Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4189196 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1300 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 12:43:16 μμ »
Πες τα ρε φιλε

ROLEX = Σκυλια

Νο.1 για παντα
aφού γουστάρεις θα το γράψω kai  σε όποιον αρέσει..........................
ROLEXARES & PATEKARES!  άντε και κανά royal oak kai paneri  για εμάς τους "κολληημένους"  8)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1301 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 12:46:49 μμ »
Νο.1 για παντα

Αγοράκι, πώς σε λένε; Τι τάξη πας;
Εμένα με λένε Θωμά. Θες να γίνουμε φίλοι;  ;D

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1302 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 12:47:34 μμ »
Φίλε georges, απομόνωσε καλύτερα το κομμάτι στο οποίο θες να εστιάσεις, γιατί είναι μάλλον αδύνατο να διαβάσουμε ολόκληρο κατεβατό.

Έκανα bold κάποια σημεία που δείχνουν οτι ακόμα και απλά πράγματα που εμείς τα θεωρούμε αυτονόητα, αναγράφονται με σκοπό να προστατέψουν τον κάτοχο!!!

Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1048
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1303 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 12:47:51 μμ »
aφού γουστάρεις θα το γράψω kai  σε όποιον αρέσει..........................
ROLEXARES & PATEKARES!  άντε και κανά royal oak kai paneri  για εμάς τους "κολληημένους"  8)




μια απο τα ιδια και απο μενα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1304 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 12:52:15 μμ »
aφού γουστάρεις θα το γράψω kai  σε όποιον αρέσει..........................
ROLEXARES & PATEKARES!  άντε και κανά royal oak kai paneri  για εμάς τους "κολληημένους"  8)

Konakis είπα και σε προηγούμενο ποστ, οτι δεν κατηγορώ την Rolex. Εκανα μια συγκεκριμμένη ερώτηση, για την οποία δεν εχω λάβει ακόμα απάντηση, και το θέμα πήρε μια άλλη πορεία, η οποία κατέληξε στο αν υπάρχει ΠΛΗΡΗΣ ενημέρωση, για ένα προϊόν (κεραμική στεφάνη).

Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος Velitsko

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1305 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 01:56:33 μμ »
Αγοράκι, πώς σε λένε; Τι τάξη πας;
Εμένα με λένε Θωμά. Θες να γίνουμε φίλοι;  ;D

Τελειωσα το σχολειο εδω και αρκετα χρονια

Εσυ ακομα σχολειο πας απο οτι μου φαινεται  ;D

Οχι δεν θελω να γινουμε φιλοι προτιμω ατομα της ηλικιας μου

Αντε τραβα να πιεις και το γαλατακι σου γιατι περασε και η ωρα  :D

Αποσυνδεδεμένος Velitsko

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1306 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 01:57:40 μμ »
aφού γουστάρεις θα το γράψω kai  σε όποιον αρέσει..........................
ROLEXARES & PATEKARES!  άντε και κανά royal oak kai paneri  για εμάς τους "κολληημένους"  8)

Rolex και τα μυαλα στα mixer  :supz:


Στις πωλησεις εiμαστε Νο.1 στις πατεντες ειμαστε Νο.1 στις προτιμησεις ειμαστε Νο.1 και στην προσοχη ολων ειμαστε Νο.1 οταν κατι παει στραβα επειδη κοιτανε πως να να μας κακοχαρακτηρισουν χαχαχα

Η επιτυχια καθεται στο λαιμο καποιων ανθρωπων  :D

Δεν ειδα ποτε τοση αναλυση για τα κεραμικα της Rado, IWC , Hublot

Aλλα οταν κατι παει στραβα με ενα κεραμικο Rolex αρχιζει το γνωστο θεμα μα καλα γιατι δεν το γραφουν τα βιβλιαρακια, οχι δεν ειναι καλα τα κεραμικα ρολογια, η ρολεξ μας κλεβει κτλ.

