Αποστολέας Θέμα: GETAT ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?  (Αναγνώστηκε 1067 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nichrys4

• 38mm case
    • Προφίλ
GETAT ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?
« στις: Δεκέμβριος 21, 2011, 01:15:25 μμ »
παιδια καλημέρα

πριν λιγες μέρες έκανα μια παραγγελία στο GETAT επειδή είχα διαβάσει καλά σχόλια και το αποφάσισα.
όταν έφτασα στο τελικό στάδιο στο σαιτ του μου έγινε η επιβεβαίωση αλλά δεν ζήτησε πουθενά την πιστωτική μου κάρτα.
ήρθε στο mail μου κανονικά η παραγγελία αλλα΄πουθενά πως θα θα πληρωθεί.
εδώ και 2 μέρες στέλνω mail να δούμε τι γίνετε και ο τύπος ούτε φωνή ούτε ακρόαση.
γνωρίζει κανένας τι γίνετε? αν θυμαμαι καλά έχω βάλει να έρθει με ems
σας παρακαλω αν γνωρίζετε ή αν έχετε ξαναπαραγγείλει κάποιοι ας βοηθήσουν να μου πουν τι γίνετε

Αποσυνδεδεμένος Harry 22

• 38mm case
    • Προφίλ
Απ: GETAT ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 21, 2011, 01:36:18 μμ »
Κανένα πρόβλημα φίλε μου.Ο Tat είναι λίγο "δυσκοίλιος" στην επικοινωνία,αλλά και τα προιόντα του είναι καλά και η εξυπηρέτηση.Θα σου στείλει e-mail για τις λεπτομέρειες.Συνήθως κάνει κανά-δυό μέρες αν απαντήσει.Όσο για την αποστολή με απλό ταχυδρομείο κάνει περίπου 15 μερούλες(ημερολογιακές).Με ΕΜS 4-8 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος nichrys4

• 38mm case
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 21, 2011, 01:46:49 μμ »
Κανένα πρόβλημα φίλε μου.Ο Tat είναι λίγο "δυσκοίλιος" στην επικοινωνία,αλλά και τα προιόντα του είναι καλά και η εξυπηρέτηση.Θα σου στείλει e-mail για τις λεπτομέρειες.Συνήθως κάνει κανά-δυό μέρες αν απαντήσει.Όσο για την αποστολή με απλό ταχυδρομείο κάνει περίπου 15 μερούλες(ημερολογιακές).Με ΕΜS 4-8 μέρες.

το θέμα είναι με EMS θα το πληρώσω στο courrier?

Αποσυνδεδεμένος Harry 22

• 38mm case
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 21, 2011, 02:01:39 μμ »
Ελπίζω πως όχι,λόγω χαμηλής αξίας.
Προσωπικά έχω παραγγείλει δύο φορές(από 2 ρολόγια την φορά που άγγιζε η κάθε αποστολή τα 175€),αλλά με απλό ταχυδρομείο και δεν πλήρωσα ούτε καν τα 3€ που παίρνω συνήθως τα ΕΛΤΑ.
Εκτιμώ πως δεν θα πληρώσεις,πάντως.

Αποσυνδεδεμένος nichrys4

• 38mm case
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 21, 2011, 03:56:12 μμ »
Ελπίζω πως όχι,λόγω χαμηλής αξίας.
Προσωπικά έχω παραγγείλει δύο φορές(από 2 ρολόγια την φορά που άγγιζε η κάθε αποστολή τα 175€),αλλά με απλό ταχυδρομείο και δεν πλήρωσα ούτε καν τα 3€ που παίρνω συνήθως τα ΕΛΤΑ.
Εκτιμώ πως δεν θα πληρώσεις,πάντως.

η ερώτησή μου είναι πότε θα πληρώσω και σε ποιον για το ρολοι?
όταν θα έρθει? όταν το παραγγέλνεις με EMS σημαίνει με κούριερ?
άρα θα πληρώσω σε αυτόν το ποσό?

Αποσυνδεδεμένος Harry 22

• 38mm case
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 21, 2011, 05:30:27 μμ »
'Οχι,θα σου στείλει ο Tat τις σχετικές πληροφορίες.Η αλήθεια είναι ότι εγώ είχα παραγγείλει με Prepaid κάρτα και ίσως έχει διαφορά η διαδικασία με την πιστωτική.Πάντως στα σίγουρα δεν πληρώνεις κατά την παραλαβή,αλλά προκαταβολικά.Το EMS συνεργάζεται με τις ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ(ξέρεις τα κόκκινα φορτηγάκια "Πόρτα-πόρτα").