Αποστολέας Θέμα: ΛΟΥΡΑΚΙΑ  (Αναγνώστηκε 1025896 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1119
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1060 στις: Δεκέμβριος 30, 2011, 01:25:10 πμ »

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1061 στις: Δεκέμβριος 30, 2011, 09:17:31 πμ »
Έψαξα ήδη, δεν έχει 25mm, και το original κάνει 250€!!!

Κυκλοφορούν πολλά λουριά στα 26χιλ, λόγω Πανεράι, που εφαρμόζουν με λίγη πίεση στα 25χιλ.

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1062 στις: Ιανουάριος 04, 2012, 07:39:10 μμ »
Παίδες να ρωτήσω...θέλω να πάρω κάτι δερμάτινα λουράκια, σιλικονέ, νάτο και κανα 2 εργαλεία.Λέω  να ψωνίσω απο .watch-band-center...καλό είναι έτσι?έχετε πάρει?δεν νομίζω να παίζει κάτι με τελωνεία σε αυτά γιατί είναι απο Γερμανία σωστα? και να πω και κάτι τελευταίο, στέλνω κάποιο mail Πρώτα? ή ψωνίζω, τα φουντάρω όλα στο καλάθι και πλερώνω με paypal τσακ μπαμ είναι στην πόρτα μου ?  ;D  ;D Ευχαριστώ πολύ  8)

Αποσυνδεδεμένος aspromavros

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1063 στις: Ιανουάριος 04, 2012, 08:29:12 μμ »
Παράθεση
Παίδες να ρωτήσω...θέλω να πάρω κάτι δερμάτινα λουράκια, σιλικονέ, νάτο και κανα 2 εργαλεία.Λέω  να ψωνίσω απο .watch-band-center...καλό είναι έτσι?έχετε πάρει?δεν νομίζω να παίζει κάτι με τελωνεία σε αυτά γιατί είναι απο Γερμανία σωστα? και να πω και κάτι τελευταίο, στέλνω κάποιο mail Πρώτα? ή ψωνίζω, τα φουντάρω όλα στο καλάθι και πλερώνω με paypal τσακ μπαμ είναι στην πόρτα μου ?    Ευχαριστώ πολύ 


Αν εννοεις αυτο: http://www.watch-band-center.com/shop-watchstrap.html , ψωνισε αφοβα. Πριν λιγες μερες αγορασα κατι ψιλοπραγματα (2 φθηνα λουρακια και λιγα spring bars)
και μου ηρθαν κανονικα και σε συντομο χρονικο διαστημα....

Τα φουνταρεις στο καλαθι (νομιζω οτι πρωτα πρεπει να κανεις εγγραφη στο site) πληρωνεις με paypal και μετα απο καποιες μερες σου ερχονται.....

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1119
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1064 στις: Ιανουάριος 04, 2012, 08:37:58 μμ »
Παίδες να ρωτήσω...θέλω να πάρω κάτι δερμάτινα λουράκια, σιλικονέ, νάτο και κανα 2 εργαλεία.Λέω  να ψωνίσω απο .watch-band-center...καλό είναι έτσι?έχετε πάρει?δεν νομίζω να παίζει κάτι με τελωνεία σε αυτά γιατί είναι απο Γερμανία σωστα?
Και εγώ έχω ψωνίσει από το συγκεκριμένο..Αρκετά γρήγορη εξυπηρέτηση και ένα λουράκι που είχα παραγγείλει για ένα παλιό quatz που είχα πολύ καλό..Κανένας άγχος με τελωνεία,όπως είπες και μόνος σου Γερμανία..