Λες και οι αλλες εταιρειες που χρησιμοποιουν εδω και χρονια κεραμικα υλικα γραφουν συγκεκριμενα στα βιβλιαρακια τα τεστ αντοχης και ποσο αντεχει το κεραμικο υλικο που εχουν πανω και σας προκαλω να δειτε τα βιβλιαρακια απο συγκεκριμενα μοντελα αλλων εταιρειων  ;D

Τα Rolex ειτε σας αρεσει ειτε οχι θεμελιωσαν το αυτοματο ρολοι για αυτο και δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα.  ;)

Rolexοσκυλα του κοσμου ενωθειτε  ;D

Βαζουμε και κανα πατεκ στην λιστα  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:13:43 μμ από Velitsko »

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1307 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:09:44 μμ »
Konakis είπα και σε προηγούμενο ποστ, οτι δεν κατηγορώ την Rolex. Εκανα μια συγκεκριμμένη ερώτηση, για την οποία δεν εχω λάβει ακόμα απάντηση, και το θέμα πήρε μια άλλη πορεία, η οποία κατέληξε στο αν υπάρχει ΠΛΗΡΗΣ ενημέρωση, για ένα προϊόν (κεραμική στεφάνη).

Φιλικά Γιώργος
σε ποιο σημειο γιωργο ?

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1308 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:14:37 μμ »
Νομίζω πως είναι περισσότερο η άγνοια του κόσμου για το υλικό σε συνδυασμό με τις προσδοκίες που καλλιεργούνται από τις διαφημήσεις, καταστήματα κλπ. Το ζαφείρι επειδή είναι είδος "τζαμιού" κι έτσι είναι οικείο στους καταναλωτές, όλοι αναμένουν να έχει ευαισθησία στα χτυπήματα. Κανείς δε θα παραπονεθεί γιατί του έσπασε όταν το χτύπησε. Αντιθέτως το κεραμικό λίγοι το γνωρίζουν. Όταν σου λένε πως είναι αχάρακτο, αναλείωτο, κλπ. έχεις την εντύπωση πως δε σπάει, κάνει παπάδες και πως είναι αθάνατο. Γι' αυτό και εγείρονται αυτά τα "ανούσια" παράπονα.

Φιλικά
Δημήτρης


και ετσι σηκωνει πολυ ψηλα τον πηχη λες?η στεφανη superman?πολυ σωστος!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1309 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:16:22 μμ »
Velitsko εισαι μετοχος?τετοια πορωση μονο αν βγαζεις $$$$$$$$ απο την εταιρια!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1310 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:17:15 μμ »
σε ποιο σημειο γιωργο ?

απάντηση 1275 σήμερα

Διαφορετικά σκέφτομαι, και για αυτό δεν κατηγόρησα την Rolex, απλά έκανα μια ερώτηση για κάποιες προδιαγραφές.
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1311 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:22:52 μμ »
Rolex και τα μυαλα στα mixer  :supz:


Στις πωλησεις εiμαστε Νο.1 στις πατεντες ειμαστε Νο.1 στις προτιμησεις ειμαστε Νο.1 και στην προσοχη ολων ειμαστε Νο.1 οταν κατι παει στραβα επειδη κοιτανε πως να να μας κακοχαρακτηρισουν χαχαχα

Η επιτυχια καθεται στο λαιμο καποιων ανθρωπων  :D

Δεν ειδα ποτε τοση αναλυση για τα κεραμικα της Rado, IWC , Hublot

Aλλα οταν κατι παει στραβα με ενα κεραμικο Rolex αρχιζει το γνωστο θεμα μα καλα γιατι δεν το γραφουν τα βιβλιαρακια, οχι δεν ειναι καλα τα κεραμικα ρολογια, η ρολεξ μας κλεβει κτλ.

Λες και οι αλλες εταιρειες που χρησιμοποιουν εδω και χρονια κεραμικα υλικα γραφουν συγκεκριμενα στα βιβλιαρακια τα τεστ αντοχης και ποσο αντεχει το κεραμικο υλικο που εχουν πανω και σας προκαλω να δειτε τα βιβλιαρακια απο συγκεκριμενα μοντελα αλλων εταιρειων  ;D

Τα Rolex ειτε σας αρεσει ειτε οχι θεμελιωσαν το αυτοματο ρολοι για αυτο και δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα.  ;)

Rolexοσκυλα του κοσμου ενωθειτε  ;D

Βαζουμε και κανα πατεκ στην λιστα  8)

Πάλι είσαι λάθος!!!!

