Αποστολέας Θέμα: PANERAI (Σε συνεργασία με το www.paneristihellas.gr)  (Αναγνώστηκε 2309988 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nick78

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 811
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1720 στις: Αύγουστος 01, 2011, 10:57:23 μμ »
Χαχα Γιάννη κι εμένα μου αρέσει πολύ και δεν σκέφτομαι καθόλου να το δώσω αλλά αν συνεχίσει να τσιμπά 100 ευρώ το μήνα, ε σε καμια 3ετία κάτι θα κάνουμε...
We are never gonna survive...unless we get a little crazy!

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1721 στις: Αύγουστος 01, 2011, 11:11:00 μμ »
Παιδιά μια μέρα να μου κάνει κάποιος ένα σεμινάριο πάνω στα Panerai, γιατί αυτά τα 004, 345, 657.....και πάει λέγοντας δε μπορώ να τα καταλάβω. ;D :dielaughing:
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2011, 02:27:24 πμ από K_O_S_T_A_S »

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1722 στις: Αύγουστος 02, 2011, 02:18:22 πμ »
Παιδία μια μέρα να μου κάνει κάποιος ένα σεμινάριο πάνω στα Panerai, γιατί αυτά τα 004, 345, 657.....και πάει λέγοντας δε μπορώ να τα καταλάβω. ;D :dielaughing:

Nα κάνουμε κανένα αφιέρωμα τότε ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος kloze

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1723 στις: Αύγουστος 02, 2011, 02:07:48 μμ »
Ναι Ναι Ναι ....... :laola: :laola: :laola: :laola: :laola:

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1724 στις: Αύγουστος 02, 2011, 11:37:48 μμ »
Παιδιά μια μέρα να μου κάνει κάποιος ένα σεμινάριο πάνω στα Panerai, γιατί αυτά τα 004, 345, 657.....και πάει λέγοντας δε μπορώ να τα καταλάβω. ;D :dielaughing:
Χαχαχα...Κωνσταντίνε κι εγώ όταν βλέπω τα ποστ τους με τα 312 και τα ξαδερφάκια τύπου 546 κλπ πάντα googlaρω για να δω σε ποιό αναφέρονται.... :dielaughing: :dielaughing:
:weedman: :partyman: :weedman:

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1725 στις: Αύγουστος 02, 2011, 11:41:33 μμ »
Χαχαχα...Κωνσταντίνε κι εγώ όταν βλέπω τα ποστ τους με τα 312 και τα ξαδερφάκια τύπου 546 κλπ πάντα googlaρω για να δω σε ποιό αναφέρονται.... :dielaughing: :dielaughing:
:weedman: :partyman: :weedman:


.....και πολύ καλά κάνεις, όπως άλλωστε κάνουμε όλοι μας όταν δεν καταλαβαίνουμε "χριστό" απ' αυτά που διαβάζουμε  :smt023

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1726 στις: Αύγουστος 04, 2011, 03:18:57 μμ »
Χαχαχα...Κωνσταντίνε κι εγώ όταν βλέπω τα ποστ τους με τα 312 και τα ξαδερφάκια τύπου 546 κλπ πάντα googlaρω για να δω σε ποιό αναφέρονται.... :dielaughing: :dielaughing:
:weedman: :partyman: :weedman:
Εμ έλα ντε. ;)

Αποσυνδεδεμένος john1987

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1727 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:38:32 πμ »
Παιδες καποιος να μου εξηγησει γιατι αυτη η τρελα με τα panerai?

Ειναι θεμα brand/τεχνογνωσιας?Γιατι εμενα δε μου φαινονται τοσο ομορφα απο τις φωτογραφιες..

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1728 στις: Αύγουστος 10, 2011, 12:15:04 μμ »
Παιδες καποιος να μου εξηγησει γιατι αυτη η τρελα με τα panerai?

Ειναι θεμα brand/τεχνογνωσιας?Γιατι εμενα δε μου φαινονται τοσο ομορφα απο τις φωτογραφιες..


Εμένα πάλι μου φαίνονται  ;)


Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1729 στις: Αύγουστος 10, 2011, 01:26:24 μμ »
Παιδες καποιος να μου εξηγησει γιατι αυτη η τρελα με τα panerai?

Ειναι θεμα brand/τεχνογνωσιας?Γιατι εμενα δε μου φαινονται τοσο ομορφα απο τις φωτογραφιες..

Είναι υπερτιμημένα, είναι πολυδιαφημισμένα, είναι σε σημαντικό βαθμό μόδα, είναι πουλ-μουρ για πολύ κόσμο......από την άλλη όμως είναι τα πιό σέξυ ρολόγια ever!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1730 στις: Αύγουστος 10, 2011, 02:14:38 μμ »
Είναι υπερτιμημένα, είναι πολυδιαφημισμένα, είναι σε σημαντικό βαθμό μόδα, είναι πουλ-μουρ για πολύ κόσμο......από την άλλη όμως είναι τα πιό σέξυ ρολόγια ever!!!