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1065 στις: Ιανουάριος 04, 2012, 08:47:48 μμ »
Τι καλοί συμφορουμήτες  ;D  ;D  ;D Σας ευχαριστώ πολύ  ;)

Αποσυνδεδεμένος akis66

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1066 στις: Ιανουάριος 05, 2012, 09:32:14 μμ »
Γιατί δεν αγοράζεται από Ελλάδα αφού υπάρχουν ειδικά καταστήματα με καλύτερες τιμές από το συγκεκριμένο ειδικά στα εργαλεία και που σου δείχνουν και την χρήση.Ειδικά σε κάποια πράγματα όπως οι μπαρέτες οι τιμές έχουν μεγάλες διαφορές.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1067 στις: Ιανουάριος 05, 2012, 10:07:11 μμ »
Παντως πλακα-πλακα και στα hirsch που τον ειδα τωρα λιγο, δεν νομιζω οτι ειναι φθηνοτερος απο τον Δησιο... Ιδιες τιμες νομιζω εχει. Και δεν μπορεις και να δεις το λουρι απο κοντα.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1068 στις: Ιανουάριος 05, 2012, 10:33:29 μμ »
Θοδωρή στα Hirsch έχεις δίκιο είναι πάνω κάτω τα ίδια με τον Αρμένη και ο Δήσιος άμα πάρεις 2-3 θα σου κάνει και καλή τιμή..αλλά έχει μεγάλη ποικιλία και εταιρίες που δεν τις ήξερα με τρομερά κομμάτια σε τιμή τπτ..άσε που προσωπικά δεν έχω ξανά αγοράσει ποτέ απο νετ λουράκια...πάντα αγοράζω απο τα καταστήματα μας και ας ζητάνε μερικοί ότι τους καπνίσει  ;D

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1069 στις: Ιανουάριος 05, 2012, 10:35:50 μμ »
Πάντως σε γενικές γραμμές τα λουράκια που έχει το watch-band-center ανταποκρίνονται στην τιμή τους, δηλαδή όσο πιό φθηνό τόσο λιγότερο καλό ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος sakissalonika

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1070 στις: Ιανουάριος 06, 2012, 10:22:49 μμ »
Ξερει κανεις καποιο eshop απο το οποιο μπορω να αγορασω γνησια λουρακια για ενα Festina και ενα Nautica που εχω?

 :)

Αποσυνδεδεμένος Babis Stinson

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1071 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 11:35:06 μμ »
Μια ερώτηση παιδιά, το λουράκι που βλέπω στην φωτό:
http://img823.imageshack.us/i/dscf7628copy.jpg
Είναι το μπλε Modena της Hirsch?
http://www.hirschstraps.com/HIRSCH-Watch-Straps/HIRSCH-Watch-Straps-By-COLOUR/HIRSCH-Watch-Straps-By-COLOUR-BLUE/MODENA-Leather-Watch-Strap-BLUE
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1072 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 11:39:00 μμ »
To ίδιο φαίνεται.....

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 346
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1073 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 11:48:39 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Babis Stinson

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1074 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 07:57:59 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, από ποιότητα πώς είναι το RIOS? Γιατί βλέπω έχει 20 ευρώ, ενώ το Hirsch κάνει 43 δολλάρια (34 ευρώ)
Γενικά θέλω το το πρώτο έξτρα λουράκι που θα πάρω να είναι μπλε με λευκές ραφές και ψάχνω το καλύτερο με τιμή μέχρι 50 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 346
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1075 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 09:09:05 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, από ποιότητα πώς είναι το RIOS? Γιατί βλέπω έχει 20 ευρώ, ενώ το Hirsch κάνει 43 δολλάρια (34 ευρώ)
   Καλό είναι, δεν έχω παράπονο. Λιιιίγο σκληρό στην αρχή αλλά στη συνέχεια πήρε τη φόρμα του καρπού και έστρωσε-μαλάκωσε. Από αντοχή δεν έχω να σχολιάσω διότι το φόρεσα καμιά δεκαριά φορές μόνο ("παίζω" με ακόμα 2 λουράκια στο ίδιο ρολόι).
   και το Hirsch καλό δείχνει . . . δεν είναι και ακραία η τιμή του, μικρή σε κόστος η διαφορά. Από την άλλη, τα λουράκια αναλλώσιμα είναι . . . αν χαλάσει το Rios, παίρνεις άλλο (δεν κοστίζει ακριβά) ή με τη διαφορά από το Hirsch, παίρνεις και ένα διαφορετικό δεύτερο . . .  επιλογή σου  ;D
Γενικά θέλω το το πρώτο έξτρα λουράκι που θα πάρω να είναι μπλε με λευκές ραφές και ψάχνω το καλύτερο με τιμή μέχρι 50 ευρώ.
   Τελικά σε ποιο ρολόι κατέληξες και ψάχνεις το συγκεκριμένο λουράκι ;