Με κάνεις να επαναλαμβάνομαι και καταντάει βαρετό!!! δεν ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑ την Rolex, ούτε μείωσα την αξία της σαν εταιρεία!!!  Έκανα μια πολύ συγκεκριμμένη ερώτηση, στην οποία δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση. Όσο για τα βιβλιαράκια κλπ, αφού εκεί έχει φτάσει το θέμα, η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ άποψη είναι οτι, ΝΑΙ, θα έπρεπε να αναφέρει κάτι για το αρνητικό της κεραμικής στεφάνης.
 Είπαμε να συμπαθούμε μια εταιρεία, αλλά όχι να επικροτούμε και ΠΙΘΑΝΑ λάθη της.

Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1312 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:24:11 μμ »
απάντηση 1275 σήμερα

Διαφορετικά σκέφτομαι, και για αυτό δεν κατηγόρησα την Rolex, απλά έκανα μια ερώτηση για κάποιες προδιαγραφές.


εχει πολλα θετικα αλλα και ενα αρνητικο,οταν ξεπερασει το οριο δεν λυγιζει σαν το ατσαλι απλα σπαει!

το ιδιο ισχυει για το silicium αμα ξεπερασει το οριο του απλα σπαει.οπως εγραψα και σε αλλο ποστ αξιολογω αρνητικα και θετικα και εφοσον με καλυπτει κανω την αγορα η οχι .οσο και να  μιλαμε για την κεραμικη στεφανη δεν θα αλλαξει κατι για την αντοχη της στις  κρουσεις

Αποσυνδεδεμένος Velitsko

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1313 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:28:20 μμ »
Velitsko εισαι μετοχος?τετοια πορωση μονο αν βγαζεις $$$$$$$$ απο την εταιρια!!! ;D

Το ειχα πει και στο παρελθον ειμαι ρολεξικος μεχρι το κοκκαλο  :D

Εγω φταιω που τα ρολεξ ειναι ρολογαρες ?

Εχουν τα παντα αξια μεταπωλησης, αναγνωρισιμοτητα, ιστορια ( η εταιρεια που θεμελιωσε τον ορισμο ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΡΟΛΟΙ), αξιοπιστια ασυναγωνιστη, σερβις σχεδον τσαμπα σε σχεση με αλλες μαρκες, design που ειναι timeless, τα καλυτερα υλικα που υπαρχουν, ανταλλακτικα παντα διαθεσιμα, παντα θα βρεθει καποιος να το αγορασει αν χρειαστεις γρηγορο μετρητο, τιμες εξαιρετικα προσιτες και λογικες για αυτο που σου προσφερουν σαν συνολο ( που ειναι οσα ανεφερα ), και παντα Νο.1 στις προτιμησεις των haters  ;D επειδη εδω που τα λεμε τετοια επιτυχια ειναι αξιοζηλευτη και ακομα θα συνεχισει να γραφει ιστορια

Δηλαδη απορω τι αλλο μπορει να θελει καποιος αλλος απο ενα ρολοι και απορω αν υπαρχει μαρκα αλλη στον ΠΛΑΝΗΤΗ που να εχει ολα αυτα τα χαρακτηριστικα που ανεφερα σε τετοιο βαθμο οπως η Rolex

Μου αρεσουν και αλλες εταιρειες αλλα στο αιμα μου κυλαει rolexitida  :D

No.1 σε λεω ( οπως λεμε στην σαλονικα )  :D


Αποσυνδεδεμένος Velitsko

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1314 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:33:25 μμ »
Πάλι είσαι λάθος!!!!

Με κάνεις να επαναλαμβάνομαι και καταντάει βαρετό!!! δεν ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑ την Rolex, ούτε μείωσα την αξία της σαν εταιρεία!!!  Έκανα μια πολύ συγκεκριμμένη ερώτηση, στην οποία δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση. Όσο για τα βιβλιαράκια κλπ, αφού εκεί έχει φτάσει το θέμα, η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ άποψη είναι οτι, ΝΑΙ, θα έπρεπε να αναφέρει κάτι για το αρνητικό της κεραμικής στεφάνης.
 Είπαμε να συμπαθούμε μια εταιρεία, αλλά όχι να επικροτούμε και ΠΙΘΑΝΑ λάθη της.