 :supz:

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1731 στις: Αύγουστος 10, 2011, 02:22:45 μμ »
Είναι υπερτιμημένα, είναι πολυδιαφημισμένα, είναι σε σημαντικό βαθμό μόδα, είναι πουλ-μουρ για πολύ κόσμο......από την άλλη όμως είναι τα πιό σέξυ ρολόγια ever!!!

Eξαρτατε ποιος ή ποια τα φοράει...

Αποσυνδεδεμένος john1987

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1732 στις: Αύγουστος 10, 2011, 03:28:50 μμ »
Δε λεω οτι ειναι ασχημα ως ρολογια,αλλα εγω αυτο που βλεπω ειναι ενα "χοντροκομμενο" απεριτο ρολοι.

Προφανως δε γνωριζω τα ενδοτερα της ωρολογοποιιας για να ξερω τι μηχανισμο εχει κτλ,αλλα εμφανισιακα δε νομιζω ειναι κατι το ιδιαιτερο.Δηλαδη,αν δεν ειχε panerai πανω δε θα εκανε εντυπωση σε κανεναν μου φαινεται..

Γενικα σκοπος μου δεν ειναι να κραξω τους fans (στο κατω κατω μπορει και εγω να γινω στο μελλον) απλα θα ηθελα να μαθω τι τοσο ξεχωριστο εχουν.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1733 στις: Αύγουστος 10, 2011, 04:09:03 μμ »
   Eίναι το μόνο(άντε από τα πολύ λίγα) που οι γυναίκες θα σου πούν από μόνες τους "αααα πάρα πολύ ωραίο ρολόι, να το δω!!!" Τα Rolex τους αρέσουν για άλλους λόγους$$$, πάντα γενικά μιλώντας, δεν θα στο πουν ούτε για Ω(εκτός Ploprof) ούτε για Tag ούτε για Longines ούτε για Breguet. Δεν έχει σημασία ποιός το φοράει...

   Sexy ρολόι=Panerai

   Aντρικό ρολόι=Breitling

   Yπογραφή: GiannisH ;) ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1734 στις: Αύγουστος 10, 2011, 04:18:24 μμ »
Φίλε μου έχεις δίκιο να έχεις επιφυλάξεις και να μην καταλαβαίνεις γιατί γίνεται τόσος ντόρος.
Θα προσπάθήσω λοιπόν να σου εξηγήσω και σε παρακαλώ σημείωσε ότι δεν έχω Πανεράι, γιατί τα θεωρώ υπερκοστολογημένα. Όμως...

Όμως πρέπει να παραδεχτούμε ότι εξαιτίας του υπέροχου ντιζάϊν τους, όσον αφορά την κάσα τους, το λιτό, απέριττο αλλά τόσο όμορφο και αρμονικό καντράν τους, το σύστημα προστασίας της κορώνας που όλα αυτά έχουν δημιουργήσει σχολή και δεν θα τα βρεις τόσο σχεδιαστικά πετυχημένα σε άλλο καταδυτικό ρολόι (δεν αναφέρομαι στα homages, και τις ρέπλικες), των εξαιρετικών προδιαγραφών στεγανότητας και της ποιότητας κατασκευής, των μηχανών που πλέον είναι in-house, αλλά και των παλιότερων που είναι τέρατα αξιοπιστιας, της πληθώρας των λουριών που αλλάζουν όποτε θες και σου δίνουν αμέσως την αίσθηση ότι φοράς ένα "άλλο" ρολόι, συν την "άϋλη" υπεραξία που έχει ένα Πανεράϊ από το "μύθο" των δυτών του Ιταλικού ναυτικού, όλα αυτά φτιάχνουν ένα πολύ όμορφο και "αρρενωπό" σύνολο που αναμφισβήτητα τραβάει τα βλέμματα και ασκεί τρομερή γοητεία. Σ' αυτά πρόσθεσε την επίτηδες μικρή παραγωγή, για να αντιληφθείς το γιατί κοστίζουν τόσο. ;D
Βεβαίως πρόκειται για στρατιωτικού τύπου καταδυτικά ρολόγια, τουλάχιστον οι βασικές "ιστορικές" σειρές, άρα λιτά, απέριττα, αλλά πολύ πολύ λειτουργικά.

