Αποστολέας Θέμα: SEIKO  (Αναγνώστηκε 1844021 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aquaracer

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2880 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 04:42:45 μμ »
Καλησπέρα

 Έχετε εμπειρία απο το παρακάτω σαιτ , βρήκα πλήθος ελληνικών θετικών σχολίων . Με απασχολεί το συγκεκριμένο solar diver και ειδικά το θέμα του τελωνείου .
http://www.creationwatches.com/products/seiko-divers-60/seiko-solar-divers-sne109p1-sne109-sne109p-mens-watch-2874.html

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος BostonGreekGeek

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2881 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 05:26:47 μμ »
Ευχαριστώ.
Ναι ήταν τεράστια αναμονή, 18 μήνες,  ???
αλλά άξιζε τον κόπο
 :dielaughing:

K.

Άντε βρε Κώστα, επιτέλους! Καλορίζικο. Μόνο ένα χρόνο το περίμενες. ;D ;D ;D

Ωραίος Κώστα! Ένα χρόνο αναμονή, 5 λεπτά τοποθέτηση !!!!!!!

Παιδιά εγώ είχα το κρύσταλλο (Hardlex) του Κώστα και το καθυστερήσα επίτηδες. Για να ανέβει η αξία του σαν το καλό κρασί :P

Άλλωστε τόσα χρόνια στην Ελλάδα πρέπει να συνηθίσε πλέον να περιμένει καιρό για να γίνει κάτι.

Η αλήθεια είναι ότι φταίει ο Κώστας....επειδή δεν με πιέζε καθόλου το ανέβαλα συνέχεια να πάω ταχυδρομείο να το στείλω. Το χειρότερο είναι ότι η όλη υπόθεση ήταν 10 λεπτά κυριολεκτικά.

Ζητώ συγνώμη επίσημα και στο φορουμ σας.

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2882 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 06:21:05 μμ »
Άξιζε η αναμονή Κώστα, κουκλί έγινε!!!

Παιδιά εγώ είχα το κρύσταλλο (Hardlex) του Κώστα και το καθυστερήσα επίτηδες. Για να ανέβει η αξία του σαν το καλό κρασί :P

Άλλωστε τόσα χρόνια στην Ελλάδα πρέπει να συνηθίσε πλέον να περιμένει καιρό για να γίνει κάτι.

Η αλήθεια είναι ότι φταίει ο Κώστας....επειδή δεν με πιέζε καθόλου το ανέβαλα συνέχεια να πάω ταχυδρομείο να το στείλω. Το χειρότερο είναι ότι η όλη υπόθεση ήταν 10 λεπτά κυριολεκτικά.

Ζητώ συγνώμη επίσημα και στο φορουμ σας.

 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη, καλά του έκανες  =D>

 :snakeman:
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος aboulafia

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 566
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2883 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 07:21:49 μμ »
Καλησπέρα

 Έχετε εμπειρία απο το παρακάτω σαιτ , βρήκα πλήθος ελληνικών θετικών σχολίων . Με απασχολεί το συγκεκριμένο solar diver και ειδικά το θέμα του τελωνείου .
[url]http://www.creationwatches.com/products/seiko-divers-60/seiko-solar-divers-sne109p1-sne109-sne109p-mens-watch-2874.html[/url]

Ευχαριστώ


Καλησπέρα φίλε,
Νομίζω πως η εμπειρία όσων έχουν ψωνίσει από τον συγκεκριμένο είναι θετικότατη και κανένας δεν αντιμετώπισε θέμα με τελωνείο.
Βουρ από εμένα.

Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2884 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 09:31:32 μμ »
Παιδιά εγώ είχα το κρύσταλλο (Hardlex) του Κώστα και το καθυστερήσα επίτηδες. Για να ανέβει η αξία του σαν το καλό κρασί :P

Άλλωστε τόσα χρόνια στην Ελλάδα πρέπει να συνηθίσε πλέον να περιμένει καιρό για να γίνει κάτι.

Η αλήθεια είναι ότι φταίει ο Κώστας....επειδή δεν με πιέζε καθόλου το ανέβαλα συνέχεια να πάω ταχυδρομείο να το στείλω. Το χειρότερο είναι ότι η όλη υπόθεση ήταν 10 λεπτά κυριολεκτικά.

Ζητώ συγνώμη επίσημα και στο φορουμ σας.

LOL LOL LOL Chris προδόθηκες μόνος σου.
Welcome to the forum. Hope you gonna stay here & become interested in Watches.

PS.Τα ελληνικά σου είναι τέλεια (δεν επιτρέπονται greeklish).

Χαιρετίσματα από την βροχερή Αθήνα στην παγωμένη Βοστώνη.

Κ.
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2885 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 09:40:51 μμ »
LOL LOL LOL Chris προδόθηκες μόνος σου.
Welcome to the forum. Hope you gonna stay here & become interested in Watches.

PS.Τα ελληνικά σου είναι τέλεια (δεν επιτρέπονται greeklish).

Χαιρετίσματα από την βροχερή Αθήνα στην παγωμένη Βοστώνη.

