Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 746483 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikoslkw

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 12:21:23 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ONLINE ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΤΑΙΡΙΑ ???

ΕΔΡΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ,ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ E-SHOP KAI ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 6.800.000 ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ 11.2005

ME ENΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ

Αποσυνδεδεμένος nikoslkw

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 04:48:54 μμ »
Προσωπικα, οχι!
Ωστοσο, υπαρχουν εξωθεν καλες μαρτυριες απο φιλους,οποτε υποθετω οτι μπορεις να παραγγειλεις αφοβα...

Φιλικα,

Σε ευχαριστω για την απαντηση watch collector...

Αυτο που διαπιστωσα, ειναι οτι οι επισημες αντιπροσωπειες σε ρολογια της ταξης των € 200- 400 σου περνουν κανονικα το κεφαλι... Στα ολλανδικα , γερμανικα e-shop τα ιδια ρολογια εχουν περιπου 30-40% διαφορα ... Με εγγυηση κ.λ.π.

Εχει κανεις φιλος αποψη για το e-shop :www.signswatches.com ???

Τελικα αξιζει να αγοραζει κανεις τετοια ρολογια απο e-shop ??

   

Αποσυνδεδεμένος geogal86

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 04:19:36 μμ »
Καλησπερα παιδια πριν ενα μηνα κ κατι εκανα αγορα απο ενα on line καταστημα απο τα προαναφερθεντα ελληνικα (e-men.gr σκοπος μου δεν ειναι η δυσφημηση δεν ειμαι καθολου συμφωνως με τετοιους τροπους Marketing απλα ειναι η αληθεια) Οταν παρελαβα το ρολοϊ μετα 5 μερες χωρις πιστοποιητικα γνησιοτητας τιποτα δεν δουλευε εχανε 15", κολλουσε κτλ. Επικοινωνω μαζι τους μου λενε να τους το στειλω πισω κ θα μου το αντικαταστησουν με ενα καινουργιο. Περασαν σχεδον 3 βδομαδες κ αφου τους εχω παρει τηλ τουλαχιστον 5 φορες την μια εχει ελλειψη την αλλη ειναι κλειστα τα τελωνεια που οντως ηταν αληθεια για τα τελωνεια κτλ. Το παραλαμβανω κ διαπιστωνω οτι ειναι το ιδιο (γιατι το ειχα υποψιαστει κ ειχα κανει μια μικρη μολυβια στο κουτι του ρολογιου απο κατω να μην φαινεται). Αρα το εκαναν servise συν οτι εχει κ μια πολυ μικρη γρατσουνια μπροστα στο καντραν. Τουλαχιστον τωρα δειχνει να δουλευει καλα αλλα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος με αυτην την κοροϊδια κ σαφως γεματος αμβφιβολιες για το ποιον του ρολογιου κ το ποσο καιρο θα μου παει.
Αυτα για τις on line αγορες χωρις να ειμαι απολυτος κ προκατειλημμενος απλα πια πολυ επιφυλακτικος
Συγνωμη αν σας κουρασα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #83 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 04:29:46 μμ »
η αναφορα σου θα ειναι πολυ χρησιμη για τους υπολοιπους.καλα εκανες και μας το ειπες ;)

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #84 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 05:56:46 μμ »
η γνωστη κουτοπονηρια του ελληνα ,αν ημασταν πολιτισμενοι που δεν ημαστε η διαδικασια ηταν απλη το πηγαινες επιτοπου ο ιδιος εκει το ανοιγε ο μαστορας πιστοποιουσε την βλαβη το σφραγιζε στο κουτι του και επαιρνε δρομο για τον προμηθευτη εσυ επαιρνες απο το καταστημα ενα σφραγισμενο και ολοκαινουργιο με τα χαρτια του και ολα τα υπολοιπα που ειναι

1 δελτιο ποσοτικης παραλαβης
2 πιστωτικο σημειωμα (ακυρωμενο)
3 δελτιο λιανικης πωλησης(με τα στοιχεια του νεου ρολογιου)

η

τα λεφτα σου πισω!!!!!

παγια τακτικη γενικα στο εμποριο και στις ελληνικες εταιριες ειναι να σου κανουν αντικατασταση με αλλο εμπορευμα (επισκευασμενο) αλλα με το παλιο κουτι διοτι ο ελληνας καταναλωτης δεν αγοραζει χωρις κουτι τιποτα!επρεπε κοινως να μαρκαρεις το ιδιο το ρολοι.
πως βγαζεις ακρη?