Όπως είπε και ο Γιάννης (γεια σου Γιάννη μου με τα "ωραία" σου, καλά να περνάς όπου είσαι...) :
"Είναι υπερτιμημένα, είναι πολυδιαφημισμένα, είναι σε σημαντικό βαθμό μόδα, είναι πουλ-μουρ για πολύ κόσμο......από την άλλη όμως είναι τα πιό σέξυ ρολόγια ever!!!" ;)
"Eίναι το μόνο(άντε από τα πολύ λίγα) που οι γυναίκες θα σου πούν από μόνες τους "αααα πάρα πολύ ωραίο ρολόι, να το δω!!!" Τα Rolex τους αρέσουν για άλλους λόγους$$$, πάντα γενικά μιλώντας, δεν θα στο πουν ούτε για Ω(εκτός Ploprof) ούτε για Tag ούτε για Longines ούτε για Breguet. Δεν έχει σημασία ποιός το φοράει...
   Sexy ρολόι=Panerai
   Aντρικό ρολόι=Breitling"

   Yπογραφή: GiannisH  ;) ;D

(Και πίστεψέ με, φίλε μου john1987 για να το λέει αυτό ο συγκεκριμένος, κάτι θα ξέρει!! :D :D)

Και για να προλάβω την επόμενη ερώτησή σου, ναι θα αγόραζα τελικά ένα, εαν είχα ήδη στην κατοχή μου κάποια 3-4 άλλα, διαφορετικών κατασκευαστών που θεωρώ πιο must... ;)

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1735 στις: Αύγουστος 10, 2011, 06:03:27 μμ »
Είναι ότι πιο ρολόι υπάρχει σε ρολόι!
Εμφανισιακά και όχι μόνο!

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1736 στις: Αύγουστος 10, 2011, 06:11:11 μμ »
Πάνο σούπερ τα μωρά σου
και σε ευχαριστούμε για την οπτική απόλαυση
αλλά μιας και μας αναψες φωτιές,να σου ανάψω κι εγώ μία ;D

Τώρα που καμαρώνεις τα πανέρια σου δίπλα δίπλα,
εκείνα τα κακομοίρικα,τα μπασμένα,τα μισή μπουκιά ρολογάκια (τα ρολεξάκια ντε)
πώς σου φαίνονται?  ;D

Αποσυνδεδεμένος Nick78

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 811
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1737 στις: Αύγουστος 10, 2011, 06:41:09 μμ »
Φανταστικό post από το φίλο Ηλία, ως κάτοχος ενός panerai προσυπογράφω όλα όσα έγραψε.

Ο "μύθος"των Ιταλών δυτών και ιταλικού ναυτικού είναι για μένα το λιγότερο σημαντικό (σιγά το κατόρθωμα ο τσάτσικος τορπιλισμός αγκυροβολισμένου πλοίου ανημερα θρησκευτικής εορτής) , όμως όλα τα υπόλοιπα που ανέφερε ο Ηλιας καθιστούν την αγορά ενός πανεράι απόλυτα λογική, και ας θεωρούνται υπερτιμημένα εκ πρώτης σκέψης.

Αγαπητέ john, καλως ήρθες κιόλας, γιατί δεν κάνεις το πιο απλό για να σου φύγει η περιέργεια; Πήγαινε σε ένα κατάστημα Καίσαρης και δοκίμασε κάποια στον καρπό σου για να διαπιστώσεις με τα ίδια σου τα μάτια προς τι ο τόσος ντόρος. Ό,τι και να βλέπεις από φωτογραφίες δε λένε και πολλά μπροστά στην εικόνα ενός panerai πάνω στο χέρι σου. 
We are never gonna survive...unless we get a little crazy!

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1738 στις: Αύγουστος 10, 2011, 07:04:10 μμ »
   Eίναι το μόνο(άντε από τα πολύ λίγα) που οι γυναίκες θα σου πούν από μόνες τους "αααα πάρα πολύ ωραίο ρολόι, να το δω!!!" Τα Rolex τους αρέσουν για άλλους λόγους$$$, πάντα γενικά μιλώντας, δεν θα στο πουν ούτε για Ω(εκτός Ploprof) ούτε για Tag ούτε για Longines ούτε για Breguet. Δεν έχει σημασία ποιός το φοράει...

   Sexy ρολόι=Panerai

   Aντρικό ρολόι=Breitling

   Yπογραφή: GiannisH ;) ;D
Γιατί ρε σύ? Δεν είναι τα Breitling ΚΑΙ SEXY;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1739 στις: Αύγουστος 10, 2011, 07:11:59 μμ »
Πάνο σούπερ τα μωρά σου
και σε ευχαριστούμε για την οπτική απόλαυση
αλλά μιας και μας αναψες φωτιές,να σου ανάψω κι εγώ μία ;D

Τώρα που καμαρώνεις τα πανέρια σου δίπλα δίπλα,
εκείνα τα κακομοίρικα,τα μπασμένα,τα μισή μπουκιά ρολογάκια (τα ρολεξάκια ντε)
πώς σου φαίνονται?  ;D


Νικόλα, όλα τα μωρά μου τα αγαπάω εξίσου. Από τα πιο ταπεινά μέχρι τα πιο λουσάτα.

Απλά γιατί το καθένα έχει και την χάρη του και πάνω απ' όλα γιατί όλα με κάνουν να χαμογελάω όταν τα κοιτάω  :)

Όσο για τα μπασμένα, κάνω ότι μπορώ για να μην πλήττω και μάλλον καλά φαίνονται. Τι λες ?   :) ;) :D ;D