Κ.
Λοιπόν, επειδή εμένα το 6105 μου πάει περισσότερο κι επειδή το φόρεσε σε ταινία ο Kiefer Sutherland, θα το κρατήσω!  ;D


Αποσυνδεδεμένος BostonGreekGeek

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2886 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 09:56:35 μμ »
LOL LOL LOL Chris προδόθηκες μόνος σου.
Welcome to the forum. Hope you gonna stay here & become interested in Watches.

PS.Τα ελληνικά σου είναι τέλεια (δεν επιτρέπονται greeklish).

Χαιρετίσματα από την βροχερή Αθήνα στην παγωμένη Βοστώνη.

Κ.

νάναι καλά το gmail με το ελληνικό input ...το έχουν φτιάξει τέλεια...η ορθογραφία μου θα ήταν χάλια αλλιώς....και το ψυλιαστικά ότι δεν επιτρέπονται τα greeklish εδώ ;)


Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2887 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 02:11:05 μμ »
Ποσο παει ενα seiko bullhead σε καλη κατασταση?

Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2888 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 02:16:45 μμ »
Εντελως μαμά, δηλαδή να μην έχει πειραγμένο dial και δείκτες και  σε καλή εξωτερική κατάσταση, παλιά που κοίταζα, τα έβλεπα στο ebay στο 500άρικο αν θυμάμαι καλά. Τα πραγματικά καλά κομμάτια και παραπάνω μη σου πω, μέχρι και 700...

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=seiko+bullhead&_sacat=0&_from=R40
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2889 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 02:32:30 μμ »
Εντελως μαμά, δηλαδή να μην έχει πειραγμένο dial και δείκτες και  σε καλή εξωτερική κατάσταση, παλιά που κοίταζα, τα έβλεπα στο ebay στο 500άρικο αν θυμάμαι καλά. Τα πραγματικά καλά κομμάτια και παραπάνω μη σου πω, μέχρι και 700...

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=seiko+bullhead&_sacat=0&_from=R40


Σε ευχαριστω :up:
Πραγματικα ιδιαιτερο ρολοι
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Aquaracer

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2890 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 05:33:11 μμ »
Καλησπέρα φίλε,
Νομίζω πως η εμπειρία όσων έχουν ψωνίσει από τον συγκεκριμένο είναι θετικότατη και κανένας δεν αντιμετώπισε θέμα με τελωνείο.
Βουρ από εμένα.

Παναγιώτης

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση . Και μια ακόμα απορία . Για τα tough solar της casio λέγεται ότι η μπαταρία  κρατάει όσο το ρολόι , ότι και αν σημαίνει αυτό . Πρακτικά για  10-12 χρόνια έχω διαβάσει  . Για τα ηλιακά της seiko  ξέρουμε κάτι ? Δεν με νοιάζει τόσο η διάρκεια αλλά κυρίως το να αλλάζει ο συσσωρευτής και ασφαλώς με ένα λογικό κόστος . Και ρωτάω γιατί κάπου διάβασα ότι δεν έχουν μπαταριές όπως τις ξέρουμε αλλά πυκνωτές και μετά πάει πέταμα όλο το ρολόι . Φαντάζομαι κανένας μας δεν θα ήθελε ένα ρολόι με ημερομηνία λήξης ...

Ευχαριστώ Σπύρος

ΥΓ . Βλέπω στο σαιτ οτι  για την Ελλάδα υπάρχουν 2 διαθέσιμοι τρόποι αποστολής , fedex 7 € και απλό ταχυδρομείο . Με σκοπό να αποφύγω τους τελώνες να προτιμήσω το απλό ταχυδρομείο ?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2012, 05:51:34 μμ από Aquaracer »

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2891 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 06:05:18 μμ »
Ευχαριστώ για την πληροφόρηση . Και μια ακόμα απορία . Για τα tough solar της casio λέγεται ότι η μπαταρία  κρατάει όσο το ρολόι , ότι και αν σημαίνει αυτό . Πρακτικά για  10-12 χρόνια έχω διαβάσει  . Για τα ηλιακά της seiko  ξέρουμε κάτι ? Δεν με νοιάζει τόσο η διάρκεια αλλά κυρίως το να αλλάζει ο συσσωρευτής και ασφαλώς με ένα λογικό κόστος . Και ρωτάω γιατί κάπου διάβασα ότι δεν έχουν μπαταριές όπως τις ξέρουμε αλλά πυκνωτές και μετά πάει πέταμα όλο το ρολόι . Φαντάζομαι κανένας μας δεν θα ήθελε ένα ρολόι με ημερομηνία λήξης ...

Ευχαριστώ Σπύρος

ΥΓ . Βλέπω στο σαιτ οτι  για την Ελλάδα υπάρχουν 2 διαθέσιμοι τρόποι αποστολής , fedex 7 € και απλό ταχυδρομείο . Με σκοπό να αποφύγω τους τελώνες να προτιμήσω το απλό ταχυδρομείο ?
οπως το ειπες.καλυτερα απλο ταχυδρομειο.

