Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1167487 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #940 στις: Απρίλιος 22, 2011, 09:55:52 πμ »
1) Buzz Aldrin με Emergency παρακαλώ...

Όχι δα!
Σπίντμαστερ.


K2linos το U1 σου φαίνεται μεγαλύτερο γιατί έχει μεγαλύτερο καντράν και δεν είναι φορτωμένο, όπως το Μπράιτλιν.

Ναι, συγγνώμη, έβαλα από αβλεψία την λάθος φωτό, απλά το ξένο site ανέφερε ότι ο Aldrin χρησιμοποιεί και το Emergency (για να αποκαταστήσουμε τον βασιλιά Speedy...)
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #941 στις: Απρίλιος 22, 2011, 11:18:14 πμ »
Κατ΄αρχας να σας ευχαριστηω.

Το super avenger το εχω δει απο κοντα και μου αρεσει πολυ που ειναι κτηνος. Το avenger δυστυχως δεν το εχω δει.

Η καθε συντηρηση ενδεικτικα περιπου ποσο στοιχιζει; Στελνουν το ρολοι στο εξωτερικο ή εδω γινεται;

Το ρολοι σε τιμη μετροιτοις περιπου ποσο στοιχιζει;

Αν θυμάμαι καλά είχε κάπου στα 3500 ευρώ η λιανική του, τώρα ίσως έχει ανεβεί λίγο ακόμη. Υπολόγισε τουλάχιστον 25% έκπτωση στο μετρητοίς. Για σίγουρα, πάρε τηλέφωνο ένα επίσημο retailer, θα σου στείλω κι εγώ έναν με πμ. Σέρβις εδώ στην Ελλάδα κάθε 5 περίπου χρόνια ως αυτόματο που είναι. Κόστος σέρβις ανάλογο με τα περισσότερα ρολόγια χρονογράφους και με το να παίζει ρόλο αν θα είναι στην αντιπροσωπεία ή σε ανεξάρτητο τεχνικό.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #942 στις: Απρίλιος 22, 2011, 02:56:46 μμ »
τιμη αντιπροσωπου ειναι 4250 με μπρασελε.Και γινεται τουλαχιστον 20% εκπτωση!!!!Και αν σε ενδιαφερει πραγματικα τοτε το καταστημα που σου προτεινε ο Γιαννης κανει απιστευτη εκπτωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εμενα με αφησε αφωνο :o :o
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #943 στις: Απρίλιος 22, 2011, 08:14:21 μμ »
τιμη αντιπροσωπου ειναι 4250 με μπρασελε.

Φαντάσου ότι πριν ενάμισυ χρόνο είχε 3390 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 3645 ευρώ με μπρασελέ...όλα έχουν πάρει την ανιούσα εκτός από αυτά που παίρνουμε εμείς..... :'(


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος GioG

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #944 στις: Απρίλιος 23, 2011, 01:21:12 πμ »
Θελω να κανω μια καπως χαζη ερωτηση και συγχωρεστε με γι αυτο.

Γιατι το navitimer εχει 4900 ευρω, το blackbird limited edition 5000 ευρω, ενω το super avenger μονο 3700. Θελω να πω ποια ειναι η διαφορα τους που δικαιολογει αυτη τη διαφορα στην τιμη;

Το  blackbird εχει 38 jewels ενω το super avenger εχει 25 jewels. Αυτο τι σημαινει;

 
     
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 23, 2011, 01:36:55 πμ από GioG »

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #945 στις: Απρίλιος 23, 2011, 09:57:05 πμ »
Δεν είναι καθόλου χαζή ερώτηση φίλε μου. ;) Jewels είναι τα ρουμπίνια που τοποθετούνται στη μηχανή ενός ρολογιού με αποτέλεσμα να υπάρχουν πιο χαμηλές τριβές και μεγαλύτερη ακρίβεια. Τα μειονεκτήματα των jewels είναι η ευθραυστότητα και η ευαισθησία τους με τον καιρό. Ορισμένα ρολόγια μπορεί να έχουν στη μηχανή τους jewels που δε χρησιμεύουν σε τίποτα και απλά τα τοποθετούν για να δώσουν την εντύπωση της μεγάλης ακρίβειας. Γενικά τα jewels είναι πολύ σημαντικά να υπάρχουν σε μια μηχανή για να μειώνονται οι τριβές και να εξασφαλίζεται μεγαλύτερη ακρίβεια. ;)


Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #946 στις: Απρίλιος 23, 2011, 11:42:13 πμ »
Γιατι το navitimer εχει 4900 ευρω, το blackbird limited edition 5000 ευρω, ενω το super avenger μονο 3700. Θελω να πω ποια ειναι η διαφορα τους που δικαιολογει αυτη τη διαφορα στην τιμη;    

Πολλοί παράγοντες διαμορφώνουν την τιμή ενος ρολογιού.
Τα συγκεκριμένα έχουν και διαφορετικές μηχανές. Νavitimer Caliber 23 με βάση την ETA Valjoux 7753, Blackbird Caliber 44 με βάση την ETA 2892+module DD, Super Avenger Caliber 13 με βάση την ETA Valjoux 7750.
Η blacksteel κάσα του Blackbird είναι επιβαρυντική για την τιμή του, όπως και η ιστορία που κουβαλάει το Navitimer που σίγουρα την πληρώνουμε σε μεγάλο βαθμό.
Μια χαρά μηχανή είναι αυτή του Super Avenger, οπότε μη σε προβληματίζει το κομμάτι αυτό ;)
 


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #947 στις: Απρίλιος 25, 2011, 03:50:42 μμ »
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ NAVITIMER 01