γενικη γραματεια προστασιας καταναλωτων!!!!κανε την καταγγελια σου εκει και αστους να κανουν αυτοι την δουλεια αν και οπωσ το βλεπω  ειναι καλλημενοι απο πλευρας τους μπορεις να τους κυνηγησεις τι δεν σου εδωσαν χαρτια εγγυεισεισ κτλ.
ειμαι πολυ προσεκτικοσ οταν κανω αγορες μεγαλων ποσων και ψαχνω τα ψιλα γραμματα
αμα καεις στο χυλο φυσασ και το γιαουρτι.

φιλικα
 υ.γ Τι ρολοι ηταν?
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #85 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 05:58:45 μμ »
η αναφορα σου θα ειναι πολυ χρησιμη για τους υπολοιπους.καλα εκανες και μας το ειπες ;)

Και δεν μας κούρασες καθόλου, κάθε άλλο.

@ACIDBLACK Σωστά τα γράφεις. Ελαχιστοι όμως λειτουργούν έτσι.
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Συνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #86 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 06:02:46 μμ »
Και δεν μας κούρασες καθόλου, κάθε άλλο.

@ACIDBLACK Σωστά τα γράφεις. Ελαχιστοι όμως λειτουργούν έτσι.
μπραβο και συμφωνω και εγω με stardrive george_

Αποσυνδεδεμένος geogal86

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #87 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 06:20:37 μμ »
Δικαιο εχεις Acidblack και το ρολοϊ ειναι το ιδιο ομως το τσεκαρα απο μια μικρη λεπτομερεια στο λουρακι εξαλλου απο την απροσεξια στο servise το χαραξαν κιολας λιγο. Ενα ingersoll ειναι δεν ειναι το θεμα τα λεφτα αλλα αυτη η πολιτικη του οτι αρπαξουμε ε οχι ρε φιλε μαγκας εισαι. Δεν ξερω τι να κανω ρε παιδια να το κρατησω τωρα δειχνει να δουλευει καλα ή εχω μια αποδειξει θα επικοινωνσω μαζι τους να τους το γυρισω κ να μου επιστρεψουν τα €. Κουραστηκα αυτη η ιστορια με το πηγαινε ελα εχει απο αρχες σεπτεμβρη.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #88 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 06:23:35 μμ »
τα λεφτα που βγαζω τα βγαζω με ιδρωτα τραχαλα αγχος νευρα και απωλεια προσωπικου χρονου μην σου αναφερου οτι η μερα παει στραφι γιατι γυρναω σπιτι και δεν μιλιεμαι απο τα νευρα ,οποιος λοιπον θα προσπαθησει αυτα τα λεφτα να μου τα παρει κοροιδιστικα γελαστηκε!Και στο τελος  τελος ριξτε ενα E-MAIL στο CUSTOMER SUPPORT του κατασκευαστη και πιστεψτε με οτι θα βγαλετε ακρη ακομα και σε θεματα εγγυησεων (διεθνων) δινουν πολυ σημασια στο AFTER SALES.

SALVATORE FERREGAMO
επισκευασαν τσαντα εππαγγελματικη εφτα χρονια μετα την αγορα της και με καθημερινη χρηση ,την εστειλαν Ιταλια την επισκευασαν και την επεστρεψανΔΩΡΕΑΝ.ΓΙΑΤΙ? γιατι οταν δινεις 1000 ευρω για ενα χαρτοφυλακα πληρωνεις και ολα τα αλλα που μπορει να μην χρειαστουν ποτε! (ανταλλακτικα σερβις)οποτε αν δωσω πολλα λεφτα για ενα ρολοι θα απαιτησω και τα αναλογα!

οσο για την περιπτωση του φιλου μας πιστευω οτι δεν το κυνηγησε αρκετα και δεν ενημερωθηκε πρωτα απο ολα για τα δικαιωματα του σαν καταναλωτης.

φιλικα


Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #89 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 06:30:15 μμ »
καλη δυναμη! παντως καλο ειναι τετοιες εμπειριες να τις μοιραζομαστε γενικα με ολες τισ υπηρεσιεσ και προιοντα που καταναλωνουμε!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος geogal86

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #90 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 06:37:12 μμ »
Σαφως και θα το καταγγειλω κ θα ζητησω επιστροφη χρηματων κ ας δουλευει καλα τωρα. ειδη περιμενω info απο τον official agent για να στειλω το συμβαν. Ευχαριστω πολυ παιδια για το ενδιαφερον θα σας κρατω ενημερους.

Αποσυνδεδεμένος Pouarw

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #91 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 01:26:41 πμ »
Χαιρετωντας το φορουμ, στο πρωτο post, να σας αναφερω οτι προσφατα ψωνισα απο το www.precisiontime.co.uk , ενα Fortis B-42 automatic, απο τη σειρα FORTIS ART EDITION BY ROLF SACHS με περιορισμενο αριθμο παραγωγης στα 300 κομματια.

