »
Ναι αν πουλουσαν μονο μασκες και αντισυπτικα και δεν ειχαν για μηνες αποθεμα, δεν θα ηταν λογικο να κλεισουν;

Και αν δεν εκλειναν και ο πελατης εμπαινε μεσα και ζηταγε μασκες η αντισυπτικο και ο πωλητης με υφος καρδιναλιου του ελεγε οτι δεν υπαρχουν ουτε για δειγμα, και οτι τα τελευταια κομμάτια τα αγορασε ο Πριγκιπας της μπιρμπιλοχωρας, και ισως ο ιδιοκτητης να εχει 1_2 κομματια στην προσωπικη του συλλογη....... τοτε εσυ με ολο το σεβασμο και χωρις ιχνος ειρωνείας, πως θα το χαρακτηριζες αυτο;

Εγω σαν επιχειρηματιας, κατα την προσωπικη μου αποψη το χαρακτηριζω ετσι, στην καλυτερη θεατρινισμο....

Σε παρακαλω μην το παρεις στραβα, αποψεις ανταλαζουμε.

Οι ADs στους οποίους αναφέρεσαι δεν πουλάνε άλλα ρολόγια?
Δεν έχουν άλλες μάρκες?
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13949 στις: Απρίλιος 03, 2020, 06:44:28 μμ »
Θεωρώ αδιανόητο να θέλει να αγοράσει κάποιος ένα sub και να σου λένε σε 1 η 2 χρόνια....

Αν είσαι πελάτης τους, θα σου πουν 2-3 μήνες.

Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13950 στις: Απρίλιος 03, 2020, 06:45:04 μμ »
Ο κάθε επαγγελματίας προσπαθεί να επιβιώσει στο πέρασμα των χρόνων.

Πριν από την κρίση του 2008 έβρισκες Ρολεξ στο κάθε μαγαζάκι της γειτονιάς. Όλοι πούλαγαν Ρολεξ.
Σιγά σιγά ήρθαν οι AD από το 2012 μέχρι το 2014 που έβγαλαν την Ρολεξ στον αφρό.

Έμπαινες μέσα και ένιωθες κάποιος. Κύρος αξία και ένα Ρολεξ στο χέρι σου.

Μετά σιγά σιγά άρχισε η αισχροκερδια. Το εύκολο χρήμα. Το φαινόμενο του προβάτου. Όλοι καπέλο μεγάλο η μικρό και έλεγες ευχαριστώ. Αφορολόγητα απώλεια φόρων και αίσθηση ανωτερότητας που εγώ βρήκα Κεραμική Daytona ενώ κάνεις άλλος δεν τα κατάφερε.

Δυστηχως ζούμε μια πρωτόγνωρη κατάσταση στην παγκοσμια οικονομία, κοινωνία, οικογένεια οπότε ας δούμε πως θα εξελιχθεί η σημερινή κατάσταση σε 1-2 χρόνια.
Σε 6 μήνες θα σε παίρνουν τηλέφωνο φίλε μου να περάσεις να πάρεις ένα Ρολεξ να βγει το ενοίκιο αλλά τότε δεν θα το παίρνεις. Διότι το Ρολεξ δεν θα ταΐζει τα παιδιά ούτε θα πληρώσει ενοίκιο.

Μακάρι να βγω λαθος. Θα είμαι πολύ χαρούμενος αν συνεχίσει η αισχροκερδια και δεν μπορέσω να αποκτήσω ποτέ ξανά Ρολεξ σε ρεταιλ.

Stayhome, staysafe, buy online from Rolex. Σύντομα πολύ σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13951 στις: Απρίλιος 03, 2020, 06:50:10 μμ »
Όποιος νιώθει θιγμένος από τη Rolex, ας πάρει κάτι άλλο.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένουν κάποιοι που θεωρούν πως η Rolex με τη στρατηγική πωλήσεων της τους "φτύνει".
Υπάρχουν πολλές μάρκες που κάνουν εξίσου καλά ή και καλύτερα ρολόγια.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13952 στις: Απρίλιος 03, 2020, 06:52:23 μμ »
Αγαπητε αν αναφερεσαι σε εμενα, μαλλον δεν με καταλαβες.... δεν μου αρεσει να επαναλμβανομαι, διαβασε παραπανω. Αν δεν αναφερεσαι σε εμενα, ξεκαθαρισε την θεση σου
Νίκος

ROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEX

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13953 στις: Απρίλιος 03, 2020, 06:57:19 μμ »
Αγαπητε αν αναφερεσαι σε εμενα, μαλλον δεν με καταλαβες.... δεν μου αρεσει να επαναλμβανομαι, διαβασε παραπανω. Αν δεν αναφερεσαι σε εμενα, ξεκαθαρισε την θεση σου

Νίκο όταν αναφέρομαι σε κάποιον το κάνω είτε με παράθεση, όπως έκανα παραπάνω, ή με απευθείας αναφορά του ονόματος του. ;)
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13954 στις: Απρίλιος 03, 2020, 07:01:10 μμ »
Ευχαριστω
Νίκος

ROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEX

Αποσυνδεδεμένος afinis2004

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13955 στις: Απρίλιος 07, 2020, 09:53:30 μμ »
https://usa.watchpro.com/rolex-and-tudor-postpone-launch-of-2020-watches-indefinitely/

Πάει, δεν θα δουμε καινουργια χρώματα στα bezel για το πρώτο εξάμηνο τουλάχιστον. Αν ακολουθήσει και την Patek βλεπω το anniversary submariner ''Green lantern'' με παραλληλη καταργηση του Hulk (να θυμάστε το διαβάσατέ πρώτοι εδώ) να μας καθυστερει κανα χρόνο

P.s Ωραίο το 126610LB...οταν έρθει, αν έρθει και αν βρεθεί πουθενα

sawmill buffet price
Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα δεν κάνουν τίποτα άλλο απ΄το να εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε... (Tag Heuer Monaco gulf,IWC Portuguese chrono, Tudor Pelagos LHD, Rolex 116610lv,JLC polaris, Zenith chronomaster sport, rolex explorer II 226570)

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13956 στις: Απρίλιος 08, 2020, 10:10:59 πμ »
Καλημέρα!

Το εικονιζόμενο ρολόι είναι σίγουρο ότι θα βγει στην παραγωγή; Ρωτάω επειδή αναφέρεις και ref.
Επίσης αν ισχύει, θα είναι λευκοχρυσο η ατσάλι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13957 στις: Απρίλιος 08, 2020, 11:37:31 πμ »
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13958 στις: Απρίλιος 08, 2020, 01:30:43 μμ »
Καλημέρα!

Το εικονιζόμενο ρολόι είναι σίγουρο ότι θα βγει στην παραγωγή; Ρωτάω επειδή αναφέρεις και ref.
Επίσης αν ισχύει, θα είναι λευκοχρυσο η ατσάλι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Τίποτα δεν είναι σίγουρο μέχρι να τα δούμε αναρτημένα στο site της Rolex.. αν βγει νέο Sub ίσως είναι στην αρχή λευκόχρυσο, ή χρυσό τέλος πάντων, ώστε να πουλήσουν την πρώτη χρόνια αρκετά σε precious metals. Αν οι αλλαγές είναι μικρές (3235 μηχανή, τριμαρισμενα lugs) ίσως βγει πάλι σε μαύρο μαζί με κάτι νέο και καταργηθεί κάποιο άλλο.. εικασίες μόνο καθώς ποτέ δεν ξέρουμε



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13959 στις: Απρίλιος 08, 2020, 01:40:05 μμ »
Τίποτα δεν είναι σίγουρο μέχρι να τα δούμε αναρτημένα στο site της Rolex.. αν βγει νέο Sub ίσως είναι στην αρχή λευκόχρυσο, ή χρυσό τέλος πάντων, ώστε να πουλήσουν την πρώτη χρόνια αρκετά σε precious metals. Αν οι αλλαγές είναι μικρές (3235 μηχανή, τριμαρισμενα lugs) ίσως βγει πάλι σε μαύρο μαζί με κάτι νέο και καταργηθεί κάποιο άλλο.. εικασίες μόνο καθώς ποτέ δεν ξέρουμε



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ναι σαφέστατα! Τη γνωρίζω άλλωστε την πολιτική της εταιρίας σε αυτό το θέμα! Απλά επειδή ο φίλος παραπάνω ανέφερε reference number φαντάστηκα οτι ισως κατι έχει βγει προς τα έξω επίσημα ή κάτι που διέφυγε της προσοχής μου...
Γιωργος