Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4162817 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9380 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 10:03:07 πμ »
Με εξαίρεση τη tt κεραμική Daytona τα άλλα μάλλον θα τα απεκλεια...

Κι αυτο;


Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9381 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 10:06:28 πμ »
Το άρθρο αναφέρεται αν κατάλαβα καλά σε υποθέσεις και όχι επιβεβαιωμένα νέα μοντέλα από την Ρολεξ.


Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9382 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 10:10:38 πμ »
Κι αυτο;


Βίκτωρα τροποποίησα το προηγουμενο μου ποστ και ανέφερα τι πιστευω για το coke. :)

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9383 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 10:12:36 πμ »



Dec. 2016:


"After arriving there (ενν. RSC) for what I thought to be a simple 2 hour bezel insert swap, I was given an estimate sheet that totaled over $2,600. Why you might ask? I was told that the need to remove the bezel to try to put in the inset why b requires a pressure test as standard operation. Because there is a mark on the crown that they showed me, they want to replace it and do a full service. This is strange because the crown screws down fine and all functions operate flawlessly.

Anyway moving on, I was told that there is a chance the inset won't fit the bezel at all and they will likely just want to replace the whole thing, that's $1700. They tried to explain to me why and bringing out a loop for me to see, but I couldn't find any reason why it wouldn't fit. In fact, I couldn't even find a mark on the bezel. Couldn't at home, couldn't there. Nevertheless, there wasn't a guarantee that the insert wouldn't fit, they just weren't willing to try unless I agreed to the full service on a brand new watch. A brand new watch with a 4 years of warranty left so they can service it and turn it in to a 2 year warranty? I looked the manager like she was kidding, but unfortunately she wasn't.

Needless to say, I didn't get it fixed today. I don't want to have a brand new watch serviced because they feel like the crown should be replaced before they do a pressure test. Does any one this make any sense to you guys? I need to source an insert so I can have a local watchmaker just put it in and be done with it. Luckily the seller has been very helpful and he's going to work it on his end to get one and then we can get it fixed. If any one here has the ability to get one, please let me know as that would be very helpful and I would greatly appreciate it. Crazy situation on a brand new piece".






http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=510676

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9384 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 10:36:55 πμ »
Το άρθρο αναφέρεται αν κατάλαβα καλά σε υποθέσεις και όχι επιβεβαιωμένα νέα μοντέλα από την Ρολεξ.

ακριβως. παντως για την tt daytona, κυκλοφορει ηδη aftermarket κεραμικη με χρυσα νουμερα για aftermarket μοντιφα. θεωρω λογικο να βγει και τετοιο μοντελο
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9385 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 10:41:20 πμ »
Τελικά αντιλαμβάνομαι ότι η Daytona είναι κάτι αντίστοιχο ενός NISSAN GTR στις μοντιφες.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9386 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 11:20:20 πμ »
Το άρθρο αναφέρεται αν κατάλαβα καλά σε υποθέσεις και όχι επιβεβαιωμένα νέα μοντέλα από την Ρολεξ.
Ακριβώς!Σε υποθέσεις...και με κίνδυνο να διαψευστώ και να εκτεθώ ίσως μου φαινεται περίεργο να προβλέπει τετοια μοντέλα ένας ανθρωπος που γράφει σε τέτοιο blog με τις γνώσεις που υποτιθεται πως έχει...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9387 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 11:21:18 πμ »
Ειδικα το εξπλορερ ειναι λιγο τραβηγμενο. Και χαλια...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9388 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 11:25:39 πμ »



Πρεπει να κοιτάω πιο προσεκτικά τα threads μου φαίνεται!
Σοκ και δέος το ρολόι! Καλοφόρετο Θοδωρή!

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9389 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 11:26:46 πμ »
Ειδικα το εξπλορερ ειναι λιγο τραβηγμενο. Και χαλια...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το explorer δε το σχολιάζω καν..Το δε annual calendar day date οφείλω να πω πως είναι πανεμορφο ετσι οπως το εχει φτιάξει ,ιδιως το καφέ με το λουράκι ,αλλά και αυτό πολύ εώς πάρα πολύ χλωμό το βλέπω....

Αποσυνδεδεμένος DIMITRIS-MILANO

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9390 στις: Ιανουάριος 11, 2017, 08:30:09 πμ »
Το νέο explorer II είναι απογοητευτικό...ευτυχώς πρόλαβα το μεταλλικό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Be plural, like the Universe
www.rolexmagazine.com

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9391 στις: Ιανουάριος 11, 2017, 09:45:30 πμ »
Για να μην υπάρχουν παρανοήσεις...