Οι τυποι πολυ αξιοπιστοι και με πολυ καλο Service και 2 χρονια εγγυηση
Μια ζωη την εχουμε...

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #92 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 10:58:57 πμ »
Χαιρετωντας το φορουμ, στο πρωτο post, να σας αναφερω οτι προσφατα ψωνισα απο το www.precisiontime.co.uk , ενα Fortis B-42 automatic, απο τη σειρα FORTIS ART EDITION BY ROLF SACHS με περιορισμενο αριθμο παραγωγης στα 300 κομματια.

Οι τυποι πολυ αξιοπιστοι και με πολυ καλο Service και 2 χρονια εγγυηση

Καλως ορισες και μεγεια το νεο σου ρολοι.Το precisiontime.uk ειναι γνωστο.
Τι σε ωθησε ομως στο συγκεκριμενο eshop,δεδομενου οτι οι τιμες του δεν ειναι και χαμηλοτερες των ελληνικων καταστηματων,τουλαχιστον καποια μοντελα που γνωριζω και συγκρινα.

Αποσυνδεδεμένος Pouarw

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #93 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 06:21:00 μμ »
Το γεγονος οτι εκει βρηκα το συγκεκριμενο ρολοι. Τιποτε αλλο

Δεν το βρισκεις ευκολα. Και στα μαγαζια εννοειται πως δεν το βρισκεις καθολου, τουλαχιστον απο οσο εψαξα...
Μια ζωη την εχουμε...

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #94 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 06:50:40 μμ »
Σωστος τοτε,καλοφορετο και παλι.

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #95 στις: Οκτώβριος 23, 2008, 11:55:24 μμ »
Και μια και μιλάμε για online αγορά δείτε αυτό :
1)  Aeromatic
 A1266
 Mechanical Real Tourbillon Regulateur sapphire glass
 2,490.00EUR
από http://watchxl.com/tourbillon-c-53_81.html

2)Echter mechanischer "Minuten-Tourbillon" - Saphir-Glas     
15,386.91 EUR
ArtNr.: A1266

Lieferzeit:    3-4 Tage
από http://www.designwatchstore.de/product_info.php?products_id=288

Τεράστια διαφορά, έ; Ειδικά όταν το δεύτερο κατάστημα είναι το επίσημο της κατασκεύστριας.
Θα μου πείτε ότι για aeromatic ίσως να είναι πολλά και τα 2,490.00EUR. Δε μπορώ να απαντήσω. Πολύ νέος στο άθλημα. Πάντως και σε ελληνικά online καταστήματα έχω δει τέτοια περίεργα και θα μόλις συγκεντρώσω υλικό θα γράψω κάτι.

Αποσυνδεδεμένος jpcupra

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #96 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 01:42:45 πμ »
Και μια και μιλάμε για online αγορά δείτε αυτό :
1)  Aeromatic
 A1266
 Mechanical Real Tourbillon Regulateur sapphire glass
 2,490.00EUR
από [url]http://watchxl.com/tourbillon-c-53_81.html[/url]

2)Echter mechanischer "Minuten-Tourbillon" - Saphir-Glas     
15,386.91 EUR
ArtNr.: A1266

Lieferzeit:    3-4 Tage
από [url]http://www.designwatchstore.de/product_info.php?products_id=288[/url]

Τεράστια διαφορά, έ; Ειδικά όταν το δεύτερο κατάστημα είναι το επίσημο της κατασκεύστριας.
Θα μου πείτε ότι για aeromatic ίσως να είναι πολλά και τα 2,490.00EUR. Δε μπορώ να απαντήσω. Πολύ νέος στο άθλημα. Πάντως και σε ελληνικά online καταστήματα έχω δει τέτοια περίεργα και θα μόλις συγκεντρώσω υλικό θα γράψω κάτι.



το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι παραγγειλλα απο εκει ενα engelhardt
μεσα υπηρχε η επισημη-διεθνους-εγγυησης καρτα σφραγισμενη απο το καταστημα... ;)

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #97 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 10:46:48 πμ »
Ποιό κατάστημα εννοείς φίλε μου jpcupra; Για να μαθαίνουμε τους σωστούς επαγγελματίες. Πάντως την καλή τιμή σε αυτό που αναφέρω την είχε το watchxl.com.

Αποσυνδεδεμένος jpcupra

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #98 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 03:57:12 μμ »
αυτο εννοω φιλε μου...
το watchxl.com ;D

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #99 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 05:22:37 μμ »
Εγώ πάντως γιατρέ μου (eisenberg) όσο δεν φαίρνει τα σωστά φάρμακα (seiko, citizen, orient) made in japan δεν σκοπεύω να τον τιμήσω.... 8)