Αποσυνδεδεμένος Babis Stinson

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1076 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 09:47:42 πμ »
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Κωνσταντίνε, όπως μπορείς να δεις και εδώ, το ίδιο ρολόι θα έχουμε.  :)
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,10171.80.html
Θα σκεφτώ ποιο θα πάρω, έχω 3 μήνες άλλωστε για να διαλέξω.  8)

Αποσυνδεδεμένος akis66

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1077 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 04:01:38 μμ »
Εκτός από τις μάρκες λουριών που αναφέρεται υπάρχουν και τα ZRC που είναι γαλλικά και πολύ καλά σε ποιότητα αφού ο συγκεκριμένος οίκος κατασκευάζει για πολλούς οίκους ρολογιών.Θα ήθελα επίσης να αναφερθώ σε κάποιους που ψάχνουν λουράκια "γνήσια" για τα ρολόγια τους. Αν εξαιρέσεις κάποια ρολόγια που έχουν κάποια ιδιομορφία στην θέση που κουμπώνει πάνω στο ρολόι τότε δεν αξίζει να πληρώνεις λεφτά χωρίς λόγο.Αυτό που θα πληρώσεις θα είναι μια σφραγίδα στο λουρί και τίποτα περισσότερο αφού κανείς από τις εταιρείες ωρολογίων δεν κατασκευάζει λουριά.Απλά αυτά είναι για να κονομάνε οι αντιπροσωπείες.
   

Αποσυνδεδεμένος Babis Stinson

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1078 στις: Ιανουάριος 16, 2012, 08:41:27 πμ »
To καλοκαίρι τα δερμάτινα λουράκια δεν ενοχλούν στο χέρι, έστω και λίγο? Μήπως για την καλοκαιρινή περίοδο, με την θερμοκρασία στην χώρα μας να περνάει άνετα τους 35 βαθμούς C είναι προτιμότερα υφασμάτινα λουράκια?
Κάποιο στυλάτο υφασμάτινο (γενικά μη-δερμάτινο..) υπάρχει?

Και αν γίνεται κάποιο καλό βιντεάκι με το τι σύνεργα θα χρειαστούν για να αλλάζουμε εύκολα, γρήγορα και προσεκτικά τα λουράκια στα ρολόγια μας..!  :)

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #1079 στις: Ιανουάριος 16, 2012, 09:56:48 πμ »
To καλοκαίρι τα δερμάτινα λουράκια δεν ενοχλούν στο χέρι, έστω και λίγο? Μήπως για την καλοκαιρινή περίοδο, με την θερμοκρασία στην χώρα μας να περνάει άνετα τους 35 βαθμούς C είναι προτιμότερα υφασμάτινα λουράκια?
Κάποιο στυλάτο υφασμάτινο (γενικά μη-δερμάτινο..) υπάρχει?

Και αν γίνεται κάποιο καλό βιντεάκι με το τι σύνεργα θα χρειαστούν για να αλλάζουμε εύκολα, γρήγορα και προσεκτικά τα λουράκια στα ρολόγια μας..!  :)

Το καλοκαίρι, για μένα, είναι αποκλειστικά για μπρασελέ και τίποτα άλλο. Με μόνη εξαίρεση τα λουράκια καουτσούκ που και στην θάλασσα μπαίνουν και εύκολα πλένονται......