Αποστολέας Θέμα: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'  (Αναγνώστηκε 55364 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 10:09:47 πμ »
Διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, έχω να πω το εξής:

Ο καθένας έχει δικαίωμα να μην του αρέσει το ρολόι που έχει προταθεί, να μην συμμετάσχει και φυσικά να γράφει τους λόγους για τους οποίους είναι αντίθετος.

Αυτό που δεν έχει δικαίωμα να κάνει είναι να προσπαθεί εσκεμμένα να προσβάλει και να μειώσει τα μέλη που θέλουν να συμμετάσχουν στο project αλλά και να ευτελίσει μια αξιέπαινη προσπάθεια που γίνεται.

Προσωπικά, λυπάμαι πολύ.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 10:13:00 πμ »
΄Το ρολόι είναι καταπληκτικό
η αρχική τιμή του είναι 1400 και εμείς το παίρνουμε 520
η μηχανή του είναι διαμάντι....  γιατί έχετε κολλήσει τώρα δε μπορώ να το καταλάβω
εγω έδωσα προ καιρού ενα σκασμό λεφτά και πήρα το IWC vintage moon phase το οποίο ήταν re edition δηλαδή και αυτο σύμφωνα με τα λεγόμενά σας είναι κακέκτυπο? εφόσον είναι αντίγραφο του πρωτότυπου?
 

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 10:22:17 πμ »
Το κριμα ειναι που υπάρχει μονο μια υποψηφιότητα, φταιμε ολοι, αλλοι που δεν ασχοληθηκαν απο βαρεμαρα, αλλοι γιατι δεν πιστεψαν οτι κατι μπορει να υλοποιηθει. Θα επρεπε αυτη την στιγμή να υπάρχουν αλλες 2-3 προσφορές με τις εκπτωσεις σε αναλογη συμετοχή.

Προσωπικά δεν εχω καποιο προβλημα με τα homage και διαφωνω με την αποψη του kkosta οτι κοροϊδεύει τον θεατή! Γνωρίζεις kkosta οτι η precista υλοποιει το Seiko 6105? Πιστευεις οτι αυτός που θα το πάρει ξεγελάει τον εαυτό του ή τον θεατή? Πιστευω κανέναν, ειναι μια καθαρά συνειδητή επιλογή.





 
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 10:28:32 πμ »
Διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, έχω να πω το εξής:

Ο καθένας έχει δικαίωμα να μην του αρέσει το ρολόι που έχει προταθεί, να μην συμμετάσχει και φυσικά να γράφει τους λόγους για τους οποίους είναι αντίθετος.

Αυτό που δεν έχει δικαίωμα να κάνει είναι να προσπαθεί εσκεμμένα να προσβάλει και να μειώσει τα μέλη που θέλουν να συμμετάσχουν στο project αλλά και να ευτελίσει μια αξιέπαινη προσπάθεια που γίνεται.

Προσωπικά, λυπάμαι πολύ.

Συμφωνω !!!
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #64 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 01:40:15 μμ »
Longines του 1915



Santos του 1940



Rolex του 1930



Panerai του 1940 εξόλοκλήρου made by Rolex(κάσα-μηχανή-κορώνα κλπ) μιας και η Panerai δεν είχε φτιαξει ποτέ της ούτε λουράκι από ρολόι



Τime-Keeper project mywatch :cooler:


Χαλαρώστε και απολαύστε την ευκαιρία που σας δίνεται να αποκτήσετε ένα εξαιρετικό ρολόι απ'όλες τις απόψεις!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2012, 01:48:19 μμ από GiannisH »


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #65 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 02:16:16 μμ »
Προσπαθω να καταλαβω γιατι θεωρεις μια αποψη εκβιασμο.
Ναι,εγω ημουν που ειπα οτι αν δεν τοποθετηθει η σημαιουλα στο Vostok δεν θα συμμετασχω.
συ ειπας
Πίστεψέ με,αυτόι οι "εκβιαμοί" όπως τους αποκαλείς,είναι πολύ πιο ειλικρινείς και λιγότερο επιζήμιοι στη διαδικασία του project απο δηλώσεις του τύπουΔεν πειράζει.Άσε τους 30 που θα συμμετέχουν να είναι υπερήφανοι.

εαν διαβαζατε με τα ματια ανοικτα θα βλεπατε

Ειχα πει οτι θα συμμετασχω οτι και εαν ηταν,και αυτο θα κανω,ακομα και εαν βαλετε μαιμουδιτσες να χορευουν στο dial η' το βαψετε ροζ με πουα.