Παράθεση
In my humble opinion the following new models will be the 2017 Rolex News at Basel World…

Δεν σημαίνει πως θα τα δούμε κιόλας...



Το Coke θα είναι έκπληξη και ειδικότερα αν είναι ατσάλι.
Μπορεί να το κόστος για δίχρωμη κεραμική να είναι αυξημένο, αλλά με το BLNR ήδη σε κυκλοφορία, δεν βρίσκω λόγο να μη γίνει.
Βέβαια επαναφέροντας το Coke σε ατσάλι δεν ξέρω τι αντίκτυπο θα έχει στο λευκόχρυσο Pepsi.


Τα κεραμικά YM,Explorer II και το λευκόχρυσο(?!?) επετειακό Sea-Dweller τραγικά σαν σκέψεις...
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9392 στις: Ιανουάριος 11, 2017, 09:58:31 πμ »
Μπορεί να το κόστος για δίχρωμη κεραμική να είναι αυξημένο, αλλά με το BLNR ήδη σε κυκλοφορία, δεν βρίσκω λόγο να μη γίνει.
Βέβαια επαναφέροντας το Coke σε ατσάλι δεν ξέρω τι αντίκτυπο θα έχει στο λευκόχρυσο Pepsi.



Δεν έχουν όλες οι διχρωμίες το ιδιο κόστος παραγωγής..Από όσο ξέρω η επίτευξη της διχρωμίας μπλε-κοκκινο ήταν πολύ πιο δύσκολη και ακριβή από το μπλε-μαυρο...Το μαυρο-κοκκινο δε γίνεται να ξερω σε ποια κατηγορία ανήκει αλλα εχω την αίσθηση πως κι αυτο ακριβό θα ειναι..

Αποσυνδεδεμένος miltostse

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9393 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 11:32:57 μμ »
Καλησπέρα , δεν ξέρω αν ανεβάζω στο σωστό σημείο ( είναι το πρώτο μου ποστ ) ,ειμαιι κοντά στο να αγοράσω το πρώτο μου rolex και έχω καταλήξει στο explorer I ...Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να κάνει κάποια καλύτερη τιμή σε σχέση με την rolex hellas?  Τι έχετε να πείτε για το explorer I ?

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9394 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 11:54:18 μμ »
Καλησπέρα , δεν ξέρω αν ανεβάζω στο σωστό σημείο ( είναι το πρώτο μου ποστ ) ,ειμαιι κοντά στο να αγοράσω το πρώτο μου rolex και έχω καταλήξει στο explorer I ...Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να κάνει κάποια καλύτερη τιμή σε σχέση με την rolex hellas?  Τι έχετε να πείτε για το explorer I ?


Καλωσηρθες!

Πολυ ωραιο και κλασσικο ρολοι!

Στην ερωτηση σου δεν μπορω να βοηθησω αλλα θα σε συμβουλευα να κανεις μονος σου μια ρολογοτσαρκα και να βολιδοσκοπησεις προθεσεις σχετικα με εκπτωσεις.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

dpsaromialos

  • Επισκέπτης
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9395 στις: Ιανουάριος 13, 2017, 12:06:13 πμ »


Παράθεση από: miltostse στις Χθες στις 11:32:57 μμ
Καλησπέρα , δεν ξέρω αν ανεβάζω στο σωστό σημείο ( είναι το πρώτο μου ποστ ) ,ειμαιι κοντά στο να αγοράσω το πρώτο μου rolex και έχω καταλήξει στο explorer I ...Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να κάνει κάποια καλύτερη τιμή σε σχέση με την rolex hellas?  Τι έχετε να πείτε για το explorer I ?
Εχεις PM :-)



Αποσυνδεδεμένος miltostse

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9396 στις: Ιανουάριος 13, 2017, 12:09:48 πμ »
Έχω  κανει την βόλτα μου :) τυχαίνει αυτή την στιγμή να μην υπάρχει διαθέσιμο σε κανένα μαγαζί :(  μέσα στον μήνα θα έχουν παραλαβες...  Γι'αυτό είπα να δω εδώ τις εμπειρίες έχετε σχετικά με τις εκπτώσεις που κάνουν τα κάθε μαγαζιά και να πάω στοχευμένα στην δεύτερη γύρα μου ...

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9397 στις: Ιανουάριος 14, 2017, 07:43:52 μμ »




Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9398 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 03:59:14 μμ »








Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9399 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 05:34:52 μμ »
Για να δούμε τι απ' όλα τα παρακάτω θα ισχύσει για τη Rolex φέτος στην Έκθεση της Βασιλείας ...

http://rolexpassionreport.com/20205/rolex-news-for-baselworld-2017/

Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».