Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1167473 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sham

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 336
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3680 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 06:23:36 μμ »
ειναι στον προαιρετικο εξοπλισμο της καινουργιας bentley bentayga,κοστος 205 χιλιαρικα

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3681 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 02:32:32 μμ »
Νew Breitling TV commercial "Pit Stop" !

http://www.facebook.com/Breitling/videos/1222908081068016/
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3682 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 02:40:32 μμ »
Νew Breitling TV commercial "Pit Stop" !

http://www.facebook.com/Breitling/videos/1222908081068016/

ελα Σπυρο... ασε τα σαπια... τοσα Β εχουν παρει τα παιδια απο το φορουμ, κανεναν να κανει Review κανενα Β-κοριτσι δεν εχει... ψευτες...  :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Fotis_jr

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3683 στις: Οκτώβριος 19, 2015, 11:30:24 μμ »
Καλησπέρα και από μένα! Είμαι νέο μέλος αν και παρακολουθώ πάρα πολυ καιρό διάφορα threads. Ήρθε η ωρα να αγορασω κ εγω το πρώτο μου ακριβό ρολόι και μετά από πάρα πολύ ψάξιμο κατέληξα στο superocean 42 black abyss. Ήταν αμεςως πριν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα η νεα σειρα superocean. το μονο που με προβλημάτιζε τοτε και ακόμα με προβληματίζει λιγο είναι η διαχρονικότητα του ρολογιού που επέλεξα. Εμώ μου αρέσει  παρα πολύ εμφανισιακά, απλα δε ξέρω αν θα γεράσει ωραία. Το νεο superocean φαινεται να ειναι πιο κλασικο σε design ομως το abyss πιστευω οτι εχει δικο του χαρακτηρα και δεν ειναι τοσο κοινο σχεδιαστικα και παραλληλα πως διατηρει breitling dna. Αυτα.. Τι λετε;;

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3684 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 12:18:04 πμ »
Καλησπέρα και καλωσήλθες στο φόρουμ. Πέρα απ'ότι θα ακούσεις ως γνώμες, το βασικότερο είναι το δικό σου γούστο, να φορέσεις δηλαδή κάτι που θα σου αρέσει πραγματικά. Έτσι κι αλλιώς η Breitling ως εταιρεία είναι εξαιρετική ποιοτικά και δυνατό brand name.
Aν το δίλημμα ήταν δικό μου και ήθελα ένα απλό αυτόματο Breitling χωρίς χρονογράφο και με κριτήριο ένα σχέδιο διαχρονικό και χαρακτηριστικό της εταιρείας, θα επέλεγα μεταξύ Galactic 44 και Superocean Heritage 42 ή 46.
https://www.breitling.com/en/models/galactic/galactic-44/
https://www.breitling.com/en/models/superocean-heritage/superocean-heritage-42/


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Fotis_jr

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3685 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 12:49:35 πμ »
Ευχαριστω για το καλωσορισμα! Το galactic πολυ ομορφο αλλα κοπηκε λογω μικρου καρπου.. Το soh επισης πανεμορφο αλλα για πρωτο ρολοι ηθελα κατι πιο σπορ με ατσαλινο μπρασελε. Το επομενο παντως λογικα θα ειναι ενα transocean 38 μπλε σε mesh... Παντως αν κολλησει καποιος με το μικροβιο "breitling" και "ρολοι" γενικοτερα νομιζω οτι δεν υπαρχει θεραπεια.. Επειδη φαινεται να εχεις πολλες γνωσεις για την εταιρια, που οφειλεις την εμμονη με τους superquartz? θελω να πω, ενταξει με το emergency η το cockpit, στα αλλα μοντελα ομως γιατι; Ειναι κ θεμα αισθητικης, ενα ρολοι τετοιας αξιας δειχνει "φτηνο" και κυριως "αψυχο" με τον δεικτη να κανει τικ-τακ..

Αποσυνδεδεμένος sham

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 336
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3686 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 10:22:52 πμ »
Καλησπέρα και καλωσήλθες στο φόρουμ. Πέρα απ'ότι θα ακούσεις ως γνώμες, το βασικότερο είναι το δικό σου γούστο, να φορέσεις δηλαδή κάτι που θα σου αρέσει πραγματικά. Έτσι κι αλλιώς η Breitling ως εταιρεία είναι εξαιρετική ποιοτικά και δυνατό brand name.
Aν το δίλημμα ήταν δικό μου και ήθελα ένα απλό αυτόματο Breitling χωρίς χρονογράφο και με κριτήριο ένα σχέδιο διαχρονικό και χαρακτηριστικό της εταιρείας, θα επέλεγα μεταξύ Galactic 44 και Superocean Heritage 42 ή 46.
https://www.breitling.com/en/models/galactic/galactic-44/
https://www.breitling.com/en/models/superocean-heritage/superocean-heritage-42/

απ τα ομορφοτερα breitling το galactic,εξαιρετικη επιλογη

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3687 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 11:39:39 πμ »
Ευχαριστω για το καλωσορισμα! Το galactic πολυ ομορφο αλλα κοπηκε λογω μικρου καρπου.. Το soh επισης πανεμορφο αλλα για πρωτο ρολοι ηθελα κατι πιο σπορ με ατσαλινο μπρασελε. Το επομενο παντως λογικα θα ειναι ενα transocean 38 μπλε σε mesh... Παντως αν κολλησει καποιος με το μικροβιο "breitling" και "ρολοι" γενικοτερα νομιζω οτι δεν υπαρχει θεραπεια.. Επειδη φαινεται να εχεις πολλες γνωσεις για την εταιρια, που οφειλεις την εμμονη με τους superquartz? θελω να πω, ενταξει με το emergency η το cockpit, στα αλλα μοντελα ομως γιατι; Ειναι κ θεμα αισθητικης, ενα ρολοι τετοιας αξιας δειχνει "φτηνο" και κυριως "αψυχο" με τον δεικτη να κανει τικ-τακ..

Εντάξει, 4 μοντέλα έχει η σειρά professional, το αεροπορικό προφίλ της εταιρείας επιβάλει και ρολόγια με multifunction λειτουργίες.

Στο χέρι δοκίμασες ρολόγια ή απλά υπολογιζεις από τα specs ποια θα σου στέκονται μικρά ή μεγάλα?


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3688 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 11:55:19 πμ »
Ευχαριστω για το καλωσορισμα! Το galactic πολυ ομορφο αλλα κοπηκε λογω μικρου καρπου.. Το soh επισης πανεμορφο αλλα για πρωτο ρολοι ηθελα κατι πιο σπορ με ατσαλινο μπρασελε. Το επομενο παντως λογικα θα ειναι ενα transocean 38 μπλε σε mesh... Παντως αν κολλησει καποιος με το μικροβιο "breitling" και "ρολοι" γενικοτερα νομιζω οτι δεν υπαρχει θεραπεια.. Επειδη φαινεται να εχεις πολλες γνωσεις για την εταιρια, που οφειλεις την εμμονη με τους superquartz? θελω να πω, ενταξει με το emergency η το cockpit, στα αλλα μοντελα ομως γιατι; Ειναι κ θεμα αισθητικης, ενα ρολοι τετοιας αξιας δειχνει "φτηνο" και κυριως "αψυχο" με τον δεικτη να κανει τικ-τακ..

επειδή εγώ έχω εμμονή με τα superquartz και γενικά τα καλά quartz, μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι δε δείχουν καθόλου φθηνά η υποδεέστερα των μηχανικών. Η ποιότητα κατασκευής είναι η ίδια, με άλλη μηχανή (όχι υποδεέστερη σε αυτές τις κατηγορίες). Απλά πρέπει να καταλάβει κάποιος ότι είναι άλλη φιλοσοφία. Και σίγουρα ένα quartz των 5,000 δεν έχει καμμία σχέση με ένα των 500.

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ καθημερινά όλα τα functions του quartz (alarm, chrono, 2η ώρα) και μου αρέσει που είναι στο +/- 7'' το χρόνο.

Εάν κάποιος χρειάζεται superquartz το ξέρει από την αρχή ;) δε χρειάζεται να το ψάξει -- εάν θέλει μηχανικό έχει και εκεί πολλές επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος Fotis_jr

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3689 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 12:19:55 μμ »
Ναι έχεις δικιο για τα functions. Μιλαω ως κάποιος που δεν θα τα χρησιμοποιησει ποτέ. Δεν εννοουσα οτι δειχνει φτηνο ενα professional φυσικά. Απλά σε ένα colt για παραδειγμα δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να βγαίνει και σε quartz. Προφανώς κι αυτά θα έχουν τους θαυμαστές τους όμως...  ;)

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3690 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 12:26:47 μμ »
Ναι έχεις δικιο για τα functions. Μιλαω ως κάποιος που δεν θα τα χρησιμοποιησει ποτέ. Δεν εννοουσα οτι δειχνει φτηνο ενα professional φυσικά. Απλά σε ένα colt για παραδειγμα δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να βγαίνει και σε quartz. Προφανώς κι αυτά θα έχουν τους θαυμαστές τους όμως...  ;)

Οι θαυμαστές των μηχανικών παραμένουν ένα πολύ μικρό ποσοστό. Πολύς κόσμος απλά θέλει quartz και κάποιοι απλά θέλουν καλό quartz.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3691 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 12:45:14 μμ »
Οι θαυμαστές των μηχανικών παραμένουν ένα πολύ μικρό ποσοστό. Πολύς κόσμος απλά θέλει quartz και κάποιοι απλά θέλουν καλό quartz.

Έτσι όπως τα λες πρέπει να είναι Παναγιώτη.
Το φόρουμ είναι μειονοτικό (όπως και όλα τα φόρα ρολογιών παγκοσμίως).

Συνδεδεμένος mikeA17390

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3692 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 09:31:11 μμ »
Ναι έχεις δικιο για τα functions. Μιλαω ως κάποιος που δεν θα τα χρησιμοποιησει ποτέ. Δεν εννοουσα οτι δειχνει φτηνο ενα professional φυσικά. Απλά σε ένα colt για παραδειγμα δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να βγαίνει και σε quartz. Προφανώς κι αυτά θα έχουν τους θαυμαστές τους όμως...  ;)


Καλησπερα σε ολους, ειναι πολοι που θαυμαζουν τα καλα ρολογια, αλλα βαριουνται το κουρδισμα το (+/) καθε μηνα τους φαινεται τρελο, μαγνητικα πεδια, γενικα τα μηχανικα θελουν μια φροντιδα(που για μας ειναι πρεζα)
για αλλους βασανο(ξεχνανε το βασικοτερο ενα μηχανικο ρολοι οτι κ να παθει φτιαχνεται),
κοιτα κ το colt auto η το avenger gmt,
για το black abyss 42, κραταω επιφιλαξη για τη διαχρονικοτητα,
δεχτικε σκληρη κριτικη οχι αδικα, μετα απο ενα μοντελο με μεγαλη ιστορια,
δεν επισε ως σχεδιο, εκτος ομως απο αυτα το ruber στο bezel κ το γυαλιστερο μρασελε εμενα προσωπικα με αγχωνουν,
Επειδη αλλαξε μοντελο θα το βρεις με καλες εκπτωσεις

Αυτα
Καλες ωρες σε ολους


Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3693 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 10:02:56 μμ »
Σωστός, καλές επιλογές ως κλασσικά σχέδια Breitling και τα Colt Auto και Avenger GMT.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Fotis_jr

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3694 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 03:22:38 μμ »
Κατ´αρχάς σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
Μάλλον δεν εκανα σαφές ότι το ρολόι το εχω ήδη αγοράσει εδω κι εξι μήνες απλώς με προβληματίζει λιγο το αν θα ειναι διαχρονικο η οχι. Όμως τελικά, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι πρωτίστως μετράει το ποσο μου αρέσει κ οχι το αν θα ειναι εκτος μοδας σε 15 χρονια.... Για να ερθω κ στα σχολιά σας, τότε είχα δοκιμασει και το avenger gmt αλλα ξέφευγε λιγο στα χρήματα ενω ηδη ειχα υπερβει αρκετα το αρχικο μου "ταβανι" οποτε το αφησα. Πολυ ωραιο κ το avenger παρ´ολα αυτα! Το rubber στη στεφανη κ το γυαλιστερο μπρασελε παρεμειναν παντως κ στα νεα μοντελα superocean (εκτος μονο απο το 44αρι που μου ηταν μεγαλο ετσι κ αλλιως!). Αυτος ηταν κ ο βασικος λογος που περιμενα να δω πρωτα το νεο μοντελο κ λιγες μερες μετα προχωρησα στην αγορα! Μεχρι στιγμης δεν ειχα κανενα προβλημα κ μαλιστα μετα απο αρκετα μπανια κ στη θαλασσα! :)

Συνδεδεμένος mikeA17390

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3695 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 05:08:57 μμ »
Κατ´αρχάς σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
Μάλλον δεν εκανα σαφές ότι το ρολόι το εχω ήδη αγοράσει εδω κι εξι μήνες απλώς με προβληματίζει λιγο το αν θα ειναι διαχρονικο η οχι. Όμως τελικά, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι πρωτίστως μετράει το ποσο μου αρέσει κ οχι το αν θα ειναι εκτος μοδας σε 15 χρονια.... Για να ερθω κ στα σχολιά σας, τότε είχα δοκιμασει και το avenger gmt αλλα ξέφευγε λιγο στα χρήματα ενω ηδη ειχα υπερβει αρκετα το αρχικο μου "ταβανι" οποτε το αφησα. Πολυ ωραιο κ το avenger παρ´ολα αυτα! Το rubber στη στεφανη κ το γυαλιστερο μπρασελε παρεμειναν παντως κ στα νεα μοντελα superocean (εκτος μονο απο το 44αρι που μου ηταν μεγαλο ετσι κ αλλιως!). Αυτος ηταν κ ο βασικος λογος που περιμενα να δω πρωτα το νεο μοντελο κ λιγες μερες μετα προχωρησα στην αγορα! Μεχρι στιγμης δεν ειχα κανενα προβλημα κ μαλιστα μετα απο αρκετα μπανια κ στη θαλασσα! :)

Αφου το εχεις παρει κ ο λογος ειναι επειδη σου αρεσει, σε ολους εμας περισεβει,
Καλες ωρες λοιπον με υγεια!
Αν θες τη ταπεινη μου γνωμη, εχεις παρει ενα πολυ καλοφτιαγμενο ρολοι, απο μια δυνατη εταιρια,
με ανθεκτικη κ δοκιμασμενη μηχανη(κ αν θες ευκολη σε ανταλλακτικα κ σερβις), κρυσταλλο που ζηλευουν πολλες εταιριες, καλο κ τιμιο σερβις αντιπροσωπιας στην ελλαδα,
Ομορφο κ με καουτσουκ(δε συμβαινει σε ολες τις εταιριες),
Κ καπου εδω τελειωνουμε, το ρολοι μπορει να μην εχει φθορα στον χρονο ως καλο ρολοι, αλλα διαχρονικο δεν ειναι, κ σημα breitling εχει αλλα dna breitling δεν εχει, αυτη ειναι μια αληθεια που τη ξερουμε ολοι,
Κ αν ασχοληθεις με τα ρολογια κ την εταιρια κ τα παλια της μοντελα θα το καταλαβεις κ εσυ, διαχρονικοτητα εχει για παραδειγμα το navitimer, dna το avenger,
κ ξαναλεω χωρις να παρεξηγηθω ζητησες τη γνωμη σε ενα φορουμ για ρολογια, ειναι γνωμη κ τιποτα αλλο!
Τη κρατας η τη πετας.

Καλες ωρες σε ολους


Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3696 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 05:44:51 μμ »
Πάμε λοιπόν σ'αυτό που σου έγραψα ως πρώτη απάντηση.

Καλησπέρα και καλωσήλθες στο φόρουμ. Πέρα απ'ότι θα ακούσεις ως γνώμες, το βασικότερο είναι το δικό σου γούστο, να φορέσεις δηλαδή κάτι που θα σου αρέσει πραγματικά. Έτσι κι αλλιώς η Breitling ως εταιρεία είναι εξαιρετική ποιοτικά και δυνατό brand name.

Να το χαίρεσαι με υγεία!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3697 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 08:03:48 μμ »

Breitling Colt 44 A74387









Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3698 στις: Νοέμβριος 04, 2015, 12:44:31 μμ »
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/DAnQlhDSJ3c" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/DAnQlhDSJ3c" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>
.
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3699 στις: Νοέμβριος 04, 2015, 07:37:01 μμ »