Σύμφωνα με μια έρευνα που έκανα μόλις τώρα, το Navitimer 01 βγήκε και στην παραγωγή. Παρατήρησα κάποιες διαφορές μεταξύ του Limited Edition και του παραγωγής. Η 1η είναι ότι στο καρτελάκι της ημερομηνίας στο Limited Edition, οι αριθμοί είναι κόκκινοι με το καρτελάκι άσπρο, ενώ στο άλλο navitimer 01, στο καρτελάκι οι αριθμοί είναι λευκοί, με μαύρο το καρτελάκι της ημερομηνίας. 2η διαφορά: Μπήκα στην ιστοσελίδα και πάτησα στο: New in 2011. Πάνω πάνω είχε το Navitimer 01. Πατάω επάνω εκεί, και μετά μπαίνω στο Breitling Made To Measure και βλέπω ότι έχεις την επιλογή καντράν με αριθμούς αλλα και με απλές γραμμές. 3η διαφορά: Στο Limited Edition στο ατσαλένιο, το σήμα της Breitling είναι ασημί, ενώ στο άλλο Navitimer 01 είναι κίτρινο, και στο ατσαλένιο και στο Rose Gold.

Σύμφωνα με όλα αυτά, λογικά το Navitimer 01 βγήκε και στην παραγωγή!!!



Φιλικά,
Κων/νος
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 25, 2011, 04:08:45 μμ από K_O_S_T_A_S »

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #948 στις: Απρίλιος 25, 2011, 04:40:00 μμ »
Σωστός ο Κωνσταντίνος :2thumbs:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #949 στις: Απρίλιος 25, 2011, 05:05:16 μμ »
Σωστός ο Κωνσταντίνος :2thumbs:
Go for it John!! ;D ;) :supz:


Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος referee

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 629
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #950 στις: Απρίλιος 27, 2011, 02:51:52 μμ »
Τι το ήθελα να μπώ και να δομκιμάσω το Breitling blackbird blacksteel limited edition?? ???
http://professionalwatches.com/2010/03/2010_breitling_blackbird_dlc_c.html

Μεγααααααααλο κόλημα :prayer:
Τρομερό με τις κόκκινες λεπτομέρειες την πανεμορφη μαυρη κάσα και το διπλό παραθυρο της ημερομηνίας :supz: :supz:
Και με το καλημέρα -35%.... Ρε πως με ετρωγε να κάνω την μεγάλη υπέρβαση... στο τσακ εφυγα γιατι αν καθόμουν κι άλλο  ;D

Όποιος θέλει PANERAI
5 χρόνια να μη φάει :D

Αποσυνδεδεμένος gld

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 293
  • Live to fly...
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #951 στις: Απρίλιος 27, 2011, 02:55:55 μμ »
Τι το ήθελα να μπώ και να δομκιμάσω το Breitling blackbird blacksteel limited edition?? ???
[url]http://professionalwatches.com/2010/03/2010_breitling_blackbird_dlc_c.html[/url]

Μεγααααααααλο κόλημα :prayer:
Τρομερό με τις κόκκινες λεπτομέρειες την πανεμορφη μαυρη κάσα και το διπλό παραθυρο της ημερομηνίας :supz: :supz:
Και με το καλημέρα -35%.... Ρε πως με ετρωγε να κάνω την μεγάλη υπέρβαση... στο τσακ εφυγα γιατι αν καθόμουν κι άλλο  ;D


Σε νιώθω  ;D ;D
Εγώ πήγα χωρίς λεφτά και κάρτες πάνω μου και το σκεφτόμουν αρκετές ημέρες μέχρι να πάρω την απόφαση να μην προχωρήσω τελικά σε αγορά, αν και μου άρεσε πάρα πολύ...

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #952 στις: Απρίλιος 27, 2011, 03:00:01 μμ »
Αυτά τα παλιοBreitling είναι πολύ μεγάλος πειρασμός...

Αποσυνδεδεμένος christos_1945

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #953 στις: Απρίλιος 28, 2011, 09:37:23 μμ »
Βασικά είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν ανταλλακτικά από την Ελλάδα. Ο μόνος τρόπος για να γίνει σωστή δουλειά, είναι να το στείλετε το ρολόι στην Breitling στην Ελβετία για αναπαλαίωση. ;)


Φιλικά,
Κων/νος
Αγαπητε Κωστα σε ευχαριστω που μου απαντησες στα ερωτηματα μου Αλλα θα ηθελα να σε ρωτησω μηπως γνωριζεις την διευθυνση του site.

Φιλικα
χριστος

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #954 στις: Απρίλιος 29, 2011, 03:19:51 πμ »
Αγαπητε Κωστα σε ευχαριστω που μου απαντησες στα ερωτηματα μου Αλλα θα ηθελα να σε ρωτησω μηπως γνωριζεις την διευθυνση του site.

Φιλικα
χριστος
Αν λέτε για την διεύθυνση του site της Breitling είναι:   www.breitling.com .  (αυτό εννοείτε έτσι)?  ;)


Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος Stamos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #955 στις: Μάιος 03, 2011, 11:00:18 πμ »
Παιδιά, μπορεί να μου πεί κανείς την τιμή καταλόγου του heritage 46mm?
Thanx! ;D

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #956 στις: Μάιος 03, 2011, 11:43:52 πμ »

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #957 στις: Μάιος 03, 2011, 10:49:34 μμ »
   Πρέπει να έχει ακριβήνει από τότε...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Stamos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #958 στις: Μάιος 04, 2011, 09:06:34 πμ »
Thanx nicolasg, μάλλον είναι εκτός budget μου...
Το περίμενα σε χαμηλότερη τιμή, ειδικά αν λάβω υπ'όψιν αυτό που λέει ο giannish...

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #959 στις: Μάιος 04, 2011, 02:53:48 μμ »
Εχει σιγουρα ακριβηνει...κοντα στα 3000 νομίζω....