Εντύπωση μου κάνει πάντως.Σε μια παλαιότερη αντιδικία είχες ταχθεί υπέρ των hommages.Το ξέχασες;Δεν πειράζει,εδώ είμαι εγώ να στο θυμίσω.

ειμαι υπερ της ελευθεριας των gay επισης,αλλα δεν θα ηθελα να εχω καποιον μεσα στο δικο μου σπιτι

Εν κατακλειδι τιμω τον Αρη και οτι προσφερει και δεν εχει αναγκη απο ''μαιμουδες'' δικηγορους
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2012, 02:37:43 μμ από koubilaihan »
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #66 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 02:21:38 μμ »
Bασει λοιπον αυτης της λογικης το 'RADIOMIR', homage ποιας εταιριας ειναι?!...   ???    #-o   :-k

Oι απαντησεις εδω:

http://rolexblog.blogspot.gr/2007/07/chapter-3-complete-history-of-rolex_2123.html
http://rolexblog.blogspot.gr/2009/07/part-3-complete-history-of-rolex.html
http://rolexblog.blogspot.gr/2007/07/chapter-3-complete-history-of-rolex.html

Mηπως τελικα -μετα απο ολα αυτα- υπαρχει περιπτωση να εχουμε ενα 'ROLEX' στα χερια μας και δεν το εχουμε καταλαβει?!...   :D

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #67 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 02:37:27 μμ »
Προσωπικα δεν ειμαι περηφανος γι'αυτο που ετοιμαζετε και καλειτε προτζεκτ,δεν ειναι [για μενα] ενδεικτικο δειγμα για το νο1 φορουμ του ειδους του στην Ελλαδα
ακομα και τα ελαχιστα που γνωριζω για τα ρολογια με κανουν  αρνητικο
οταν για παραδειγμα μιλατε για την συγκεκριμενη μηχανη σαν να ειναι θεα,καντε μια αναζητηση στο google,να δειτε ποσες εταιρειες με fakes χρησιμοποιουν την ιδια ακριβως μηχανη......

Εν κατακλειδι τιμω τον Αρη και οτι προσφερει και δεν εχει αναγκη απο ''μαιμουδες'' δικηγορους
Τώρα θυμήθηκες να τιμήσεις τον Άρη;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2012, 02:40:17 μμ από koubilaihan »

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #68 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 02:42:29 μμ »
Για να μη σβήσω ολόκληρα ποστ, τα τροποποίησα αφαιρώντας τα κομμάτια με τις προσωπικές προσβολές.
Σας παρακαλώ και τους δύο να είστε πιο ψύχραιμοι και να μην χαλάμε μια όμορφη προσπάθεια.
Καλές και ευπρόσδεκτες οι αντιπαραθέσεις, αλλά με κόσμιο τρόπο.

Εκ της ομάδας Συντονισμού.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #69 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 03:31:12 μμ »
Longines του 1915



Santos του 1940



Rolex του 1930



Panerai του 1940 εξόλοκλήρου made by Rolex(κάσα-μηχανή-κορώνα κλπ) μιας και η Panerai δεν είχε φτιαξει ποτέ της ούτε λουράκι από ρολόι



Τime-Keeper project mywatch :cooler:


Χαλαρώστε και απολαύστε την ευκαιρία που σας δίνεται να αποκτήσετε ένα εξαιρετικό ρολόι απ'όλες τις απόψεις!!!


 Illinois του 1914

Το τριτο ωρολοι .

http://www.vintagewatch.ca/?cat=12
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2012, 03:37:27 μμ από sunsea »
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.


erizzzz

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #71 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:16:18 μμ »
κατι ασχετο,γιατι καταληξατε στο συγκεκριμενο ρολοι κ αποριψατε πιο γνωστες κ οργανωμενες εταιριες?

erizzzz

  • Επισκέπτης

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #73 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:37:02 μμ »
Μάλλον όμως η wakmann έχει καβαλήσει καλάμι...

http://www.ebay.de/itm/370510313115?nma=true&si=4YljE%2BJtSukfcZCE0zIgJQnY%2B1o%3D&rt=nc&_trksid=p4340.l2557&orig_cvip=true#ht_11331wt_1112

http://www.ebay.it/itm/MARIAGE-TAUCHER-300M-HANDAUFZUG-LONGINES-CAL-702-NOS-/370502329131?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&clk_rvr_id=419988883789&hash=item5643a8e32b#ht_11054wt_1112


Να ρωτήσω κάτι: ΓΙΑΤΙ (αφού δε συμμετέχεις) ασχολείσαι με το να αποδείξεις πόσο λάθος κάνουμε όλοι μας? Έχεις κάτι να κερδίσεις? Έχασες κάτι λόγω αυτού του project?

Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #74 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:42:57 μμ »
Να ρωτήσω κάτι: ΓΙΑΤΙ (αφού δε συμμετέχεις) ασχολείσαι με το να αποδείξεις πόσο λάθος κάνουμε όλοι μας? Έχεις κάτι να κερδίσεις? Έχασες κάτι λόγω αυτού του project?

Νίκος


Είχα έτοιμο προτζεκτάκι κι έχασα τα πελατάκια!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:10:38 μμ από koubilaihan »

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #75 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:43:58 μμ »
Μάλλον όμως η wakmann έχει καβαλήσει καλάμι...

http://www.ebay.de/itm/370510313115?nma=true&si=4YljE%2BJtSukfcZCE0zIgJQnY%2B1o%3D&rt=nc&_trksid=p4340.l2557&orig_cvip=true#ht_11331wt_1112

http://www.ebay.it/itm/MARIAGE-TAUCHER-300M-HANDAUFZUG-LONGINES-CAL-702-NOS-/370502329131?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&clk_rvr_id=419988883789&hash=item5643a8e32b#ht_11054wt_1112


Ε και;

 Ένα ρολόι που ανέβηκε σε δημοπρασία στο ebay το 2011 και δεν συγκέντρωσε αρκετό ενδιαφέρον από τους αγοραστές και κατέληξε σε χαμηλή τιμή, δεν δόθηκε, ξαναμπήκε για άλλον ένα μήνα, ξανακατέληξε στην ίδια τιμή, πιθανότατα από τους ίδιους bidders και πιθανότητα δεν δόθηκε πάλι.

Δηλαδή αν εγώ σου βρω στο ebay ένα Breitling που μπήκε δημοπρασία και κατέληξε σε χαμηλή τιμή τι σημαίνει; Ότι πρέπει να πάω στη breitling και να απαιτήσω να μου το δώσει στην τιμή που έληξε η δημοπρασία του ebay;


Και κάτι ακόμη:

Οι χαρακτηρισμοί και οι ειρωνίες δεν συνάδουν με το ύφος του φόρουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:10:22 μμ από koubilaihan »
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #76 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:48:56 μμ »

Είχα έτοιμο προτζεκτάκι κι έχασα τα πελατάκια!


Δεν απάντησες ΓΙΑΤΙ ασχολείσαι? ΓΙΑΤΙ?

Νίκος
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:11:03 μμ από koubilaihan »
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #77 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:49:20 μμ »
Ε και;

 Ένα ρολόι που ανέβηκε σε δημοπρασία στο ebay το 2011 και δεν συγκέντρωσε αρκετό ενδιαφέρον από τους αγοραστές και κατέληξε σε χαμηλή τιμή, δεν δόθηκε, ξαναμπήκε για άλλον ένα μήνα, ξανακατέληξε στην ίδια τιμή, πιθανότατα από τους ίδιους bidders και πιθανότητα δεν δόθηκε πάλι.

Δηλαδή αν εγώ σου βρω στο ebay ένα Breitling που μπήκε δημοπρασία και κατέληξε σε χαμηλή τιμή τι σημαίνει; Ότι πρέπει να πάω στη breitling και να απαιτήσω να μου το δώσει στην τιμή που έληξε η δημοπρασία του ebay;

Πρωτοχυμένο ατσάλι και δεν συγκέντρωσε ενδιαφέρον??

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #78 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:50:05 μμ »

Δεν απάντησες ΓΙΑΤΙ ασχολείσαι? ΓΙΑΤΙ?

Νίκος

Σου απάντησα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2012, 05:11:21 μμ από koubilaihan »

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #79 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:56:45 μμ »
Ρε Κώστα, έχεις κάνει το παν για να μας μεταπείσεις από τη συμμετοχή στο project και όταν σου αντικρούω ένα από τα επιχειρήματά σου με επιχείρημα, μου απαντάς με ειρωνία;;;

Τι να πω...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.