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2892 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 09:45:33 μμ »
Επαυξανω, απλο ταχυδρομειο...

Αποσυνδεδεμένος mixalis-poa

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2893 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 10:10:16 μμ »
Ο ραουλ aka creation θα το στείλει με Fedex και θα περάσει το τελωνείο χωρίς πρόβλημα!!
Έχω πάρει τρία από αυτόν και όλα με Fedex,το επέλεξε μόνος του,εγώ όταν πλήρωσα στο paypal ξετικαρα το κουτάκι για Fedex αλλά είναι γατονι και τα περνάει από το τελωνείο χωρίς πρόβλημα!!!  ;) ;D
Η ζωή είναι ένα περίεργο δώρο.
Στην αρχή,το υπερεκτιμάμε αυτό το δώρο:πιστεύουμε ότι αποκτήσαμε την αιώνια ζωή.
Μετά,το υποτιμάμε:το βρίσκουμε χάλια,πολύ μικρό,είμαστε έτοιμοι να το πετάξουμε. Στο τέλος,καταλαβαίνουμε ότι δεν ήταν δώρο. αλλά δάνειο. Και τότε,προσπαθούμε να το αξιοποιήσουμε!!

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2894 στις: Οκτώβριος 30, 2012, 08:31:47 πμ »
Με απλο ταχυδρομειο θα εισαι περισσοτερο φυλαγμενος.
Εγω πριν μερικους μηνες πληρωσα τελωνειο μεγαλυτερο απο την αξια του ρολογιου.

(η αμοιβη εκτελωνιστων ειναι το 'αγκαθι', εχει βαλει η fedex ενα ζευγαρι εκτελωνιστων για οτι φερνει η ιδια και πουλανε νταβατζιλικι στην ουσια)
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος kostasantzas

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2895 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 02:36:12 μμ »
Προσοχή με fed ex,καλύτερα απλό ταχυδρομείο μην ρισκάρεις..........

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2896 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 02:40:10 μμ »
Εγω πριν μερικους μηνες πληρωσα τελωνειο μεγαλυτερο απο την αξια του ρολογιου.
Δεν είχες παραγγείλει όμως απο Creation.Έτσι δεν είναι;

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Re: SEIKO
« Απάντηση #2897 στις: Νοέμβριος 11, 2012, 04:14:09 μμ »
και εγώ έχω δει 1 ΣΕΙΚΟ στο creation και θα προτιμήσω απλό ταχυδρομείο. σε καλύπτουν εάν δεν παραλαβεις πότε όμως?

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk 2


jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2898 στις: Νοέμβριος 11, 2012, 04:20:18 μμ »
Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση,ειδικά όταν μιλάμε για Creation.
Ακόμα όμως κι αν συμβεί κάτι τέτοιο,είμαι σίγουρος πως θα σε καλύψει είτε επιστρέφοντάς σου τα χρήματα,είτε στέλνοντας εκ νέου την παραγγελία.

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #2899 στις: Νοέμβριος 14, 2012, 11:27:00 μμ »
Χθες μου ήρθε από το creationwatches.com αυτό το Seiko rubber ( made in Japan ) για το skz245
http://www.creationwatches.com/products/seiko-divers-60/original-seiko-rubber-strap-for-seiko-skx007-skx009-skx011-1812.html?currency=EUR
Τώρα το ρολόι δείχνει έτσι


Να και ένα πολύ καλό review του ρολογιού αλλά με μια μικρή λεπτομέρια που ΞΕΧΝΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/C-EqnPyxRus" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/C-EqnPyxRus" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


To bracelet της SEIKO είναι το χειρότερο bracelet του σύμπαντος, πραγματικός δολοφόνος των καρπών.

Παίρνοντας το ρολόι ( είναι βαρύ δεν λέω.. ) νόμιζα ότι το βάρος ήταν αυτό που δεν με έκανε να το συνηθίζω...έκανα ΛΑΘΟΣ.
Το bracelet του ρολογιού έχει αρκετά τετράγωνα links με αποτέλεσμα σε ορισμένες κινήσεις του καρπού τα links να ακουμπάνε μεταξύ τους. Ξέρετε αυτό τι σημαίνει??
Το bracelet μετατρέπεται σε ΑΠΟΤΡΙΧΩΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!
Αν και συνήθως προτείνω οποιοδήποτε ρολόι που βγαίνει με bracelet να αγοράζεται με bracelet και μετά τα λουριά,
στο συγκεκριμένο πάρτε την πιο φθηνή έκδοση με rubber και γλιτώστε τα λεφτά σας από αυτό το bracelet των περίπου 60ευρώ.
Αν δεν είστε Japanέζος ή άτριχος ΜΑΚΡΙΑΑΑ!!!

ΣΩΘΗΚΑ από χθες το φοράω non stop και το αισθάνομαι ΤΕΛΕΙΑ. ΖΗΤΩ το rubber!!
Το Seamaster μου μπορεί επιτέλους να μένει λίγο στο κουτί, έγινε το Frankenmonster user friendly και δεν σκοπεύω να το βγάλω για κάμποσο καιρό.
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"