Φιλικά Γιώργος

Ισως ειμαι και λαθος ανθρωπος ειμαι και μιλαμε μεσα απο pc  ;)

Αγαπητε μου φιλε Γιωργο απαντηση δεν θα λαβεις γιατι δεν ξερουμε τι εχει να πει η εταιρεια και γιατι δεν ειμαστε ειδικοι στην κεραμικη τεχνολογια

Εμενα προσωπικα ειτε το αναφερει ειτε οχι το βιβλιαρακι δεν με νοιαζει και πολυ να σου πω την αληθεια. Αλλα για την περιεργεια του καταναλωτη ας το εβαζε μονο και μονο για να μαθει ο καταναλωτης τι αντεχει το ρολοι για να παρουμε και εκει την ΠΡΩΤΙΑ σαν εταιρεια  :D

Και στην τελικη δεν γνωριζουμε αν οντως τα κεραμικα που εσπασαν οφειλονται σε κατασκευαστικο λαθος γιατι υπαρχει και το ενδεχομενο να ηταν ελαττωματικα

Οποτε παλι στις υποθεσεις γυρναμε  :)


Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1315 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:33:52 μμ »
μαλιστα

Αποσυνδεδεμένος Velitsko

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1316 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:35:27 μμ »

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1317 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:41:38 μμ »
Μετά το τελευταίο ποστ του Velitsko, κάποιος πρέπρι να φτιάξει κασκόλ με την λέξη Rolex. Πως είναι του Ολυμπιακού κλπ;

Εγώ θα πω κάτι άλλο. Βλέπεις στο Σαλόνι Αυτοκινήτου της Γενεύης ένα υπέροχο concept car. 1000 ίπποι, 540 τελική. Τέλεια. Τα προβλήματά του ποτέ δεν θα τα μάθουμε. Στο Auto journal διάβασα οτι από τις τρεις Bugatti Veyron που δοκίμασαν, οι δύο είχαν πρόβλημα στα ηλεκτρονικά τους.

Η Rolex δεν είναι concept watch. Σε πόσα χέρια θα πάει ένα GMT, συγκριτικά με το οποιοδήποτε μοντέλο άλλης εταιρείας; Η γκρίνια πολλαπλασιάζεται. Να μην πω ονόματα, ξέρετε πόσα ρολόγια που μας ξετρέλαναν, δεν δούλεψαν ποτέ; Μόνο που η τιμή των 400.000 ευρώ δεν βοήθησε στο να το μάθουμε.

Φιλικά

Κωστής
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1318 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:46:00 μμ »
rolexares..............forever reeeeee  :D
kai πάλι αναφέρω κύριοι.....
rolexares forever............reeeeeeeeeeeeee
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1319 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 02:47:42 μμ »
Ισως ειμαι και λαθος ανθρωπος ειμαι και μιλαμε μεσα απο pc  ;)

Αγαπητε μου φιλε Γιωργο απαντηση δεν θα λαβεις γιατι δεν ξερουμε τι εχει να πει η εταιρεια και γιατι δεν ειμαστε ειδικοι στην κεραμικη τεχνολογια

Εμενα προσωπικα ειτε το αναφερει ειτε οχι το βιβλιαρακι δεν με νοιαζει και πολυ να σου πω την αληθεια. Αλλα για την περιεργεια του καταναλωτη ας το εβαζε μονο και μονο για να μαθει ο καταναλωτης τι αντεχει το ρολοι για να παρουμε και εκει την ΠΡΩΤΙΑ σαν εταιρεια  :D

Και στην τελικη δεν γνωριζουμε αν οντως τα κεραμικα που εσπασαν οφειλονται σε κατασκευαστικο λαθος γιατι υπαρχει και το ενδεχομενο να ηταν ελαττωματικα

Οποτε παλι στις υποθεσεις γυρναμε  :)


Για το τελευταίο μέρος του ποστ πάλι σε έχω προλάβει  ;D   απάντηση 1263

μπορεί στο συγκεκριμμένο να ήταν αστοχία υλικού, μπορεί ο χρήστης να λέει ψέμματα, μπορεί....χίλια δύο. Γι'αυτό ρώτησα αν ξέρει κανείς να μας πει αν σε αυτά τα ρολεξ ισχύει το DIN που έχει ο george_ στην υπογραφή του Wink

Δεν είπα οτι είσαι ειδικός στην κεραμική τεχνολογία, μια απλή ερώτηση έκανα ;) (άρε george_ τι κάνεις με τις υπογραφές σου :D :D :D :D)

Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών