Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1167393 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3180 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 06:18:41 μμ »
Παναγιώτη δικές σου φωτό?το δοκίμασες??Εχω ακούσει από άτομο που σέβομαι πολυ τη γνώμη του,το Δημήτρη,τα καλύτερα!!Οι δικές σου εντυπώσεις???

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3181 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 06:23:20 μμ »
ήταν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ... ναι δικές μου οι φώτο...το vintage lume με το γυαλισμένο υπόλοιπο τα σπάει!!!

Ειδικά το μπλε ήταν...

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3182 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 06:29:27 μμ »
Από την πρώτη μέρα που το είδα μου έχει ανάψει φωτιές η breitling μου αυτό το ρολόι!!!Ειδες και το μαύρο και προτιμάς από όλα τα χρώματα το μπλε??

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3183 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 06:32:35 μμ »

Από την πρώτη μέρα που το είδα μου έχει ανάψει φωτιές η breitling μου αυτό το ρολόι!!!Ειδες και το μαύρο και προτιμάς από όλα τα χρώματα το μπλε??

Μπλε και ασημένιο

Το μαύρο πολύ απλό

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3184 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 11:05:18 μμ »
Μια απορία κύριοι ,
Για πρώτη φορά μετά τις 20/11 άφησα το avenger στην άκρη , συγκεκριμένα απο χθες πρωί το είχα στην τσάντα μου , που σημαίνει οτι ούτε σε πλήρη κίνηση ήταν αλλά ούτε και τελείως ακίνητο , το μεςημερι το άφησα στο σπίτι και σήμερα βλέπω οτι είχε σταματήσει στις δώδεκα το μεσημέρι , δηλαδή σχεδόν 24h reserve , ίσως και λιγότερο .
Επίσημα η breitling δίνει minimum 40h.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3185 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 12:11:13 πμ »
Δεν είναι κριτήριο αυτό. Φόρεσέ το μια μέρα ή κούρδισέ το πλήρως και άστο να δεις ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3186 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 12:14:43 πμ »

Δεν είναι κριτήριο αυτό. Φόρεσέ το μια μέρα ή κούρδισέ το πλήρως και άστο να δεις ;)
Το φορούσα καθημερινά , μπορεί οχι όλες τις ώρες της μέρας αλλά καθημερινά ,
Θεωρώ οτι ήταν φορτισμένο  πλήρως , θα κάνω κι αυτο που λες να δω.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3187 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 04:42:26 πμ »
Το φορούσα καθημερινά , μπορεί οχι όλες τις ώρες της μέρας αλλά καθημερινά ,
Θεωρώ οτι ήταν φορτισμένο  πλήρως , θα κάνω κι αυτο που λες να δω.

Γιάννη,ειμαι,βέβαιος οτι δεν είχε φορτισθει πλήρως.
Έχει δίκιο ο έτερος Γιαννης,φόρτισε το καλα και μετα μέτρησε το.
Ειμαι πεπεισμένος οτι δεν θα εχεις προβλημα.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3188 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 09:50:34 πμ »

Γιάννη,ειμαι,βέβαιος οτι δεν είχε φορτισθει πλήρως.
Έχει δίκιο ο έτερος Γιαννης,φόρτισε το καλα και μετα μέτρησε το.
Ειμαι πεπεισμένος οτι δεν θα εχεις προβλημα.
Σπύρο ηδη απο χθες βράδυ το φοράω ξανά και δεν θα το βγάλω απο το χέρι για τις επόμενες ημέρες , πάντως απο χρονομετρία τα σπάει .

Αποσυνδεδεμένος referee

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 629
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3189 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 06:07:00 μμ »
Πέρασα μια βόλτα παρά την συνεχής βροχή την πέμπτη από τον μπουτίκ της breitling που είχε αυτή την μικρή γιορτή...
Μπήκα λοιπόν μέσα και χάζευα τα ρολόγια και η ευγενική υπάλληλος αφού κάθησα μου έβγαλε 2-3 που ήθελα να δω από κοντά και να δοκιμάσω!!
Πρώτα δοκίμασα το Avenger II GMT... πολύ ωραίο αλλά η GMT λειτουργία εκτός από άχρηστη σε μένα το ακριβαίνει υπερβολικά..
Δεύτερο ήταν το superocean 44 το οποίο ήταν πολύ ωραίο, ποιοτικότατο αλλά... δεν ξέρω.... πιο πολύ breitling μου έκανε το προηγούμενο superocean και superocean steelfish τα οποία όταν γύρισα σπίτι τα χάζεψα στον τόμο chronolog '09 που έχω κρατήσει από τότε....
Και τελευταίο δοκίμασα και είδα πρώτη φορά το Αvenger II seawolf με μαύρο καντράν .... Φανταστικό! Ανδρικό και βαρύ ρολόι.... Το ερωτεύτηκα με τη μία.... έχω μικρό σχετικά καρπό αλλά φοράω μεγάλα ρολόγια 45χλσ και μπορώ να πώ πως παρά το μέγεθός του είναι πολύ καλά ζυγισμένο! Τιμή καταλόγου όμως 3700 ευρώ   :( με το φοβερό ατσάλινο μπρασελέ....
Ρε τι πάθαμε τώρα... πάντα μου άρεσε η μάρκα στα περισσότερα μοντέλα της... αλλά αμα τα δεις από κοντα και τα φορέσεις είναι ακομα καλύτερα....
Φεύγοντας μου έδωσαν μια τσάντα με ενα μεγάλο περιοδικό της breiling ενα μικρό περιοδικό με τα world time μοντέλα τους και φυσικά τον τόμο chronolog 2014 με όλα τα μοντέλα τους... έχω και τα chronolog 09 και chronolog 2012 και κρίμα που είδα οτι μερικά που μου αρέσουν τα έχουν καταργήσει... το καλύτερο βέβαια ήταν ένα ωραιότατο καπελάκι breitling 130th anniversary με ραφτά τα σηματάκια και το όνομα!!!
Βάζω και μια φωτό παρακάτω... ελπίζω να μην σας κούρασα


Όποιος θέλει PANERAI
5 χρόνια να μη φάει :D

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3190 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 07:33:30 μμ »

Πέρασα μια βόλτα παρά την συνεχής βροχή την πέμπτη από τον μπουτίκ της breitling που είχε αυτή την μικρή γιορτή...
Μπήκα λοιπόν μέσα και χάζευα τα ρολόγια και η ευγενική υπάλληλος αφού κάθησα μου έβγαλε 2-3 που ήθελα να δω από κοντά και να δοκιμάσω!!
Πρώτα δοκίμασα το Avenger II GMT... πολύ ωραίο αλλά η GMT λειτουργία εκτός από άχρηστη σε μένα το ακριβαίνει υπερβολικά..
Δεύτερο ήταν το superocean 44 το οποίο ήταν πολύ ωραίο, ποιοτικότατο αλλά... δεν ξέρω.... πιο πολύ breitling μου έκανε το προηγούμενο superocean και superocean steelfish τα οποία όταν γύρισα σπίτι τα χάζεψα στον τόμο chronolog '09 που έχω κρατήσει από τότε....
Και τελευταίο δοκίμασα και είδα πρώτη φορά το Αvenger II seawolf με μαύρο καντράν .... Φανταστικό! Ανδρικό και βαρύ ρολόι.... Το ερωτεύτηκα με τη μία.... έχω μικρό σχετικά καρπό αλλά φοράω μεγάλα ρολόγια 45χλσ και μπορώ να πώ πως παρά το μέγεθός του είναι πολύ καλά ζυγισμένο! Τιμή καταλόγου όμως 3700 ευρώ   :( με το φοβερό ατσάλινο μπρασελέ....
Ρε τι πάθαμε τώρα... πάντα μου άρεσε η μάρκα στα περισσότερα μοντέλα της... αλλά αμα τα δεις από κοντα και τα φορέσεις είναι ακομα καλύτερα....
Φεύγοντας μου έδωσαν μια τσάντα με ενα μεγάλο περιοδικό της breiling ενα μικρό περιοδικό με τα world time μοντέλα τους και φυσικά τον τόμο chronolog 2014 με όλα τα μοντέλα τους... έχω και τα chronolog 09 και chronolog 2012 και κρίμα που είδα οτι μερικά που μου αρέσουν τα έχουν καταργήσει... το καλύτερο βέβαια ήταν ένα ωραιότατο καπελάκι breitling 130th anniversary με ραφτά τα σηματάκια και το όνομα!!!
Βάζω και μια φωτό παρακάτω... ελπίζω να μην σας κούρασα




Έδιναν και καπελάκι ?
Κι έλεγα να περάσω , κρίμα.
Πήγαινε σε καταστήματα για προσφορά , μη κοιτάς τιμές καταλόγου , με καουτσούκ ειναι πανω απο 400€ φθηνότερα .

Αποσυνδεδεμένος referee

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 629
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3191 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 01:53:59 πμ »
Πάντως η αλήθεια είναι ότι και η breitling όπως και οι υπόλοιπες τέτοιες εταιρίες εχουν αυξήσει πολύ τις τιμές τους τα τελευταία χρόνια στην ευρώπη της οικονομικής κρίσης και αυτό είναι πολύ οξύμωρο.... τι στο καλο... τόσο πολλοί είναι πια οι φραγκάτοι κινεζοι που πουλάνε πολύ εκεί και μας έχουν γραμμένους;
Μας έχουν δυσκολέψει πάντως το όνειρο της απόκτησης ενός τέτοιου ρολογιού :-(

Όποιος θέλει PANERAI
5 χρόνια να μη φάει :D

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3192 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 12:04:32 μμ »
Το seawolf έχει πάρει μόλις 250 ευρώ σε τρία χρόνια αλλά αποτελεί εξαίρεση, γενικώς οι τιμές έχουν πάρει την ανιούσα και όπως σωστά είπες η απόκτηση ενός ρολογιού αυτής της κατηγορίας δυσκολεύει όλο και περισσότερο.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3193 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 08:47:45 μμ »
Χτυπήσαμε κι εμείς το μπρασελεδάκι μας για το Chronomatic και ακόμη τσιμπιόμαστε αν τα λεφτά που δώσαμε ήταν σωστά ή αν αύριο μεθαύριο θα μας πάρουν τηλέφωνο να ζητάνε τα υπόλοιπα. :D

Το νέο αστέρι της "Β" είναι το 44άρι Galactic ιδιαίτερα σ'αυτό το υπέροχο μπλέ καντράν που συνδυάζεται εκπληκτικά με το βιντάζ χρώμα δεικτών και ενδείξεων.
Κα-τα-πλη-κτι-κό!!!
Ναι ακριβότερο ίσως απ'ότι θα έπρεπε, αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες αν το φορέσετε στο χέρι σας...



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3194 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 09:36:17 μμ »

τσιμπιόμαστε αν τα λεφτά που δώσαμε ήταν σωστά
Σωστα ηταν Γιαννη.
Αυτα που ζητανε τις υπολοιπες μερες του χρονου δεν ειναι σωστα.
Μ' αυτα και μ' αυτα συνειδητοποιει κανεις την αισχροκερδεια και την κοροιδια, οταν μπρασελε που κοστιζει 30€-40€, στο πουλανε 500€ και 700€.





Sent from my LG G2 using tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3195 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 09:41:28 μμ »
Σωστα ηταν Γιαννη.
Αυτα που ζητανε τις υπολοιπες μερες του χρονου δεν ειναι σωστα.
Μ' αυτα και μ' αυτα συνειδητοποιει κανεις την αισχροκερδεια και την κοροιδια, οταν μπρασελε που κοστιζει 30€-40€, στο πουλανε 500€ και 700€.





Sent from my LG G2 using tapatalk

Εχεις δικιο,ειναι παραλογα ακριβα.
Παντως εμπορος ρολογιων μας ελεγε οτι σ αυτη την τιμη (50 ευρω) ειναι σιγουρο οτι ο αντιπροσωπος μπαινει μεσα,γιατι κι αυτος αγοραζει πιο ακριβα.

 
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3196 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 09:47:21 μμ »
Χτυπήσαμε κι εμείς το μπρασελεδάκι μας για το Chronomatic και ακόμη τσιμπιόμαστε αν τα λεφτά που δώσαμε ήταν σωστά ή αν αύριο μεθαύριο θα μας πάρουν τηλέφωνο να ζητάνε τα υπόλοιπα. :D

Το νέο αστέρι της "Β" είναι το 44άρι Galactic ιδιαίτερα σ'αυτό το υπέροχο μπλέ καντράν που συνδυάζεται εκπληκτικά με το βιντάζ χρώμα δεικτών και ενδείξεων.
Κα-τα-πλη-κτι-κό!!!
Ναι ακριβότερο ίσως απ'ότι θα έπρεπε, αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες αν το φορέσετε στο χέρι σας...

Καλοφόρετο να είναι. Κομπλέ το σετάκι τώρα :up:




Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3197 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 09:54:08 μμ »
Μπράβο παιδιά,
Αυτές ειναι ευκαιρίες,
Καλά έκανα και πήρα το avenger με καουτσούκ,
Σε λίγα χρόνια μπορεί να πάρω το pro 3 50€.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #3198 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 09:58:51 μμ »
Μπράβο παιδιά,
Αυτές ειναι ευκαιρίες,
Καλά έκανα και πήρα το avenger με καουτσούκ,
Σε λίγα χρόνια μπορεί να πάρω το pro 3 50€.

 :lol: :jg:
Υπομονη Γιαννη και κατι θα γινει  ;)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
BREITLING
« Απάντηση #3199 στις: Δεκέμβριος 15, 2014, 11:03:23 πμ »
Νομίζω έπρεπε να διεκδικήσουμε ως μελη του Mywatch λίγο καλύτερη τιμή από τα 50€...

Τόσα άτομα πήγαμε και αφήσαμε το πενηνταρικάκι μας :-p

Με γεια σε όλους μας λοιπόν ;-)


Sent from my i-phone, using my fingers